[TVN] Mali Giganci

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

nowy031
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sobota 10 lis 2012, 00:04

Re: Mali Giganci

Post autor: nowy031 »

Wydaje mi się, że Mali Giganci, to murowany hit tej wiosny. Nie wiem, kto będzie oglądał takie ... jak Splash na Polsacie, zero gwiazd, totalne dno... The Voice, też nie odnotuje jakiejś wyższej oglądalności, tym bardziej, że nowe jury....
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Mali Giganci

Post autor: Greg Haus »

Myślę, że możemy się zdziwić. Splash! ma lepsze 'gwiazdy' niż TzG, co biorąc pod uwagę specyfikę tego programu (paradowanie w majtkach i skoki do wody) - dziwi.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Dokładnie. Przypomnę zresztą przykład z Holandii, gdzie powstał format. Jest on emitowany na antenie SBS6, który jest na tym rynku takim telewizyjnym "kopciuszkiem", i mimo konkurencji dwóch programów rozrywkowych - wygrał z nimi i był on liderem pasma mając dwukrotnie większą oglądalność od programów konkurencji.
nowy031 pisze:Wydaje mi się, że Mali Giganci, to murowany hit tej wiosny. Nie wiem, kto będzie oglądał takie ... jak Splash na Polsacie, zero gwiazd, totalne dno... The Voice, też nie odnotuje jakiejś wyższej oglądalności, tym bardziej, że nowe jury....
Zarówno "Mali Giganci", jak i "Celebrity Splash!" są na telewizyjnym rynku beniaminkami, ciężko więc przewidzieć (w przeciwieństwie do "TVoP") oglądalność programu, która w pewnym sensie będzie loterią. Głównym powodem jest przesyt rozrywki (oczywiście z winy Polsatu, który jednak gra ryzykownie wystawiając wiosną aż sześć dużych formatów i tylko jeden serial). Wspomnę - co widać w Polsce i na świecie - że popyt na programy "talent-show" (poza pewnymi wyjątkami) maleje, stąd chociażby porażka m. in. "Rising Star".

Życzę "Małym Gigantom" jak najlepiej, bo nowość rzeczywiście jest bardziej sensowna od spadających gwiazd do wody, ale mówienie, że to jest pewniak, to jednak przesada. I w Polsce i na świecie już za dużo było "murowanych wielkich hitów", które takimi nie były albo zleciały po jednym sezonie.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Mali Giganci

Post autor: felek »

Nie należy zapominać, że w TVP1 w soboty będzie nadawać nowy serial "Strażacy", więc mamy już aż trzy nowe produkcje w paśmie. Przypomnę, że pierwszy odcinek "Komisarza Aleksa" z dużą przewagą pokonał "XFactor".
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

No i serial będzie miał tą przewagę, że ruszy tydzień wcześniej od konkurencji. Cytując klasyka - szykują się nam "Super Soboty". :)
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Mali Giganci

Post autor: felek »

Trzeciak pisze:No i serial będzie miał tą przewagę, że ruszy tydzień wcześniej od konkurencji. Cytując klasyka - szykują się nam "Super Soboty". :)
Wyniki oglądalności będą na pewno ciekawe, aczkolwiek na pewno kogoś rozczarują. Kogo? Czas pokaże :)
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Mali Giganci

Post autor: prze_kw »

Greg Haus pisze:Splash! ma lepsze 'gwiazdy' niż TzG, co biorąc pod uwagę specyfikę tego programu (paradowanie w majtkach i skoki do wody) - dziwi.
Czy ja wiem, czy takie lepsze? Póki co wiadomo o udziale Dowbora, Puzona, Liszewskiego, Suprona, Cypryańskiego, Moskwy i Salety - dwóch z nich wystąpiło w "Tańcu z Gwiazdami", zresztą tańcząca Okupnik czy Ewa Kasprzyk są dużo bardziej interesujące dla mnie niż skok do wody doktora z "M jak Miłość" :D "Splash!" może być ciekawostką na jeden - góra dwa sezony. Wątpię, że produkcji uda się skompletować w miarę sensowną obsadę, jeśli w programie bierze udział aż 24 uczestników.

Natomiast kończąc Offtopic - w "Małych Gigantów" nie wierzę. Jestem przeciwnikiem udziału dzieci w dużych programach, gdzie konkurencja pomiędzy uczestnikami jest motorem napędowym. TVN kocha kreować sztuczne napięcie, sztuczne emocje i boję się, że maluchy będą kolejnymi narzędziami do napędzania tychże emocji, tak jak to było z uczestnikami "X Factora" czy "Mam Talent!".

Absolutnie bym się nie zdziwił, gdyby największym wygranym sobotniego starcia był... VoP.
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Mali Giganci

Post autor: michal_borkowski »

W kwestii formalnej, acz istotnej z punktu widzenia widza (także pewnej estetyki) - wydaje mi się, że już odeszliśmy od pewnych schematów, zresztą - jak czytałem ostatnio - "slipy na plaży noszą już tylko Rosjanie" (sprawdzone!) i... celebryci też jakoś z tego wybrną. Są kostiumy jednoczęściowe, jakich używają pływacy (nie tylko kobiety); są różne ekstrawaganckie szorty, w których pływa się na Zachodzie, a w Polsce nie do wszystkich basenów jeszcze wpuszczają, więc jeżeli ktoś liczy, że tzw. gwiazdy dadzą się ośmieszyć, paradując w skąpej bieliźnie - są w błędzie. Pamiętam, jak dziś Maćka Musiała skaczącego do wody w stroju Harrego Pottera - nota bene na Termach Maltańskich. Takich zabawnych prowokacji będzie pewnie więcej, a wszyscy ci, którzy chcą oglądać program z trochę innych względów niż zdrowa rywalizacja, mogą się rozczarować...
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

prze_kw pisze: Natomiast kończąc Offtopic - w "Małych Gigantów" nie wierzę. Jestem przeciwnikiem udziału dzieci w dużych programach, gdzie konkurencja pomiędzy uczestnikami jest motorem napędowym. TVN kocha kreować sztuczne napięcie, sztuczne emocje i boję się, że maluchy będą kolejnymi narzędziami do napędzania tychże emocji, tak jak to było z uczestnikami "X Factora" czy "Mam Talent!".

Absolutnie bym się nie zdziwił, gdyby największym wygranym sobotniego starcia był... VoP.
Gdyby zamiast "Małych Gigantów" TVN wciąż by stawiał na "X Factor" - byłoby dość prawdopodobne, że program poległby np. z "Splashem". A w takiej sytuacji - każda kolejność miejsc na podium względem oglądalności jest prawie tak samo prawdopodobna i żaden rezultat (którego pewnie wszyscy są ciekawi) nie zdziwi, choć tutaj faworytem soboty wydają się "Strażacy" TVP1.
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: Mali Giganci

Post autor: po31 »

Ile odcinków będzie liczyć seria?
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Mali Giganci

Post autor: adik1148 »

Niestety ,w zwiazku z tym ,żę Voice nie bedzie mogl odebrac widowni Malym Gigantom prawie pewna jest wysoka ogladalnosc Małych Gigantow ;/ Czyli X FACTOR nie wroci :(
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Mali Giganci

Post autor: matik »

Pamiętaj, że w tym czasie w TVP1 będą "Strażacy" (serial, a takie w TVP mają prawie zawsze wysoką oglądalność, zwłaszcza jak spojrzeć na obsadę) a w Polsacie "Splash".
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Mali Giganci

Post autor: Greg Haus »

prze_kw pisze:
Absolutnie bym się nie zdziwił, gdyby największym wygranym sobotniego starcia był... VoP.
Można powiedzieć, że wiosną VoP będzie wręcz bezkonkurencyjne :D
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: Mali Giganci

Post autor: po31 »

Właśnie tym samym program Mali giganci, będą mieć wysoką golądalność skoro nie bedzie Voice of poland, choc na polsacie bedzie Splash, tvp 1 strazacy, choc nie wiadomo co zaproponuje telewizja polska w zamian Voice of poland, choc na duze show bedzie raczej za pozno.
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: Mali Giganci

Post autor: po31 »

a ile w ogole liczyc bedzie 1 seria odcinkow programu bo z tego co wiem, to prawdopodbnie okolo 8 odcinków.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości