20 lat TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

20 lat TVN

Post autor: wojtek_neymar »

W tym roku, jak wiemy, TVN obchodzi 20-lecie swojego istnienia, dokładnie urodziny wypadają 3 października. Pierwsza część oficjalnych obchodów jubileuszu stacji rozpoczęła się już w piątek, 15 września, od Balu z tejże okazji.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: 20 lat TVN

Post autor: Trzeciak »

A prawdopodobnie na początku października pojawi się okolicznościowy logotyp ekranowy (już można go zobaczyć na stronie internetowej TVN-u, czy w materiałach prasowych) i oprawa graficzna. ;)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: 20 lat TVN

Post autor: Trzeciak »

Kilka dni temu ruszył specjalny portal poświęcony 20-leciu stacji: http://20lat.tvn.pl/
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: 20 lat TVN

Post autor: michal_borkowski »

"Jeden moment" - właśnie do tej piosenki grupy Pectus tańczyły w 20-lecie stacji (dokładnie, bo od 3.10.1997) w programie "Dzień Dobry TVN" m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Monika Olejnik i Anita Werner.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: 20 lat TVN

Post autor: Maciek_POZ »

W sumie fajnie zrobili, że w TVN24 zrobili rozmowy z ludźmi będącymi w stacji od lat, którzy opowiadali, jak to wszystko się budowało, jaka atmosfera temu towarzyszyła no i jak patrzą na TVN po 20 latach istnienia. Gościli dziś w studiu Monika Olejnik, Grzegorz Kajdanowicz, swoimi wspomnieniami z castingu podzieliła się też w poranku Marta Kuligowska. Oczywiście pokazywali materiały archiwalne z Tomaszem Lisem, Patrycją Redo, Justyną Pochanke, Tomaszem Zubilewiczem, ś.p. Grzegorzem Miecugowem.

Przyjemnie było znowu usłyszeć dawną melodię, która rozpoczynała "Fakty". Lubiłem ją bardziej niż tą, która jest obecnie. Ech, wspomnienia...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: 20 lat TVN

Post autor: michal_borkowski »

...Po południu w "DNŻ" gościem K. Górlickiego z TVN24 był Edward Miszczak.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: 20 lat TVN

Post autor: Maciek_POZ »

Rzeczywiście, choć słuchałem tego nieco "z doskoku". Mówił o początkach stacji, kadrowym zaciągu z Krakowa, przejęciu TV Wisła (swoją drogą TVN zastąpił u mnie ten kanał w kablówce), walki o widza w pierwszych dniach, konkurencji ze strony Naszej TV (kto jeszcze pamięta tę telewizję!). Swoją drogą ale mi się twarz dziś zacieszyła, jak zobaczyłem legendarną "Pogodową Ruletkę" i T. Zubilewicza, który miał wtedy nieco więcej włosów na głowie ;). Zresztą a propos "Zubila" też dzisiaj wspominał dawne czasy, dziękował m.in. swojemu imiennikowi, T. Wasilewskiemu i synoptykowi E. Raczyńskiemu, który podobno "wszystkich ich uczył", no i oczywiście podziękował widzom za oglądalność prognoz pogody. Wspominał też, że pewna rodzina ze Śląska specjalnie nagrywała Jego głos, bo dzięki temu uspokajała swoje dziecko... No proszę, jakie terapeutyczne zastosowania może mieć telewizja 8)

Nie mogło też zabraknąć legendarnego Big Brothera - pamiętam, że byłem wtedy w liceum, wszyscy to oglądali. W radiach hitem była piosenka De Mono, motyw przewodni programu ze słowami "żyj, by każdy Twój dzień, nowym był wyzwaniem, wyznaczą Ci cel, żyj i odwagę miej, w końcu to dostaniesz, wystarczy że chcesz" (kurczę, że ja to pamiętam po tylu latach!). To pokazuje, jaki to był kamień milowy dla TVN-u. Zresztą tak mówią wszyscy, którzy w owym czasie pracowali przy obsłudze tego programu.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: 20 lat TVN

Post autor: michal_borkowski »

http://pudelekx.pl/gwiazdy-stacji-tvn-n ... vivy-70829 Koszmarna okładka. Dwie pozostałe - niewiele lepsze.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości