Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

kontaktowy24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 16:28

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kontaktowy24 »

Też to zauważyłem. Ciekawe, gdzie jest lub była pomyłka :mhm:
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: szym »

Nowa oprawa graficzna jest wyśmienita! Po ostatniej, nieco smutnej, zmianie - tym razem TVN ma znowu bardzo dobre zapowiedzi, wszystko ładne, spójne, podoba mi się, jak jedna sekwencja przechodzi w drugą, a oprawa muzyczna rewelacyjna. Teraz TVN i TVN7 razem mają najładniejsze oprawy na rynku, moim zdaniem. Ostatnio Universal Channel wprowadził też nowości w grafice i logo, bardzo w moim stylu. Można to zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=gxm-aGm4EIg&

Teraz jeszcze niech trochę podrasują czołókę "Faktów" i będzie cudownie. 8)
:)
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Do takich archiwów zawsze się wraca z przyjemnością :)
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

matik pisze:Do takich archiwów zawsze się wraca z przyjemnością :)
Właśnie :) szkoda że tvn pokasowało kilka identów :( nie ma już ich na YouTube
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

Ksero pisze:Z jednej strony szkoda, bo ta obecna oprawa jest fenomenalna i od 2008 roku jeszcze się nie znudziła, ale z drugiej czas na nowe. ;)
Od 2007r,*
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Fantvn pisze:
Ksero pisze:Z jednej strony szkoda, bo ta obecna oprawa jest fenomenalna i od 2008 roku jeszcze się nie znudziła, ale z drugiej czas na nowe. ;)
Od 2007r,*
Od 2 stycznia 2008 roku. Dzień wcześniej pojawiła się jedynie nowa plansza ''produkcja tvn 2008'' po koncercie sylwestrowym i noworocznym wydaniu Uwagi.
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

matik pisze:
Fantvn pisze:
Ksero pisze:Z jednej strony szkoda, bo ta obecna oprawa jest fenomenalna i od 2008 roku jeszcze się nie znudziła, ale z drugiej czas na nowe. ;)
Od 2007r,*
Od 2 stycznia 2008 roku. Dzień wcześniej pojawiła się jedynie nowa plansza ''produkcja tvn 2008'' po koncercie sylwestrowym i noworocznym wydaniu Uwagi.
Plansza "produkcja" była jeszcze chyba w święta. Ta oprawa graficzna w święta Bożego Narodzenia 2007 r. była częścią opr. gr. z 2008r., więc można tak powiedzieć że ta oprawa była od grudnia 2007r.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Nie, przez cały 2007 rok jak i również w święta obowiązywała poprzednia plansza ''produkcja tvn'' bądź ''na zlecenie tvn'' - można to sprawdzić po archiwum postów chociażby na tym forum. I nie powiedziałbym, że oprawa świąteczna była wtedy częścią nowej oprawy graficznej, bo nie miała charakterystycznego nawiązania ani do wcześniejszej, ani do poprzedniej oprawy - była wykonana w nieco innym stylu - mogła mieć co najwyżej tylko podobieństwa.
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

matik pisze:Nie, przez cały 2007 rok jak i również w święta obowiązywała poprzednia plansza ''produkcja tvn'' bądź ''na zlecenie tvn'' - można to sprawdzić po archiwum postów chociażby na tym forum. I nie powiedziałbym, że oprawa świąteczna była wtedy częścią nowej oprawy graficznej, bo nie miała charakterystycznego nawiązania ani do wcześniejszej, ani do poprzedniej oprawy - była wykonana w nieco innym stylu - mogła mieć co najwyżej tylko podobieństwa.
Chodzi o to, że od grudnia 2007 obowiązywała ta poprzednia opr. gr. xD

na youtube widziałem jingiel reklamowy z Bożego Narodzenia i widziałem animację loga TVNu taką samą jak w oprawie 2008r.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Fantvn pisze:Chodzi o to, że od grudnia 2007 obowiązywała ta poprzednia opr. gr. xD
W grudniu zadebiutowała oprawa świąteczna, a poprzednia oprawa zadebiutowała dopiero w styczniu 2008 roku i tego za cholerę nie zmienisz. Nawet jeżeli oprawa świąteczna 2007 nawiązywała do oprawy obowiązującej od 2008 roku (co trudno jednoznacznie stwierdzić, poza animacją loga, bo pozostałe elementy, jak belki przy zapowiedziach podobne były co roku), nie znaczy to, że weszła ona miesiąc wcześniej niż było to w rzeczywistości.
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

matik pisze:
Fantvn pisze:Chodzi o to, że od grudnia 2007 obowiązywała ta poprzednia opr. gr. xD
W grudniu zadebiutowała oprawa świąteczna, a poprzednia oprawa zadebiutowała dopiero w styczniu 2008 roku i tego za cholerę nie zmienisz. Nawet jeżeli oprawa świąteczna 2007 nawiązywała do oprawy obowiązującej od 2008 roku (co trudno jednoznacznie stwierdzić, poza animacją loga, bo pozostałe elementy, jak belki przy zapowiedziach podobne były co roku), nie znaczy to, że weszła ona miesiąc wcześniej niż było to w rzeczywistości.
Twoje zdanie...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: matik »

Masz rację, moje zdanie i nigdy go pod tym względem nie zmienię - dla mnie logiczne jest, że jak coś po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w 2008 roku, to nie mogło obowiązywać już rok wcześniej. Nawet jeżeli oprawa świąteczna 2007 była częścią oprawy, która zadebiutowała na początku 2008 roku, no to od 2008 roku ją oglądaliśmy, a nie od 2007 roku...
Fantvn
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 39
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 18:47

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Fantvn »

matik pisze:Masz rację, moje zdanie i nigdy go pod tym względem nie zmienię - dla mnie logiczne jest, że jak coś po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w 2008 roku, to nie mogło obowiązywać już rok wcześniej. Nawet jeżeli oprawa świąteczna 2007 była częścią oprawy, która zadebiutowała na początku 2008 roku, no to od 2008 roku ją oglądaliśmy, a nie od 2007 roku...
Najlepiej zapytać się TVNu kto miał rację. Oni wiedzą najlepiej.
thedolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:01

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: thedolar »

Nie wiem w jakim wątku mam to napisać. Mam do Was sprawę. Jestem na warsztatach o medioznawstwie. Mam do przygotowania pełny projekt. Nazwa stacji, logo, ramówka, grupy odbiorcze, badanie rynku i takie tam. Mam do Was niesamowitą prośbę, czy możecie mi pomóc z nazwą, dać jakieś wskazówki. Jeśli kto chciałby mi pomoc to proszę rownież o projekt loga. Będzie to staja ogólnopolska, komercyjna, grupa docelowa: 16-49. Zależy mi na prostocie i nazwy, i loga. Dziękuje i przepraszam, że nie w tym wątku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości