[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Rzeczywiście wynik nie jest za dobry, no ale w swoim paśmie X jest liderem w obu grupach. W komercyjnej ma 2 razy większe udziały niż Voice. Więc w zasadzie jeśli anulują program, a nie przeniosą to nigdy nie dowiemy się jaki wpływ na oglądalność ma jego pasmo i co by było gdyby leciał wtedy inny program. Przecież nawet w 2. edycji zdarzyło się chyba 2.2 miliona, a przecież program zaczynał w tej samej serii od 4mln. To jeśli po 2 kolejnych sezonach ma nagle 1.8mln, to strata nie jest taka duża bo tylko 0.4 miliona. Poza tym ciekawe jakie byłyby wyniki gdyby MBTM kolidowało z Voicem, bardzo jestem ciekawy. Ogólnie rzecz biorąc, średnie X dwóch ostatnich edycji to 3 miliony. W tej jest 2.7. Czy to aż tak źle? Chyba nie. Voice miał średnie około 2 milionów, teraz wyjdzie z 2,3 ale to i tak jest 4+. W 16-49 miał 12-15 %, więc wynik słaby. Ale nie da się ukryć, że program ma dobrą reklamę i uparcie można przeczytać, że X Factor spada na dno, a Voice miażdży konkurencję kiedy programy mają prawie identyczną widownię i wygrywa Voice o 100 tys., pomijając zupełnie udziały itd.
Ja już nawet nie mówię o ludziach, którzy piszą na pewnym forum na M., że XF jest nudny a Voice super ciekawy. Przez 3 edycje Voice oglądamy zupełnie to samo w jednym studio, podczas gdy w XF zmieniono prawie wszystko. Czy coś co widzimy po raz 3 może być ciekawsze niż coś co widzimy po raz 1.? Intrygujące. A różnorodność, lokacje, różne etapy?

EDIT: No tak, zapomniałem dodać, a gdzie ludzie którzy oglądali w TVN Player? Musielibyśmy mieć jeszcze te wyniki, bo wiadomo że większość młodych ludzi chyba w sobotę o 20 nie siedzi przed tv... Jest też kwestia tego na ile TVN przedłużył/kupił licencję. Bo raczej nie zrzucą programu, na który mają wykupioną licencję, a który jednak zrobi dużą kasę, na pewno do niego nie będą dokładać ;)
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Nadal nie zmienili tej ohydnej sraczkowatozielonej scenografii? Najbrzydszy element programu ;p

szkoda, spodziewałem się odświeżenia studia
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Kompletnie to teraz nie pasuje do obecnej scenografii castingów i bootcampu, gdzie X jest płaskie. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na to, że zmienią grafikę w studio.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

r_r16 pisze:Kompletnie to teraz nie pasuje do obecnej scenografii castingów i bootcampu, gdzie X jest płaskie. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na to, że zmienią grafikę w studio.
nom, ja też...

Czy do zmiany scenografii LIVE wymagana jest także zgoda twórców formatu? nie wytrzymam 2h patrząc na te obrzydliwe odcienie zielonego :D24
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Na jakimś zdjęciu widziałem czerwone świetlne linie (niestety nie było widać ekranów), ale zgaduję, że to pewnie była próba DEADLOCK.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: X FACTOR

Post autor: prze_kw »

W święta obejrzałem domy jurorskie. Drugi raz, po 2 części bootcampu, obejrzałem cały odcinek IV edycji. Realizacja - mistrzostwo. Ale mam dwa "ale" - po pierwsze - jak kuźwa, można nie wiedzieć, kto to Stanisław Soyka!? :D Po drugie - ogromna strata, że Ewa odrzuciła Agatę Dziarmagowską. Nie zgodzę się z opinią większości, że zespoły w tej edycji są mocne - tzn. powiem inaczej - nie są w moim klimacie, jedyni którzy mi się podobali, to Poprzytula. Ciekawy jestem, jak wypadną odcinki na żywo - mam nadzieję, że nie dadzą takiej plamy jak w ub. roku - "Lady Marmalade" to nie był soul (półfinał), a "Cry me a river" nie można nazwać rockiem (2 live) :D23 Dodam jeszcze, że bardzo podobał mi się Kuba Badach w roli doradcy Ewy - stworzyli zdecydowanie najmocniejszy team tego sezonu i myślę, że któraś z dziewczyn wygra program. Chętnie bym go zobaczył na miejscu Czesława w przyszłej edycji. No i myślę, że również można podziękować pani Tatianie.

BTW - zabawne, że ubiegłoroczna zwyciężczyni zapewne w tej edycji nie przeszłaby bootcampu.
Liczą się tylko Fakty.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

czerk pisze:po pierwsze - jak kuźwa, można nie wiedzieć, kto to Stanisław Soyka!? :D
Artem Furman (pochodzący z Ukrainy) miał prawo nie wiedzieć kto to, zaledwie 7 lat temu przyjechał do Polski ;)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Dawid Podsiadło laureatem aż 4 Fryderyków! Brawo Dawid!
Wystąpił też Mateusz Ziółko, oczywiście z coverem...
I oczywiście pod artykułami, 'kto to jest Podsiadło', 'skąd tam Brodka' itp. itd. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że jesteśmy w polu jeśli chodzi o poziom muzyki, głównie dzięki radiu. Niestety chyba nasz muzyka skończyła się na poziomie disco polo dla większości ludzi.
Ale jednak pokazuje to siłę XF, czyli program pod kątem artystycznym i twórczym, a nie pod kątem ale ładnie śpiewam i g.... z tego wynika, czyli Voice.
Wcale się nie zdziwię, jeśli choćby Marta Bijan byłaby następna...
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: X FACTOR

Post autor: prze_kw »

TheXF pisze:
czerk pisze:po pierwsze - jak kuźwa, można nie wiedzieć, kto to Stanisław Soyka!? :D
Artem Furman (pochodzący z Ukrainy) miał prawo nie wiedzieć kto to, zaledwie 7 lat temu przyjechał do Polski ;)
Zaledwie 7 lat? Rozumiem, gdyby w Polsce był 7 miesięcy, ale 7 lat to szmat czasu i troszkę wstyd, że nie wiedział kim jest Soyka ;)

(Czuję że zostanę zaraz ostro zlinczowany, bo od dłuższego czasu prowadzona tu jest swoista wojna - Voice vs. X Factor :D)
SevenUP pisze: Ale jednak pokazuje to siłę XF, czyli program pod kątem artystycznym i twórczym, a nie pod kątem ale ładnie śpiewam i g.... z tego wynika, czyli Voice.
No tu się nie mogę niestety zgodzić. Dawid jest fenomenem jeśli chodzi o programy talent show, zaraz po Monice Brodce, która jest absolutnym muzycznym geniuszem. Z X Factora szerzej wypłynęli póki co tylko Dawid i Ewelina Lisowska (przepraszam, ale muzyki Eweliny nie można nazwać sztuką najwyższych lotów, ale i tacy wokaliści są potrzebni :-) ). Uczestnicy Voice of Poland mają sukcesy, ale nie są one komercyjne (czy to dobrze, czy to źle - ciężko ocenić, chociaż Podsiadło pięknie połączył świetną muzykę z komercyjnym sukcesem). Brzozowski z powodzeniem tworzy te swoje kawałki, Ukeje dużo koncertuje ze swoim zespołem, tak samo jak i Sikora z "Mięśniami", swój materiał przygotowują Kasia Dereń i Natalia Nykiel z II edycji TVOP, Dorota Osińska wydała kolejną płytę. Oczywiście nie możemy porównywać dokonań komercyjnych Sikory, Osińskiej czy Ukeje do deszczu nagród i osiągnięć Dawida Podsiadły - chcę tylko zaznaczyć, że słowa "ładnie śpiewam i gówno z tego wynika" są krzywdzące dla uczestników Voice - w/w uczestnicy programu TVP2 trafili w pewną niszę i tam się realizują z sukcesami. Klaudia Gawor, która, powtórzę, w IV edycji XF zapewne nie przeszłaby bootcampu, ucichła, Hyżowie wydają jakieś kawałki, ale muzyka Mai to dla mnie (subiektywna opinia!) kpina. Gienek na własne życzenie zaprzepaścił szansę i znów śpiewa po ulicach, Ada coś próbuje stworzyć z Adamusem - nie mój klimat nie oceniam.

Problemem - i TVOP i MBTM i XF - jest to, że w Polsce mamy teraz grad programów muzycznych, które są robione co sezon. Talenty się wyczerpują, poziom tych programów spada (Voice). Ważne jest też to, że sam udział w talent show - nawet zwycięstwo - nie dają przepustki do kariery. Podsiadło był w momencie XF gotowy do wydania płyty, miał jakąś wizję swojej muzyki. Ziółko który pojawił się chyba we wszystkich możliwych programach nie ma totalnie pomysłu na siebie i chyba do końca będzie już coverował Queen. Jeśli ktoś chce się tylko zaprezentować w telewizji, ale nie wie, jaką chce muzykę tworzyć, to nic mu nie pomoże. I to nie jest problem VOP ale wszystkich programów talent show.

W XF denerwują mnie też odcinki tematyczne i często nakaz, by uczestnik "założył obce buty". To nie jest YCD, gdzie szukano najbardziej wszechstronnego tancerza - muzyka jest taką dziedziną, gdzie próba zmierzenia się z obcym stylem może skończyć się scenicznym harakiri. Chociaż z drugiej strony, to że uczestnicy show TVN muszą zmierzyć się z obcym repertuarem może być dla niektórych pozytywem. Z kolei w TVOP podoba mi się, że uczestnicy podążają jakąś wyznaczoną ścieżką i śpiewają utwory, które odpowiadają ich warunkom (no chyba że jest się w drużynie Edyty Górniak, która skutecznie zarzynała jedną z uczestniczek w programach live :twisted: ).

X Factor i VOP nie można moim zdaniem oceniać pod kątem późniejszych dokonań uczestników - wedle tego co wyżej napisałem. Jeśli natomiast chodzi o prowadzących, jury/trenerów, realizację, to Voice w mojej opinii wygrywa. Nie podoba mi się ta teatralność X Factora, ta pompatyczność. Kuba od 1 edycji mówi praktycznie to samo. Czesław - zabawny i świeży, po 2 latach zrobił się moim zdaniem już niestrawny. Fajnie, że pojawiła się Farna, ale dla mnie nieco śmiesznym jest fakt, że 20 letnia dziewczyna oceniała ludzi 2 razy starszych od siebie. Ale taki jest X Factor - ma być wielkie show, pompa, emocje i to jest. Nie jest to moja estetyka, ale rozumiem, że ludziom to może się podobać. Właśnie w trenerach drzemie siła Voice (ciągle tęsknię za rewelacyjnym składem II edycji!) - komentarze trenerów VOP są rzeczowe, mówią o technice itp. Fakt faktem, może zbytnio słodzą, ale potrafią też wyrazić swoje niezadowolenie. Sadowska, Steczkowska i Piekarczyk to ludzie z wykształceniem muzycznym, którzy dużo osiągnęli na rynku muzycznym i są niezaprzeczalnie fachowcami w swojej dziedzinie (żeby nie było - nie podważam kompetencji jurorów X Factor). Nie wiem jak wygląda proces rekrutacji w programie Dwójki, ale z tego co się orientuję gros uczestników jest zapraszanych przez produkcję - chórzyści, śpiewający aktorzy (Kasia Sawczuk, która brała udział w jednej z pierwszych edycji Mam Talent! teraz ma szansę dojść do finału VOP, a we wrześniu zobaczymy ją w nowym sezonie Czasu Honoru, Sikora również jest aktorką, to samo Olga Jankowska z Barw Szczęścia), osoby z jakimś dorobkiem - z kolei w XF może przyjść dosłownie każdy - obie sytuacje są plusami dla tych programów.

Jeśli chodzi o prowadzących - Patricii Kazadi nie kupuję od czasów YCD, nie podoba mi się jej taki mega luzacki yolo, swag :D styl - ale i tak jest lata świetlne lepsza od Kuźniara i pasuje do formatu. Trio z Voice - Kammel, Marika i Musiał mają swoje wady (szczególnie ostatnia dwójka), ale bardziej mnie przekonuje styl prowadzenia Kammela i Mariki, niż Patrycja.

Reasumując - Voice i X Factor to różne programy, z innym ładunkiem emocjonalnym. Oba dużo robią dla polskiej sceny muzycznej (i chwała im za to!), ale gdy czytam opinie, że program TVN ma siłę i jest robiony pod kątem artystycznym, a w VOP są tylko fajnie śpiewający ale bez charakteru? to krew mnie zalewa. I mam nadzieję, że nie będę zjedzony z butami, za to wszystko co tu napisałem :D
Liczą się tylko Fakty.
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: X FACTOR

Post autor: po31 »

Voice of Poland ma wiekszą oglądlaność od X Factora, sorka, ale świadczy to o tym że nie nastawiam sie na kolejne edycje, TVN zastanawiał się długo nad wiosenną ramówką, czy Taniec z gwiazdami czy X Factor, Taniec z gwiazdami ma większą oglądalność nawet w konkurencji TVN zrobił najwiekszy błąd postawiając na 4 edycję X Factora i tym samym strata na licencje Tańca z gwiazdami! ;( Niech TVN tylko nie zwleka z produkcją You Can Dance :D
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Voice ma niższą średnią oglądalność od X Factora. W komercyjnej nawet dwa razy niższą. Poza tym TVN nie mógł się zastanawiać, bo skoro Polsat teraz robi TzG, to musieli o tym wiedzieć od jakiegoś czasu. Poza tym skąd wiesz, jaki wynik X osiągnąłby w niedzielę?
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Grzegorz Hyży wystąpi w pierwszym odcinku LIVE ;)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Hehe, trafiłem ;p
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Czy was pogrzało? XF moim zdaniem nie jest głównym sprawcom sukcesu Podsiadło, promocja jego muzyki i taki rozgłos zaistniały dzięki Polskiemu Radiu.
Promowanie artystów jako ciało i osobowość nie wystarczają, jego twórczość zaistniała dzięki wspomnianej stacji radiowej.

zrozumcie to ludzie, fenomen twórczości i muzyki Dawida nie do końca należy do TVN'u ;p
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości