[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

akurat mi bardziej podoba sie stara czołówka i dobrze, że TVN ją zostawił. Realizacja troche lepsza od 1 edycji, ciekawsze występy, chociaż zabrakło mi 'bloczku' ze śmiesznymi uczestnikami, ale wszystko przed nami! Wokalnie wysoki poziom, Kuźniar nie zachwyca.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: X FACTOR

Post autor: prze_kw »

Pozostawienie tego zadufanego w sobie człowieka na stanowisku prowadzącego "X Factor" jest podwójnym samobójem - zarówno dla TVN jak i dla samego pana K.
Liczą się tylko Fakty.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

SevenUP pisze:Jaka niby ma być czołówka, skoro nawet UK ma taką? Dopiero od live'ów leciała inna, więc wszystko przed nami.
Ja nie mam problemu z czolowka, wlasnie mowilem tak… ze spodziewalem sie tej samej. W UK jest juz nowa.. i masz racje od live-ow - tam juz sie tak od lat robia ze wyglad nie zmieniaja na poczatku sezonu tylko z pierwszym, live-m - nie wiem dlaczego. W USA jest nowa od poczatku, i we Francji i Chile sa nowe juz od zeszlego roku (ale inne). Ale to nie tak istotne.. program niestety mnie zanudzil - jest wiecej tego samego.

Przypomne znow jak to sie robi http://www.youtube.com/watch?v=FBNfTF7GH80 -
nie przekonuje mnie argument, ze w Polsce robi sie 'po swojemu', ze 'nie trzeba jak gdzie indziej', 'polacy maja inne gusty' itd itd. Format jest znakomity wiec po co go robic inaczej, i jak sie sprawdza tak jak robia to w UK, USA, we Francji, Chile i nawet na Ukraine (czyli wszystkie podobne do siebie, i lepsze niz w Polece) to dlaczego nie tez tu.. ja mowie o realizacji - i nie o niczym drogim, czego nie mozna by zrobic juz teraz.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Ja nie mam problemu z czolowka, wlasnie mowilem tak… ze spodziewalem sie tej samej. W UK jest juz nowa.. i masz racje od live-ow - tam juz sie tak od lat robia ze wyglad nie zmieniaja na poczatku sezonu tylko z pierwszym, live-m - nie wiem dlaczego. W USA jest nowa od poczatku, i we Francji i Chile sa nowe juz od zeszlego roku (ale inne). Ale to nie tak istotne.. program niestety mnie zanudzil - jest wiecej tego samego.

Nie zgadzam się odnośnie fragmentu, że program był nudny. Było o wiele ciekawiej niz w 1 edycji. Były momenty zabawne (nawet dużo ich było), były momenty wzruszajace, ale i zaskoczenia. Na pewno nie było nudno. Jak dla mnie lepiej niz w 1 edycji, ale poczekajmy co będzie dalej.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Pierwszej edycja brakowało przede wszystkim dobrych występów na żywo, ale podejrzewam że tym razem również najlepszym odeślą do domu przed live'ami
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

X Factor w Polsce to wciąż bidna wersja oryginału. Aczkolwiek odcinek podobał mi się. Nie miałem nic do Majki, ale Tatiana wprowadza do jury taką energię! Sędziowie są teraz niesamowicie zgrani, coś się między nimi dzieje. Program jest dużo żywszy. Tatiana wprowadziła do programu dużo świeżości. Uczestnicy w porządku, poziom wokalny jak na razie mnie zadowala, mam nadzieję, że do live'ów dostaną się tym razem najlepsi. Trochę za szybkie przedstawienie jurorów, powinni coś więcej o nich powiedzieć. Mnie nowa czołówka z początku też się nie podobała, a w szczególności "podrasowana" muzyka. Teraz coraz bardziej się do niej przekonuję, aczkolwiek chętnie zobaczyłbym nową czołówkę, ale ze starą muzyką. Albo starą czołówkę zrobioną w nowym stylu - jakby to powiedzieć... sceny z czołówki takie jak w starej,identyczna reżyseria, stara muzyka, lecz wygląd obiektów, planet, ciał niebieskich taki jak z nowej.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: X FACTOR

Post autor: ktos »

wstęp dobry krótki i na temat występy dobre mi się tam program podobam 8)

czołówka, belki scenografia to naprawdę mało ważna sprawa ja nie oglądam tego programy dla tych spraw tylko dla uczestników i tak pewno znaczna większość ludzi robi :P
Kylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 17:36
Lokalizacja: South Poland
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Kylo »

Bardzo wysoki poziom pierwszego odcinka. Fakt zabrakło trochę krótkich zmontowanych filmików kosmitów i innych oszołomów, ale może w dalszej częsci coś będzie.
Z wczorajszego odcinka już można by wybrać parę osób do domu jurorów. :) Tatiana widać że wie o co chodzi, będzie na pewno lepszą jurorką od Mai. Ogólnie nie jest źle jak na Polskie warunki.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Jest trochę lepiej niż w 1-szej serii.
Uczestnicy - na prawdę poziom bardzo dobry. Bez lukrowania.
Scena - ta sama, a jednak wygląda lepiej. Wszystko za sprawą większej gry światłem (reflektory ze sceny), sama scena jest powierzchniowo odrobinę większa, dwie plazmy za jurorami także polepszają sprawę. Lepiej jest także za kulisami - więcej światła, wejście na scenę po schodach także fajnie wygląda. Tak jak mówię - nic nowego, a jednak gra światłem znacznie polepszyła sprawę. Nie tak jakbym tego oczekiwał, ale jest całkiem nieźle.
Na wielki plus zasługuje kilka nowych kadrowań. Począwszy to z prawej strony z góry, które dodaje klimatu koncertu, po przerywane, płynne i bardzo jednolite kadrowanie za jurorami, przerywane wstawkami z innych kamer. Wygląda na prawdę świetnie. Fajnie że też dodali kadrowanie z boku stołu, które w 1 serii było tylko w odcinkach na żywo (tak mi się bynajmniej wydaje).
Na + zasługuje to, że jurorzy, a przynajmniej Tatiana przy każdym występie wygląda inaczej. To wielki plus. Minusa daję za wygląd Kuby. Nie rozumiem, dlaczego nie mogą się za niego zabrać stylistki. Gdyby wyglądał lepiej, wszystko także by się poprawiło. Czesław zwykle był w tym samym, jednak + za tę stylizację - wyglądał bardzo dobrze.
Na plus zasługują także loty kamer nad i przy publiczności. Znacznie lepiej niż w 1 serii.
Co do belek przy występach - mi się podobają. Za równo grafika jak i czcionka. Tylko kolor konsekwentnie niebiesko-fioletowy.
Tylko trochę denerwowała mnie grafika na telebimach. Wyglądała spójnie i świeżo, ale... to nie to na co bym czekał. Jak jeszcze kiedyś zauważyliśmy tutaj, grafika była już wdrożona. Nie mam pojęcia dlaczego z niej zrezygnowano. Obstawiam, że wstawią ją za rok. Chodzi produkcji zapewne pewnie o to, aby co roku wstawiać coś nowego do scenografii. Tak, to najbardziej prawdopodobna opcja.
Jury - Tatiana jest GE NIAL NA!!! Majka to... brak słów po prostu.Wygadana, kompetentna, z niemałymi sukcesami za granicą, o których co ciekawe nikt nie wiedział. 'Been a fool' króluje na listach w Grecji, Cyprze, Włoszech czy na 1-szym miejscu w Danii. Czesław - poprawił technikę wypowiedzi. To raz. Po drugie - fajnie że jest dalej w tym programie. Kuba - na początku odcinka kiepskie teksty. Z czasem wyrobił się :) Momentami bardzo zabawny. Jednak jego ręka u góry i "dziękujemy, dziękujemy" - bardzo irytuje. Iwański powinien powiedzieć jurorom, ze nie tylko Kuba ale i oni sami mogą decydować o końcu występu. Poza tym bez sensu wydają się gadki Kuby "dziękujemy". Wygląda to wówczas tak, jakby jurorom śpieszyło się ze zejściem ze sceny, tj. aby skończyli nagrania jak najszybciej.
Na minus zasługuje stylizacja Kuźniara. Fatalna, po prostu. Rok temu wyglądał lepiej.
Ale - nie wiem jak Wy, ale dla mnie daje sobie radę świetnie. Tylko końcówka, gdy dziękował za obejrzenie odcinka, tyłami do publiczności wyglądała co najmniej jak w Mam Talent. W formie, jak i w wyraźnym zmęczeniu? znudzeniu? prowadzącego.
Tak jak i Wam, podobnie i mnie brakowało tych świrów. Nie podobała mi się także reakcja jurorów gdy uczestnik położył się na stole jurorskim, albo gdy wpadł za nich. Reakcja powinna być mniej więcej taka, jak w UK, gdy George Geramisou obraził Tulisę. Byłoby dramatyczniej i... niekonwencjonalniej. O.
Poza tym, odcinek był nie tyle za krótki, co było a właściwie nie było w nim wielu występujących. 5, 6? Trochę za mało jak na show emitowany raz na tydzień. Oglądając taki program musimy mieć wrażenie, że trwa on [show] bardzo długo, a jednocześnie trudno nam policzyć występujących. Tutaj, obyło się to bez problemu. I dlatego daję minusa.
Na plusa zasługuje kadrowanie z zewnątrz hali w Zabrzu. Na minusa z kolei czas trwania początku, zapowiedzi. 3-4 minuty? Bez przesady. Za mało powiedziano o Tatianie, za mało o Czesławie, Kubie. Za mało kulis, momentów zza sceny, tak jak to było w 1-szej serii. I za to minus.
Słabo wygląda także końcówka, tj. napisy końcowe. Wystarczyła by zapowiedź kolejnego odcinka, a później szybkie i zwinne napisy, na zwykłym czarnym tle z muzyczką XF także w tle. Nie podoba mi się także to, w jaki sposób ucięta jest czołówka programu. Nie mam pojęcia dlaczego nie dadzą pełnej jej wersji. Nie mówię o kadrowaniu Polski z powietrza, ale całej grafice. To samo z uciętą muzyką. To akurat nie wymaga nakładu kosztów, a jedynie kreatywności.
To moja ocena. Było lepiej niż rok temu, ale nadal trochę więcej wyobraźni. Rok temu oceniam na +3. Teraz na zwykłe, przeciętne (pomijając sam format, który jest bardzo nieprzeciętny) -4, max. 4.
tvn - latem programowo najgorsza!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Występów było dokładnie 10, ale moim zdaniem to było raczej na pokaz siły, bo większość występów była ok. Idioci powinni się pojawić za tydzień.
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

BITWA NA GŁOSY - EDYTA GÓRNIAK, SISTARS, CUDOWNE!!!!!!!!!!!!!!!!
POCZULEM MAGIE DZIĘKI NIM!! COŚ NIESAMOWITEGO!!!

X-FACTOR ?? NUDNY ;D ANI TA EWELINA MNIE NIE PRZEKONAŁA JAKOŚ SPECJALNIE, ANI ASTEYA, WSZYSTKO PRZECIETNE... NUDNY KUZNIAR,
SPODZIEWALEM SIE ZUPELNIE CZEGOS LEPSZEGO ;( SZKODA....

MOZE 3 EDYCJA BEDZIE OK;D;D;D

BITWA?? ZA JE BI STA!! BYLEM FANEM X FACTOR DOTAD.. OD DZIS JESTEM FANEM BITWY
TVN STRACIL JEDNEGO WIDZA WIĘCEJ ;-)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

W Bitwie na głosy najgorsze jest to, że po pierwsze wszystko kręci się wokół "gwiazd", a po drugie nie wiem jaki ma sens śpiewanie chórami piosenek, no ale każdy ogląda co chce.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

SevenUP pisze:W Bitwie na głosy najgorsze jest to, że po pierwsze wszystko kręci się wokół "gwiazd", a po drugie nie wiem jaki ma sens śpiewanie chórami piosenek, no ale każdy ogląda co chce.
Dokładnie. Lansowanie gwiazd i jury na siłę, kosztem uczestników. Format ciekawy, ale nie w starciu z XF któy jest czymś innym niż BNG. Bitwa idealnie spisałaby się zimą (grudzień-luty). Teraz jest po prostu bez sensu. Poza tym uważam, że program mimo swietnej odsady jest dla mnie słabsza. Ale o tym w wątku Telewizja: Bitwa na głosy.
tvn - latem programowo najgorsza!
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

X Factor obejrzałem dopiero dzisiaj i tak też będzie pewnie przez całą wiosnę, dlatego wolałem niedzielę o 20 jako porę dla show. Tatiana trochę ożywiła jury i to jest największy plus. Poza tym było raczej nudno, mam nadzieję, że się rozkręci.
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

z przykrością uważam że TVN nie jest już w takiej formie jak wcześniej. Widzieliście nowe studio Bitwy na głosy? Moim zdaniem rewelacja... a w XF prawie ta sama scenografia i nie za bardzo podobało mi się wprowadzenie, powinno trwać min. 6 minut. Słabe wizytówki jurorów. Uważam, że stacja TVN marnuje ten format.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości