Wiosna 2015 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:Taka wymiana pozycji na podium (1-2 miejsce) jest czasem spowodowane wydarzeniami różnymi na Polsacie, zresztą to niuans. Poza tym kiedy ostatni raz TVN był czwartą stacją w Polsce. Bo Dwójka te miejsce zajmuje niemal regularnie. To jest rynek telewizyjny i nie zawsze się wygrywa.
Tylko, że wszystko co pozwala im co jakiś czas wskoczyć na pozycję lidera powoli się wypala, a godnych następców od 2 lat nie widać. Gdyby było tak dobrze, to nie wprowadzaliby co sezon innych nowości. Obecność w Internecie również zaniechana w ostatnim czasie (dość przeciętny Player). Co im wyszło ostatnio?
Jakoś nie przypominam, by w latach 2009, 2010, czy 2011 było inaczej.
Polsat we wrześniu potrafił zwiększyć wpływy reklamowe względem ubiegłego roku. TVN nie. Ba, znacząco je obniżył. Oprócz tego TVN był w trzecim kwartale jedyną stacją z "wielkiej czwórki", której spadły wpływy.
Mieli teraz okazję, by "Synowie" stali się hitem stacji (jak "Rolnicy" w Jedynce), ale zmarnowali to bezlitośnie.
Ciut więcej okazji zmarnowali bezllitośnie.
Tylko kanały tematyczne, to jednak zupełnie inna liga.
Ale można wyprodukować coś dobrego za niewielkie pieniądze? No można. I to niekoniecznie z gatunku paradokumentów.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

No dobra, ale kanał tematyczny zawsze będzie mieć inny target, niż kanał z telewizyjnej ekstraklasy.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Ale zasada tworzenia programów wcale nie musi być zupełnie różna.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Zasady nie, ale budżet jaki przeznacza się na kanały tematyczne jest inny od budżetu stacji z Wielkiej Czwórki.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

No więc w czym problem? Mniemam, że główny TVN ma budżet kilkakrotnie wyższy od kanałów tematycznych.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: felek »

TVN będzie musiał się mocno postarać jeśli będzie chciał być liderem wiosny, a przypomnę, że nie będzie już Mam Talent, Top model i MasterChefa. To są trzy lokomotywy, które dają TVNowi pozycję lidera tej jesieni. To, że nie będzie X-Factor to nie jest dramat, bo nawet lepszy film jest w stanie osiągnąć lepsze wyniki niż te marne 2 mln poprzedniej edycji :P
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: prze_kw »

Zastanawiam się na czym szanowny pan Dyrektor Programowy ma zamiar budować wiosenną ramówkę. Otóż:
- "Top Model" nie pojawi się raczej wiosną, a dopiero jesienią
- "Mam Talent!", "Masterchef" powrócą za rok
- swego czasu mówiono, że obecna seria "PPD" jest ostatnią (i podobno coś nowego szykują dla Rozenek)
- "X Factor" spada
- "Lekarze" i "Prawo Agaty" zostają
- "Kto poślubi mojego syna" vel "Syndrom Edypa" - podobno kolejni żenujący kandydaci i kolejne zdesperowane (jedna z dziewcząt była w ub. tygodniu nianią w "Idealnej Niani") dziewczyny mogą się zgłaszać

Reasumując: wolne są poniedziałki od 21:30, soboty od 20:00, niedziele o 20:00. Przesądzone jest nowe show w soboty - tylko co? "Rising star" dla mnie odpada - "X Factor" był już wystarczająco zdewastowany i żenujący, wątpię, że stacja zainwestuje w droższy i to nadawany non-stop na żywo format. Powróci "You Can Dance"? "Project Runway" również raczej możemy pogrzebać, w ubiegłym roku castingi ogłoszono w okolicach września - mamy koniec października i cisza. Zostaną na pewno "Szkoła" i reszta paradokumentów, "Ugotowani" i "Na Wspólnej" też.

Totalnie nie mam pomysłów, czym "wypełnić" wiosenną ramówkę. Tak źle, to nie było chyba nigdy.
Liczą się tylko Fakty.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Zapomniałeś chyba o "Żonach z Hollywood". To będzie nowość, która pobije wszelkie rekordy popularności. :P
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: SevenUP »

Żadne nowe sobotnie show nie jest potwierdzone, również nie wiadomo czy XF i Project wrócą. Jeszcze nie ma decyzji.

Ale biorąc pod uwagę różne domysły, rzeczywiście, dużo luk się robi a jakoś nie bardzo wiadomo co mogłoby wejść. Głównie dlatego myślę, że choć jeden z tych programów wróci. Bo inaczej zobaczymy nowe paradokumenty i stacja stoczy się na totalne dno.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Adrian ;P »

Perfekcyjna na pewno nie skończy się na tym sezonie, wyniki ma zbyt dobre - z tego, co pamiętam to chyba jest liderem pasma. Także jeśli nie wiosną, to jesienią pewnie kolejny, 6 już sezon zobaczymy. A wiosną pewnie wrócą Surowi rodzice, bo wiosną tego roku byli liderem pasma. Oba seriale pewnie zostaną, choć powinni już zdecydowanie myśleć o jakiejś solidnej nowości. "Synowie" niestety prawdopodobnie zostają, co trochę przeraża. "Kuchenne" i Kuba - oczywista oczywistość.
Poniedziałek 21:30, sobota 20:00 i niedziela 20:00 - trzy dość poważne pasma nadal puste, a mamy zaraz listopad. Jeśli zdecydują się na "Runway" to pewnie powędruje na poniedziałki.
Jak dla mnie mogliby się poważnie zastanowić nad "MasterChef Junior". Co do "Rising Star" jestem średnio przekonany - myślę, że trudno będzie wejść na rynek z nowym programem muzycznym, zwłaszcza teraz, gdy ich oglądalność jest coraz mniejsza. Już 5 sezon "X Factora" poradziłby sobie lepiej. Jak już wiele razy wspominałem powrót YCD na soboty o 20 byłby według mnie strzałem w 10.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

TVN niczym wielkim wiosną nie zaskoczy bo mają zbyt mało czasu . PR najprawdopodobniej nie zobaczymy , bo TVN był podobno zadowolony ale i tak mało na nim zarobili , a po drugie nie mają już czasu na jego realizacje, bo przypomnę że to jest program którego realizacja trwa dużo dłużej.Koniec XF niemal pewny. YCD nie wróci. Mało czasu na nowe wielkie show . RS może jeszcze bardziej upokorzyć stacje. Nowe seriale też się nie pojawią . Wiosna 2015 TVN może nieźle pogrzebać reputacje stacji. I mam przeczucie i nadzieje ,że po wiośnie w TVN zajdą wielkie zmiany.Po sprzedaży TVN nie będzie miejsca dla Edwarda Miszczaka . Liczę na to że dyrektorem zostanie Małgorzata Łupina bo jej się to należy , bo zrobiła z TVN style niezłą markę . Teraz ma również TVN Turbo pod opieką i mam nadzieje że również sobie dobrze radzi.Tu nie chodzi że on jest zły ale chodzi o świeżę spojrzenie na TVN , bo wiadomo że to on stworzył wielką markę TVN ale już się wyczerpał. Miszczak niczym nowym nie zaskoczy, no mam nadzieje że miło mnie zaskoczy i powie że odchodzi na emeryturę na którą swoją ciężka pracą zasłużył .Życzę mu tego
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

TVN wyda na wiosenną ramówkę 2015 więcej pieniędzy, niż na tegoroczną wiosenną ramówkę 2014: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... na-ramowke

Wiadomo także, że wiosną pojawią się dwa nowe seriale obyczajowe, a także siódmy sezon "Prawa Agaty": http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ko ... we-seriale
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

Wiosną TVN pokaże 2 seriale które będą oparte na zagranicznym formacie i będą trwały ok. 20-30 minut . A liczyłem na to że TVN pokaże coś swojego .. szkoda
http://natemat.pl/123389,koniec-lekarzy ... owosci-tvn
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: prze_kw »

Liczą się tylko Fakty.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: felek »

Nareszcie jakiś sitcom w TVN! Od czasów "Niani" nie było żadnego dobrego serialu komediowego. Po ostatnim niewypale "Wszyscy kochają Romana" TVN musiał sie zniechęcić do robienia 20-25 minutowych seriali. Produkcja sitcomu jest dużo tańsza niż 45-minutowego serialu, więc taka polityka TVN nie dziwi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości