Propozycje zmian grafiki w TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: Pavloo »

Taka propozycja popołudniowego sleszu Faktów.

Obrazek
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: Ksero »

Ciekawe czym zaskoczy nas TVN24 w grafice ekranowej. Większość trąbi o nowym studiu, a grafika również jest ważna.
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: matik »

A może nas zaskoczą brakiem zmiany?
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: Ksero »

To zmieniają też grafikę czy nie? Ja już w tych wiadomościach o jesiennych zmianach się gubię.
Jeżeli nie, to powinni ją chociaż zmniejszyć, bo teraz to jest za wielka.
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: matik »

Ksero pisze:To zmieniają też grafikę czy nie? Ja już w tych wiadomościach o jesiennych zmianach się gubię.
Tyle było już różnych informacji oficjalnych i nieoficjalnych, że na prawdę można się pogubić. Oficjalnie nikt nie mówił o zmianie oprawy, ale nieoficjalnie i owszem.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: prze_kw »

Przypominam że we wrześniu 2004 roku nie zmieniono belek i głównej oprawy stacji. Pojawiły się tylko nowe czołówki "Poranka" (nie wiem czy ktoś pamięta, taka pomarańczowo-niebieska oprawa), "Magazynu 24 godziny" i kilku innych programów.
Liczą się tylko Fakty.
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: Peter Parker »

Skoro zmiany dotkną studia Faktów TVN/TVN24, oprawy Faktów i prawdopodobnie ramówki TVN24, to niemal pewne jest, że i oprawa TVN24 wraz z grafiką ekranową się zmieni. Niemal na pewno ujednolicona zostanie grafika ekranowa Faktów TVN i TVN24 - wystarczy sobie przypomnieć zeszłoroczne emisje Faktów w TVN24, kiedy to grafika nakładała się na siebie.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: miwaszkiewicz »

Oprawy "Faktów" i TVN 24 od zawsze - zarówno wizualnie jak i dźwiękowo - nigdy ze sobą nie współgrały. I nie będą. Kanał informacyjny funkcjonuje na innych zasadach niż dziennik i potrzebuje zupełnie innej oprawy. W tej dyskusji pominęliście jeden zasadniczy fakt - mianowicie nieoficjalne informacje o rozpoczęcie emisji TVN 24 jakości high definition, jeśli to się potwierdzi (a studio do takiej emisji zostało przystosowane - poprzednie ze względu na wystrój i setki innych, mniejszych rzeczy nie było do tego odpowiednie) to oprawa na pewno zostanie odświeżona i przystosowana do jakości HD.
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: Peter Parker »

miwaszkiewicz pisze:Oprawy "Faktów" i TVN 24 od zawsze - zarówno wizualnie jak i dźwiękowo - nigdy ze sobą nie współgrały. I nie będą. Kanał informacyjny funkcjonuje na innych zasadach niż dziennik i potrzebuje zupełnie innej oprawy.
Oczywiście dziennik to co innego, ale w zagranicznych stacjach - w Czechach chociażby, Události ČT są nadawane na jednocześnie na ČT1 i ČT24 i mają oprawę pasującą (ale nie identyczną) do oprawy stacji newsowej. Fakty TVN nie muszą mieć podobnej oprawy graficznej i tak dalej. Wystarczy, żeby grafika TVN24 nałożona na Fakty nie zasłaniała istotnych elementów (belki, ozdobniki itp). A tak jest teraz chociażby na materiałach Faktów, kiedy prezentowane są jakieś dane na planszach.
miwaszkiewicz pisze:W tej dyskusji pominęliście jeden zasadniczy fakt - mianowicie nieoficjalne informacje o rozpoczęcie emisji TVN 24 jakości high definition, jeśli to się potwierdzi (a studio do takiej emisji zostało przystosowane - poprzednie ze względu na wystrój i setki innych, mniejszych rzeczy nie było do tego odpowiednie) to oprawa na pewno zostanie odświeżona i przystosowana do jakości HD.
W tej dyskusji to pominęliśmy, ale sugerowałem to już w wątku TVN24 HD (?), a dokładniej tu i tu (z przykładami graficznymi). Jeśli ruszy TVN24 HD, to będzie musiała być wymieniona oprawa antenowa (czyli chociażby jingiel "Dzień na żywo"). Chyba, że graficy podejmą się kolejnego wyzwania i po przerobieniu jej z 4:3 na 16:9, teraz zrobią ją w HD :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: matik »

Potrzebowałem jednego dnia odpoczynku i w ramach niego postanowiłem zrobić oprawę dla TVN24 podobną do obecnej, tyle, że mniejszą i odrobinę zmodyfikowaną:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i jeszcze coś jak ktoś polubił te zapowiedzi po lewej stronie:
Obrazek
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: patryk19 »

Propozycja @matika jest świetna! :D
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: matik »

Dzięki :)
Chociaż ja tylko nieco przerobiłem to co jest teraz ;)
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: 3405t »

fajne :brawa:
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: patryk19 »

matik pisze:Dzięki :)
Chociaż ja tylko nieco przerobiłem to co jest teraz ;)
No widzisz, a jest zdecydowanie lepiej. :-)
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
adam112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 cze 2013, 13:35

Re: Propozycje zmian grafiki w TVN24

Post autor: adam112 »

Dzień dobry! Jestem nowy więc wypadałoby się przywitać :D

Zainspirowany lekko grafiką NBC postanowiłem zrobić coś w tym stylu. Jak myślicie czy coś takiego sprawdziłoby się na antenie TVN24? Czekam na opinie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.S. Czy tylko mi się zdaję, że obecna grafika już dawno powinna zostać odświeżona. Lekko licząc to co teraz możemy oglądaj jest jedną z najdłużej utrzymywanych grafik, o ile nie najdłużej, a przecież było już tyle okazji do zmian np. nowe studio, czy HD.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości