Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: D00 »

a-j-p pisze:http://www.youtube.com/watch?v=ndaMCtD2cz0

http://www.youtube.com/watch?v=FrCQuVCv ... re=related

Fajna jest ta nowa oprawa SKY News - oni ciągle coś zmieniają ulepszają.
TVN24 na dobrą sprawę jak ma oprawę od początku istnienia tak ma ją nadal delikatnie zmodyfikowaną.
My się w Polsce chyba czegoś podobnego i odważnego nie doczekamy :/
Możesz skończyć? W tym temacie to już twój czwarty post typu "Och, jakie zagraniczne telewizje są zajebiste, szkoda, że TVN taki nie jest".
Tu masz temat o zagranicznych kanałach informacyjnych:
viewtopic.php?f=5&t=1152
Tu masz temat o Sky News:
viewtopic.php?f=5&t=5518
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

nie nie mogę - nie podoba Ci się to nie czytaj. Wolny kraj wolny wybór.
Proste ? Czy za trudne dla Ciebie ?
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: D00 »

a-j-p pisze:nie nie mogę - nie podoba Ci się to nie czytaj. Wolny kraj wolny wybór.
Proste ? Czy za trudne dla Ciebie ?
Bardziej chodziło mi o to:
Regulamin Forum.tvnfakty.pl pisze: 5. Pamiętaj aby Twoje posty wnosiły coś nowego do tematu. Nie powtarzaj ciągle tego samego. Jeśli masz niewiele do powiedzenia, to najlepiej nie pisz nic. (!)*
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

Jest temat o oprawie graficznej - tak ? tak
Jest post o nowej oprawie graficznej sky news i odniesieniu tego do faktu, ze w tvn24 oprawa się nie zmieniła na dobrą sprawę od początku istnienia stacji - tak ? tak
Więc w czym masz osobisty problem ? Bo ja tu łamania regulaminu nie widzę.
cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: cmabb »

Od bardzo dawna wszedłem na to forum i jak zwykle przywitała mnie dziecinada.
Ludzie - opanujcie się, bo robicie tutaj śmietnik i nie każdy chce czytać wasze wypociny na temat łamania regulaminu, bądź nie.
Są osoby które czytając to forum poszukują informacji a nie mają ochoty czytać takich sprzeczek.

Co do oprawy TVN 24 - podobno ma zostać zmodyfikowana wraz ze startem nowych, odświeżonych Faktów.
Zresztą - ta obecna prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i spokojnie może służyć jeszcze przez kilka lat - po co zmieniać to co dobre?
Obrazek
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: D00 »

a-j-p pisze:Jest temat o oprawie graficznej - tak ? tak
Jest post o nowej oprawie graficznej sky news i odniesieniu tego do faktu, ze w tvn24 oprawa się nie zmieniła na dobrą sprawę od początku istnienia stacji - tak ? tak
Więc w czym masz osobisty problem ? Bo ja tu łamania regulaminu nie widzę.
Ja widzę:

17.12.09 - krytyka TVN i link do innej oprawy
a-j-p pisze:Cały czas jak patrze na SKY NEWS a potem na TVN24 to mam wrażenie, że polskie stacje tv .... są dalekkoooo w tyle

http://www.youtube.com/watch?v=IjK8D-E3 ... re=related

Zobaczcie, ze w sky news zrezygnowano juz z kartek papieru jakie mieli prowadzacy.
No i to studio, grafika i dzwięki .. eehhhh
a w tvn24 ... ciemno, smutno, nudno, cicho,
8.12.08 - krytyka TVN i link do innej oprawy
a-j-p pisze:tvn sie szczycilo ekranem tylno projekcyjnym - kiedys HAHAHA

http://www.youtube.com/watch?v=ijsNmMZt9fc zobaczcie jakie teraz sa ekrany - duze i dlugggieeee
tak samo ma CNN i SKY NEWS

A tvn i tvn 24 co ma ? jakby zwykly tv ktorego zreszta prawie wcale nie wykorzystuja. :/
27.12.08 - Linki do innych opraw. Krytyki zabrakło.
30.05.10 - Jak wyżej.
Nie robiłbym takiego problemu, gdyby nie to, że wszystkie cytaty wyłowiłem z wątków o TVN24 i Faktach. Co oznacza, że w sumie już 5 razy napisałeś TAKI SAM POST.
bartex9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:10

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: bartex9 »

Powie mi ktoś skąd TVN24 wziął jingle do newsów? Gdzie można jej posłuchać? Znajdę ją na http://www.playmusiconline.com?
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Peter Parker »

cmabb pisze:Od bardzo dawna wszedłem na to forum i jak zwykle przywitała mnie dziecinada.
Ludzie - opanujcie się, bo robicie tutaj śmietnik i nie każdy chce czytać wasze wypociny na temat łamania regulaminu, bądź nie.
Są osoby które czytając to forum poszukują informacji a nie mają ochoty czytać takich sprzeczek.

Co do oprawy TVN 24 - podobno ma zostać zmodyfikowana wraz ze startem nowych, odświeżonych Faktów.
Zresztą - ta obecna prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i spokojnie może służyć jeszcze przez kilka lat - po co zmieniać to co dobre?
Mogliby zupełnie przebudować studio i zmienić oprawę. Fakty TVN przejdą do wirtualnego, od czasu TVN CNBC Biznes sekcja biznesowa nie korzysta z tego studia, więc mogliby się pokusić o coś naprawdę nowego, świeżego i fajnego.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: prze_kw »

Przebudowa studia połączonego z newsroomem paraliżuje pracę stacji. Już podczas kosmetycznych zmian (kolory ścian, nowe monitory) był duży bałagan i utrudnienie dla dziennikarzy. Poza tym newsroom jest wyjątkowo nowoczesny, ciągle pojawia się nowy sprzęt, a poza tym wygląda on bardzo estetycznie. Zmiany w studiu na pewno zajdą jesienią - ze studiem pożegnają się "Fakty", dlatego część zajmowaną przez dziennik będzie można inaczej zaaranżować, dostosować do potrzeb TVN24. O całkowitym remoncie newsroomu nie ma mowy z powodu na - duże koszty, poza tym co mają zrobić z dziennikarzami na jego czas? Wszak ITI nie ma drugiego takiego miejsca. Sytuacja w 2004 była zupełnie inna - wtedy budowano redakcję w zupełnie nowym budynku, nie kolidowało to z pracą stacji. Tyle.
Liczą się tylko Fakty.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: piotrek888 »

Zmiany w newsroomie mają nastąpić wtedy, gdy ruszy nowe studio Faktów. Na czas remontu dziennikarze przeniosą się do studia wirtualnego i będziemy oglądali ich na obrazie zrobionym na gree'nie, tak jak to ma miejsce w weekend w serwisach o 18 i 18:30. Newsroom ma się wzbogacić o kilka wirtualnych elementów, choć nie wiem jak oni wirtualne elementy będą wykorzystywać w szerokich kadrach we Wstajesz i wiesz.
pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: pixie »

a ja mam pytanie..skąd wy to wszystko wiecie?
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: piotrek888 »

Jak ktoś się interesuje na serio mediami, to próbuje ogarnąć też to, co dzieje sie za kulisami stacji. Podkreślam, interesuje poważnie, a nie tylko zabija nude wakacyjną i zaśmieca forum.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: Greg Haus »

Jesteś piotrek888 akurat tym forumowiczem, od którego można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Czy wiesz może, czy remont bedzie dotyczył tylko tej cześci gdzie były do tej pory fakty? i co z faktami po faktach - też beda nadawane z virtualnego studia tylko tego wybudowanego jako pierwsze?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Mam nadzieję, że ten remont to coś więcej niż wymiana monitorów i odświeżenie ścian.
Jeśli tak, to będą pewnie dążyć do czegoś w tym stylu (przynajmniej chciałbym w to wierzyć :D ):
Obrazek
Wbrew pozorom, nie jest niewykonalne.
czerk pisze:duże koszty
Jak przez tyle lat niewiele robili, to się nazbierało. :D
poza tym co mają zrobić z dziennikarzami
No a jak jest remont w domu, to co się robi? :roll: Trzeba się przez jakiś czas męczyć, by suma sumarum poprawić sobie warunki.
piotrek888 pisze:Na czas remontu dziennikarze przeniosą się do studia wirtualnego i będziemy oglądali ich na obrazie zrobionym na gree'nie
Rozważając czysto hipotetycznie, to ze "Wstajesz i wiesz" mogliby się przenieść na korytarz. Któregoś lata już tak zresztą było. Ciężko Poranek wyobrazić sobie w wirtualu, chociaż znając ich, to nie takie rzeczy by przenieśli.
"Dzień na żywo" i "Fakty po południu" to obojętnie skąd się nadaje, może greenbox będzie nawet lepszy dla prezenterów, bo w newsroomie to jest zawsze głośno.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie kamery w studiu były wyposażone w czujniki ruchu, pozycji, zoomu tak jak to ma miejsce w wirtualnym studiu i gdyby akurat w ujęciu znalazłby się kawałek zielonej ściany byłby zastępowany studiem tworzonym komputerowo. Dokładnie tak samo jak podczas wieczoru wyborczego, kiedy kran kamerowy swobodnie mógł mieć w kadrze zieloną ścianę, a widzowie widzieli kawałek studia generowany komputerowo. Jednak takie rozwiązanie jest kosztowne i bardzo problematyczne.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości