Nowe studio Faktów

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Czy zblizajaca sie kompletna "metamorfoza" Faktow wyjdzie im na dobre ???

Tak - Fakty tvn na tym zyskaja!
50
71%
Nie - Fakty tvn na tym straca!
12
17%
Nie będzie to miało większego wpływu na Fakty!
8
11%
 
Liczba głosów: 70

SMT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 15 maja 2004, 20:59
Lokalizacja: Warszawa Stolica Centrum

Nowe studio FaktĂłw

Post autor: SMT »

Nowe studio FaktĂłw. Po pierwsze tak czy nie?. Czy bedzie naprawde tak wypasione jak mozna o nim przeczytac w gazetach i w necie, ze malych ujwanianych zaledwie malych skrwkow "pelnego obrazu". Czy nowe studia wiadomosci i dziennika czyli TVP1 i Posratu niebeda mogly sie nawet umyc do "Faktowskiego" etc.

PZDR: SMT

PS/1: wypowiadajcie sie rowniez w ankiecie!
PS/2: niech ryman juz nie wroci z tych swoich wakacji! (nie zebym cos do niego mial! :D )
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Hmm, poniewaÂż nie ma chwilowo Filipa pozwolĂŞ sobie wygÂłosiĂŚ jego zbawienne w skutkach kazanie - czytaĂŚ nie umiesz? Nie mogÂłeÂś zaÂłoÂżyĂŚ tego tematu w dziale "Fakty" lub np. kontynuowaĂŚ jeden z tamtejszych wÂątkĂłw - (nota bene mojego autorstwa) o scenografii i oprawie graficznej FaktĂłw?
WracajÂąc do tematu - bojĂŞ siĂŞ, Âże od wrzeÂśnia bĂŞdziemy mieli przerost formy nad treÂściÂą.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

DziĂŞkuje, Âże mnie wyrĂŞczyÂłeÂś doktorku, a co do tematu, to twierdze pdobnie jak faustus, jednak nie chcialbym zapeszaĂŚ. Za wiele nie mozemy o tym studiu narazie powiedzieĂŚ...
Pozdrawiam, Filip
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

CoÂś rozlegÂła ta sonda ;)
:)
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

hmm, im wiecej newsow czytam o nowym studio tym bardziej nie moge sobie tego wyobrazic, ale przed oczami pojawiaja mi sie kolory studia, a mam dobra intuicje, ciekawe czy sie sprawdzi tym razem :lol:
SMT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 15 maja 2004, 20:59
Lokalizacja: Warszawa Stolica Centrum

Post autor: SMT »

A myslicie ze beda mogly sie porownac do tego studia nowe "pomieszczenia" wiadomosci i dziennika Polsratu?

PZDR: SMT
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Studio Wiadomosci na pewno bêdzie bardzo dobre (no chyba, ¿e Dorota Warakomska dojdzie do wniosku, i¿ zjad³a wszelkie rozumy i odsunie od budowy speców, aby samemu przy³o¿yÌ rêkê do nowej scenografii, np Panoramê spartaczy³a). Nawet je¿elei ca³oœÌ nie bêdzie tak super nowoczesna jak nowe studio Faktów, to na pewno wszytko bêdzie gustowne i eleganckie. ZwróÌcie uwagê na fotel prezentera Wiadomoœci - specjalnie zaprojektowany pod scenografiê, elegacnki, w tej samej kolorystyce etc. A w Faktach stoi tzw "fotel prezydencki" - ca³y czarny, ze skóry, kupiony najprawdopodobniej w pierwszym lepszym sklepie z meblami za ok 1000 z³ - widzia³em takie u mnie w mieœcie. TVP jest bogata, z kas¹ siê nie liczy, pracuj¹ tam te¿ wybitni ludzie, artyœci, od lat buduj¹cy dekoracje i scenografie. Na pewno robi¹ tam coœ powa¿nego, wszak przenieœli siê chwilowo ze studia do newsroomu. Wiêc chyba nie chodzi o rozstawienie jakiœ makiet, sztucznych scianek etc. Podejrzewam, ¿e prowadz¹ tam zakrojone na szerok¹ skalê roboty budowlane po³¹czone z wyburzaniem œcian. Od wrzeœnia maj¹ z powrotem wróciÌ na dawne miejsce. No ale mogê siê jednak myliÌ - nowy szef TVP1 rozumu nie ma....
Co do Polsatu, to nie s¹dzê, aby zaskoczy³ nas czymœ dobrym. Obecnie o wszytkim decyduje tam ju¿ Lis, a jak powszechnie wiadomo gustu to on nie ma. S¹dzê, ¿e stworzy coœ podobnego do starego studia Faktów. Ten facet zatrzyma³ siê kilka lat temu, jeszcze w USA i wci¹¿ uparcie tkwi przy starych i niemodnych wzorach. Relacje Faktów z ataku na Irak + owa makieta na stole prezenterskim by³y tak kiczowe i banalne....
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

moim zdaniem moga zaskoczyc ale niewiele, bo chodzi o to, ze swietnej scenografii po prostu nie da sie zaprojektowac i zrobic w miesiac, czy w 3 miesiace. Zreszta poprzednie studio wiadomosci, mimo ze prezentowalo sie nawet niezle, to byly to de facto 3 sciany pomalowane na pewne kolory. Chociaz w walce wiadomosci-informacje postawiÂłbym na te pierwsze.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ale teraz w Wiadomoœciach raczej nie ogranicz¹ siê tylko do ustawienia sztucznych œcian (poprzednie studio moim zdaniem wygl¹da³o o wiele lepiej od obecnego studia Faktów - podoba³a mi siê ta szklana œciana i po³¹czone szklane rurki). Chyba szykuj¹ coœ wiêkszego, skoro na kilka tygodni przenieœli siê do newsroomu. Zreszt¹ o zmianie studia mówili ju¿ wczeœniej - w marcu informowa³ o tym ówczesny szef Wiadomoœci P. S³awiùski ( :evil: ), w kwietniu przetarg og³osi³a nowa szefowa Lena Bretes - tak wiêce prace trwaj¹ juz kilka miesiêcy. Podobnie sytuacja wygl¹da z Polsatem, który ca³kowicie nowe studio i newsroom, w innym miejscu Warszwy mia³ otworzyÌ ju¿ w styczniu 2004 - mói³ o tym B. Chrabota w Press, czemu nie zrobi³ tego do tej pory - nie wiadomo. Tak wiêc nie tylko TVN myœla³ od d³u¿szego czasu o zmianie swojego studia - zreszt¹ nie planowa³ tego trzy lata temu - wszak wówczas uruchomili TVN24 i jedyn¹ zmian¹ mog³a byc ca³kowita przeprowadzka Faktów w³aœnie do studia TVN24


Ciekawe, kiedt TVP i Polsat uruchomiÂą nowe studia - niektĂłre media donosiÂły o poÂślizgu u obu nadawcĂłw (w Polsacie to pewne), wszak moÂże siĂŞ okazaĂŚ, Âże jedna z nich postanowi wyprzedziĂŚ konkurencje i ruszy juÂż w niedzielĂŞ 5 wrzeÂśnia. (Zazwyczaj TVP wÂłaÂśnie w niedzielĂŞ zmienia swojÂą scenografiĂŞ - patrz Panorama, WiadomoÂści, Kurier)
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

jesli chodzi o polsat to pewnie zaczelo sie to kolo kwietnia, co do tvp to pewnie wtedy kiedy przyszedl dworak. no coz, zobaczymy. Ja juz poprzedniego studia nie pamietam, ale wszystkie u mnie na telewizorze wygladaja oblesnie (byc moze mam jakis dziwaczny telewizor), ale np. obraz zaczyna mi skakac gdy w panoramie pojawiaja sie podpisy, a w wiadomosciach literki maja jakby "druga strone".
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Doktorze. Fotel w Sudiu FaktĂłw jest niebieski a nie czarny. Popraw sobie kolory.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

:lol: :lol: :lol: ByĂŚ moÂże jest niebieski - zlewa siĂŞ z tÂłem i tylko czasami widaĂŚ go zazaplecĂłw prezentera. :D Ale nie zmienia to faktu, Âże niczym szczegĂłlnym i wyjÂątkowym nie jest - mĂłwiÂłem juÂż, Âże to typ "prezydencki" za ok 1000zÂł, a mogli wstawiĂŚ tam coÂś wysokiej klasy za kilka tysiĂŞcy, jak nie za kilkanaÂście.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

mnie sie wydaje ze i w faktach i w wiadomosciach niestety bedziemy jak to ladnie faustusie ujales obserwoac przerost formy nad trescia :)
Android <3
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

zobaczymy co beedzie teraz, skoro przy "zwyklych puliptach" sa jakies lotniczne fotele (co to w ogole jesT??)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

baryla pisze:zobaczymy co beedzie teraz, skoro przy "zwyklych puliptach" sa jakies lotniczne fotele (co to w ogole jesT??)
A MÂłody Walter kupiÂł pewnei na jakiejÂś wyprzedaÂży lub przywiĂłzÂł za darmo z Niemiec jakiÂś zÂłom i postanowiÂł wykorzytaĂŚ niektĂłre jego elementy. :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości