Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: pixie »

piotrek888 pisze:Jak ktoś się interesuje na serio mediami, to próbuje ogarnąć też to, co dzieje sie za kulisami stacji. Podkreślam, interesuje poważnie, a nie tylko zabija nude wakacyjną i zaśmieca forum.
ale ze stron internetowych? Czy może masz jakieś swoje źródła?
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Frazes »

A nie mogliby na czas tego remontu przenieść się np. do części studia "TVN CNBC Biznes" (stamtąd mogliby robić serwisy w "Dniu Na Żywo"), natomiast "Poranek" robić z holu siedziby "ITI" (tam gdzie są wystawione te obrazy itp.)???

Wtedy mogliby spokojnie zrobić kompleksowy remont głównego studia :D .
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"

Post autor: Frazes »

Zakładam ten temat (proszę o przeniesienie jeśli jest już podobny), ponieważ od dłuższego czasu próbuję namierzać utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"/"TVN Meteo", jednak z marnym skutkiem (do tej pory namierzyłem jeden, ze "spotu" "Faktów Popołudniowych" sprzed kilku lat z fajnymi zbliżeniami na Anitę Werner i wtedy jeszcze Patrycję Redo :D - mam nadzieję ktoś go pamięta, a muzyka z niego to "Economic News" Krzysztofa Barcika, z biblioteki "Paris Music") i pomyślałem, że może ktoś tutaj mi pomoże :D .

Jeśli ktoś zna tytuł któregoś z tych utworów (np. z tych które lecą w tle przeglądów prasy w "Poranku", np. ta taka gitarowa :D ) niech wpisuje i pewnie nie tylko ja będę z tego zadowolony :D !

W ogóle najbardziej WKURZAJĄCE dla mnie w temacie tych utworów jest to, że większość z nich pochodzi właśnie z bibliotek, typu "Paris Music" i płytki z nimi raczej się nie kupi, a do sieci też nikt tego nie wrzuca (widać działa tu niestety "solidarność zawodowa" "mediowców" :D ... ), a SZKODA, bo niektórych utworów miło byłoby właśnie posłuchać sobie w domu :D .
bartex9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:10

Re: Utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"

Post autor: bartex9 »

A nie posłucha się tego "Economic News" też na playmusiconline.com? To skąd wiesz że to akurat to?
Krzysztof G.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 20:22

Re: Utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"

Post autor: Krzysztof G. »

Jedynym z podkładów który czasami "chodzi" w tle widoczków podczas poranka jest "News Agenda" Olivera Vesseya na płycie "News and Current Affairs 1" http://www1.playproductionmusic.com/pag ... cdnum=4723
Jeśli chodzi o Paris Music - jak było w internecie za darmo - to kto by kupował ich płyty :rozglada:
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"

Post autor: Frazes »

"Economic News" jest do posłuchania tutaj http://www.magazine-records.com/Default ... eSupport=1 (trzeba wpisać "economic news" w wyszukiwarkę i będzie :D ), a z "Paris Music" z tego co się zoriętowałem (może jestem w błędzie, jak tak to dajcie znać) jest tak, że płyt z tymi ich podkładami NIE DA się właśnie kupić tak normalnie, tylko musisz kupić licencję na dany projekt i do konkretnych utworów, albo do całej biblioteki, więc prywatna osoba chcąca mieć te utwory do posłuchania w domu nie ma na to niestety szans i to mnie najbardziej WKURZA, bo ja bym za to chętnie zapłacił, ale nie kilkaset, albo nawet kilka tysięcy złotych !!!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jeżeli zmiany w "Faktach" mają nastąpić dopiero zimą, to wydaje mi się, że te zmiany w TVN24 też mogą się odwlec. :rozglada:
Frazes pisze:A nie mogliby na czas tego remontu przenieść się np. do części studia "TVN CNBC Biznes"
Ale po co mają zajmować dodatkowe studio i utrudniać pracę kolegom z TVN CNBC?

@piotrek888, a coś o uruchomieniu dodatkowej wersji kanału w HD wiadomo?
(Po katastrofie smoleńskiej TVN HD nadawał program TVN24 w lepszej jakości, więc nie byłby to jakiś kosmos, a byliby krok przed konkurencją i mogliby ponadto pobierać dodatkowe opłaty. :hyh: )
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re:

Post autor: skorupa2006 »

Camilo pisze: Po katastrofie smoleńskiej TVN HD nadawał program TVN24 w lepszej jakości,
Bzdura! W transmisjach po katastrofie smoleńskiej TVN się tylko ośmieszył. Uroczystości w Krakowie były realizowane w HD, ale oczywiście w reżyserce TVN24 skalowano je do SD, a następnie obraz TVN24 (produkowany w SD) na TVN HD był skalowany do 1080i. Wyglądało to żałośnie. Po fali krytyki na forum Nki na TVN HD puszczono 'surowy' obraz w HD z Krakowa bez belek TVN24. Równocześnie Polsat News na Polsat HD nadawał w HD (pomijam jakość Polsat HD, ale faktycznie większa rozdzielczość była.) TVN24 nie jest przygotowany na nadawanie w HD. Mają wirtualne studio pracujące w HD i Błękitnego HD. A co z resztą? Nie mają nawet jednego wozu HD.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

@skorupa2006, możesz się oburzać, że to bzdury, ale moja wiedza w dziedzinie HD wynosi tyle, co przeciętnego Polaka. Czyli nic. :D
skorupa2006 pisze:Uroczystości w Krakowie były realizowane w HD, ale oczywiście w reżyserce TVN24 skalowano je do SD, a następnie obraz TVN24 (produkowany w SD) na TVN HD był skalowany do 1080i.
Z premedytacją nie użyłem słowa HD, tylko "lepsza jakość". :D
Mają wirtualne studio pracujące w HD i Błękitnego HD.
Skoro zamierzają inwestować w wirtualne studio, to chyba nie na darmo, prawda?
Co do wozów - gdyby Pieczyński wywalczył kasę na choć kilka, to mogłoby się to po jakimś czasie zwrócić. A resztę mogą dalej skalować do 1080i czy jak to tam się zwie - w końcu to Polska, nie wymagajmy cudów. :D
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Frazes »

Dla mnie "TVN24 HD" jest zbędne i niepotrzebnie zajmowałby wolne miejsce na transponderach, którego zresztą "ITI" (i w ogóle cały satelita "Hot Bird") za dużo nie ma...

Ja na miejscu fachowców od techniki w "TVN" skupiłbym się raczej na wprowadzeniu formatu "16:9" na tych kanałach, które jeszcze go nie mają (przede wszystkim "TVN" w wersji "SD"), a jeśli chodzi o rozwój "TVN24" to może wersja "TVN24+1" (gdyby taka już istniała to mógłbym nagrać te sławne kalosze Kamili Biedrzyckiej :D ), ale "HD" raczej nie...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Też mi się wydaje HD na chwilę obecną wykluczone, choć TVN24 to jeszcze jedyna stacja informacyjna, która potrafi raz na ruski rok pozytywnie zaskoczyć. :rozglada:
Frazes pisze:TVN24+1
Oj, w przypadku telewizji informacyjnej można o tym zapomnieć.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Frazes »

Camilo pisze:Oj, w przypadku telewizji informacyjnej można o tym zapomnieć.
Wiesz, jasne, że "TVN24" w wersji "+1" wyglądałby ciut dziwnie, ale w przypadku takich wydarzeń jak katastrofa w Smoleńsku wcale według mnie nie byłoby takie głupie (ja np. włączyłem wtedy "TVN24" dopiero po 9:30, kiedy już co nieco mówili, że był wypadek, ale pierwsze słowa na ten temat mi przepadły, a gdyby istniała wersja "+1" widziałbym wszystko od samego początku), a poza tym pozwoliłoby wyeliminować powtórki wszelkich magazynów, bo każdy by wiedział, że może to jak coś obejrzeć/nagrać z wersji "+1".

Ważne tylko, żeby to nie była "akcja marketingowa" na rzecz "Nki", jak to jest z "TVN HD+1", tylko, żeby kanał był dostępny dla wszystkich odbiorców "TVN24" i ma się rozumieć wystarczyłaby wersja "SD"/"16:9".
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"

Post autor: piotrek888 »

Słucham tych kawałków, które podrzucił Krzysztof G. i Global Vision (a) Robert Foster - to czołówka Polski i Świata, TVN24 musi te melodie kupić, czy może sobie jej po prostu wziąć?
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Utwory z oprawy dźwiękowej "TVN24"

Post autor: Frazes »

piotrek888 pisze:TVN24 musi te melodie kupić, czy może sobie jej po prostu wziąć?
Oni najprawdopodobniej mają podpisaną umowę ryczałtową (tzn. płacą abonament, pewnie kilkanaście tysięcy) za pełny dostęp do tych bibliotek.

Można też kupować pojedyńcze utwory do konkretnych projektów (konkretnej reklamy, spotu, czołówki), ale jeżeli oni robią takie produkcje właściwie cały czas to abonament im się bardziej opłaca.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Sorry, że się tak oburzyłem ale nie lubię jak ktoś miesza ;p
Co do zapchania Hotbirda - na TVN24 HD wystarczyłoby 5-6 Mbps VBR. I wyglądałby ŁADNIE. FoxLife HD leci w PL z bitrate 4Mbps VBR i wygląda całkiem nieźle (nie wiem jak to zrobili).
Co do studia pewnie nie będzie problemu z kamerami HD. Mi osobiście wystarczyłby obraz ze studia + grafika w HD. A reszta stopniowo... Myślę, że TVN na to stać. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że razem z TVN24 na HD przejdzie TVN CNBS i Meteo. Meteo właściwie już może przechodzić. Myślę, że to dobra inwestycja. Walter w jakimś wywiadzie mówił, że przez kilka lat nie planują żadnych kanałów w HD. To samo mówił Tomasz Berezowski pół roku przed uruchomieniem TVN HD (że Nka będzie musiała mieć 500 000 abo aby to było opłacalne) . :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości