TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

kracha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 15:35
Lokalizacja: Grudzi?dz
Kontakt:

Post autor: kracha »

Moim zdaniem kolory s? ok, powinny zosta?. Fajne odcienie niebieskiego i ?Ăł?tego od zawsze kojarz? si? z tvn, nie ma sensu ich zmienia?.
::i love tvn:: it's new lifestyle!

Zapraszam do ?ci?gania tapet z serii i love tvn na http://www.itvn.prv.pl!

Nowa tapeta tvn ju? dost?pna na http://www.itvn.prv.pl!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HDTV i TVN

Post autor: pop »

Zdecydowana większość programów i filmów w TVN jest emitowana w formacie 16:9, a w niektórych przypadkach (np. "Kryminalni) także w high definition. Od tygodnia również nowe odcinki "Rozmów w toku" i "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" nadawane są w 16:9. Jakość tych programów, w porównaniu do dnia startu TVN HD, również się polepszyła. Sądzę, że także nowe "Fakty" zostaną przystosowane do szerokopasmowej jakości - a co za tym idzie - być może również TVN24. W końcu jak rewolucja, to rewolucja. Chyba nikogo nie muszę przekonywać, że jakość i przyjemność oglądania programów w TVN HD bardzo różni się od zwykłej panoramy, na zwykłym 20' ekranie w TVN. Moim zdaniem, to tylko kwestia czasu, kiedy TVN HD zastąpi TVN (czyt. wprowadzenie do Polski TC).
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: HDTV i TVN

Post autor: tetar »

fajnie, ze jest juz kilka pozycji w 16/9 ale niestety to nie ma nic wspolnego z HD!
obecnie to tylko Kryminalni sa nadawani w HD, a reszta to upscale SD!!! Do tego ciagle sporadyczne emisje w DD5.1.

TVN HD (720p) troche zaczyna smierdziec marketingowym przewalem!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HDTV i TVN

Post autor: pop »

tetar pisze:fajnie, ze jest juz kilka pozycji w 16/9
Kilka? To już większość produkcji TVN!
tetar pisze:ale niestety to nie ma nic wspolnego z HD!
Trzeba się liczyć z tym, że TVN nie stać, by wszystkie - a tym bardziej większość - programów i seriali kręcić w high definition. Zauważ, że jakość obrazu tych programów i tak jest lepsza od szerokopasmowej (i jak na razie jednej z dwóch wśród stacji ogólnotematycznych) oferty Polsatu 2, która jest bardzo wąska.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: HDTV i TVN

Post autor: tetar »

no sprawa jest oczywista, jezeli TVN nie stac na produkcje w HD to po co pisac o TVN HD?
Niech zmienia nazwe na TVN 16/9 wtedy bedzie to prawda.
Wlasnie wchodzi nowa wiosenna ramowka TVN i wszystkie nowe programy (np. milionerzy, TzG, DDTVN) emitowane sa najwyzej w 16/9! Informacja o TVN HD pojawila sie pod koniec sierpnia - pol roku trwaja testy HD i jakos cienko to wyglada!
mikus212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 12:40

witajcie ! uwaga do waszego programu !!

Post autor: mikus212 »

W zwiazku z propozycja programu swiatecznego mam pytanie ! gdyz uwazam wasz program zasłaby i znowu w kinie dla dorosłych bedzie bajka "Madagaskar " a moze by tak dla odmiany rano dla dzieci dac "szczeki" albo "fredi krugera "a co nie sie dzieciaki dobrze rozbudza przynalmniej nie beda senni a w kinie tzw.familijnym mozy by tak "lody na patyku " albo "Teresa Orlowski" czemu nie przeciez dla dzieci i młodziezy byłaby to edukacja dla dorosłych inspiracja do uniesien moze ich noc byłaby bardziej owocna no i wtedy dla dorosłych na uspokojenie mozna dac jakas bajke ? co wy na to przeciez od lat programy swiateczne to jakas paranoja{wieczne powtorki) kpina z telewidzow . acha i mam jeszcze jedno pytanie dlaczego przerywacie reklamy filmami czy jakimis programami przeciez ledwo sie program zacznie w filmie przejda napisy a juz jest reklama potem przedstawienie programu dzis jutro za tydzien i znowu reklama, ja rozumiem ze sa to pieniadze ale czy by nie mozna tego robic chocby z małym umiarem poukładac to w sposob bardziej cywilizowany ? ten link jest pełen sarkazmow ale zrozumcie ludzie nie po to płaca abonament zeby ogładac 4 punkty programowe :fakty.panorama,powtorka i reklama !
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: witajcie ! uwaga do waszego programu !!

Post autor: r_r16 »

Po pierwsze - TVN przerywa programy reklamami dlatego, że jest to telewizja prywatna, która niestety nie dostaje pieniędzy z abonamentu i jakoś zarabiać musi.

Po drugie - Twojego apelu władze TVN raczej nie przeczytają, bo jest to forum NIEOFICJALNE. Radzę się skontaktować wysyłając e-mail na adres widzowie@tvn.pl.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Po trzecie - 2 identyczne wątki są niepotrzebne.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziennikarz TVN brutalnie napadnięty! :arrow: http://media2.pl/media/36436-brutalny-n ... a-tvn.html
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

TVN ma woz HD!

Post autor: tetar »

za onet.pl:

Od 1 sierpnia 2008 r. Grupa TVN dysponuje specjalistycznym wozem transmisyjnym przeznaczonym do realizacji programów w wysokiej rozdzielczości (High Definition). Został on w całości zaprojektowany przez inżynierów pracujących w TVN S.A.
OBIII HD, tak nazywa się nowy wóz transmisyjny Grupy TVN, który od 1 sierpnia 2008 r. wykorzystywany jest do realizacji programów w wysokiej rozdzielczości. Jego wyposażenie oraz konstrukcja są unikalne i należą do najnowocześniejszych w Europie. OBIII HD został w całości zaprojektowany przez zespół inżynierów pracujących w TVN S.A. Wykonali oni również większość instalacji technologii wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki ich ogromnemu doświadczeniu, w rekordowo krótkim czasie, powstało wyjątkowe mobilne studio spełniające najwyższe standardy w zakresie profesjonalnej produkcji telewizyjnej.

Wóz ma 13,8 metra długości i 4 metry wysokości. Jest dostosowany do ruchu drogowego na terenie Unii Europejskiej. W jego wnętrzu znajduje się m.in. wielopoziomowy mikser wizji oraz zaawansowana technologicznie cyfrowa konsoleta dźwięku. Wóz może obsługiwać 16 kamer HD, w tym 2 bezprzewodowe oraz wiele innych zewnętrznych źródeł sygnału. Wszystko po to, aby przekazać transmisję w standardzie 1080i z dźwiękiem Dolby Digital 5.1. OBIII HD będzie wykorzystywany do realizacji takich produkcji jak: Taniec z gwiazdami, You Can Dance – po prostu tańcz!, Mam talent, Szymon Majewski Show, Teraz My! oraz dużych wydarzeń plenerowych takich jak Sopot Festival.

http://wiadomosci.onet.pl/1802209,10,1,1,,item.html

Zadnych zdjec nie ma wozu do realizacji HD! Ciekawe jak wypadnie konfrontacja wozu TVN HD z wozami C+ , CP i najnowszym nabytkiem TVP?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN ma woz HD!

Post autor: r_r16 »

No nareszcie! :D Szkoda, że Onet nie opublikował żadnych zdjęć wozu TVN.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVN ma woz HD!

Post autor: piotrek888 »

Aż się zdziwiłem ale to chyba najwyższy czas na kupno takiego sprzętu... czekam na efekty
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: TVN ma woz HD!

Post autor: qmate »

To fajnie, a mam pytanie do znawców tematu: który lepszy, ten nowy Telewizji Polskiej czy TVNu? (od strony technicznej)

Ale TVN z dużych telewizji jest chyba ostatni jeśli chodzi o taki sprzęt, pierwszy był zdaje się Polsat.
//////////
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN ma woz HD!

Post autor: pop »

Z tego co się orientuję, to pierwszy był Canal+. :> Ale mogę się mylić... :D

Powiem krótko: w końcu!
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVN ma woz HD!

Post autor: tetar »

Pierwszy woz HD zakupiony byl dla Canal+.
Nastepnie Polsat 2 wozy kupil, TVP (ma 2 wozy HD, jeden mniejszy) i na koncu TVN.

Ale cos slabo TVN naglasnia i prezentuje ten wozek! Wczesniej C+ / CP/ TVP z "hukiem" pokazali swoje nowe nabytki.
Jezeli chodzi o dane techniczne to TVN tez skromnie je prezentuje wiec trudno o porownania - ale kazdy z wlascicieli pisze, ze posiada najnowoczesniejszy sprzet w tej czesci europy :lol2:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości