TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Skuteczny trik? To koniecznoœÌ, bo Polsat nie ma gwiazd. Zgadzam siê z Marcinem - Urbaùski to klasa sama w sobie, a Ibisz pojawia siê tam gdzie popadnie. Nie bez powodu Urbaùski jest nazywany polskim Jay'em Leno, Drzyzga polsk¹ Oprah Winfre... i tak mo¿na wymieniaÌ bez koùca. Polsat oprócz Lisa nie ma ¿adnej prawdziwej osobowoœci telewizyjnej.
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

Jakieœ pó³ roku temu Tele Œwiat publikowa³ sonda¿ na temat popularnosci prezenterów telewizyjnych i pierwszy by³ Ibisz, drugi Kammel a trzeci dopiero Urbaùski.. on jest klas¹.. a czego przepraszam?.. wg mnie konferansjer jak ka¿dy inny.. Ibisz jest profesjonalny i nadaje sie do tego, choÌ mnie osobiœcie czasami irytuje.

PorĂłwnanie MoÂłek do Mlynarskiej to nie zestawienie osĂłb, ale funkcj, dziwne, ze tego nie zrozumieliÂście.. chodzi mi np. o prowadzenie koncertĂłw, konferencji prasowych a nawet podobnych programĂłw.. pOdobnie UrbaĂąski i Ibisz specjalizujÂą sie w tym samym gatunku.. sÂą swoimi odpowiednikami Polsat ma Ibisza a TVN UrbaĂąskiego..(przypominam, ze UrbaĂąski nie jest osobowoÂściÂą wytworzonÂą przez TVN, wczeÂśniej debiutowaÂł w pOlsacie gdzie jakiÂś zcas prowadziÂł popularny teleturniej)

co do zestawienia paĂą.. MoÂłek jest bardziej profesjonalna i ma lepszÂą dykcje, za to Mlynarska jest bardziej sympatyczna i otwarta.. poza tym ona oprĂłcz szczerzenia sie na ekranie coÂś dziaÂła (sama znalazÂła sobie program, jest producentkÂą JOÂŚ)
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jakieœ pó³ roku temu Tele Œwiat publikowa³ sonda¿ na temat popularnosci prezenterów telewizyjnych i pierwszy by³ Ibisz, drugi Kammel a trzeci dopiero Urbaùski

JakiÂś rok temu ÂŚwiat Dupereli opublikowaÂł sondaÂż, z ktĂłrego wynikaÂło, Âże JarosÂław GugaÂła wyprzedza JustynĂŞ Pochanke. :rozglada:
Ibisz jest profesjonalny i nadaje sie do tego, choĂŚ mnie osobiÂście czasami irytuje.

Nie zarzucaÂłem mu nigdy braku profesjonalizmu. A czasem powinienem, bo mnie irytuje nie czasem, a regularnie. Ibisz reprezentuje poziom, dowcipu, ktĂłry sam wszĂŞdzie opowiada - "straÂżakom zazdroÂścimy sikawek". Ha, ha, ha. Profesjonalny, super Ibisz.

przypominam, ze UrbaĂąski nie jest osobowoÂściÂą wytworzonÂą przez TVN, wczeÂśniej debiutowaÂł w pOlsacie gdzie jakiÂś zcas prowadziÂł popularny teleturniej)

Ibisz teÂż nie jest osobowoÂściÂą wytworzonÂą przez Polsat. WczeÂśniej pracowaÂł w TVP, TV WisÂła i w TVN. ZastanĂłw siĂŞ co ty opowiadasz...
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

Ja nigdzie nie napisaÂłem, Âże Ibisz jest wytworzony przez Polsat.. to ty czytaj ze zrozumieniem.. Stacje komercyjne wielu gwiazd nie wyprowmowaly, wiĂŞkszoÂśc jest z TVP.
Przyznaje, Âże poziom ÂżartĂłw Ibisza jest Âżenujacy, jednak jako konferansjer sie sprawdza.. UrbaĂąskiemu teÂż swojego czasu zarzucano niski poziom dowcipĂłw, nawet jakaÂś afera z tego byÂła..

ps. Media2 NAPISA£O, ¯E KAMMEL JEDNAK ZOSTAJE W TVP WIEC TEGO G£OSNEGO TRANFERU CHYBA NIE BÊDZIE.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

ps. Media2 NAPISA£O, ¯E KAMMEL JEDNAK ZOSTAJE W TVP WIEC TEGO G£OSNEGO TRANFERU CHYBA NIE BÊDZIE.


To oÂświadczenie rzeczniczki TVP. Czy moÂżna je braĂŚ na powaÂżnie? Niedawno rzecznika TVP przekonywaÂła, Âże Kammel jest w Niemczech i lada chwila zacznie treningi do "TaĂąca na lodzie".

Nic w tej spawie nie jest pewne z prostej przyczyny. Kontrakt nie zostaÂł jeszcze sfinalizowane. TrwajÂą dopiero prace nad nim. RĂłwnie dobrze Kammel moÂże siĂŞ dogadywaĂŚ rĂłwnolegle z TVN i wybierze propozycjĂŞ lepszÂą.
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

OczywiÂście, ze tak.. ale czy jest sens cieszyĂŚ sie z transferu do ktĂłrego nie wiadomo czy dojdzie
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

Ale nie chodzi tylko o te wÂłasnej produkcji ale i zagraniczne ile moÂżna? kryminalni , odwrĂłceni, krok od domu, monk, dowody zbrodni, bez Âśladu, w11 itp.. NiektĂłre ,tak sÂą niezÂłe i lubiane i niech sobie lecÂą ale nie aÂż tyle .Za duÂżo ich o tematyce kryminalnej mam nadzieje, Âże w tÂą jesieĂą siĂŞ to zmieni
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Dorotka969
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 256
Rejestracja: środa 08 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Bydgoszcz :))

Post autor: Dorotka969 »

oj juÂż nie narzekajcie :) dobrze, Âże jest w czym wybieraĂŚ, bo przynajmniej kaÂżdy znajdzie coÂś dla siebie. OsobiÂście oglÂądam tylko "Kryminalnych " :)
marjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marjan »

Startuje TVN HD! :tanczy:
TVN uruchomiÂł nadawanie w wysokiej rozdzielczoÂści

Wed³ug naszych informacji TVN rozpocz¹³ we wtorek nadawanie specjalnego kana³u w wysokiej rozdzielczoœci. NajpóŸniej w pi¹tek TVN HD zostanie udostêpniony masowej widowni.
TVN HD nadaje te same programy, o tych samych porach, co telewizja TVN – ró¿ni siĂŞ tylko jakoÂściÂą obrazu. Dodatkowo sygnaÂł w wysokiej rozdzielczoÂści emitowany jest w formacie panoramicznym 16/9.
Stacja na razie jest dostêpna w wewnêtrznej sieci kablowej Grupy TVN, a tak¿e na satelicie Hot Bird (emisja kodowana). NajpóŸniej w pi¹tek, kiedy rozpoczyna siê Sopot Festival 2007, TVN HD trafi do oferty platformy satelitarnej N (ITI Neovision).

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, wiĂŞkszoœÌ propozycji programowych TVN HD stanowiĂŚ bĂŞdÂą programy kompresowane ze standardowej rozdzielczoÂści. ZostaÂły bowiem wyprodukowane jeszcze w starej technologii. Kompresji nie bĂŞdÂą za to potrzebowaĂŚ niektĂłre produkcje TVN-owskie, takie jak serial ”Kryminalni”, i wybrane filmy dostarczane przez wytwĂłrnie hollywoodzkie, gdyÂż wyprodukowano je juÂż przy uÂżyciu sprzĂŞtu HD. Tomasz Berezowski, czÂłonek zarzÂądu TVN SA odpowiedzialny za sprawy technologiczne, nie chciaÂł skomentowaĂŚ naszych informacji. Dzisiaj stacja ma wydaĂŚ komunikat w tej sprawie.

TVN jest pierwsz¹ polsk¹ i zarazem œrodkowoeuropejsk¹ telewizj¹ ogólnotematyczn¹, która zdecydowa³a siê na uruchomienie nadawania w wysokiej rozdzielczoœci. Podobne plany, na póŸn¹ jesieù, ma Polsat. Jednak w odró¿nieniu od TVN HD, stacja Polsat HD bêdzie emitowaÌ inne programy ni¿ telewizja Polsat. Spoœród nadawców ogólnotematycznych z ca³ej Europy takie kana³y uruchomi³y: TF1, M6 (Francja), ProSieben, Sat.1 (Niemcy) BBC, Sky One (Wielka Brytania), SVT, TV 4 (Szwecja) i Rete 4 (W³ochy).
ÂźrĂłdÂło: onet.pl

Fajnie bĂŞdzie obejrzeĂŚ Sopot Festival, Taniec z Gwiazdami czy chociaÂżby Fakty w wysokiej rozdzielczoÂści. :) Czekam z niecierpliwoÂściÂą na piÂątek. :tanczy:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Kurde, ale news. :D A przecieÂż kilka dni temu Walter w wywiadzie dla "GP" mĂłwiÂł, Âże nie ma planĂłw stworzenia takiego kanaÂłu... No, ale jak informuje o tym Onet, to informacja na pewno jest sprawdzona. Super. :D
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

ÂŚwietny news! Tylko po co dwa kanaÂły nadajÂące to samo? Mam nadziejĂŞ, Âże wkrĂłtce zostanie tylko TVN HD. Jest to potwierdzenie rĂłwniez zmiany oprawy graficznej TVN'u :D Ciekawi mnie teÂż czy wszytskie programy tvn'u bĂŞdÂą w technologi HD... MoÂże od paÂździernika bĂŞdÂą to fakty?
Liber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 lip 2007, 16:21

Post autor: Liber »

Fakty- nie sadze, bo to wymaga chyba najwiĂŞkszej inwestycji - wszak kaÂżdy materiaÂł, wypowiedz, musialaby byc nagrywana w HD.
msq_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 12:57

Post autor: msq_ »

Greg Haus pisze:ÂŚwietny news! Tylko po co dwa kanaÂły nadajÂące to samo? Mam nadziejĂŞ, Âże wkrĂłtce zostanie tylko TVN HD. Jest to potwierdzenie rĂłwniez zmiany oprawy graficznej TVN'u :D Ciekawi mnie teÂż czy wszytskie programy tvn'u bĂŞdÂą w technologi HD... MoÂże od paÂździernika bĂŞdÂą to fakty?
Dlaczego uwaÂżasz to za potwierdzenie zmiany oprawy graficznej TVN ?

A tak na marginesie to mĂłj pierwszy post na tym forum, choĂŚ od dÂłuÂższego czasu je obserwuje :)

Witam wszystkich !
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

narazie nikt nie potwierdza zmiany graficznej tvn ale moze zrobiÂą widzom suprise :P
TVN innowacja i nowoczesność...
spn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 20:33

Post autor: spn »

Greg Haus pisze:ÂŚwietny news! Tylko po co dwa kanaÂły nadajÂące to samo? Mam nadziejĂŞ, Âże wkrĂłtce zostanie tylko TVN HD. Jest to potwierdzenie rĂłwniez zmiany oprawy graficznej TVN'u :D Ciekawi mnie teÂż czy wszytskie programy tvn'u bĂŞdÂą w technologi HD... MoÂże od paÂździernika bĂŞdÂą to fakty?
MaÂło prawdopodobne, aby pozostaÂł tylko TVN HD. PowĂłd jest prosty, TVN HD nadaje w MPEG4, ktĂłry moÂże odbieraĂŚ kaÂżdy nbox. Ale W przypadku np Cyfry+ maÂły procent abonentĂłw posiada dekodery pozwalajÂące oglÂądaĂŚ kanaÂły w MPEG4. Nie wspominajÂąc o Polsacie tak wiĂŞc TVN SD napewno zostanie. I dobrze bo audycje, ktĂłre nie sÂą na grane w HD bĂŞdÂą na kanale TVN HD nadawane w formacie 4/3 tak wiĂŞc po bokach obrazu zobaczymy czarne pasy. Powtarzam: po bokach a nie na gĂłrze i na dole. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości