Reporterzy odchodzą z redakcji Faktów

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

emi pisze:no niestety Kajdan. a myslaÂłam ze go juz nie dopuszczÂą do prowadzenia :twisted:
duÂżo osĂłb tak myÂślaÂło emi...duÂżo :(
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Ehhh a miaÂłam okazjĂŞ obejrzeĂŚ w weekend FUCKTY --- i znowu nici z tego bo A*tomat siĂŞ tam panoszy. To jest juz totalne oÂśmieszenie siĂŞ tej stacji.Jak mozna byÂło go dopuÂściĂŚ do prowadzenia serwisu ???
Android <3
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Dobre pytanie. MyÂślaÂłam, Âże nie przyjmÂą go z powrotem, a jeÂśli cudem to zrobiÂą, to bĂŞdzie TYLKO REPORTEREM, a oni nie dosyĂŚ, iÂż go przyjĂŞli to jeszcze pozwolili dalej prowadziĂŚ FAKTY. Ach :x ÂŹle siĂŞ dzieje, Âźle... :!: :cry:
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Wolny rynek i TVN
Vadim Makarenko

Kiedy firma prywatna skarÂży siĂŞ na prawa wolnego rynku? Gdy obracajÂą siĂŞ one przeciwko niej.

Podkupuj¹c gwiazdy "Faktów" - Miko³aja Kunicê oraz Grzegorza Kajdanowicza - telewizja publiczna zada³a TVN ciê¿ki cios kadrowy. Komercyjny nadawca walczy³ o swoich pracowników jak lew, blokuj¹c ich klauzulami w umowach o pracê i namawiaj¹c do pozostania. Kunica przeszed³ do TVP, ale Kajdanowicz rozmyœli³ siê i wróci³ na ³ono TVN, gdzie w ten weekend znów zacz¹³ prowadziÌ "Fakty". W pi¹tek stacja Grupy ITI rozes³a³a w sprawie Kajdanowicza oficjalny komunikat do mediów podpisany przez zarz¹dy TVN i TVN 24. Wynika z niego, ¿e decyzja reportera o pozostaniu w "Faktach" to dowód na to, i¿ w dziennikarstwie liczy siê nie tylko wynagrodzenie, ale równie¿ presti¿ i dobra atmosfera w pracy. Trudno z tym polemizowaÌ, bo gdyby by³o inaczej, rotacja kadr w firmach medialnych by³aby znacznie wiêksza.

Jednak menedÂżerowie TVN podpowiadajÂą, Âże sprawa ma jeszcze jeden poziom. "NaleÂży przy okazji zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na politykĂŞ personalnÂą TVP, ktĂłra zamiast kreowaĂŚ wÂłasne twarze i dbaĂŚ o rozwĂłj wÂłasnych dziennikarzy, przeprowadza na rynku swoiste Âłowy, nie liczÂąc siĂŞ przy tym z finansowymi realiami i z tym, iÂż dysponuje Âśrodkami pochodzÂącymi z abonamentu. Prawa wolnego rynku nie powinny byĂŚ dla nikogo pretekstem do szastania publicznymi pieniĂŞdzmi" - czytamy. Brzmi to o tyle zaskakujÂąco, Âże notowana na gieÂłdzie TVN sama jest produktem wolnego rynku, a wolny rynek polega m.in. na tym, Âże pracownik jest wart tyle, ile pracodawca chce za niego zapÂłaciĂŚ. I wÂłaÂśnie tak rozumowali zaÂłoÂżyciele TVN w 1997 roku, proponujÂąc pracĂŞ gwiazdom telewizji publicznej. NamĂłwili wĂłwczas do przejÂścia Tomasza Lisa, Krzysztofa Ibisza, Grzegorza Miecugowa i wiele innych osĂłb. - Ci, ktĂłrzy sÂą wartoÂściowi, bĂŞdÂą kuszeni - mĂłwiÂł wtedy Mariusz Walter na Âłamach "Gazety Wyborczej". DziÂś pod tym zdaniem moÂże podpisaĂŚ siĂŞ Robert Kozak, szef "WiadomoÂści". TVP chce mieĂŚ w swoim newsroomie gwiazdy, a tych - szczegĂłlnie w telewizji - nie da siĂŞ kupiĂŚ za psie pieniÂądze.

Ten kij ma te¿ drugi koniec - gdyby TVP p³aci³a swoim reporterom ma³o, poziom jej programów by³by ni¿szy, co oburza³oby nie tylko konkurentów, ale przede wszystkim widzów. Powiedzmy to jasno - o ile nale¿y dyskutowaÌ, co do obecnoœci telewizji publicznej na rynku reklam, o tyle zasady jej funkcjonowania na rynku si³y roboczej s¹ takie same jak w przypadku nadawców komercyjnych. Zreszt¹ jeœli ju¿ oburzaÌ siê na szastanie abonamentowymi pieniêdzmi, to bardziej sk³onny by³bym wypominaÌ telewizji publicznej finansowanie kolejnych odcinków jakiejœ telenoweli ni¿ to, ¿e kompletuje zespó³ dobrych dziennikarzy do "misyjnych" przecie¿ programów informacyjnych.

"(...)W kulturze korporacyjnej TVP ma jeszcze bardzo daleko do BBC, na której rzekomo siê wzoruje. Jest te¿ dowodem, ¿e szukanie ³atwego, szybkiego - i drogiego - sukcesu nie mo¿e zast¹piÌ rzetelnej pracy, ludzkich zdolnoœci i tworzenia warunków, w których zdolnoœci te mog¹ siê rozwijaÌ" - grzmi¹ zarz¹dy TVN i TVN 24. Otó¿ nie do koùca. W biurach BBC w londyùskim White City pracuje masa reporterów i mened¿erów, którzy przyszli tam ze stacji komercyjnych. Jednym z nich David Weiland, dyrektor programowy BBC Prime, który wczeœniej pracowa³ w komercyjnej ITV. - Praca dla BBC ma du¿e zalety. Ta organizacja ma ogromne zaplecze, którego zwykle brakuje w stacjach prywatnych - powiedzia³ mi Weiland.

Nie mieszajmy zranionej dumy z prawami wolnego rynku.
ró³o - Gazeta Wyborcza
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 64437.html

Nic dodaÌ, nic uj¹Ì - zraniona duma :lol: Nie rozumeim jednak czemu A-ut-omat dosta³ kolejn¹ szanse. Moim zdaniem po zdradzie w³asnej firmy i kontaktach z wrogim pok³adem Wiadomoœci teraz móg³by poca³owaÌ tylko klamkê drzwi w MBC. Niestety w medialnym imperium Walterów wci¹¿ pokazuje isê na ekranie. Có¿ - jaki pan, taki kram. Przypominam tylko, ¿e o wiele bardziej utalentowany Ziemecie za udzia³ tylko w próbach kamerowych (bez podpisania kontraktu z TVP) wylecia³ od razu.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

no wiesz, nie beda mowic, ze dali za malo kasy zeby zostali :lol: Chociaz zgadzam sie z jednym: ostatnio TVP nie wyksztaÂłciÂła u siebie zadnej gwiazdy (oprocz Wysockiej 8) )
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

OT: Ta "gwiazda" wrĂŞczaÂła Superjedynki na festiwalu w Opolu. MusiaÂłem przez niÂą natychmiast zmieniĂŚ kanaÂł! Ona jest przykra. Ubrana byÂła jak na dziaÂłkĂŞ! :twisted:
Ostatnio zmieniony wtorek 14 cze 2005, 14:34 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Marcin pisze:Ta "gwiazda" wrĂŞczaÂła Superjedynki na festiwalu w Opolu. MusiaÂłem przez niÂą natychmiast zmieniĂŚ kanaÂł! Ona jest przykra. Ubrana byÂła jak na dziÂłkĂŞ! :twisted:
Na dziÂłkĂŞ :?: :roll:
A ja niestety ( :twisted: ) nie widziaÂłem Dody w akcji - przez caÂły weekend pilnie uczyÂłem siĂŞ do egzaminu pisemnego. ZnalazÂłem tylko chwilĂŞ dla Edyty GĂłrniak.
PS proszĂŞ nie zbaczaĂŚ z tematu - rozmawiamy o karygodnym zachowaniu Aut-mata.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Reporterzy odchodzÂą z tvn

Post autor: salladyn »

[quote="Przemek"]Nowe slogany reklamowe Wiadomosci :D :D

Wrzystkie seriwsy w swych specjalnych wydanich infomujÂą o tym Âże Kajdanowicz bĂŞdzie w wiadomoÂściach - niektĂłre sÂą na tak, nie ktĂłre na nie:

Stary jesteœ genialny.To co ja bym musia³ opisywaÌ w jakiœ kilkunastu zdaniach,ty uj¹³eœ to w kilku zdjêciach.Brawo :!: :brawo:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości