[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Nawet całkiem realne. Tylko, że wątpię, aby Jedynka osiągnęła 4 miliony, a Polsat 3 miliony widzów 3 marca, kiedy mierzyć się ze sobą będą dwa największe muzyczne widowiska telewizyjne. Poza tym widownia głównych stacji spada - chociażby na rzecz stacji tematycznych i internetu. Jak Jedynka osiągnie już 3 miliony z "Alexem" to już będzie jakiś sukces.

I jeszcze jedno - może być nawet niespodzianka taka, że "BnG" może wygrać z "X Factorem" w 4+ - choćby dlatego, że jest skierowana do szerszej grupy, niż "X Factor".
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

No to w najblizszy weekend nowy X Factor w TVN. Ciekaw jestem z jakim rozmachem rozpocznie sie odcinek, i w jaki sposob wprowadza nasza nowa jurorke..

Tu pierwsze 15 minut The X Factor z ubieglego roku w Wielkiej Brytanii. Az pierwsze 9 minute wprowadzaja nowa serie, nowa 'generacje' jurorow, ich sylwetki, i kilka milych chwil na poczatku - marzen niektorych kandydatow do nowego X Factor. A potem dopiero duze wejscie jurorow w Londynie na pierwszy casting.. (podobnie troche widzialem na YouTube wejscie polskich jurorow - swiatla, reflektory itd - wiec mam nadzieje ze rowniez na ekranie to tak dramatycznie przedstawia w pierwszym odcinku).

http://www.youtube.com/watch?v=FBNfTF7GH80
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

No jednak wydaje mi się, że gdyby było tak, jak w Wielkiej Brytanii, to jednak nasza publiczność by się zanudziła. 4-5 minut wystarczy na prezentacje jurorów i zasad programu. Z resztą nie wydaje mi się, aby w Zabrzu było tak dramatycznie.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

http://xfactor.tvn.pl/wideo/1,1,tego-ni ... 08549.html

Jeśli czegoś takiego (ewidentnie brytyjskiego pod względem emocji) nie dano do odcinków, to albo mają cholernie dobry i kontrowersyjny materiał do castingów, albo są [chodzi o TVN] głupi. W tym przypadku nie potrzeba nowej oprawy a jednie, czy aż, wyczucia co do materiałów które się publikuje w show. Obym się mylił, i oby występy które są nagrane były na prawdę wielkim - jak to ujął Czesław - efektem Wow.
tvn - latem programowo najgorsza!
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

No właśnie :/ Przecież to naprawdę niezła akcja ! Jak tego nie dadzą do show , a jakieś głupie fragmenty tak to X FACTOR schodzi na psy :/
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Dokładnie. Sam się zdziwiłem, kiedy przeczytałem, że ten fragment nie wejdzie do odcinka. Strasznie dziwna decyzja...
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

adik1148 pisze:No właśnie :/ Przecież to naprawdę niezła akcja ! Jak tego nie dadzą do show , a jakieś głupie fragmenty tak to X FACTOR schodzi na psy :/
Co do głupich fragmentów, to jestem za! :D
Jednak mówiąc całkiem serio - takich akcji w naszym XF jest zdecydowanie za mało. Są, owszem, ale bardzo profilowe, szablonowe. Przydałaby się taka Mariolka z YCd w XF.
Ciekawostka - Mariolka w YCD także nie była emitowana w tv:
http://www.youtube.com/watch?v=PwogJSueoLc
tvn - latem programowo najgorsza!
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Dołączam się. miałem podobne odczucia kiedy przeczytałem, że nie zobaczymy tego w TV... i decyzji nie rozumiem.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

mojpierwszyraz pisze:http://xfactor.tvn.pl/wideo/1,1,tego-ni ... 08549.html

Jeśli czegoś takiego (ewidentnie brytyjskiego pod względem emocji) nie dano do odcinków, to albo mają cholernie dobry i kontrowersyjny materiał do castingów, albo są [chodzi o TVN] głupi. W tym przypadku nie potrzeba nowej oprawy a jednie, czy aż, wyczucia co do materiałów które się publikuje w show. Obym się mylił, i oby występy które są nagrane były na prawdę wielkim - jak to ujął Czesław - efektem Wow.
Dziwi mnie to, ze poniewaz zjechali wybor piosenki, a nie ta dziewczyne - to dlaczego nie poprosili o druga piosenke? Glupota! Mogli ja wziac do Bootcamp bo ma fajny charakter, i potem ja odrzucic tam po dalszych piosenkach jezeli naprawde sie nie nadawala!

Po drugie, Kuba juz mnie zaczyna denerwowac - a nawet jeszcze sie nie zaczelo! Dziewczyna, 18 lat, wchodzi na scene, i zanim zacznie spiewac - juz zimno podchodzi do jej wyboru piosenki! Nawet ostry Pan Cowell jest cieplejszy do zdenerwowanych mlodych uczestnikow... i dalby jej dokonczyc piosenke. Jezeli Tatiana tak bardzo nie lubila tego, dlaczego sama reki nie podniosla? Kuba znow krolem? Ja wolalbym rowne jury, naprawde! :roll:
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

sb pisze:
mojpierwszyraz pisze:http://xfactor.tvn.pl/wideo/1,1,tego-ni ... 08549.html

Jeśli czegoś takiego (ewidentnie brytyjskiego pod względem emocji) nie dano do odcinków, to albo mają cholernie dobry i kontrowersyjny materiał do castingów, albo są [chodzi o TVN] głupi. W tym przypadku nie potrzeba nowej oprawy a jednie, czy aż, wyczucia co do materiałów które się publikuje w show. Obym się mylił, i oby występy które są nagrane były na prawdę wielkim - jak to ujął Czesław - efektem Wow.
Dziwi mnie to, ze poniewaz zjechali wybor piosenki, a nie ta dziewczyne - to dlaczego nie poprosili o druga piosenke? Glupota! Mogli ja wziac do Bootcamp bo ma fajny charakter, i potem ja odrzucic tam po dalszych piosenkach jezeli naprawde sie nie nadawala!

Po drugie, Kuba juz mnie zaczyna denerwowac - a nawet jeszcze sie nie zaczelo! Dziewczyna, 18 lat, wchodzi na scene, i zanim zacznie spiewac - juz zimno podchodzi do jej wyboru piosenki! Nawet ostry Pan Cowell jest cieplejszy do zdenerwowanych mlodych uczestnikow... i dalby jej dokonczyc piosenke. Jezeli Tatiana tak bardzo nie lubila tego, dlaczego sama reki nie podniosla? Kuba znow krolem? Ja wolalbym rowne jury, naprawde! :roll:
Nie zgadzam się. Dziewczyna wybrała piosenke Beyonce i zaśpiewała ją bardzo źle. A jesli chodzi o 'rękę' to prawie nigdy piosenka nie jest puszczona do końca, przerywa się nawet najlepszym, występ ma trwac około 1,5 minuty - 2 minut. Dziewczyna, ktora mówi w filmiku o pokorze, na scenie pokazuje zupełnie co innego... Dla mnie jury jest ok, najbardziej lubię Kube bo oprócz tego, że jest zabawny to jest bardzo inteligentny i naprawde często ma racje i jego wypowiedzi sa trafne. Po zwiastunach bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Tatiana i o ile na początku byłem sceptyczny co do jej wyboru o tyle teraz jestem na tak. No to do soboty i wszystko będzie jasne :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Po co druga piosenka? To był fałsz na fałszu. Jurorzy, owszem, krytykowali jej wybór piosenki, ale także wokal. Tatiana wyraźnie powiedziała - ta piosenka to był jeden wielki fałsz.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

sb pisze:Jezeli Tatiana tak bardzo nie lubila tego, dlaczego sama reki nie podniosla? Kuba znow krolem? Ja wolalbym rowne jury, naprawde! :roll:
A to tego przywileju nie ma tylko przewodniczący jury?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Popieram zdecydowanie zdanie poprzedników - i dlatego napiszę to, co na innym forum. Emocje - fakt, bardzo ważne są w tym programie i w śpiewaniu także - ale podstawą jest przecież technika wokalna. Nie można w konkursie kierować się tylko uczuciami. Tatiana Okupnik zdecydowanie ma rację - wykonanie piosenki było poniżej pewnego poziomu (nie chcę już mówić, że masakryczne). A uczestniczka mogła bardziej pomyśleć nad repertuarem w którym się sprawdzi, a tą piosenkę zostawić ewentualnie na dalszy etap i podszkolić się w jej. To tak samo - jak na zawodach sportowych - jak źle wybierzesz np. kulę do gry w kręgle - to potem może być źle. Tak samo tutaj - w końcu program jest konkursem - i jeśli występ jest kiepski (bez względu na potencjał), to delikatnie mówiąc - wylatujesz. Ja ze swojej strony mam nadzieję, że podczas programów na żywo nie będzie takich sytuacji, że uczestnik fałszował, a jury będzie chwaliło na siłę, jak to było w ubiegłej edycji podczas live-ów.

A występu nie zobaczymy na TVN-ie, bo mam wrażenie, że uczestniczka chciała powiedzieć, że więcej nie przyjdę do "X Factora" lub coś w tym stylu. W perspektywie konkurencji z "BnG" najlepiej by to nie brzmiało.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Trzeciak pisze: A występu nie zobaczymy na TVN-ie, bo mam wrażenie, że uczestniczka chciała powiedzieć, że więcej nie przyjdę do "X Factora" lub coś w tym stylu. W perspektywie konkurencji z "BnG" najlepiej by to nie brzmiało.
Daje sobie prawą rękę uciąć, że gdyby TVN promował dany odcinek odpowiednio zmontowaną reklamą z tym występem, na pewno więcej osób zdecydowałoby się obejrzeć program. Ludzie szukają sensacji, tak to już jest.
tvn - latem programowo najgorsza!
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

matik pisze:
sb pisze:Jezeli Tatiana tak bardzo nie lubila tego, dlaczego sama reki nie podniosla? Kuba znow krolem? Ja wolalbym rowne jury, naprawde! :roll:
A to tego przywileju nie ma tylko przewodniczący jury?
Moze w Polsce - ale koncepcja 'przewodniczacego' nie istnieje w formacie X Factor - sam Simon Cowell sie nigdy nie zwal tak, ani w UK czy USA. W ostatniej serii w Angli nawet nowe juroki czesto podnosily reke, zeden juror nie ma ostatecznej decyji, wiec miec tytul jest niepotrzebny i bez sensu. Po prostu TVN w Polsce ma jakas obsesje na temat wielkosci Kuby i musieli go czyms wyznaczyc ponad reszte! :P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości