Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

telewicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 20:16

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: telewicek »

Do władz FAKTÓW TVN

Macie tam u siebie w TVN 24 BRYLANT Martę Kuligowską. Kobieta ma świetny głos Dlaczego jeszcze nie wykorzystujecie jej w Faktach o 19
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

A jednak nie opłaca? Dziś na TVN24 BIŚ - Dzień na Świecie zamiast Faktów.
To tylko moje skromne zdanie
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: miwaszkiewicz »

W wątku o Durczoku pojawił się temat tego, kto zastąpi go w "Faktach" - zarówno na stanowisku naczelnego jak i prowadzącego. Mi do głowy przychodzi jedno nazwisko - Piotr Marciniak. W TVN24 od początku, w głównym wydaniu "Faktów" od 10 lat, a za sprawą wydań wieczornych w samych "Faktach" jest jeszcze dłużej. Zawsze uważałem, że jest niedoceniany. Obserwuję jego karierę od dawna i wiem, że byłaby to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Pamiętam jego debiut w głównym wydaniu "Faktów" pod koniec czerwca 2005 r. i wyjątkowo długi forszpan - chyba przyzwyczajenie z magazynu "24 godziny", bo Marciniak czytał całe długie zdania, zamiast dwóch, trzech słów jak to bywa w forszpanie. :D Wymieniłem z nim kilka zdań po słynnym odświeżonym i "odpicowanym" wydaniu "Faktów", które miało miejsce w pewną grudniową sobotę 2005 r. Potem jeszcze po śmierci Saddama Husajna - nie ukrywam, że wówczas miałem swój mały wkład w to, że nadano specjalnie wydanie "Faktów" (i to na stojąco :D ), które prowadził właśnie Piotr Marciniak. Nie ma co ukrywać, że spośród męskiej części prezenterów newsowych TVN to właśnie on ma najlepszą prezencję (proszę, nie wyskakujcie teraz z Radosławem Mrozem). Ostatnio nawet oglądając "Fakty" prowadzone przez Marciniaka moje koleżanki zwróciły uwagę na jego wygląd i bardzo go zachwalały. Niestety jest mało rozpoznawalny, ale wydaje mi się, że w tym momencie to akurat atut. Nie posiada - jakby to powiedział ekspert polityczny - negatywnego elektoratu. W internecie nie znajdziecie hejterów Marciniaka. Pamiętam jak ruszał portal tvn24.pl i wtedy niektórzy dziennikarze prowadzili tam swoje blogi - Marciniak miał zawsze pod swoimi wpisami najwięcej komentarzy, a wśród nich same zachwalające jego osobę.

Co o tym myślicie?

PS. Marciniak jest jedynym aktualnym prezenterem "Faktów", który nigdy nie prowadził ich z pleneru. ;)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Jeśli nie nikt "nowy", to bezapelacyjnie Piotr Marciniak i Anita Werner na twarze 'Faktów" (wydania w tygodniu i weekendowe). Kajdanowicz i Kolenda-Zaleska do Faktów po Faktach. Fakty po południu - Dagmara Szałkow. To moje typy.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Ani Marciniak, ani Kajdanowicz, ani Rymanowski to nie są osoby, które by mogły wnieść do "Faktów" jakąś nową jakość.
Z całą pewnością ratując wizerunek trzeba by bardziej postawić na Anitę Werner i jeszcze bardziej wyeksponować Pochanke, możliwe zresztą, że przez jakiś czas czworo prowadzących da spokojnie radę, ale jak zdecydować się na dodatkową twarz, to dla mnie tylko Kuźniar.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: avatar »

@Camilo ma rację, jedynie Kuźniar byłby w stanie wnieść do programu trochę świeżości. Marciniak ma doświadczenie i jest szanowanym dziennikarzem ale program potrzebuje kogoś o wyrazistej osobowości. Dlatego jako ewentualnego następcę Durczoka widziałbym właśnie Jarka. A jak już sobie gdybamy to może jest i miejsce dla jakiejś pani? Po odejściu Tadli nie ma możliwości prowadzenia Faktów w parach a byłoby to urozmaicenie na tle pozostałych dzienników.
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: pkp »

Uważam, że Dagmara Kaczmarek czy Anna Jędrzejowska mogłyby prowadzić "Fakty po południu" chodziaż z drugiej strony jestem za tym, aby ten program prowadziły osoby, które są związane z głównym wydaniem "Faktów". Fajnie by było jakby pani Ania poprowadziła "Fakty" (również fajnie jakby prowadziła program weekendowy z kimś w parze), ale z drugiej strony też chciałbym, aby dalej prowadziła "15 na żywo" nawet jakby miała z kimś prowadzić program na zmianę (i tak wiem, że 2 programów by nie miała).
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: miwaszkiewicz »

TVN słynie z nepotyzmu, więc Jędrzejowska jakieś szanse ma, ale z drugiej strony ona "Fakty" już prowadziła. Co prawda wydania popołudniowe, ale jednak. Widocznie się nie sprawdziła, skoro ją odsunięto i zepchnięto tam, gdzie obecnie jest. Dla mnie ona jest nijaka, do tego odpycha tonem głosu i "urodą". Werner w "Faktach" jest od bardzo dawna. Pamiętacie czasy, kiedy o 19 prowadziła "Fakty", a o 19.15 w Polsacie zaczynał się serial, gdzie grała jedną z głównych ról? :D A może powrót Redo? Jeśli stacji będzie zależało na tym, żeby "Fakty" miały jeszcze więcej wrogów, i żeby prowadziła je osoba, która w sieci jest powszechnie nielubiana, to będzie to Kuźniar. I jednocześnie będzie to upadek "Faktów".
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Właśnie dlatego, że TVN słynie z czego słynie, potrzebna by była kompletna odbudowa wizerunku.
Jędrzejowska zatem odpada. Redo ma obecnie stanowisko kierownicze i program "Czarno na białym". Zresztą, czy pasowałaby do głównego "Faktów", to już kwestia subiektywna. Moim zdaniem nie. Reszta dziennikarek TVN24, z całą sympatią do wielu, nie pasuje. Przynajmniej na razie. Za to facet, który podkreśla, że pracować zaczął będąc nastolatkiem i do wszystkiego w życiu doszedł sam jest wręcz idealnym kandydatem w tych okolicznościach. I zalicza się już do absolutnej czołówki.
Inna sprawa jest taka, że "Fakty" i "Fakty po Faktach" mogą mieć jednego gospodarza. Gdyby ten drugi program przenieść do głównego stołu, to też lepiej by to wyglądało. A czworo prowadzących w tej sytuacji by wystarczyło. Zwłaszcza, że Kolenda-Zaleska dostała niedawno "Świat" w BiŚ. Poza tym nie sądzę, by TVN na gwałt chciał zastąpić Durczoka. Raczej przez jakiś czas będzie co jest.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Trochę wyjaśni się, kiedy przekonamy się, kto poprowadzi Fakty w poniedziałek - jeśli Justyna Pochanke (kolejny tydzień) będzie to znaczyło, że TVN czeka i kontynuuje tzw. dotychczasową linię. A hejt na J. Kuźniara, o którym pisze @miwaszkiewicz, przynajmniej na początku, byłby rzeczywiście problemem dla stacji. ps. Dziś w Faktach po Faktach - Anita Werner.
To tylko moje skromne zdanie
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: miwaszkiewicz »

Jednocześnie wychodzi na to, że nie widzimy nikogo spośród dziennikarzy konkurencyjnych stacji, kogo TVN chciałby mieć u siebie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Ogłady można się nauczyć, jeśli ma się wszystkie predyspozycje do tego, by zostać jednym z głównych dziennikarzy telewizyjnych w kraju. A dosadne wyrażanie swoich opinii i ciągła obecność w Internecie to przyszłość tego zawodu.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: miwaszkiewicz »

Trudno się nie zgodzić, że taka jest przyszłość, ale chyba dziennikarzowi powinno zależeć, żeby wpisując jego nazwisko w Google nie pojawiały się komentarze, że jest chu*em (Kuźniar), tylko że jest wielki i ma rację (Kolonko). Kuźniar w tej kwestii żadnej przyszłości już nie ma.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

miwaszkiewicz pisze:Jednocześnie wychodzi na to, że nie widzimy nikogo spośród dziennikarzy konkurencyjnych stacji, kogo TVN chciałby mieć u siebie.
Czas transferów (K. Zdanowicz z Polsatu, K. Werner z TVP) już minął? A na Jędrzejowskiej krzyżyka bym nie stawiał, zwłaszcza że 15 na Żywo prowadzi dziś kto inny...
To tylko moje skromne zdanie
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: ketjow »

Na zachodzie normą jest, że gospodarzami takich dzienników są dziennikarze w zaawansowanym wieku z dużym dorobkiem zawodowym. Tak sobie myślę w kategoriach "charyzmatyczny i doświadczony pracą a przede wszystkim życiem" i jakoś trudno mi wymyślić kto by się nadał z obecnej ekipy TVN24. Kuźniar jakoś mi nie pasuje do Faktów, niezależnie czy się go hejtuje czy nie.
Anita Werner? Jest niedoceniana ale gdyby zastąpiła Durczoka i miałaby prowadzić główne wydania w tygodniu na zmianę z Pochanke to "parytet" byłby zaburzony, nie wiem czy TVN by się na to zdecydował.

Ja bym chętnie zobaczył tam kogoś w stylu Rafała Wojdy z TVN24 BIŚ, kogoś o porządnych i mocnych kompetencjach, nie koniecznie tylko "znaną twarz".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości