[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

jeśli ludzie oglądają program tylko dla czołówki to już naprawdę, głupoty większej nie słyszałem.

do tych wszystkich co narzekają na czołówkę - cieszcie się tym co macie , bo nie żebym coś mówił, ale to nie była pierwsza czołówka w UK i jakby wam dowalili czołówkę z 2004 roku to dopiero byście narzekali. To jest dopiero 2 edycja, poczekajmy.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Czołówka, jak i cała oprawa programu jest ważna. Ma swój ogromny udział w ogólnej estetyce programu. Jednak nie jest najważniejsza i nieoglądanie programu z powodu czołówki jest głupie.
Pjotreeek pisze:do tych wszystkich co narzekają na czołówkę - cieszcie się tym co macie , bo nie żebym coś mówił, ale to nie była pierwsza czołówka w UK i jakby wam dowalili czołówkę z 2004 roku to dopiero byście narzekali.
Hehe, dokładnie :D
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

r_r16 pisze:Czołówka, jak i cała oprawa programu jest ważna. Ma swój ogromny udział w ogólnej estetyce programu. Jednak nie jest najważniejsza i nieoglądanie programu z powodu czołówki jest głupie.
Pjotreeek pisze:do tych wszystkich co narzekają na czołówkę - cieszcie się tym co macie , bo nie żebym coś mówił, ale to nie była pierwsza czołówka w UK i jakby wam dowalili czołówkę z 2004 roku to dopiero byście narzekali.
Hehe, dokładnie :D
No tak, tyle że mamy rok 2012 a nie 2004. Ja bądź co bądź na czołówkę nie narzekam bo delikatnie wolę tę od nowej. Gorzej z oprawą na audycjach, bootcampach i w studio. To już jest gorsze. No i poziom emocji i muzyki -to najwazniejsze.
tvn - latem programowo najgorsza!
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

mojpierwszyraz pisze:
r_r16 pisze:Czołówka, jak i cała oprawa programu jest ważna. Ma swój ogromny udział w ogólnej estetyce programu. Jednak nie jest najważniejsza i nieoglądanie programu z powodu czołówki jest głupie.
Pjotreeek pisze:do tych wszystkich co narzekają na czołówkę - cieszcie się tym co macie , bo nie żebym coś mówił, ale to nie była pierwsza czołówka w UK i jakby wam dowalili czołówkę z 2004 roku to dopiero byście narzekali.
Hehe, dokładnie :D
No tak, tyle że mamy rok 2012 a nie 2004. Ja bądź co bądź na czołówkę nie narzekam bo delikatnie wolę tę od nowej. Gorzej z oprawą na audycjach, bootcampach i w studio. To już jest gorsze. No i poziom emocji i muzyki -to najwazniejsze.
ale równie dobrze mogli się obronić stwierdzeniem iż zakupiono format brytyjskich 3 pierwszych edycji (stąd nadal 3 jurorów) więc równie dobrze mogli taką czołówkę dać. mi nie przeszkadza, szczerze , nawet wolę tą od nowszej i to o wiele bardziej.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Gdyby zakupiono format brytyjskich 3 pierwszych edycji mielibyśmy całkiem inne studio. Zresztą nie można mówić o zakupie 3 pierwszych edycji, gdyż format na program jest jeden. Jest w nim po prostu kilka wariantów rozwiązań. Brytyjska edycja bądź co bądź także jest oparta na formacie, brytyjskim formacie.
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Nie porównujmy X-Factor i Mam Talent!. Dużo trudniej jest zrobić rewolucje w scenografii w Mam Talent! aniżeli w X-Factor gdzie są telebimy.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

voyagerck pisze:Nie porównujmy X-Factor i Mam Talent!. Dużo trudniej jest zrobić rewolucje w scenografii w Mam Talent! aniżeli w X-Factor gdzie są telebimy.
a gdzie tutaj ktokolwiek wspomina cokolwiek nt. Mam Talent??
tvn - latem programowo najgorsza!
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

porównywano, że tak samo jak w MT! nie ma odświeżenia scenografii ;)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Pjotreeek pisze:ale równie dobrze mogli się obronić stwierdzeniem iż zakupiono format brytyjskich 3 pierwszych edycji (stąd nadal 3 jurorów) więc równie dobrze mogli taką czołówkę dać. mi nie przeszkadza, szczerze , nawet wolę tą od nowszej i to o wiele bardziej.
Nie wiem czy to na takim czyms polega, zakupili prawa do formatu The X Factor, a nie jakas poszczegolna edycje Brytyjska. Obawiam sie, ze to do TVN nalezy ile jurorow maja miec, a nie do umowy... i watpie by FremantleMedia UK zabronil lub mial zastrzezenia do 4go jurora, czy drobnych zmian formatu na lepsze, jezeli to przyniesie zyski dla stacji, i w tym dla wlasciciela formatu w Londynie. Wiem ze tu jest troche krytyki w strone polskiej edycji, ale jest troche uzasadniona, jak wiekszosc edycji na swiecie (tez w krajach biednieszych i mniejszych) ma 4 kategorie juz od pierwszej edycji, z wiekszymi castingami itd.

Wracajac do rezysera, jak mowilem, mam watpliwosci do jego stylu realizacji i konserwatywnego podejscia do rezyserii, ale nie miejcie tu do niego zastrzezenia dot. czolowki, czy jurorow, i formatu, bo to na pewno nie jego decyzja tylko producenta i TVNu...
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

sb pisze:Nie wiem czy to na takim czyms polega, zakupili prawa do formatu The X Factor, a nie jakas poszczegolna edycje Brytyjska. Obawiam sie, ze to do TVN nalezy ile jurorow maja miec, a nie do umowy... i watpie by FremantleMedia UK zabronil lub mial zastrzezenia do 4go jurora, czy drobnych zmian formatu na lepsze, jezeli to przyniesie zyski dla stacji, i w tym dla wlasciciela formatu w Londynie. Wiem ze tu jest troche krytyki w strone polskiej edycji, ale jest troche uzasadniona, jak wiekszosc edycji na swiecie (tez w krajach biednieszych i mniejszych) ma 4 kategorie juz od pierwszej edycji, z wiekszymi castingami itd.
Oczywiście, że tu nie chodzi o kupowanie konkretnej brytyjskiej edycji. Nie możemy całkowicie utożsamiać formatu z edycją brytyjską. Jest ona po prostu jedną z wielu edycji na świecie opartych na tym formacie, z tą różnicą, że ludzie, którzy ją produkują są też właścicielami formatu i mogą sobie sami "pozwolić" na wszelkie zmiany i ulepszenia. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Natomiast istnieje kilka wariantów licencji. Bo na pewno format z czterema jurorami i kategoriami dość mocno różni się od tego z trzema i z pewnością jest droższy. Telewizja kupująca licencję wybiera sobie wersję formatu. A ponieważ licencje nie są sprzedawane pojedynczo, tylko od razu na kilka edycji, teraz nie można jej wymienić na inną. Mimo starań polskich producentów. Tak tłumaczy to Wojciech Iwański i dla mnie to ma sens. Nie mam powodu, by mu nie wierzyć.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

bartek09 pisze:Jest ona po prostu jedną z wielu edycji na świecie opartych na tym formacie, z tą różnicą, że ludzie, którzy ją produkują są też właścicielami formatu i mogą sobie sami "pozwolić" na wszelkie zmiany i ulepszenia. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Dokładnie na tym to polega. Dla przykładu - na stronie FremantleMedia jest opisany format programu "Got Talent" na podstawie którego powstaje program "Britain's Got Talent".
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:
bartek09 pisze:Jest ona po prostu jedną z wielu edycji na świecie opartych na tym formacie, z tą różnicą, że ludzie, którzy ją produkują są też właścicielami formatu i mogą sobie sami "pozwolić" na wszelkie zmiany i ulepszenia. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Dokładnie na tym to polega. Dla przykładu - na stronie FremantleMedia jest opisany format programu "Got Talent" na podstawie którego powstaje program "Britain's Got Talent".
Owszem, tyle z The X Factor w UK jest produkowany bezposrednio przez wlasciela (FremantleMedia UK) i tworce (Syco TV), wiec brytyjska edycja nie jest oparta na formacie, tylko sama w sobie wzorem formatu, bo nic przedtem nie istnialo. W sumie Polski X Factor tez jest produkowany przez wlasciciela FremantleMedia Polska (na zlecenie TVN) wiec wydawaloby sie ze moga sobie pozwolic na lekkie poprawki bez nowych umow. Na pewno 4 jurora by dali gdyby TVN naprawde tak chcial, i nie watpie ze maja w umowie taka opcje....

Ciekawostka z Got Talent.. format byl wymyslony dla ITV w Wielkiej Brytanii przez Simona Cowella, ale ITV go odmowil po oryginalnym pilocie. Syco/Fremantle potem sprzedal format w USA, i dopiero potem ITV go kupilo jak juz sie zadomowil w Ameryce. Wiec tak naprawde tez tworca produkuje Britain's Got Talent w UK, i moga sobie robic co chca!
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Pomijając kwestie estetyczne- chciałem powiedzieć co nie co odnośnie wystepów na żywo.
Marzy mi się, aby XF w naszym kraju był swego rodzaju wyznacznikiem trendów. Muzycznych. I żeby wystepowały w nim nie tylko osobowości z XF choć i ich bym chętnie posłuchał na zywo (Ada Szulc z Big Love, singiel Gienka Loski z Hazardzisty czy Szpaka (np. Pretty Baby czy inne piosenki - które są męskim muzycznym odpowiednikiem muzyki Sylwii Grzeszczak - moje zdanie). Ale to nie tyle. Chciałbym, aby polski XF był miejscem, gdzie artyści mogą zaprezentować swój singiel czy płytę. Zapromować siebie i program. Nie mówie to o wielkich zza ocenu - Gadze czy Rihannie. Bo to u nas raczej nie możliwe. Ale Kayah, Brodką, Mozilem, Okupnikową czy Górniakową (Bitwa na głosy wyklucza te możliwość) i innych tj. Marina czy Grzeszczak - z przyjemnością bym zobaczył i posłuchał. Bo niestety - to u nas kuleje. Zamiast prezentowania siebie w DDTVN powinien być XF. To moje zdanie.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Całkiem nie kiepski pomysł - tymbardziej, że robią tak w "TVoP". To dlaczego nie może być tak w "X Factorze?". Ale nie wiem, czy tego doczekamy w tym roku.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Jak myślicie jaką oglądalność będą miały sobotnie premiery: X-Factor, Bitwa na głosy, Komisarz Alex ? Moje przewidywania:
1 miejsce TVN: X-Factor - 4,0 - 4,5 mln. 26,5% w 4+ i 31,8% w 16-49
2 miejsce TVP2: Bitwa na głosy - 3,4 - 3,9 mln. 23,4% w 4+ i 18,7% w 16-49 (Kończy sie później więc zyska widzów X-Factora)
3 miejsce TVP1: Komisarz Alex - 3,2 - 3,9 mln. 22,6% w 4+ i 19,7% w 16-49
4 miejsce Polsat: Epoka lodowcowa - 2,1 - 3,1 mln. 18,8% w 4+ i 22,5% w 16-49
Oglądalność dzienna:
1 miejsce: TVP1, 17,7% w 4+ i 13,9 w 16-49
2 miejsce: TVN, 16,2% w 4+ i 17,8 w 16-49
3 miejsce: TVP2, 15,2% w 4+ i 13,6 w 16-49
4 miejsce: Polsat, 14,1 w 4+ i 16,1 w 16-49
Wg mnie w kolejnych tygodniach wzrośnie oglądalność TVN w soboty, a spadnie TVP1 i Polsatu, oglądalność dzienna TVP2 niewiele się zmieni.
Pod uwagę wziąłem długość programów, ich popularność oraz ramówkę w najbliższa sobotę i w kolejne. Uwzględniłem skoki i biegi narciarskie w TVP i wieczorne mocne pasmo TVN min. Lejdis.
Zobaczymy jak to będzie za tydzień :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości