Programy specjalne - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Karol_ZYR
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 16 lip 2017, 17:42

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: Karol_ZYR »

W TVN24 trwa program specjalny z pierwszego czytania nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: wojtek_neymar »

A o godzinie 14 będzie nadzwyczajne posiedzenie KRS, zaś o godzinie 16:30 kolejna konferencja, z udziałem pierwszej prezes Sądu Najwyższego. I znowu wsadzają do TVN24 tyle programów specjalnych, że chyba można już rozpocząć korespondencyjny pojedynek z TVP Info o wydaniach specjalnych. Jak wspomniał @Trzeciak, w TVP Info wydania specjalne są niemal 24 godziny na dobę.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

I pomyśleć, że kiedyś ten okres kalendarzowy w polityce nazywano "sezonem ogórkowym".
To tylko moje skromne zdanie
Karol_ZYR
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 16 lip 2017, 17:42

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: Karol_ZYR »

@michal_borkowski O co ci chodzi z tym "sezonem ogórkowym" ? ;)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Sezon ogórkowy – związek frazeologiczny zakwalifikowany formalnie jako wyrażenie językowe.

Ukute zostało jako związek przyczynowy między posuchą w życiu kulturalnym miast (nieczynne teatry, sale koncertowe, kabarety, itp.) spowodowaną letnimi wyjazdami artystów do wód, właśnie w porze zbioru ogórków, a brakiem wiadomości nadających się do publikacji w gazetach.

Dzisiaj sezon ogórkowy kojarzy się również ze zwolnieniem biegu życia politycznego, małą atrakcyjnością programów stacji telewizyjnych i radiowych (częste powtórki), a także pojawiającymi się w sezonie ogórkowym przeróżnymi "sensacjami" prasowymi mającymi na celu podniesienie spadającej poczytności gazet. W sporcie sezon ogórkowy kojarzy się głównie z przerwą międzysezonową (latem bądź zimą) w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

(wikipedia.org).
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Problem jest taki, że przy przejęciu TVP przez #podlazmiane nieprawomyślni dziennikarze jeszcze mieli gdzie zwiewać. Po ewentualnym zaborze mediów prywatnych już nie będzie gdzie. Jeżeli na nie zostanie nałożony kaganiec to nawet samozatrudnienie nie pomoże. Bo co z tego, że będziesz robić materiały z własnych środków, skoro jakikolwiek zindoktrynowany naczelny pisma / dyrektor programowy wysłany do "wypełniania zadania" tego nie weźmie. OK, można zajmować się ogrodnictwem, sportem lub pogodą, ale tam też ilość miejsc będzie ograniczona. W takiej atmosferze nikt nie będzie chciał nowych mediów zakładać, skoro za chwilę władza go znacjonalizuje, albo przydzieli "przyzwoitki".
Michał, czy myślisz że ludziom będzie się chciało zakładać media w Czechach i Niemczech (niczym niegdyś my tworząc dla Białorusinów TV Bielsat), bądź wykorzystywać media internetowe? Dobra, Jarek Kuźniar wielokrotnie twierdził, że przyszłość telewizji jest w internecie. Ja nie byłbym taki hop do przodu. Takie media oglądać będzie niewielka grupka gadżeciarzy, których stać na najnowsze smartfony (sam mam smartfona kupionego 1,5 roku temu, ale już mi nie odtwarza większości nagrań z tvn24.pl) - z tymi ludźmi jakiejś ważnej grupy społecznej niestety się nie zbuduje. Teoretycznie jest wyjście, możemy być wszyscy oportunistami - to teraz jest w modzie. Zadam jednak pytanie do każdego - czy fajnie byłoby dać sobie samemu złamać kręgosłup? Czy jedynym naszym wyjściem będzie głoszenie własnego zdania u siebie w domu? Czy patrząc codziennie w lustro będzie się widziało człowieka godnego, żyjącego w zgodzie ze swoim sumieniem? Takie pytania pewnie zadawało sobie wielu ludzi idących na strajki w latach 70. czy 80. Szkoda, że niestety będziemy musieli do takich dylematów wracać.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: wojtek_neymar »

Chociaż nie upłynęła jeszcze połowa wakacji, to w tym roku TVN24 chyba już pobił wszelkie rekordy w ilości transmitowanych programów specjalnych i różnych konferencji w okresie wakacyjnym.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

No, ale to nie ich "wina", że tyle się teraz dzieje.
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

Pisać obecnie, że trwa właśnie program specjalny to już, stosując grę słów, "nic specjalnego".
To tylko moje skromne zdanie
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: wojtek_neymar »

Dzisiaj dalszy ciąg burzliwych obrad Sejmu od godziny 9:30. I oczywiście TVN24 nie zrezygnował z transmisji. I jestem pewny że TVN24 podczas tych wakacji nadal będzie śrubował rekordy w emisji wydań specjalnych w okresie wakacji. :evil: PS. Transmisja z obrad Sejmu także w TVP Info i Polsat News.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

W końcu parlamentarzyści też pójdą na wakacje, choć trzeba przyznać że partia rządząca dostarcza nam niepotrzebnych "atrakcji". Oni nazywają to "koniecznymi reformami" ja nazywam to zawłaszczaniem i demontażem instytucji państwa. W prezydenta nie wierzę, zatem mamy już atrapę Trybunału Konstytucyjnego, za chwile będziemy mieli atrapę Sądu Najwyższego i KRS i spełnią się słowa K. Gasiuk-Pihowicz: "Słowo prezesa prawem się stanie, a jego opinia - wyrokiem". To, że my gotujemy się we własnym sosie to jedno, gorzej że Europa i świat patrzy na tą żenadę i bez konsekwencji raczej to nie zostanie, mimo radosnej twarzy posła Suskiego czy napinady posła Pięty w stylu "Unia może nam skoczyć". Zobaczymy, jacy hardzi będą jak zaczną dotacje i fundusze wycofywać...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: Meteor »

wojtek_neymar pisze: czwartek 20 lip 2017, 10:37 I jestem pewny że TVN24 podczas tych wakacji nadal będzie śrubował rekordy w emisji wydań specjalnych w okresie wakacji.
To było ostatnie posiedzenie Sejmu przed przerwą wakacyjną, więc przez jakiś czas tych wydań specjalnych będzie mniej. Na miesięcznicy może być jeszcze gorąco.
Inna sprawa, że ostanie wydarzenia jak najbardziej zasługiwały na wydania specjalne i pełne transmisje na żywo. Niejednokrotnie transmitowali wydarzenia (włączając w to obrady Sejmu) znacznie mniejszej rangi.
Maciek_POZ pisze: czwartek 20 lip 2017, 23:27 W prezydenta nie wierzę
Ja też, ale nadzieja umiera ostatnia.
Maciek_POZ pisze: czwartek 20 lip 2017, 23:27 Zobaczymy, jacy hardzi będą jak zaczną dotacje i fundusze wycofywać...
Boję się, że część z nich tylko na to czeka. Zacznie się kampania obrzydzania UE, że niby tylko nas bezpodstawnie atakują, na siłę wpychają "ciapatych", nie pozwalają "zdekomunizować sądów" itd. więc trzeba zrobić polexit. Na szczęcie odbieranie funduszy nie jest takie proste i szybkie.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: michal_borkowski »

wojtek_neymar pisze: czwartek 20 lip 2017, 10:37 Dzisiaj dalszy ciąg burzliwych obrad Sejmu od godziny 9:30. I oczywiście TVN24 nie zrezygnował z transmisji. I jestem pewny że TVN24 podczas tych wakacji nadal będzie śrubował rekordy w emisji wydań specjalnych w okresie wakacji. :evil: PS. Transmisja z obrad Sejmu także w TVP Info i Polsat News.
Ale wczorajszej manifestacji do 1 w nocy Polsat News już nie pokazywał.
To tylko moje skromne zdanie
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: wojtek_neymar »

Dziś znowu na wszystkich trzech programach informacyjnych (TVP Info, TVN24 i Polsat News) od godziny 9:30 program specjalny, tym razem z Senatu, który ma zagłosować w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. A tak poza tym, na TVP Info leci już bez napisu "Tylko w TVP Info". ;)
Karol_ZYR
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 16 lip 2017, 17:42

Re: Programy specjalne - dyskusja ogólna

Post autor: Karol_ZYR »

wojtek_neymar pisze: piątek 21 lip 2017, 11:13 A tak poza tym, na TVP Info leci już bez napisu "Tylko w TVP Info". ;)
Dobrze, że TVP Info zrezygnował z tego napisu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości