[TVN] Mali Giganci

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

[TVN] Mali Giganci

Post autor: adik1148 »

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Formuła programu jest całkiem fajna: http://en.wikipedia.org/wiki/Peque%C3%B ... _series%29

Zabawny potrafi być nasz rynek. Kto by się spodziewał, że TVN w miejsce "X Factora" (przynajmniej tak wynika z informacji Wirtualnych Mediów) wprowadzi jakieś dziecięce show. :P A tak całkiem serio - widać, że celem jest poprawienie wyników po "X Factorze", co może się udać. Z kolejnym "spektakularnym" sukcesem (chociażby na miarę "Rolnika...", czy reaktywacji "Tańca z Gwiazdami") może być trudno, bo nawet zagranicą nowe takie programy z całkiem ciekawymi zasadami i świetną rywalizacją spadają po jednym sezonie, niemniej spróbować warto. Oby dopisały produkcja, no i najważniejsze - widownia telewizyjna. Wiele zależeć będzie od tego też kto znajdzie się w obsadzie programu (gospodarze, jury). ;)
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Mali Giganci

Post autor: tomalapt »

Również jestem mile zaskoczony, program może odnieść naprawdę spory sukces. :)

Moja propozycja jury:
- Natalia Kukulska (wokalistka, oraz twórca wielu piosenek dla dzieci)
- Jakub Molęda (wokalista, LO 27, CampRock)
- Anna Guzik (aktorka)
- (jakiś psycholog dziecięcy, choreograf, tancerz) módlmy się, niech to nie będzie Dorota Zawadzka

Prowadząca:
Dorota Wellman (genialne podejście do dzieciaków w DD TVN)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Mali Giganci

Post autor: Camilo »

Jedną z twarzy programu będzie Filip Chajzer.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Skąd ta informacja?
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Mali Giganci

Post autor: kamico7 »

Ale w jury jest 6 osób ,ale znając TVN on zawsze jak robi program to robi go o jednego jurora mniej niż w oryginale , więc pewnie będzie ich 5
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

W edycji hiszpańskiej były tylko 3 osoby w jury.
lee
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 336
Rejestracja: sobota 11 wrz 2010, 12:15

Re: Mali Giganci

Post autor: lee »

Filip Chajzer ponoć ma poprowadzić program :)
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fi ... anci-w-tvn#
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Nie ponoć, tylko na pewno. Stacja TVN potwierdziła tą informację na swoim portalu internetowym.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Mali Giganci

Post autor: tomalapt »

Można już zobaczyć regularne zapowiedzi programu na antenie.
Tak kiepskiej reklamy informacyjnej TVN chyba przez swój cały okres istnienia nie stworzył...

To coś to już jest oficjalne logo programu? ta grafika przeraża, wygląda bardziej tandetnie niż oryginał
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Raczej grafika na potrzeby promocji castingów. Zresztą za uprzejmością kolegi @Lord_info przesyłam do niego link: http://dai.ly/x2bl5i3

Jak widać w spocie - stacja wykorzystała materiały z edycji hiszpańskiej, więc to na tej będzie wzorowana polska edycja formatu. A spot całkiem niezły. Nie wiem czego chcesz od spotu promującego tylko eliminacje, z której nic wielkiego nie wynika? ;)
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Mali Giganci

Post autor: tomalapt »

Niezły? Czcionka wykorzystana w tej zapowiedzi jest masakryczna, logotyp którego nie można nazwać logotypem (niczym szczególnie się nie wyróżnia od gotowców PSD dostępnych za free w internecie). Dobór kolorów, właściwie jego nieumiejętność czynią grafikę nijaką, bladą, tandetną, niemodną, chaotyczną, trupią i zwyczajnie brzydką.

Chyba TVN powoli zapomina że robi program o dzieciach przeznaczony głównie dla grupy komercyjnej a nie na odwrót. ;)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

Oceniłeś tylko samą grafikę i czcionkę, które wcale nie są dla mnie złe (widziałem o wiele gorsze), a nie spot jako całość. Co z tego, że taka oprawa graficzna jest wykorzystana. To jest tylko promocja eliminacji, castingów, a nie poszczególnych odcinków.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Mali Giganci

Post autor: tomalapt »

Trzeciak pisze:Oceniłeś tylko samą grafikę i czcionkę, które wcale nie są dla mnie złe (widziałem o wiele gorsze), a nie spot jako całość. Co z tego, że taka oprawa graficzna jest wykorzystana. To jest tylko promocja eliminacji, castingów, a nie poszczególnych odcinków.
Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? TVN nigdy nie tworzy dwóch oddzielnych logotypów dla jednego programu, innego do zapowiedzi eliminacji i innego do rzeczywistych odcinków.

Nie uważasz tego za trochę nielogiczne? Większość produkcji TVN, których oprawa graficzna była jeszcze przygotowywana a emitowane były zapowiedzi castingowe/precastingowe, wyglądały mniej więcej tak, że prezentowany był tylko tytuł na klasycznym dla stacji tle w standardowej czcionce...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mali Giganci

Post autor: Trzeciak »

tomalapt pisze:Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd?
Pokaż mi jasno gdzie wprowadzam w błąd. Bo jak na razie idziesz w paranoję.
tomalapt pisze: TVN nigdy nie tworzy dwóch oddzielnych logotypów dla jednego programu, innego do zapowiedzi eliminacji i innego do rzeczywistych odcinków.
Może nie mają loga polskiej edycji programu przerobionego na wzór z zagranicznego. Przypomnę podobny przypadek z "Mam Talent" w 2008 roku, gdy ruszała pierwsza edycja, gdzie nazwę i logo programu poznaliśmy dopiero, gdy rozpoczął się pierwszy precasting. A edycja hiszpańska w precastingach i na castingach też miała nieco inne logo, niż podczas trwania programów w studio.
tomalapt pisze: Nie uważasz tego za trochę nielogiczne? Większość produkcji TVN, których oprawa graficzna była jeszcze przygotowywana a emitowane były zapowiedzi castingowe/precastingowe, wyglądały mniej więcej tak, że prezentowany był tylko tytuł na klasycznym dla stacji tle w standardowej czcionce...
Widocznie chcieli, by zapowiedź wyglądała nieco inaczej, bo chcą zwrócić na program uwagę, a widać, to nie jest format pokroju "Mam Talent!" czy "X Factor" (chodzi o klimat, formułę itp.) Zresztą czepiasz się zupełnie nieistotnych drobiazgów. Dla kogo jest ta zapowiedź - dla widzów, czy dla tych, co chcą się zgłosić do programu? I czy naprawdę już sama grafika promująca tylko precastingi spowoduje, że dany program obejrzy mniej czy więcej widzów? Bez przesady.

Rozumiem, gdyby animacja była pokroju obecnych opraw "Kalejdoskop" "Jedynki" i "Dwójki", ale ta prezentuje się całkiem przyjemnie. A propo proma - swego czasu Jedynka wyemitowała odcinek zerowy programu "Rolnik szuka żony", który zrealizowany był archaicznie, że wiele osób (w tym ja), nie dawało programowi żadnych szans. I co się okazało? Edycja była świetnie zrealizowana - zupełnie inaczej, niż odcinek zerowy, program był chwalony i okazał się jedną z najchętniej oglądanych audycji w tym roku zostawiając z tyłu m. in. programy talent-show. Więc skreślanie programu z powodu jednego spotu dla widza nie znaczącego wiele jest przesadą.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości