TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

NO juz niestety glosy sÂą oddane za pozno, bo glosowanie zostaÂło zakonczone :D
FishmenPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 18 lip 2006, 00:09
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: FishmenPL »

Mam ten sam problem,a jestem z Œwinoujœcia. O odbiorze z nadajnika naziemnego zapomniec. Sieci telewizji kablowej nie chc¹ d¿ier¿awiÌ kana³ów TPSA. Cudem mam internet kablem 300m po s³upach oœwietleniowych ulicy. Tale¿a do jednego programu nie bêde wiesza³. Cyfrowy odbiór odpada nie bêde p³aci³ za ¿eczy które nieogl¹dam.
Alibaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 18:18

Nadajnik TVN u lub przemiennik

Post autor: Alibaba »

Jak mi polecono na tym forum wysÂłalem mailla na adres widzowie@tvn ale niema Âżadnej
odpowiedzi w sprawie tematu tego forum

[ Dodano: Pon Sie 21, 2006 6:18 pm ]
nawiÂązujÂąc do poprzednich moich postow jak i innych na innych forach tematycznych
muszĂŞ stwierdziĂŚ Âże telewizja TVN ,lub jej pracownicy OLEWAJÂĄ swoich potencjalnych
widzow i reklamodawcow .Nieodpowiadaja na pytania zadane elektronicznie ,jak widaĂŚ
kasa z platform i reklam przewraca niektorym decydentom lub podwÂładnym w glowach
i nieraczy nikt sensownie cokolwiek odpowiedzieĂŚ na pytania telewidzĂłw lub przyszÂłych
ale ci najmniej widaĂŚ interesuja wladcĂłw.WolÂą czytac peany o gÂłupawych wystepach
niektorych artystow lub sitkomach.U mnie ta telewizja jest ZKRESLONA ...
azito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2006, 18:29

POMOCY

Post autor: azito »

hej. mam satelite analogowa i od ok 2 miesiecy nie odbieram tvn. nie wiem czy tvn zostal zakodowany na systemie analogowym czy moze zepsola mi sie satelita. prosze o pomoc :(
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Spokojnie. O ile siĂŞ nie mylĂŞ to wÂłaÂśnie 2 miesiÂące temu zmieniÂły siĂŞ czĂŞstotliwoÂści nadawania TVN wraz z przejÂściem na nowego HOT BIRDA. Nowe parametry odbioru TVN masz tutaj:
http://www.lyngsat.com/hb1.html Wklep je do tunera i po kÂłopocie.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Re: POMOCY

Post autor: redaktor »

azito pisze:hej. mam satelite analogowa i od ok 2 miesiecy nie odbieram tvn. nie wiem czy tvn zostal zakodowany na systemie analogowym czy moze zepsola mi sie satelita. prosze o pomoc :(
TVN w systemie analogowym jest wci¹¿ dostêpny z satelity Hot Bird 1 (13E)

Oto parametry:
Hot Bird 1 (13.0°E)
czĂŞst. 11485 MHz
pol. V

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 6:58 pm ]
salladyn pisze:Spokojnie. O ile siĂŞ nie mylĂŞ to wÂłaÂśnie 2 miesiÂące temu zmieniÂły siĂŞ czĂŞstotliwoÂści nadawania TVN wraz z przejÂściem na nowego HOT BIRDA.
Analogowy TVN nie przeszedÂł na nowego Hot Birda 7, nadaje z Hot Birda 1.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

To i tak nie ma znaczenia bo parametry odbioru podaÂłem dobre (te same co ty).
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Jednak czĂŞstotliwoÂści siĂŞ zmieniajÂą :arrow: http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=33795
aero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aero »

Wiem, Âże odgrzebuje stary temat (i nie dotyczy on bezpoÂśrednio tego wozu realizacyjnego tylko innych samochodĂłw tvn-u, ale innego tematu na forum nie znalazÂłem). Oto te pojazdy:
Obrazek Obrazek
Najwięcej archiwalnych capsów z tvn24:
http://iminiplus.prv.pl
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jeœli odbierasz TVN przez "satelitê", to musisz zmieniÌ jakieœ tam parametry. :D Szczegó³y w dziale 'odbiór' w serwisie tvn.tivi.pl.
marcela5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 07 maja 2006, 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcela5 »

ja znam bo wspó³pracowa³am z krakowskim TVN-em :) jak cos to pisaÌ :)
Marcela

Maciek CRAZY :) :)

Pozdrawiam :)
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Post autor: tetar »

Wiemy juz, ze ITI uruchomi wlasna platforme cyfrowa z programami HDTV. Czy w kontekscie programow HD ITI zakupil (lub planuje zakup) juz jakies wozy do realizacji programow HD w terenie?
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Realizacja obrazu HDTV nie polega na kupowaniu nowych samochodów, chyba Ciê zdziwiê. TVN ju¿ teraz znakomit¹ wiêkszoœÌ swoich produkcji nagrywa w jakoœci HD, jednak - z braku innej mo¿liwoœci - ten cyfrowy obraz zaraz po nagraniu przemienia w analogowy. Wiêc kiedy telewizja nowej generacji ju¿ do nas zawita, ekipa z Wiertniczej (i nie tylko ona) po prostu zrezygnuje z tego ostatniego etapu produkcji.

A horror, jak mawiajÂą, bĂŞdzie 4 razy straszniejszy. :devil:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

No wÂłaÂśnie. Ja wczoraj straciÂłem tvn i nie potrafiĂŞ sobie tego sam zmieniĂŚ :P. MuszĂŞ poczekaĂŚ aÂż tata wrĂłci z urlopu, bo siĂŞ na tym zna. A dlaczego nastÂąpiÂła ta zmiana? Mieli juÂż likwidowaĂŚ analogowy przekaz satelitarny? Po zmianie czĂŞstotliwoÂści jest szansa na polepszenie jakoÂści odbioru?
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

Dla zainteresowanych artykuÂł:
satkurier.pl pisze:Zgodnie z zapowiedziami 15 sierpnia tuÂż po poÂłudniu analogowy kanaÂł TVN zostaÂł przeniesiony z transpondera 14 (11.485V, PAL, AU-1) najstarszego satelity Hot Bird 1 na pozycji 13E na duÂżo mocniejszy transponder 16 (11.509V, PAL, AU-1) satelity Hot Bird 7A. ZaowocowaÂło to poprawÂą siÂły sygnaÂłu.

Transponder 14 (11.485V) byÂł ostatnim aktywnym transponderem satelity Hot Bird 1 - 13E, jest to wiĂŞc koniec jego pracy na orbicie.

Analogowy TVN pozostanie na nowym satelicie Hot Bird 7A i to co najmniej przez rok. ZwrĂłciĂŚ teÂż naleÂży uwagĂŞ, Âże nieprawdziwÂą byÂła informacja podana przez wiele polskich serwisĂłw internetowych, Âże analogowy TVN przejdzie na "ÂświeÂżo wystrzelonego" Hot Birda 8. Jak wiadomo HB8 zostaÂł wyniesiony w nocy z 4 na 5 sierpnia i do 15 sierpnia nie byÂłby w stanie gotowoÂści do pracy na pozycji 13E. Po drugie satelita Hot Bird 8 ma zastÂąpiĂŚ Hot Birda 3, a nie Hot Birda 1.

Kontynuacja transmisji analogowej TVN moÂże wydawaĂŚ siĂŞ nieco dziwna podczas, gdy transmisje cyfrowe programu TVN w SDTV lub HDTV sÂą kodowane. Wynika to jednak z tego, Âże TVN nie musi pÂłaciĂŚ za prawa emisji transmisji analogowych, uznawanych prze amerykaĂąskich producentĂłw za przestarzaÂłe. Prawda jest jednak taka, Âże w uÂżyciu w Polsce czy w Niemczech pozostaÂło jeszcze bardzo duÂżo odbiornikĂłw analogowych.

Nale¿y siê spodziewaÌ, ¿e czêœÌ odbiorców bêdzie wiêc nadal korzystaÌ z odbioru analogowego TVN i odbioru cyfrowego FTA innych polskich kana³ów z Astry lub Hot Birda, nie chc¹c p³aciÌ abonamentu ¿adnej z platform cyfrowych, ani sieciom kablowym.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości