Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Lord_info »

W dodatku zauważyłem, że (przy widoku z górnej kamery) po lewej stronie wideowalla nie używają już kranu, a operatora z kamerą:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Greg Haus »

Quo vadis Fakty?

Kolejny raz wprowadzane są 'zamiany' w faktach i to kolejny raz:
a) nieudane
b) chaotyczne
c) niepotrzebne

Dlaczego tak uważam?
a) -> Cała ekipa chwaliła się 2 lata temu największym w EU wallem do przekazywania informacji. Były szumne zapowiedzi, pokazywania stanowisk pracy do obsługi tego giganta. Zgadzam się, że to największy atut tego [w mojej opinii] pustego i nie żyjącego studia ( kiedyś było pełno stanowisk reporterskich, ludzie kręcący się po studiu, dziś mam wielki ekran i dwa okrągłe stoły.) Dziś zmniejsza się rolę Walla do minimum. Zapowiedź głównego temat, a potem już praktycznie służy jako tło z globem w tle. Nie wiem po co wprowadzać rozkład:
1) Powitanie
2) Zapowiedź 'głównego tematu' i omawianie go przed Wallem. Po 4 minutach 'jedynki' prowadzący dopiero omawia jakie tematy dziś poruszy w przeciągu kolejnych 16 minut. To jest chore. Jak zapowiedź programu może być w trakcie, a nie na początku? Po 2 kolejnych materiałach następuje kolejna zapowiedź 'co jeszcze przed nami. Jak tak dalej pojdzie to za rok będzie bez zapowiedzi na początku programu jak jest teraz, tylko po każdym materiale będzie 'a za chwile jeszcze...' i "jeszcze...", 'a za momencik będzie....'. Nie wiem też czemu zapowiedź musi być statyczna zza stołu? Gdzie te czasy gdy fakty prowadzone były w pary i przy waznych tematach Kajdanowicz wychodził zza stołka i omawiał sondaże, wykresy przed dużo mniejszym ekranem? Czy na serio musi być wolno i bez polotu? Gdzie jakieś dynamiczne loty kamerowe? Po co kamera nad całym studiem na szynach skoro używa ja sie jakieś 3sekundy i to w wersji oczywiście zwolnionej... Pomijam już grafikę a la paint - przyzywczaiłem się do tych belek. Dlaczego Kuźniar podczas programów specjalnych jak np. referandum ws. Gronkiewicz -Waltz umie zrobić z tego studia użytek - używa walla, łaczy się z reporterami, loty są dynamiczne, a program pełen życia

b) Chaos - przedwczoraj głowny materiał był sprzed ekranu, potem zapowiedź była przy łolu. Wczoraj juz zapowiedź była statyczna i po pierwszym materiale, a materiał główny omawiany był przy 'wybiegu'. Nie można wszytskich zmian wprowadzić w jeden dzień raz i do końca?

c) C łaczy się chyba bezpośrednio z a... Dobrze, że choć poziom większości materiałów jest dość dobry , bo teoretycznie oprawa to tylko okładka tej książki zwanej programem informacyjnym.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: matik »

Lord_info pisze:W dodatku zauważyłem, że (przy widoku z górnej kamery) po lewej stronie wideowalla nie używają już kranu, a operatora z kamerą:
Obrazek
Dalej używają kranu, tylko lot wtedy jest nieco delikatniejszy - kamera którą widać obejmuje Prowadzącego już w kadrze po locie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Greg Haus »

Jeszcze materiał dziś Rafała Stangreciaka - reportera 'interwencyjnego' ,którego orężem do robienia newsów jest szarpanie za drzwi, bieganie za jego zdaniem winną osobą z powtarzanie po setki razy " dlaczego..." "ale czy to fair..." " dale czego Pan ucieka Panie burmustrzu/ boi się Pan,/ Co na to mieszkańcy" ??? Jeśli ktokolwiek widział kiedyś jego materiały a la =-zaatakuję cię--, to wie o czym mowa.

Mam nadzieje, że to jednorazowy występ tego moim zdaniem pseudodziennikarza.

Dziś zapowiedź programu pojawiła się w 5 minucie programu...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: matik »

Reportaże Rafała Stangreciaka są dosyć często w "Faktach", zwłaszcza weekendowych. I to prawda, że każdy z nich wygląda tak samo. Bardzo tego nie lubię.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: avatar »

Co do zmian w programie to dobrze, że wgl chcą coś zmieniać. Jednak materiał przed frontszpanem wygląda dziwnie.
Niech zostanie on zaprezentowany przy wallu ale po jedynkach. Śródszpan może spokojnie wyglądać tak jak jedynki we wczorajszym choćby wydaniu, tj. z użyciem grafiki na na bimie. Loty kamerowe tak jak ktoś wcześniej wspominał powinny być dynamiczne a nie mdłe jak ten przed ostatnim materiałem. To tyle jeśli o moją opinię chodzi. :P
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: prze_kw »

Bardzo przykra informacja - trzy osoby, które są poszukiwane po wybuchu kamienicy w centrum Katowic, to reporter "Faktów" Dariusz Kmiecik, jego żona - dziennikarka TVP Brygida Forsztęga-Kmiecik i ich dziecko.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... e-zawalila
Liczą się tylko Fakty.
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: ketjow »

mam niesmak po obejrzeniu dzisiejszych Faktów.
Za każdym razem mówiono, że poszukiwany jest reporter Dariusz Kmiecik i jego żona - ani razu nie mówiąc o niej z imienia i nazwiska. Nie powiedziano, że jest reporterką TVP.

Podczas gdy w Wiadomościach TVP Kraśko w pierwszym wejściu poinformował że poszukiwana jest Brygida Frosztęga-Kmiecik z TVP i "świetny reporter Faktów Dariusz Kmiecik".
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Lord_info »

Dzisiejsze pożegnalne "Fakty":
http://youtu.be/q8VnRqTcRd4
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN [Najlepszy program 20

Post autor: Lord_info »

Skrót z dzisiejszych Faktów w dniu pogrzebu zmarłych dziennikarzy i ich syna:
http://youtu.be/gamKyg-JFII
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Fakty TVN można było dziś oglądać na trzech antenach, także na TVN24 w miejsce serwisu informacyjnego. Może sprzątali studio...
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: matik »

"Fakty" na trzech antenach to żadna nowość, bo tak są nadawane codziennie. Dziś były na czterech antenach - TVN, ITVN, TVN24 BiŚ i TVN24. I jak okazuje się, tak teraz będzie:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fa ... amy-oferte
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: tracer2013 »

A ja się zastanawiam czy opłaca im się nadawać to samo na trzech antenach równocześnie.
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: pkp »

"Fakty" nadają w TVN24 już od kilku dni - może jednak zawitały w tej stacji na stałe.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: matik »

Tak, na stałe zawitały. Jest o tym napisane w linku 2 posty nad Twoim ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości