[TVN] Top Model

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Trzeciak »

Niekoniecznie. Np. "MBTM" i "GTD" dla Polsatu formalnie robi Jake Vision, ale skład "realizatorsko-producencki mają nieco inny.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

W materiale widać nową scenografię panelu jurorskiego:
http://dziendobry.tvn.pl/video/joanna-k ... 73865.html

Usunięcie stołu, przy którym siedzą jurorzy uważam za minus.

PS: Czy tylko mi wydaje się, że w tym roku nie realizowano castingów jurorskich ani drugiego etapu, który w pierwszej edycji odbywał się w Jednostce Wojskowej, a w drugiej na Mazurach? Od teraz będzie wyglądać to tak jak w niektórych edycjach Amerykańskich i w Wielkiej Brytanii (pierwszy odcinek programu już z "Domu Modelek")? Jeżeli tak, uważam to również za minus, i to ogromny.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: felek »

A ja ślę, że skoro zasłonili twarze dziewczyn to castingi musiały mieć miejsce.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

Na początku nie wiedziałam jaki to ma związek, potem zrozumiałam, ale uważam, że niekoniecznie tak musi być, może po prostu nie chcą pokazywać dziewczyn przed premierą? Bardzo żałowałabym, gdyby nie było standardowych castingów i drugiego etapu, to odróżniało naszą edycję od zagranicznych i dodawało jej ciekawości, urozmaicało, mogliśmy poznać lepiej dziewczyny przed właściwym etapem. Wysnułam teorię na temat braku początkowych etapów, ponieważ pamiętam jak przy dwóch poprzednich edycjach na wszystkich portalach było mnóstwo zdjęć z castingów, zdjęcia jurorów, zdjęcia z panelu, materiały na temat uczestniczek, teraz tego brak. Może to "wina" precastingów? Może castingi jurorskie zrobili raczej "po cichu", z zaproszonymi kandydatkami. Ale pozostaje jeszcze drugi etap, na jego temat też było dość głośno w poprzednich edycjach, może już nie tak jak przy castingach, ale jakieś zdjęcia zazwyczaj były, ja przynajmniej pamiętam te z Mazur. Obawiam się, że w tym roku zrobili to tak, że po precastingach zaprosili ok. 40 dziewczyn na jeden casting jurorski, pokażą ok. 20 z nich w jednym lub dwóch odcinkach, z czego tylko o jakichś od 4 do 6 zrobią dłuższy materiał, po czym do domów dziewczyn, które przeszły przez casting pojadą ekipy telewizyjne i wtedy Dżoana lub ktoś inny zadzwoni do nich z informacją, czy dostały się do finałowej 13-tki (kiedyś w DDTVN Dżoana potwierdziła, że również w tym roku będzie tyle finalistek), a następny odcinek będzie już z "Domu Modelek". Inna opcja jest taka, że dla dziewczyn, które przeszły przez casting na miejscu zorganizują sesję zdjęciową (lub nawet nie) i jury od razu wybierze finalistki. Takie moje przypuszczenia, ale może okażą się prawdą.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: mojpierwszyraz »

Castingi były robione z wielkim rozmachem, w szczególności rzeszowski. Sam byłem i powiem, że materiału mają baardzo dużo, i obstawiam że odcinki jurorskie na bank zostaną pokazane. Ktoś pisał że nie ma pokazanych żadnych zdjęć z castingów. Otóż mówię że są one w internecie od dawna, podobnie jak i nagrania, a dlatego ostatnimi czasy nic nie ma na ten temat, bowiem castingi w tych kilka miastach były przeprowadzane pod koniec maja.
tvn - latem programowo najgorsza!
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: r_r16 »

Dokładnie tak. Zresztą jakby castingi miały nie być pokazywane, zapewne nie zobaczylibyśmy na nich jurorów z Dżoaną na czele, a samych producentów programu.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

Aha, czyli fotorelacje z wiosny 2012 były już z castingów jurorskich? Myślałam, że to dopiero były precastingi.

Jeżeli tak, to czy na tych zdjęciach jest nowa scenografia panelu castingowego?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli tak, to przyznam, że bardziej odpowiadała mi wersja z hal w 1 i 2 edycji, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w telewizji. W plenerze stół jurorski (tak samo jak podczas finałów) faktycznie nie bardzo by pasował, natomiast podczas właściwych paneli już mógłby powrócić, niestety jurorzy wciąż siedzą na sporych fotelach, nie mając przed sobą nic.

Teraz pozostaje tylko drugi etap, który wciąż jest niepewny oraz relacja telewizyjna z grudniowego castingu, nie wiem jak to zrobią. Na żadnych zdjęciach nie widziałam, by pojawił się jakiś panel, były tylko zdjęcia stojących jurorów i tłum dziewczyn.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

Może to złe oświetlenie, ale wydaje mi się, że w nowej edycji "Top" w logo będzie koloru fioletowego (podczas gdy w 1 edycji było czerwone, a w 2 różowe), a myślałam, że w tym roku nie zmieniali kolorystyki.
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=8ZgzDuVcjvA
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: wafel »

Nayma pisze:Może to złe oświetlenie, ale wydaje mi się, że w nowej edycji "Top" w logo będzie koloru fioletowego (podczas gdy w 1 edycji było czerwone, a w 2 różowe), a myślałam, że w tym roku nie zmieniali kolorystyki.
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=8ZgzDuVcjvA
To chyba rzeczywiście kwestia oświetlenia - wystarczy spojrzeć na zdjęcia castingów z pleneru :arrow: tam 'top' jest różowe (tak samo jak w 2. edycji).
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: r_r16 »

Zdjęcia, które zaprezentowała Nayma pochodzą z castingu jurorskiego. Nie jestem tylko pewien, czy ta scenografia nie jest tylko wybiegiem, gdzie modelki mogą sobie "poćwiczyć", bo jeśli jest to scenografia, gdzie modelki są już oceniane przez jury - a tak mogłoby się wydawać po zdjęciach - to wychodziłoby na to, że w Top Model także mamy publiczność podczas castingów - tyle, że tu publiczność jest złożona tylko z uczestniczek i ich bliskich.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: mojpierwszyraz »

Nayma pisze:Aha, czyli fotorelacje z wiosny 2012 były już z castingów jurorskich? Myślałam, że to dopiero były precastingi.

Jeżeli tak, to czy na tych zdjęciach jest nowa scenografia panelu castingowego?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli tak, to przyznam, że bardziej odpowiadała mi wersja z hal w 1 i 2 edycji, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w telewizji. W plenerze stół jurorski (tak samo jak podczas finałów) faktycznie nie bardzo by pasował, natomiast podczas właściwych paneli już mógłby powrócić, niestety jurorzy wciąż siedzą na sporych fotelach, nie mając przed sobą nic.

Teraz pozostaje tylko drugi etap, który wciąż jest niepewny oraz relacja telewizyjna z grudniowego castingu, nie wiem jak to zrobią. Na żadnych zdjęciach nie widziałam, by pojawił się jakiś panel, były tylko zdjęcia stojących jurorów i tłum dziewczyn.
Jeśli mógłabyś być bardziej poważna i choć na chwilę poświęciałbyś swój umysł, to domyśliłabyś się, że w 3. serii TM będzie tak samo jak np. w XF. Otóż precastingi są kręcone z jurorami (TM), lub z prowadzacą (XF i TM) - w zależności pd programu.Po co? A no po to, aby pokazać emocje, klimat, i żeby widzowi wydawało się, że wszystko dzieje się w jednym czasie tzn. jurorzy od razu oceniają kandydatki a nie szukają je aby potem scenarzyści i producenci mogli wybrać te które znowu będą selekcjonowane po to aby zostały zaproszone na nagrania w Warszawie -.- . Więc lektor będzie mówił że jesteśmy w Rzeszowie, a tak na prawdę - w Warszawie, bo tam jest studio i nagrania. Głupio mi to mówić, ale tak samo jest np. w XF czy MT (5 miast), ale najwidoczniej nie wiedziałeś o tym.
Jeszcze jedna sprawa - może pogodźmy kilka terminów. Casting, precasting, casting jurorski - wszystko zupełnie co innego. Przykładem castingu jest You Can Dance- przychodzi kto chce, krecimy i mamy kolejny etap. Precasting - ma np. X-Factor, i od 3. serii także Top Model. Tam, zamiast jurorów o pierwszej selekcji decydują producenci. Casting jurorski z kolei to kolejny etap, PO precastingu, np. Mam Talent, X-Factor i uwaga - Top Model. Więc podsumowując, Top Model w 3. serii liczy: precasting (Rzeszów, Warszawa, Białystok... - z jurorami, kamerami ale nieoceniającymi uczestniczek), casting jurorski w Warszawie, kolejny etap, Dom Modelek, finał.
Zdjęcia, które zaprezentowała Nayma pochodzą z castingu jurorskiego. Nie jestem tylko pewien, czy ta scenografia nie jest tylko wybiegiem, gdzie modelki mogą sobie "poćwiczyć", bo jeśli jest to scenografia, gdzie modelki są już oceniane przez jury - a tak mogłoby się wydawać po zdjęciach - to wychodziłoby na to, że w Top Model także mamy publiczność podczas castingów - tyle, że tu publiczność jest złożona tylko z uczestniczek i ich bliskich.
Scenografia jest wybiegiem, takim jak dla Jarka Kuźniara w 2. serii X-Factor'a podest przed DKiT - pełni funkcje widowiskowe. Nic poza tym. Ot, wybryk TVNu i właścicieli miejsca w którego sercu kręcono program - Millenium Hall. Jurorzy chodzili po galerii i pomagali klientom w zakupach, porozmawiali z kilkoma uczestniczkami castingu przy kamerach, nagrano kilka wejść etc, Sokołowska uczyła chodzić po wybiegu, Joanna i Michał odegrali rólkę przed publicznością której było bardzo dużo, a następnie usiedli na panelu na zewnątrz. W tle trwał precasting z producentami, a na scenie prócz ekipy z TM, finalistki poprzednich edycji w kolejkach polskich firm.
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

"mógłabyś", "poświęciałbyś", "nie wiedziałeś" - to w końcu jak ty się do mnie zwracasz???
Ok, pytałam się tylko czy to nowa scenografia castingu, nie musiałeś mnie pytać, czy "mógłabym" być bardziej poważna i choć na chwilę "poświęciała", a właściwie "poświęciał" swój umysł, bo to pytanie raczej nie do mnie.
W tle trwał precasting z producentami
A to dziwne, bo na reszcie zdjęć z tej fotogalerii widać było, jak precastingi odbywają się w zwykłym, pokojowym pomieszczeniu.
finalistki poprzednich edycji w kolejkach polskich firm
Że też kolejki zmieściły się na tym wybiegu ;)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: mojpierwszyraz »

Nayma pisze:"mógłabyś", "poświęciałbyś", "nie wiedziałeś" - to w końcu jak ty się do mnie zwracasz???
Ok, pytałam się tylko czy to nowa scenografia castingu, nie musiałeś mnie pytać, czy "mógłabym" być bardziej poważna i choć na chwilę "poświęciała", a właściwie "poświęciał" swój umysł, bo to pytanie raczej nie do mnie.
W tle trwał precasting z producentami
A to dziwne, bo na reszcie zdjęć z tej fotogalerii widać było, jak precastingi odbywają się w zwykłym, pokojowym pomieszczeniu.
finalistki poprzednich edycji w kolejkach polskich firm
Że też kolejki zmieściły się na tym wybiegu ;)
Co do precastingu w tle, chodziło mi bardziej, że odbywał się on w trakcie show na scenie. A rejestracja uczestniczek odbywała się na zewnątrz, więc w sumie i tutaj mógłbym się przyczepić bo i rejestracja to jeden z elementów precastingu.
Co do bycia poważną - chodziło mi o monolog jaki wygłosiłaś przy zdjęciach które wrzuciłaś. Dziwne że upierasz się przy zdaniu, że TYLKO zapytałaś się o scenografię, bo jak na zwykłe "pytanie" do nas, można było się sporo oczytać.
A za błędy przepraszam, ale nie dość że szwankuje mi klawiatura, to na dodatek nie wiedziałem jakiej płci jesteś. Teraz już wiem.
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: Nayma »

Co do bycia poważną - chodziło mi o monolog jaki wygłosiłaś przy zdjęciach które wrzuciłaś. Dziwne że upierasz się przy zdaniu, że TYLKO zapytałaś się o scenografię, bo jak na zwykłe "pytanie" do nas, można było się sporo oczytać.
Fakt, zapytałam się także czy te fotorelacje były już z castingów jurorskich. :) Z tego co zauważyłam, sam za bardzo nie wiesz czegoś, przy czym się upierasz, najpierw nazywając to castingiem, potem precastingiem ... więc może skończmy już tę rozmowę. Zobaczymy w marcu.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Top Model . Zostań Modelką

Post autor: mojpierwszyraz »

Nayma pisze: Fakt, zapytałam się także czy te fotorelacje były już z castingów jurorskich. :)
chodziło mi bardziej o to...
Jeżeli tak, to przyznam, że bardziej odpowiadała mi wersja z hal w 1 i 2 edycji, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w telewizji. W plenerze stół jurorski (tak samo jak podczas finałów) faktycznie nie bardzo by pasował, natomiast podczas właściwych paneli już mógłby powrócić, niestety jurorzy wciąż siedzą na sporych fotelach, nie mając przed sobą nic.

Teraz pozostaje tylko drugi etap, który wciąż jest niepewny oraz relacja telewizyjna z grudniowego castingu, nie wiem jak to zrobią. Na żadnych zdjęciach nie widziałam, by pojawił się jakiś panel, były tylko zdjęcia stojących jurorów i tłum dziewczyn.
Z tego co zauważyłam, sam za bardzo nie wiesz czegoś, przy czym się upierasz, najpierw nazywając to castingiem, potem precastingiem ... więc może skończmy już tę rozmowę. Zobaczymy w marcu.
z zaznaczeniem, że rozróżniam casting jurorski od precastingu i wiem że jeden z drugim nie zawsze ma wiele wspólnego, mimo iż na chwilę obecną nie przypominam sobie abym podczas tej rozmowy pomylił te pojęcia.
ja także dziękuję.
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości