Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

"Wiadomości" też straciły widzów.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: tracer2013 »

Nie wiem , czy ktoś to tu wstawiał , ale dzisiaj w internecie przez przypadek trafiłem na taką reklamę Faktów TVN : https://www.youtube.com/watch?v=WgE9HIgEFXU
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:"Wiadomości" też straciły widzów.
Jednak z "Faktami" TVN-u i tak wygrywają w większości, i to w cuglach.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Trzeciak pisze:
Camilo pisze:"Wiadomości" też straciły widzów.
Jednak z "Faktami" TVN-u i tak wygrywają w większości, i to w cuglach.
Wiadomości mają ostatnio bardzo ciekawe tematy. Nie wiem czy rezygnacja z tabliodwych informacji zwiększy czy zmienejszy oglądalność, ale merytorycznie Wiadomości są dużo lepsze od faktów.
rav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 22 sty 2013, 12:07

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: rav »

Trzeciak pisze:To chyba jednak efekt też odejścia Durczoka. Z całym szacunkiem do programu, ale w tej chwili program nie ma charyzmatycznego anchormana.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. "Fakty" według mnie miały tylko dwie twarze - Tomasza Lisa i Kamila Durczoka. Co prawda ten pierwszy był bardziej charakterystyczny, bo był twórcą tego serwisu i co najważniejsze - niemal do samego końca prowadził go od poniedziałku do piątku (Durczok przeważnie od poniedziałku do czwartku co dwa tygodnie, ale sama zmiana modelu prowadzenia była umotywowana skutkami po rozstaniu się z Lisem) to Durczok stał się również bezkonkurencyjną twarzą serwisu.

"Wiadomości" mają Kraśkę, "Wydarzenia" Gugałę. A "Fakty"? Najrzadziej program prowadzi Marciniak, pozostali w miarę równo. Nie ma jednej twarzy, która wyróżniałaby się na tyle, na ile Durczok się wyróżniał.

Poza tym nie tylko brak głównej twarzy, ale też sam poziom materiałów, według mnie, się obniżył. Niektóre z nich nadają się co najwyżej do "Teleserwisu" i jestem zaskoczony, że coś takiego w "Faktach" się pojawia. Moim zdaniem powinni pomyśleć o jakiejś kampanii promocyjnej, no i poprawić się merytorycznie. Zmiany w sposobie ujęć w studiu też mi się nie za bardzo podobają.

No i oglądalność. Wiem, że o tego typu przewadze (http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fa ... i-panorama) to już możemy zapomnieć, bo "W" regularnie wyprzedza "F" w grupie ogólnej, ale w zeszłym tygodniu "Wiadomości" były nawet lepsze od "Faktów" również w grupie komercyjnej (ilość widzów, nie udziały).

To zmusza do myślenia. Coś trzeba zmienić w "Faktach". Tylko co? Myślę, że mają nad czym się zastanawiać, bo powodów jest wiele. Według mnie jedną z przyczyn była emisja "Wawy non stop" przed "Faktami". To chyba wtedy nastąpił tak poważny zjazd widowni. Stąd też można zauważyć, że nie tylko sam program, ale też to, co jest emitowane przed nim ma wpływ na wyniki oglądalności.
jurczak7979

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: jurczak7979 »

Dla mnie i tak jest to program informacyjny który najlepiej się ogląda ze wszystkich a i tak treść przekazywanych informacji w każdej stacji jest prawie taka sama :)
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Meteor »

Pod względem realizacji, oprawy graficznej i prowadzenia ogląda się to rzeczywiście dobrze, ale pod względem doboru tematów i przygotowania materiałów wypadają coraz słabiej w porównaniu do „Wiadomości”.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Myślę, że po wyborach cześć twarzy Wiadomości może przejść do Tvn. Tak jak juz to było za rządów PiS. Wtedy wielu dziennikarzy emigrowalo.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Na pewno nie K. Ziemiec. P. Kraśko jest jak chorągiewka i przeżył w TVP różne władze. B. Tadla z powrotem do TVN? Hm...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Chyba więcej dawnych twarzy "Wiadomości" jest w Polsacie niż w TVN. Dziwię się, że nikt jeszcze na forum nie wspomniał, że widzi Lisa w TVN24, albo w "Faktach". :D Ale za wcześnie jeszcze, by dzielić skórę na niedźwiedziu.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

A J. Sellin już dzieli skórę na T. Lisie...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

To jeszcze pikuś, bo gdyby się wsłuchać w krążące po mieście plotki, to do KRRiTV przymierzany jest Jacek Kurski w osobie własnej. :lol:
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

No tak, swego czasu narzekał, że będzie musiał sprzedać dom, więc taka "fucha" jak znalazł.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Trzeciak »

Dziś minął rok od tragicznej śmierci Dariusza Kmiecika oraz jej żony i ich synka.
Shidoki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 12 lis 2015, 16:48

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Shidoki »

Słyszałem że Tomasz Lis wraca do Faktów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości