Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Wymiana poglądów w sprawie kanałów telewizyjnych, projektów internetowych i platformy satelitarnej Canal+.

Moderator: Łukasz

icedragon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 17:25

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: icedragon »

A jednak coś się dzieje w NC+. Wczoraj ze skutkiem natychmiastowym wyleciała Beata Mońka. Była odpowiedzialna za sprawy marketingowe i komunikację w NC+.


Ciekawostka... Jest spora ilość naciągaczy. Wczoraj odwiedził mnie jeden idiota wygadany, który ubrany w garnitur miał ze sobą neseser i ulotkę NC+. Chciał mnie namówić na grupowe zapisy do NC+. Twierdził że bez jego oferty za dekoder zapłacę 400zł a oferta najtańsza będzie kosztowała 200zl :) Ciekawe ile frajerów znalazł i ile będzie potem doniesień na policję.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: szym »

Myślę, ze przykład nc+ znajdzie się we wszystkich podręcznikach dotyczących marketingu i reklamy, w rozdziałach o tym "jak NIE prowadzić kampanii" dotyczących największych wizerunkowych kompromitacji w historii. Naprawdę, myślałem że po tym, co do tej pory się działo, ogłoszenie nowej oferty będzie FAKTYCZNIE jakimś lekiem na uzdrowienie tej chorej sytuacji, tymczasem nowy cennik, nad którym tak intensywnie pracowano wydaje się być kolejną akcją z serii "może tym razem abonenci to łykną". Niestety, nie łyknęli.

Dobrze będzie, jak im pod koniec roku zostanie tych 400,000 abonentów. Bo z pół miliona to już chyba na dzień dobry odeszło.
:)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Sądzę, że nieco przesadzasz, pisząc, że 0,5 mln abonentów na dzień dobry już odeszło. Na pewno jakiś tam procent abonentów odszedł, ale nie sądzę, by aż tak dużo osób w 3 tygodnie odeszło.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: szym »

Why so serious? Poziom przesadyzmu w moich postach jest współmierny do poziomu przesady głupoty w projektowaniu i reklamowaniu tej super oferty. :lol2:
Powoli zaczynam wierzyć w teorie spiskowe a'la Macierewicz, które mówią, że ludzie z n celowo psują nową platformę, żeby zaniżyć jej koszty, a później ją przejąć w całości od Canal+. Sam ostatnio napisałem, że czego TVN się nie dotknie - wszystko psuje. Stracili gdzieś ten dryg, który mieli jeszcze kilka lat temu. Wystarczy spojrzeć na ramówkę i programy od 11 do 19.
:)
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: szym »

Sytuacja się trochę unormowała, emocje opadły, więc jakiś fajny newsik z obozu nc+, chyba trochę tutaj niezauważony w wysypie newsów topmodelowych, mamtalentowych etc:

http://media2.pl/media/103278-Super-Mec ... cplus.html

TVN i nc+ pokażą super mecz pomiędzu Lechią Gdańsk i FC Barceloną! :) Świetnie, chociaż ciekawi mnie, kto będzie komentował, Sergiusz Ryczel? :lol2:
Mecz już całkiem niedługo, 20 lipca, rozegrany będzie on na gdańskim stadionie. Będzie to spotkanie rozpoczynające przedligowe zmagania FCB. Taki mały rarytas, nie mogę się doczekać.
:)
Emil1603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 01:27

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: Emil1603 »

Czy wiadomo kiedy Grupa ITI ujawni swoje wyniki za II kwartał, w którym wymienione byłyby dane także o nc+?
:)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

ITI wydaje komunikat zazwyczaj na kilka dni przed. Póki co nie ma żadnego komunikatu. Z reguły wyniki są prezentowane 1 - 1,5 miesiąca po zakończeniu kwartału, więc niedługo powinna być prezentacja, jeżeli nic się nie obsunie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Emil1603 pisze:Czy wiadomo kiedy Grupa ITI ujawni swoje wyniki za II kwartał, w którym wymienione byłyby dane także o nc+?
:)
22 sierpnia.
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: 3405t »

NC+ w ogóle nie dodał do swojej oferty programowej programu TVP Regionalna
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Nie dodali, bo TVP nie załatwiło sobie miejsca na Hot Birdzie - nie wiem czy na Astrze w rzeczywiście podmienili TVP Info na TVP Warszawa jak było w planach, ale z Astry jednak mało kto odbiera kanały.
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: 3405t »

mam nadzieję, że TVP Regionalna pojawi się w TV , bo oglądając w TVP Stream program zmienił się na +
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: r_r16 »

Nie wiem, czy jest w ogóle jakiś sens umieszczania TVP Regionalna na satelicie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Jednego, konkretnie TVP Warszawa nie widzę sensu (chociaż 16 ośrodków z czego tylko 4 godziny dziennie z inną ramówką też nie widzę sensu), ale kanał ten jest objęty ''must carry'' i w związku z tym powinien się znaleźć nawet na satelicie.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: sb »

W Wielkiej Brytanii na platformie SKY - regionalne wersje BBC1 (18 regionow) i BBC2 (4 regiony: Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Polnocna) automatycznie znajduja sie na pozycji 101 i 102, i podobnie prywatna ITV na 103 (14 regionow) i Channel 4 (ktory nie ma regionow a bloki reklamowe roznia sie regionalnie). Dekoder automatycznie wybiera wersje wedlug kodu pocztowego abonenta - ciekawa funkcja w tle oprogramowania. Stacje telewizyjne musze w rzeczywistowci miec duzo pozycji wykupionych na satelicie, ale widz ma przed soba tylko 'swoja' lokalna wersje jedynki, dwojki i trojki..

Co prawda brytyjski odpowiednik KRRIT wymaga tego by na kazdej platformie kanaly naziemnie znalazly sie w widza lokalnej formie na pozycjach 1-5 - wiec stacje i SKY nie mialy wyboru i musialy wykupic te pozycje bezwzgledu na koszt i wymyslec taka automatyczna funkcje.
qba5000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2013, 10:29

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: qba5000 »

12 marca w ofercie pojawiły się E!, Universal Channel, Scifi i 13 Ulica (odpowiednio kanały 153, 187, 188, 189). 15 pojawiła się Stopklatka - pozycja 186. A już jutro Da Vinci Learning - na pozycji 104. 103 pozycja zostanie pewnie przyznana TVP abc - które w niedalekiej przyszłości dodadzą. Pamiętajmy, że 21 marca są 1. urodziny i może pojawią się jakieś niespodzianki (błagam, nowa lista kanałów)!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości