"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Ważne Relacje  »  Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.


Euro 2012 dla Polski i Ukrainy

18 kwietnia 2007 roku o godz. 11:37 cała Polska oszalała. Przedstawiciel Komitetu Wykonawczego UEFA, Michel Platini, ogłosił bowiem, że to właśnie Polska i Ukraina będą organizatorami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

O doskonałej wiadomości z Cardiff niemal bez przerwy informowali dziennikarze TVN24. Prowadzący i reporterzy rozmawiali o decyzji UEFA ze specjalistami i ważnymi ludźmi polskiego sportu. Katarzyna Łastowiecka z redakcji biznesowej na bieżąco informowała natomiast o gospodarczych skutkach wyboru polsko-ukraińskiej kandydatury. Dziennikarze mówili nie tylko o decyzji z perspektywy Cardiff i Warszawy, ale i z perspektywy miast, w których odbędą się mecze EURO 2012. Przekazywali również bieżące wieści z Ukrainy oraz łączyli się z przegranymi krajami, by sprawdzić ich reakcje oraz komentarze mediów.

O 19:00 nadano natomiast w TVN specjalne wydanie "Faktów", w zdecydowanej większości poświęcone polsko-ukraińskiemu sukcesowi. O tym co po rewelacyjnej decyzji UEFA działo się w Polsce informował z Warszawy Jakub Sobieniowski, natomiast w Cardiff był Tomasz Sianecki. Gospodarcze aspekty organizacji EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę przedstawiał z kolei Grzegorz Kajdanowicz. Program prowadziła Justyna Pochanke.

Od 2007 roku do czasu rozpoczęcia Euro 2012 trwała gorączka przygotowań, którą przez te lata pokazywano na antenach TVN, TVN24 i TVN CNBC. W trakcie samych mistrzostw Europy, temperatura sięgała zenitu i nie tylko ta powietrza. Strefy kibica, mecze na stadionach, fiesty po zakończonych meczach. To wszystko pokazywane było w TVN, TVN24, TVN CNBC i TTV. W TVN24 już na 2 dni przed mistrzostwami pojawił się specjalny program „Strefa Kibica”, który przez cały miesiąc emitowany był codziennie o godz. 9:15, 18:45, 19:45, 21:35, 22:40 i 23:45. W trakcie najważniejszych meczy z perspektywy Polaków, czyli tych z udziałem drużyny narodowej, pojawiały się dodatkowe wydania - m.in. prawie godzinne o 17:10 i równie obszerne po zakończonym spotkaniu.


Nie tylko TVN24 poczuło gorączkę związaną z tym sportowym wydarzeniem roku 2012. Również „Fakty” TVN na bieżąco informowały o przebiegu imprezy. W związku z tym, w czerwcu 2012 roku, zrealizowano 4 wyjazdowe wydania programu:

8 czerwca z okazji meczu otwarcia na tle Stadionu Narodowego w Warszawie (prowadził Kamil  Durczok);
16 czerwca z okazji meczu o wszystko Polska-Czechy na tle Stadionu Miejskiego we Wrocławiu (prowadziła Anita Werner);
22 czerwca z Gdańska na tle PGE Areny z powodu meczu o ¼ finału Niemcy-Grecja (prowadził Kamil Durczok);
28 czerwca ponownie na tle Stadionu Narodowego w Warszawie - powodem był ostatni mecz w turnieju odbywający się w Polsce (prowadziła Justyna Pochanke).

W trakcie turnieju do programu Moniki Olejnik - "Kropki nad i" - zawitali również piłkarze - Robert Lewandowski oraz Wojciech Szczęsny. Lewandowski dodatkowo w trakcie programu przekazał koszulkę w której grał mecze na cele fundacji TVN - "Nie jesteś sam".

Cała ta gorączka i emocje, udzielały się również niektórym dziennikarzom:

Część fotografii pochodzi dzięki uprzejmości zaptv.minus.com (TVN HD); lord-info.minus.com (TVN) oraz użytkownika nouze (fot. Anny Jędrzejowskiej) z forum serwisu tvnfakty.pl.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się