Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: r_r16 »

Co za Fakty! Bim, gość w studio i Dariusz Prosiecki po drugiej stronie. Nie pamiętam kiedy ostatnio pokazywali w Faktach stronę studia TVN 24.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: matik »

Pod względem realizatorskim to chyba najlepsze wydanie od kilku lat :brawa:
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Lord_info »

Skrót z dzisiejszych "Faktów":
http://youtu.be/QzctwxvXnCk

Zgadzam się w pełni z postem @matika. Brawa dziś dla Faktów :brawa:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: prze_kw »

Bardzo dobre wydanie! Mistrzostwo przy tym, co pokazały "Wydarzenia", a szczególnie "Wiadomości".
Liczą się tylko Fakty.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: szym »

A mnie ciekawi, dlaczego ostatnio w "Faktach" tak często zdarza się, że po zapowiedziach muzyka nie "współgra" z prezenterem, tzn. Kamil Durczok sobie sobie idzie, siada, siedzi, czeka, a melodyjka w tle nawet nie jest blisko końca, tego - powiedzmy - dzwoneczka, w tle. Zawsze mi się podobało, jak to było zgrane, że akurat w tym momencie, kiedy prezenter siada przy stole to melodia się kończy i zaczynamy serwis, a tutaj? Dzisiaj np. kamera tak powoli i długo odlatywała, że prawie przebiła sufit. :P A i tak w sumie muzykę po prostu wyciszono.

Innym razem jest tak, że prezenter musi podbiegac, żeby zdązyć przed jej końcem. Naprawdę tak trudno jest to dograć? :)
:)
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Kto był twoim ulubionym prezenterem faktów do 2004

Post autor: Janek Kowalski »

Witam jestem tu nowy więc wybaczcie moją tremę.
Mam pytanie kto był waszym ulubionym prezenterem faktów do 2004.
Osobiście uważam, że marcin pawłowski.
Jeśli macie coś związanego z faktami do 2004 to proszę wrzóćcie na youtube. Z chęcią poznam waszą opinię na ten temat.
Liczą się tylko fakty
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: MrAdam »

Nie jestem zbyt aktywny na forum, ale aż się zalogowałem żeby poprzeć @szym. Myślałem, że tylko mnie denerwuje, że główny program informacyjny, który ma próbę przed każdym wydaniem nie potrafi dobrze zmontować pętli tak żeby te charakterystyczne dwa "uderzenia" w podkładzie pojawiały się akurat po zakończeniu zapowiedzi pod videowallem. Tak naprawdę dobrze zgrany podkład z prezenterem widziałem raz. Podczas premiery w 2012. Inną sprawą jest, że lot jest już mniej dynamiczny niż kiedyś. Pamięta ktoś jeszcze pierwszy lot? Kamera na maksa blisko Durczoka, szybciutko pod stół i pod sam sufit do antresolki. Wtedy lot był dłuższy i dzieki temu bardziej dynamiczny. Nie kończyło się to zoomem na stół, aż da się zobaczyć kartki Durczoka. Codziennie mam ochotę pokrzywidzć troszkę operatora tego ramienia :D11
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: lukaszbialas »

Popieram Was Panowie, długo czekałem na nową oprawę Faktów, ale ta która pojawiła się dwa lata temu mnie rozczarowała. Teraz z sentymentem wspominam tą obowiązująca w latach 2006-2012.
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Janek Kowalski »

Mam pewne pytanie.
Choć to stare dzieje, ale może ktoś z was wie.
Dla czego w 2001 Roman Młotkowski przestał prowadzić fakty?
Sam odszedł czy Lis go wyżucił? Proszę was o odp.
Liczą się tylko fakty
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Camilo »

Młodkowski przeszedł do TVN24. Był jednym ze współtwórców stacji, tworzył redakcję biznesową, a później już skupił się na prowadzeniu programów ekonomicznych.
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Janek Kowalski »

Dzięki za odp.
Czyli wtedy skończyły się duety w faktach do 2007?
Liczą się tylko fakty
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Janek Kowalski »

Jutro minie 10 lat od otwarcia 2 studja faktów.
Liczą się tylko fakty
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: MrAdam »

Niecały miesiąc temu narzekałem na sposób realizacji Faktów. Wytknąłem kilka błędów i dziś chciałbym zauważyć, że wczorajsze wydanie (27.09) były najlepiej zrealizowanym programem od bardzo dawna. Przynajmniej zajawianie tematów spod walla. Loty były stosownie dynamiczne (ale mogły być jeszcze bardziej :lol2: ), stabilne, bo operator ramienia nie zwalniał albo nie przyspieszał w niespodziewanych momentach. Nie było też zoomowania na stół by zaczekać aż skończy się podkład, ani sprintu Anity Werner żeby zdążyć dobiec w ostatnich sekundach. Oby to nie był miły wyjątek, ale dziś wielki plus.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: prze_kw »

Od pewnego czasu (zdaje się że od poniedziałku) 1 temat jest omawiany (startówka+materiał) sprzed walla, następnie heady i dopiero prowadzący siada przy stole. Dziś z kolei heady były na siedząco.
Liczą się tylko Fakty.
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: MrAdam »

Jestem niemal pewien, że w redakcji Faktów ktoś to forum czyta. Pójdę nawet o krok dalej: uważam, że często liczą się z uwagami, które się tu pojawiają. Mam nadzieję, że będzie tak też tym razem, bo ostatnie 2 wydania Faktów to dno i kilometr wodorostów dla mnie. Ja nie wiem czy oni w badaniach focusowych dostali jakieś dziwne wyniki czy co? Do licha. Kto przesuwa pierwszy materiał gdzieś w środek zajawek. Ostatni raz widziałem taki "wybryk" w swojej kablówce 8 lat temu. Przecież to studio ma takie możliwości. Dziś szanowny naczelny to już nawet nie stał pod wallem podczas zajawiania 3 tematów. Stać się nie chce? Chcecie coś odświeżyć? Zróbcie lepszy śródszpan. Taki jak dziś fotoszpan na początku. A nie trzy okienka obok prezentera w tym samym kadrze. Chcecie zrobić lepszy początek? Poprawcie dynamikę. Niech to znowu w fotel wciska, niech podkład da się dobrze usłyszeć, niech ramie się rusza szybciej. Niech prezenter zgra się z podkładem dobrze. Próbujecie przekombinować, a to długofalowo odbije się na wynikach
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości