Wpadki TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Wpadki TVN24

Post autor: tetar »

Nie wiem czy to jest dobry watek, ale wg mnie to co ostatnio dzieje sie z relacjami "na zywo" z terenu kwalifikuje sie dla mnie jako wpadki.

Powaznie zaczynaja mnie irytowac transmisje TVN24 "na zywo" realizowane z terenu!!!
Czeste zaniki obrazu i fonii, zerwane transmisje to plaga i masakra TVN24.
Ja rozumiem, ze moga byc problemy z polaczeniami bo deszcz, chmury, wiatr, burze magnetyczne itd. moze sie to przydarzyc.

Ale jak widze, ze jest juz po "kataklizmie" i pogoda przyzwoita, a w TVN24 problemy z obrazem i fonia to zaczynam sie zastanawiac na jakim techniczno-technologicznym szmelcu pracuja w TVN24.

Zenujace "transmisje" z telefonu komorkowego (np. szczegolnie te gdzie jada czy usiluja jechac Skoda Oktawia przez miasto :lol2: ) to tez czesty widok czy raczej brak widoku w TVN24. Korespondenci z zagranicy tez chyba kreca telefonami gdyz czesto na TVN24HD/Fakty TVN HD jest zapikseloza!

Nawet w popapranym sejmie sa przypadki, ze TVN24 wysiada, a np. taki Polsat News czy TVP Info nadaja bez problemu!

Ludzie, co za wiocha!
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Wpadki TVN24

Post autor: avatar »

Zgadzam się w 100% !
Nie po to uruchamiali kanał HD aby nadawać relacje w takiej jakości zwłaszcza, że mają sprzęt przystosowany do HD.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wpadki TVN24

Post autor: matik »

Transmisje z Sejmu lecą po światłowodach, więc tu trudno powiedzieć czemu tak się dzieje, ale, że zrywają się relacje reporterów to mnie wcale nie dziwi. Nie znam się za bardzo na tych technologiach, ale przy niektórych relacjach widać jakby rzeczywiście telefonem kręcili, albo zamiast przez wóz transmisyjny wysyłaliby to jakoś przez internet od razu coś na wzór LTE Cyfrowego Polsatu - nie wiem czy tak się da. Ale np. wczorajsza prognoza pogody z Krakowa na żywo w Poranku wyglądała okropnie, jakość była fatalna, a te popołudniowe wyemitowane z puszki miały już dobrą jakość. Dochodzę do wniosku, że oszczędzają przy transmisjach jak się da.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: Wpadki TVN24

Post autor: tomalapt »

tetar pisze:Nie wiem czy to jest dobry watek, ale wg mnie to co ostatnio dzieje sie z relacjami "na zywo" z terenu kwalifikuje sie dla mnie jako wpadki.

Powaznie zaczynaja mnie irytowac transmisje TVN24 "na zywo" realizowane z terenu!!!
Czeste zaniki obrazu i fonii, zerwane transmisje to plaga i masakra TVN24.
Ja rozumiem, ze moga byc problemy z polaczeniami bo deszcz, chmury, wiatr, burze magnetyczne itd. moze sie to przydarzyc.

Ale jak widze, ze jest juz po "kataklizmie" i pogoda przyzwoita, a w TVN24 problemy z obrazem i fonia to zaczynam sie zastanawiac na jakim techniczno-technologicznym szmelcu pracuja w TVN24.

Zenujace "transmisje" z telefonu komorkowego (np. szczegolnie te gdzie jada czy usiluja jechac Skoda Oktawia przez miasto :lol2: ) to tez czesty widok czy raczej brak widoku w TVN24. Korespondenci z zagranicy tez chyba kreca telefonami gdyz czesto na TVN24HD/Fakty TVN HD jest zapikseloza!

Nawet w popapranym sejmie sa przypadki, ze TVN24 wysiada, a np. taki Polsat News czy TVP Info nadaja bez problemu!

Ludzie, co za wiocha!
Hmm, TVN ostatnio chwalił się nowo zakupionym sprzętem do transmisji HD, zarówno w studio, jak i w terenie. Był także przeznaczony nowy sprzęt dla reporterów z zagranicy. Źle się dzieje, często reporterzy mają "gołe" mikrofony, bez tego logo TVN. Coraz rzadziej relacje i materiały z Błękitnego24.
Ostatnio nawet w Faktach Po Faktach są problemy z transmisją. Porażka
Fabian
Bywalec
Bywalec
Posty: 663
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 08:39
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Wpadki TVN24

Post autor: Fabian »

W temacie przegranej przez Jana Rokitę sprawy z Konradem Kornatowskim, we Wstajesz i Wiesz i w Dniu na Żywo bezmyślnie powtarzają, że ten pierwszy oskarżał drugiego o tuszowanie w latach osiemdziesiątych udziału policjantów w śmiertelnym pobiciu Tadeusza Wądołowskiego.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wpadki TVN24

Post autor: matik »

Serwis informacyjny o 19 pojawił się z kilkuminutowym opóźnieniem (nie wynikało ono z przedłużenia "Tak jest", tylko ze względu na problemy techniczne) z tłem na ekrany sprzed remontu studia, więc widok nieco się różni :)
mlodypolityk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 10:52

Re: Wpadki TVN24

Post autor: mlodypolityk »

Dzisiaj w Sporcie po Faktach była ona i tańczyła dla niego :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wpadki TVN24

Post autor: matik »

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Wpadki TVN24

Post autor: tetar »

Londyn - kolejna relacja Pawla Lukasika, slyszalem "ten te gorz, corz, cza, sza, cza, dosz..." lub nic - ciag dalszy zacinania / "wspanialej" techniki przekazu TVN24HD :lol2:
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: Wpadki TVN24

Post autor: Lord_info »

Tutaj całość wczorajszej wpadki przed Sportem TVN:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wp ... wych-wideo
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Wpadki TVN24

Post autor: r_r16 »

tetar pisze:Londyn - kolejna relacja Pawla Lukasika, slyszalem "ten te gorz, corz, cza, sza, cza, dosz..." lub nic - ciag dalszy zacinania / "wspanialej" techniki przekazu TVN24HD :lol2:
Jakby to była relacja z Zimbabwe, czy najgęstrzego lasu na świecie, z masakrycznie utrudnionym dostępem do satelity - zrozumiałbym. Ale relacje z Londynu wyglądają naprawdę tragicznie. Telewizja, która ma swojego stałego korespondenta w Londynie nie może wysłać porządnego wozu satelitarnego? Tragedia.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wpadki TVN24

Post autor: matik »

Dla Faktów postarali się o dobry jakościowo przekaz na żywo ;)
A i dobrze, że w trakcie DNŻ w pewnym momencie postanowili łączyć się telefonicznie, bo przynajmniej nic nie przerywało :P
Fabian
Bywalec
Bywalec
Posty: 663
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 08:39
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Wpadki TVN24

Post autor: Fabian »

Zastanawia mnie czy oni mają zamiar już tak odbębniać relacje z terenu z często zrywającym się sygnałem aż do wejścia na rynek sprzętu nowej generacji.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Wpadki TVN24

Post autor: wafel »

To już nawet TVP Info miała 10000000000000000000 razy lepszą jakość przy łączeniu ...

Akurat pod tym względem cały 'program specjalny' był żenadą ;(
grero89
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 269
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wpadki TVN24

Post autor: grero89 »

https://sphotos-a-vie.xx.fbcdn.net/hpho ... 9258_n.png

Kompetencje osób pracujących w TVN 24 są porażające..
Fan Omeny ;)
"Wstajesz i łżesz" ;-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości