Propozycje zmian grafiki w TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: salladyn »

Witam i zapraszam do podsuwania pomys³ów (i w³asnych projektów) dotycz¹cych zmian w grafice tvn24.

Oto jeden z moich pomys³ów
Obrazek
Moim zdaniem plansza PILNE powinna byĂŚ czerwona,gdyÂż lepiej sygnalizuje waÂżne nagÂła wydarzenie.

Podobnie moim zdaniem powinno wyglÂądaĂŚ specjalne wydanie seriwsu informacyjnego

Obrazek
Co sÂądzicie o tych pomysÂłach :?:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Trudno powiedzieÌ... :? Ale jeœli tylko do tzw. pilnych to chyba moze byÌ 8) Przynajmniej by siê porz¹dnie odró¿nia³o i przykuwa³o uwagê :)
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

propozycje zmian w grafice tvn24

Post autor: salladyn »

Mam jescze sporo pomys³ów ale mam nadziejê ¿e wy te¿ jakieœ macie.Jeœli tak to dawajcie.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Ja bym wyprostowaÂł czcionke w wiĂŞkszoÂści elementĂłw graficznych stacji.
PochyÂły tekst wyglÂąda nieciekawie i poza tym jest mniej czytelny
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

propozycje zmian w grafice tvn24

Post autor: salladyn »

Mi akurat siĂŞ podoba pochyÂły tekst bo ma siĂŞ wraÂżenie Âże jest dynamiczny i bardziej drapieÂżny.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
betark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 cze 2005, 22:05

Post autor: betark »

Mi najbardziej nie podobajÂą siĂŞ ostatnie zmiany w magazynie 24 godziny, te przesuwajÂące siĂŞ "ÂświecÂące" obramowania - strasznie tandetne :D

Po drugie - czcionka uÂżywana w tym magazynie do podpisĂłw mogÂłaby byĂŚ mniejsza i wĂŞÂższa bo ta jest okropna (to chyba Arial Bold - nie pasuje do kanaÂłu informacyjnego bo niewiele tekstu siĂŞ mieÂści na ekranie taka jest szeroka)

A tu kilka moich propozycji (mo¿e nie s¹ najpiêkniejsze ale od czegoœ trzeba zacz¹Ì) :D :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

hmm fajna ta grafika najbardziej w niej podoba mi sie logo TVN24 jeszzce w prawym dolnym rogu moÂżna by byÂło daĂŚ to fogo magazynu 24 h ale naprawde bardzo fajna ta grafika no i pasek teÂż by byÂł lepszy ten co zaprezentowaÂłeÂś tu swiat/kraj/sport
Ostatnio zmieniony czwartek 11 sie 2005, 21:50 przez pawell, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

TeÂż mi siĂŞ bardzo podoba to, co przygotowaÂł betark. Przede wszystkim zaskoczony jestem umiejĂŞtnoÂściami graficznymi. :)
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Âładnie, Âładnie :brawo: tylko te kolorki trochĂŞ podlatujÂą mi pod Polszmatowskie Wydarzenia..

P.S.: MĂłgÂłbyÂś zdradziĂŚ ile zajĂŞÂło ci zrobienie tego dzieÂła?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Jakby tak siĂŞ tego zebraÂło wiĂŞcej, moÂżna by daĂŚ na stronie newsa z propozycjami forumowiczĂłw co do grafiki TVN24. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
betark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 cze 2005, 22:05

Post autor: betark »

P.S.: MĂłgÂłbyÂś zdradziĂŚ ile zajĂŞÂło ci zrobienie tego dzieÂła?
No có¿, zrobi³em to podczas pewnego bardzo deszczowego dnia :D (kilka godzin) jakiœ czas temu, jest to jeszcze dosyÌ wczesna wersja (mia³em jeszcze kilka pomys³ów, ale nie mia³em ju¿ czasu na przeróbki).
Âładnie, Âładnie Brawo tylko te kolorki trochĂŞ podlatujÂą mi pod Polszmatowskie Wydarzenia..
Co do kolorów - pomys³ by³ taki ¿eby zmienia³y siê w ci¹gu dnia tzn. w porannych programach du¿o ¿ó³tego i zielonego (w jasnych odcieniach) i tak dalej a¿ do takiego jaki widaÌ na obrazkach.:wink:

A dolny pasek podobny do tego z CNN czyli przed zmianÂą tematyki (np. z wydarzeĂą ze Âświata na sport) przez chwile widaĂŚ tytuÂł np. Sport
hmm fajna ta grafika najbardziej w niej podoba mi sie logo TVN24
Z loga nie jestem do koĂąca zadowolony, ale uznaÂłem Âże logo powinna przeprojektowaĂŚ jakaÂś firma ktĂłra siĂŞ tym zajmuje - no wiecie Âżeby byÂło dynamiczne, rozpoznawalne, byÂło metaforÂą szybkiej informacji, alegoriÂą nadawania 24h/dobĂŞ i itd. :lol: :lol: :lol:
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

propozycje zmian w grafice tvn24

Post autor: salladyn »

Œwietna ta grafika.Myslê ¿e spokojnie móg³byœ robic profesjonalne grafiki.A¿ mi siê nie chce wierzyÌ ¿e sk¹dœ tego nie zr¿n¹³eœ.EXTRA :!: Tylko absolutnie logo tvn24 bez zmian i zero ró¿u i fioletu(ktoœ ju¿ tu powiedzia³ dlaczego).Naprawdê jestem pod wra¿eniem.Rzuci³eœ mi wyzwanie.Za kilka dni/tygodni(niepotrzebne skreœliÌ :wink: ) poka¿ê swoj¹ wersjê magazynu 24h :wink: Pozdrawiam.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
kkrisso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2005, 13:41

Post autor: kkrisso »

do tego "pilne" wykonego przez "salladyna" nie jestem przekonany. Ale prace Betarka sÂą Âświetkne. Powinny byĂŚ wysÂłane go TVNu
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Betark, supperowa grafika :!: :D :D :D DobĂłrk kolorkĂłw GENIALNY :!: :D :D I wcale nie zalatuje polszmatÂą. :!: Super :!:
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
mietek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: środa 20 lip 2005, 15:45

Post autor: mietek »

A przyjrzeliÂście siĂŞ dokÂładnie temu zdjĂŞciu?
(ten koleÂś z lewej strony)

Obrazek

To duch :shock: :shock: Nie doœÌ, ¿e widaÌ go tylko do po³owy, to jeszcze jest praktycznie przeŸroczysty :shock: :shock:
CzyÂżby jakiÂś przedwojenny parlamentarzysta? :lol:

No, no, ale trzeba przyznaĂŚ, Âże ktoÂś ma na prawdĂŞ talent, ale przede wszystkim duÂże umiejĂŞtnoÂści i dobre oprogramowanie ;)
Na przykÂład zlikwidowanie oryginalnego logo tvn24 to nie taka prosta sprawa. Co prawa widaĂŚ (szczegĂłlnie na zdjĂŞciu z JĂŞdrzejowskÂą), Âże sÂą to dwa zdjĂŞcia naÂłoÂżone na siebie, ale zapewne maÂło kto to zauwaÂżyÂł, a jeszcze mniej osĂłb umiaÂłoby to wykonaĂŚ 8)

P.S. Mam nadziejĂŞ, Âże bedÂą jeszcze dalsze projekty? Bo te sÂą Âświetne 8)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości