Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Meteor »

Samej rozmowy niestety nie oglądałem, ale temat jest ciekawy.
Maciek_POZ pisze:Facet ze Związku Banków Polskich jedynie twierdził - eee tam, jest bezpiecznie, mam rację, ale nic nie wspomniał, ni słowem o zabezpieczeniach transakcji ze strony banków
Przedstawiciele banków zawsze tak twierdzą i wciskają ludziom zbliżeniówki. Niektóre dają wybór. Ja korzystam z karty stykowej bez modułu RFID właśnie ze względów bezpieczeństwa (nie tylko pieniędzy, ale i danych). Pamiętam, że jakiś niemiecki urząd też kwestionował bezpieczeństwo tych kart.
Maciek_POZ pisze:że niby każdą podejrzaną transakcję można anulować i pieniądze wrócą (taa, akurat, może po kilkuletnim tłuczeniu się po sądach).
Wątpliwe transakcje można reklamować, różne banki różnie to rozpatrują. Może obyć się bez sądu, ale nie musi. O 100 czy nawet 500 zł mało kto będzie walczył w sądzie.
Maciek_POZ pisze:Sprawa jest jednak taka, że w pierwsze karty zbliżeniowe wprowadzano wtedy, kiedy o takim rozwoju aplikacji na smartfony nikt nie myślał
Smartfony to nic. Są specjalne moduły do komunikacji RFID dla elektroników. Dobra antena kierunkowa i zasięg wzrasta. Protokoły są standaryzowane, dokumentację można znaleźć w Internecie.
matik pisze:Wystarczy mieć w portfelu dwie karty bankowe lub chociażby kartę miejską i już nie można odczytać tylko jednej karty.
Sprawdzano to już kiedyś. Niektóre czytniki są w stanie odczytać obie. Ochronę może stanowić folia aluminiowa (technicznie rzecz ujmując klatka Faradaya). Na Allegro jest pełno etui ochronnych. Nie wiem na ile są skuteczne, bo nie potrzebowałem ich kupować.

Tak czy inaczej najpoważniejszym zagrożeniem pozostaje zwykłe zgubienie karty - nieuczciwy znalazca może zrobić kilka-kilkanaście transakcji bez PINu.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Jutro Poranek poprowadzi Marta Kuligowska. Ciekawe czy to było zaplanowane czy to pokłosie tej feralnej rozmowy z dziś.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

To, że Marta miała okazję prowadzić poranek to już widzieliśmy, ale do tego w niedzielę? Będzie się działo - ciekawe kto na serwisach... Tym razem parytetu chyba nie będzie ;)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: ketjow »

no i parytet zachowany, serwisy prowadził Łukasz Jedliński.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

Dziś też była Marta w Poranku i parytet zachowany?;)
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Tak, bo serwisy prowadził R. Mróz
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

"Nas bohaterów, prądem?" - tym cytatem z "Seksmisji" skomentowała dziś Marta Kuligowska tradycyjny śmigus-dyngus jaki sprawił swojej koleżance z pracy, prowadzący Poranek - Robert Kantereit. Prowadząca serwisy we WiW nie pozostała jednak dłużna swojemu koledze i też "potraktowała" go wodą, podobnie jak obecnego w studio, Tomasza Wasilewskiego. Wet za wet!
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Marta Kuligowska często robi wywody filmowe - bardzo żałowała, gdy okazało się że D. Craig nie zagra w kolejnym Bondzie, ponadto małą recenzję propozycji do Oscarów 2016 też kiedyś na antenie zapodała. Zresztą dzisiejszego poranka była chyba ta sama obsada, choć "Wasyl" za dużo się nie produkował, bo szybko tory programu zeszły na relację z porwania egipskiego samolotu...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

Marta Kuligowska sprawia wrażenie, jakby cały czas prowadziła serwis informacyjny - towarzyszy jej dziś Konrad Borusiewicz.
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

Zastanawiałem się dziś, czy nie pomyliłem dni tygodnia, widząc dziś w Poranku TVN24 R. Kantereita - być może ze względu na "sportowe" obowiązki Marcina Żebrowskiego.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Też się lekko zdziwiłem widząc, kto prowadził poranek do spółki z M. Kukułą. A Marcin no cóż, jest w swoim żywiole, podobnie jak ja. Loko koko Euro spoko :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

...i we wtorek Strefa Kibica czeka o 17. 10, a potem w przerwie i po meczu. A w Poranku pewnie też Marcin od wtorku/środy. I na weekend Mróz;)
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Osobiście nie byłbym pewien, czy Marcin jak to napisałeś będzie od wtorku/środy w WiW, bo jednak od kilku miesięcy nie prowadzi już tych poważniejszych, bardziej prestiżowych wydań Wstajesz i Wiesz, gdzie zastąpili go Marta Kuligowska i Radosław Mróz, którzy co 2 tygodnie na zmianę prowadzą czwartkowe i piątkowe wydania. I wczorajsza jak i dzisiejsza nieobecność nie musi być wcale związana z prowadzeniem Strefy Kibica - przypomnę, że 4 lata temu również prowadził Strefę Kibica, która była emitowana kilka razy w ciągu dnia (a była codziennie) a do tego jak zawsze w weekendy Poranki (tylko przez jeden weekend nie prowadził Poranków, ze względu na specjalne wydanie Strefy Kibica, które rozpoczęło się w sobotę ok. 22:45 i skończyło późną nocą). Ale muszę też przyznać, że te 4 lata temu była jednak nieco inna sytuacja, bo jednak do prowadzących Poranki na stałe miała dołączyć pewna pani, która ostatecznie nigdy się w tym paśmie nie pojawiła.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Camilo »

Już niestety nie "Wstajesz i wakacje" z Kuźniarem, a jedynie namiastka tego: http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/po ... anki-tvn24
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Pierwsze wydanie Polski na weekend rzeczywiście prowadził duet Aleksandra Janiec - Marcin Zebrowski jak jest wspomniane na portalu aczkolwiek program ten zamiast Zebrowskiego będzie prowadzić Jakub Porada.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości