[TVN] Mali Giganci

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Czadersi, a właściwie Czaderki Anety Todorczuk-Perchuć oraz Klika Rubika Piotra Rubika za tydzień w Wielkim Finale zawalczą o główną nagrodę programu - rodzinną wycieczkę do EuroDisneylandu. Odpadł Gang Olafa. Kuba co prawda dał najmłodszej Małgosi jeden punkt za quiz, ale przewaga nie pozwoliła na to, by drużyna Mozila zawalczyła w finale. Tym samym pierwszy raz w światowej historii formatu w finale znajdą się dwie drużyny, które nie składają się z 4, a z 5 (Klika Rubika) lub 3 (Czadersi).

Warto dodać, że w finale konta drużyn zostaną wyzerowane - walka więc może być wyrównana. Przegrana drużyna także otrzyma nagrodę specjalną - prawdopodobnie będzie to wycieczka do jednego z polskich parków rozrywki.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Zgodnie z zapowiedzią odniosę się do wypowiedzi z wątku o "CS".
Camilo pisze:A za "Małymi Gigantami" stoją często zakompleksieni, nieudolni, niewierzący we własne możliwości rodzice, dzięki którym swoje kieszenie napełnia telewizja.
Owszem - też absolutnie jestem przeciwny, aby dzieci spełniały nieudane ambicje rodziców, a już promocja konkursów typu "Małej Miss" i to np. w różnych śniadaniówkach już budzi u mnie niesmak, ale zadajmy sobie pytanie kogo to jest problem - czy rodziców, czy stacji telewizyjnej, a może i jednej, czy drugiej, a nawet trzeciej strony?
To samo zdanie można powiedzieć o każdym programie, gdzie mogą wystąpić małoletni - czyli także m. in. "Mam Talent" i "MBTM". Też powiedzmy sobie jasno - TVN jest stacją komercyjną, i jeśli stacja uznała, że tego typu format miał wygenerować widownię oraz przychody reklamowe - miała mimo to do tego prawo, a o "Małych Gigantach" stacja myślała już ponad dwa lata temu. Zresztą tego typu format z udziałem dzieci - szczególnie po tym, co teraz dzieje się na rynkach zagranicznych - chyba prędzej czy później musiał się w Polsce pojawić, a pula nagród w tym programie (w porównaniu np. do "The Voice Kids") nie jest jakaś stosunkowo duża. Przypomnę, ze zwycięska drużyna pojedzie razem z rodzinami do EuroDisneylandu, a druga prawdopodobnie też do jakiegoś parku rozrywki w Polsce. Nie zapominajmy też, że w całej Polsce - nawet w mniejszych miejscowościach - także są organizacje (głownie domy kultury), które zachęcają, by dzieci angażowały się w różne projekty artystyczne. Są także różne doroczne festiwale dla dzieci. Nawet chyba na świecie programy z udziałem utalentowanych małoletnich istnieją tak długo, jak istnieje cały gatunek talent-show w znanej formule telewizyjnej.

Fakt i szkoda, że dopiero po sukcesie "Gigantów" Rzecznik Praw Dziecka zainterweniował w sprawie występów małoletnich w stacjach telewizyjnych, i nie chodzi tu tylko o programy talent-show. Ale np. przy możliwościach, które daje internet to też tylko wierzchołek góry lodowej.

Zgodzę się też, że powinna być specjalna ustawa chroniąca małoletnich "artystów", jak to ma miejsce we Francji, czy w Niemczech, która chociażby część takich problemów społecznych by rozwiązała. A ze wokół programu wybuchł szum, to trudno się dziwić, bo nie tylko w Polsce zachodzą teraz takie zjawiska.

A uzupełniając wątek już poza dyskusją dodam, że wśród gości specjalnych sobotniego finałowego odcinka będą Margaret i Grzegorz Hyży. Finałowe drużyny razem ze swoimi opiekunami prawdopodobnie także przygotują razem specjalne show, które być może zadecyduje o zwycięstwie w programie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Mali Giganci

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:Owszem - też absolutnie jestem przeciwny, aby dzieci spełniały nieudane ambicje rodziców, a już promocja konkursów typu "Małej Miss" i to np. w różnych śniadaniówkach już budzi u mnie niesmak, ale zadajmy sobie pytanie kogo to jest problem - czy rodziców, czy stacji telewizyjnej, a może i jednej, czy drugiej, a nawet trzeciej strony?
Trzeciej strony tu nie ma. Rodzice są frajerami, a telewizja tylko z tego korzysta. Świadczy o tym chociażby to, że:
pula nagród w tym programie (w porównaniu np. do "The Voice Kids") nie jest jakaś stosunkowo duża.
I żadna ustawa nie zastąpi odpowiedzialnego rodzicielstwa. Społeczeństwo należy bowiem przede wszystkim edukować, a nie wyznaczać mu na każdym kroku sztuczną granicę nakazów i zakazów.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Wtedy prawo nie ma sensu, ale odpowiedzialne rodzicielstwo przy dzisiejszym - rozbudowanym świecie, to też nie jest wszystko.
Camilo pisze:
Trzeciak pisze:Owszem - też absolutnie jestem przeciwny, aby dzieci spełniały nieudane ambicje rodziców, a już promocja konkursów typu "Małej Miss" i to np. w różnych śniadaniówkach już budzi u mnie niesmak, ale zadajmy sobie pytanie kogo to jest problem - czy rodziców, czy stacji telewizyjnej, a może i jednej, czy drugiej, a nawet trzeciej strony?
Trzeciej strony tu nie ma. Rodzice są frajerami, a telewizja tylko z tego korzysta. Świadczy o tym chociażby to, że:
pula nagród w tym programie (w porównaniu np. do "The Voice Kids") nie jest jakaś stosunkowo duża.
Też chodziło o to, że stawką nie jest np. kontrakt płytowy, duża suma pieniędzy, czyli nie chodzi o bezpośrednie robienie kariery uczestnikom. Nie zapominajmy także, że w sporej części program oglądają osoby, które nie są rodzicami.

P. S.: Rozumiem emocje związane ze sprawą, ale mam wrażenie, że trochę przesadziłeś nazywając kogoś "frajerem".
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Sporo emocji w dzisiejszym finale "Małych Gigantów". Wokalistki pozostałych w programie drużyn zaśpiewają z Margaret i Grzegorzem Hyży, tancerze z finalistami "You can dance - po prostu tańcz", a wiersze Tuwima i Brzechwy będą recytować najmłodsi uczestnicy drużyny. W drugiej rundzie zobaczymy pojedynki wokalistek w wspólnym występie, bitwę taneczną, a najmłodsi wezmą udział w quizie, a w finale opiekunowie drużyn zawalczą o punkty dla swoich drużyn - te wystąpią także we wspólnie przygotowanym występie: http://maligiganci.tvn.pl/aktualnosci,2 ... 66713.html
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: Mali Giganci

Post autor: po31 »

Jestem ciekaw kto wygra 1 edycję, ale stawiam na drużynę Piotra Rubika Klika Rubika :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Też mam taką nadzieję, tym bardziej, że Rubik bez dwóch zdań najlepiej tworzył swoją drużynę. Ale jeszcze nieco ponad dwie godziny i wszystko będzie jasne. Do końca nie będzie wiadomo kto wygra program. :)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Mali Giganci

Post autor: Camilo »

Ogłaszam oficjalnie, że Klika Rubika wygrała I edycję programu "Mali Giganci". Finał na pewno doskonale uświetnił grillowy wieczór majówkowy na niejednej działce w niejednej rodzinie. I oczywiście czekamy niecierpliwie na kolejną edycję programu. Tylko kiedy? Dopiero za rok? Kto będzie opiekunem? Czy jury się nie zmieni? Kiedy ruszą precastingi? Czym tym razem będą mogły nas zaskoczyć małe talenty?
Nie zapominajmy także, że w sporej części program oglądają osoby, które nie są rodzicami.
Tylko babciami i dziadkami? A to chyba jeszcze gorzej. :D
Rozumiem emocje związane ze sprawą, ale mam wrażenie, że trochę przesadziłeś nazywając kogoś "frajerem".
Wręcz przeciwnie, emocji tu nie ma. Tylko jak inaczej nazwać osobę, która sprzedaje najcenniejszą cząstkę swojego dziecka telewizji, kiedy ta prawie wyłącznie na tym zarabia. Słowo "frajer" wydaje mi się i tak najdelikatniejsze.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Co do drugiej edycji - rzeczą oczywistą jest, że wiosną przyszłego roku, bo na jesień wraca "Mam Talent!". A co do reszty pytań - teraz za wcześnie na odpowiedź. Z tego co wiem, to obok nowych uczestników pojawią się nowi opiekunowie.

W finale Klika Rubika pokonała Czaderki 34:33. Tylko jeden punkt zdecydował o zwycięstwie ekipy Rubika lub jak kto woli - zabrakło punktu Czaderkom, by sprawić sporą sensację w programie, bo mimo słabszych występów drużyny Rubika (te "10" były niekiedy na wyrost) - trzeba przyznać, że za całokształt ewidentnie drużyna zasłużyła na nagrodę główną. Nagrodą za drugie miejsce były tablety, zegarki oraz kosz z parówkami.

Za tydzień odcinek specjalny, w którym o nagrody indywidualne w kategoriach "Muzyka", "Taniec" i "Talent" walczyć będą wszyscy uczestnicy programu, którzy dostali się do drużyn. Tym zostanie zwieńczona pierwsza i (jak już wiadomo) nie jedyna edycja programu. A w nadchodzącym tygodniu zostanie wydana specjalna płyta z wykonaniami wokalistów z pierwszej edycji programu: http://www.eska.pl/news/mali_giganci_-_ ... deo/115812
Camilo pisze:Tylko babciami i dziadkami? A to chyba jeszcze gorzej.
A osoby, które jak dotąd nie założyły rodziny. ;)
Camilo pisze:Wręcz przeciwnie, emocji tu nie ma. Tylko jak inaczej nazwać osobę, która sprzedaje najcenniejszą cząstkę swojego dziecka telewizji, kiedy ta prawie wyłącznie na tym zarabia. Słowo "frajer" wydaje mi się i tak najdelikatniejsze.
Wiele spraw mnie czasem zadziwia, ale jakoś staram się unikać używania inwektyw w stosunku do kogokolwiek.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Mali Giganci

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:A osoby, które jak dotąd nie założyły rodziny.
Myślę, że takie osoby stać na milion pięćset sto dziewięćset innych sposób, jak ciekawie spędzić sobotni wieczór w ramach długiego, majowego weekendu.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Każdy ma prawo spędzić wolny czas, tak jak chce i tak, jak uważa to za ciekawy sposób. ;)
Ostatnio zmieniony niedziela 03 maja 2015, 01:03 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Mali Giganci

Post autor: michal_borkowski »

Na przykład nad jeziorem, pod Bydgoszczą. Cudny zachód słońca, a mimo kilkunastu stopni, palono pierwsze w tym roku ogniska. Pieczone kiełbaski, rozmowy, śpiewy. Także dzieci. Bez telewizora.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Ale nie wiem po co to piszesz, skoro tym bardziej, to wątek o programie rozrywkowym, a nie o tym, kto jak spełnia wolny czas. I chyba na tym skończmy OT.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Mali Giganci

Post autor: michal_borkowski »

Ostatnio Ktoś tu pisał o spędzaniu wolnego czasu, więc podałem doskonały przykład.
To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Mali Giganci

Post autor: prze_kw »

Na zakończenie farsy zwanej "Mali Giganci" pozwolę sobie napisać kilka słów - współczuje jury i trenerom, że za niezłą kasę zrobili z siebie durniów. Współczuję przede wszystkim dzieciom, że stały się nieświadomie narzędziem do zarabiania pieniędzy. Gardzę rodzicami, którzy pozwolili wziąć udział swoim dzieciom w tym szoł (chodzi mi rodziców najmłodszych uczestników. Wiadomo, że 11-letnia piosenkarka/tancerka da się pokroić, żeby się pokazać w telewizji). A nagroda pocieszenia - "kosz z parówkami" dobitnie pokazuje żenadę tego programu.
Liczą się tylko Fakty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości