Szkło kontaktowe

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: Camilo »

Moim zdaniem Szkło by fajnie wyglądało albo w studiu , z którego nadawane są serwisy informacyjne, albo z tego z , którego nadawany jest poranek.
Najlepiej by to wyglądało, gdyby po prostu w korytarzu wygospodarowali jakiś zakątek dla tego programu, analogicznie do tego, co było w pierwszej wersji.
Sama oprawa wirtualna bywa czasami nie najgorsza, co widać chociażby w "Kropce nad i", ale "Szkło" po raz kolejny postawiło na kiczowatość (mimo, że motyw najlepszy z dotychczasowych). Może i fajną ciekawostką jest wirtualny kwiatek, kiedy Zimiński z Iwaszkiewiczem mogą się ponabijać nt. podlewania, ale jeżeli program szczyci się tym, że jego sukces tkwi w prostocie formuły, to i na prostotę scenografii postawić powinni. A od dłuższego już czasu odnoszę wrażenie, że ten greenbox to im samym sprawia najwięcej radości.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: miwaszkiewicz »

Odnośnie podsumowań na 10-lecie programu, chciałbym się upewnić, że "Szkło kontaktowe" na głównej antenie TVN było emitowane tylko jeden raz. Nie chodzi mi o programy, które kilka razy zastępowały "Szkło", i w których Grzegorz Miecugow rozmawiał z widzami i zaproszonym do studia gościem, jak chociażby podczas żałoby po śmierci papieża czy po katastrofie smoleńskiej, bo takie wydania były emitowane w TVN kilkanaście razy. Mam na myśli całe wydanie "Szkła kontaktowego" emitowane w TVN i TVN 24. To było tylko raz, jesienią 2005 roku, zgadza się?
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: tracer2013 »

miwaszkiewicz pisze:Odnośnie podsumowań na 10-lecie programu, chciałbym się upewnić, że "Szkło kontaktowe" na głównej antenie TVN było emitowane tylko jeden raz. Nie chodzi mi o programy, które kilka razy zastępowały "Szkło", i w których Grzegorz Miecugow rozmawiał z widzami i zaproszonym do studia gościem, jak chociażby podczas żałoby po śmierci papieża czy po katastrofie smoleńskiej, bo takie wydania były emitowane w TVN kilkanaście razy. Mam na myśli całe wydanie "Szkła kontaktowego" emitowane w TVN i TVN 24. To było tylko raz, jesienią 2005 roku, zgadza się?
Tak, Szkło Kontaktowe na głównej antenie TVN było tylko raz w tym 2005 roku. Kiedyś też Szkło Kontaktowe było w pewnym filmie (niestety , ale nie pamiętam tytułu) , który był emitowany na głównej antenie TVN. Bohaterowie tego filmu oglądali Szkło Kontaktowe, w którym był Pan Tomasz Sianecki i Pan Wojciech Zimiński.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: prze_kw »

Bardzo udziwniona i nieczytelna jest ta grafika z pojawiającym się telefonem - dużo lepszy byłby zwyczajny zegar. Zgadzam się również, że studio wirtualne nie jest najlepszym miejscem dla szkła. Pomyślałem o korytarzyku pomiędzy "Coffeeheaven" a miejscówką Poranka/15 na żywo/Dwóch prawd - gdyby na tym przejściu ustawić tyłem do stanowisk fotele i stolik?
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: Camilo »

Co do grafiki z telefonem, to Maria Czubaszek w nawiązaniu do poprzedniej oprawy zaproponowała dzisiaj, że jakby tylko trzeba było zadymić po każdej rozmowie, to ona bardzo chętnie się pisze :)
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: tracer2013 »

Od dzisiaj urodzinowy odcinek Szkła Kontaktowego dostępny jest w internecie na stronie Szkła Kontaktowego.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: matik »

Nikt tego nie odnotował, ale od wczoraj są małe zmiany w wirtualnej scenografii SK. Za prowadzącym nie ma już tej różowej kuli - została zastąpiona niebieską, a mozaika w tle za belką została obniżona i też nieco inny wygląd przybrała.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: tracer2013 »

Ja się tak zastanawiam jaką oglądalność by miało Szkło Kontaktowe, gdyby było emitowane też na jakimś otwartym TVN-ie np. na głównej antenie TVN lub TVN7 . Przeglądałem ramówkę TVP Info kilkakrotnie i nie znalazłem w niej takiego programu w TVP Info , do którego można by było zadzwonić tak jak do Szkła, czy wysłać smsa. Ja myślę, że gdyby Szkło Kontaktowe było emitowane na którejś z głównych anten TVN , to by miało dużo wyższą oglądalność .
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: matik »

W TVP Info programem do którego można zadzwonić lub wysłać sms było "Twoje Info", tylko nie wiem, czy nie zmieniła się formuła.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: Camilo »

Tak po prawdzie, to trochę bezsensowna ta dywagacja, bowiem każdy program po przeniesieniu z kanału tematycznego na antenę główną zyskałby widzów.

O ile wiem, to TVP Info zastąpiło program "Twoje Info" specjalnym serwisem. A programy z telefonicznym udziałem widzów emituje jeszcze tylko Superstacja. Sam Miecugow w ostatnich wywiadach podkreślał, że Polacy mają problem, żeby dzwoniąc do telewizji streścić się w krótkim czasie i powiedzieć coś do rzeczy. Zgadzam się z nim.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: tracer2013 »

Ktoś wie co się obecnie znajduje w starym studiu Szkła Kontaktowego z lat 2005 - 2010 ?
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: avatar »

To dzisiejsze porankowe studio. ;)
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: Greg Haus »

avatar pisze:To dzisiejsze porankowe studio. ;)
Raczej dzisiejsze wirtualne studio z widokiem na porankowe :)
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: tracer2013 »

avatar pisze:To dzisiejsze porankowe studio. ;)
To dobrze kojarzyłem, że tam obecnie jest studio Poranka.
Moim zdaniem te studio Szkła Kontaktowego z lat 2005 - 2010 było najlepsze.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Szkło kontaktowe

Post autor: matik »

W niedziele dodzwoniła się do Szkła Kontaktowego starsza Pani i poprosiła Grzegorza Markowskiego o to by Grzegorzowi Miecugowowi przekazał, że czcionka z treścią sms-ów jest za mała i że nie może ich odczytać w komfortowy sposób.
Przed momentem włączyłem SK i nie wierzę w to co widzę, ale teraz takie wielkie krowy dali (zasłaniane przez pilny pasek), że aż z kolei nie da się patrzeć....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości