TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: Debeet »

Czyli to już pewne. Mam nadzieję, że nowa firma zajmująca się TVN-em jeśli będzie coś w nim zmieniać, to będzie zmieniać na lepsze.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Dziś TVN nie pokaże Red Bull X-Fighters - w zamian puści jakiś film. Red Bulla pokażą w przyszłości tak samo jak Orange Warsaw Festival. Relacje na żywo dziś można zobaczyć w Multikinie i w Orange Sport Info
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: ktos »

matik pisze:Dziś TVN nie pokaże Red Bull X-Fighters - w zamian puści jakiś film. Red Bulla pokażą w przyszłości tak samo jak Orange Warsaw Festival. Relacje na żywo dziś można zobaczyć w Multikinie i w Orange Sport Info
co ale głupota a nastawiałem się do oglądania !!! pewno puszczą za miesiąc o 17 także dam sobie spokój i nie będę oglądał tego :P
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Wraz z nowymi oznaczeniami wiekowymi, które będą już od 27 sierpnia, będą one musiały być w produkcjach panoramiczny w safe-area (tak jak kanały polsatu to robią). Taki zapis jest podobno w nowelizacji ustawy medialnej.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: adik1148 »

Czyli w TVN'ie się nie zmienią ? :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Zmienią się, ale będą musiały być w strefie ochronnej tak by po przycięciu obrazu do 4:3 nadal były na ekranie.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: adik1148 »

Czyli będzie teraz tak w TV ? :( MASAKRA ! Jak ja tego nigdy nie lubiałem ! W Ameryce tak jest , ale w Polsce nie ładnie wyglądają te loga pośrodku ! :(
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Niestety, ale mam nadzieję, że zostałem wprowadzony w błąd i te oznaczenia nie będą musiały być prawie na środku ekranu.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

matik pisze:Wraz z nowymi oznaczeniami wiekowymi, które będą już od 27 sierpnia, będą one musiały być w produkcjach panoramiczny w safe-area (tak jak kanały polsatu to robią). Taki zapis jest podobno w nowelizacji ustawy medialnej.
Tragedia! Tak jak mówiłem - wkrótce będziemy je oglądali na środku ekranu...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: matik »

Przed chwilą się doczytałem, że dodatkowo logotypy stacji tv też będą musiały być w strefie ochronnej. Mam nadzieję, że to niesmaczny żart kolesia powiązanego z TV Puls.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Szczerze to wątpie, żeby to była prawda. W sprawie ograniczeń wiekowych - może, ale w logotypów? Jaki interes ma w tym KRRiT?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: r_r16 »

Strony programów i seriali TVN pozostaną na Plajadzie i będą działać równolegle z serwisami podpiętymi pod tvn.pl, tyle, że te "plejadowskie" będą działać jako nieoficjalne. Moim zdaniem trochę bez sensu - internautom mogą się strony mylić.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: avatar »

avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN: sprawy bieżące

Post autor: avatar »

Firma Panasonic PAVCSE została wybrana na dostawcę profesjonalnego sprzętu przez stację TVN S.A.. Zawarte porozumienie obejmuje dostawę kilkudziesięciu najnowszej generacji kamkorderów P2HD Panasonic AJ-HPX3100G oraz kilkuset kart pamięci P2 serii E AJ-P2E064XG.
TVN S.A. jest wiodącym komercyjnym nadawcą telewizyjnym w Polsce, właścicielem i operatorem dziesięciu kanałów telewizyjnych, płatnej platformy cyfrowej „n” i Onet.pl, największego i najpopularniejszego portalu internetowego w Polsce.

Wybór technologi P2 jest zawsze strategiczną decyzją dla stacji telewizyjnej, która przynosi wiele korzyści w postaci najwyższej jakości obrazu, potwierdzoną bezawaryjnność, dużą elastyczność pracy i efektywny workflow zarówno w procesie rejestracji jak i postprodukcji materiałów wideo.

Nowe kamkordery będą w najbliższym czasie wykorzystywane w stacji TVN do produkcji wielu popularnych formatów telewizyjnych takich jak Taniec z Gwiazdami czy Uwaga.

Decyzja stacji TVN miała podłoże technologiczne i wiązała się z trwającym procesem pełnego przechodzenia produkcji TVN na format HD. Wybór kamkorderów nowej generacji zapisujących na pamięciach stałych P2 ma zapewnić m.in. najwyższą możliwą jakość obrazu HD (high definition).

Jak skomentował Tomasz Berezowski, Dyrektor Departamentu Technologii TVN S.A., “Zdecydowaliśmy się na zakup kamer P2 z czysto praktycznego punktu widzenia, choć decyzja nie była łatwa i wymagała przemyślenia. Nowy produkt Panasonica przeszedł pozytywnie nasze testy jakościowe i może śmiało stawać we współzawodnictwo z innymi kamerami HD z naszego „parku maszyn”. ”

Głównym czynnikiem wyboru kamkorderów P2HD przez stację TVN S.A. była przede wszystkim wysoka jakość wykonania sprzętu, rejestracja obrazów w wysokiej rozdzielczości FULL HD i zastosowanie kodeków najnowszej generacji AVC-Intra kompresujących obraz wewnątrzklatkowo 10-bitowym słowem w formacie 4:2:2 na kartach pamięci stałych P2.

“Nie ukrywam ze pozytywna decyzja tak prestiżowej stacji telewizyjnej bardzo nas ucieszyła a wybór technologii P2 przez TVN S.A jest dla firmy Panasonic niewątpliwym potwierdzeniem najwyższej jakości naszych produktów oraz kolejnym krokiem milowym dla rozwoju na polskim rynku. Wierzę że jakość i niezawodność wybranego rozwiązania szybko przyniesie pozytywne efekty dla Stacji TVN i będzie wyraźnym drogowskazem dla wielu innych graczy, którzy bedą podejmować podobne decyzje w najbliższej przyszłości.” powiedział Dariusz Grudzień, Sales & Marketing Manager Panasonic Professional AV Europe.
http://www.dvbnews.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości