Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: michaek »

Marcin słusznie napisał, że Durczok nigdy nie będzie częścią Faktów. Może słupki oglądalności na to nie wskazują(choć zastanawiam się czy to nie wynik autodestrukcyjnych działań TVP), ale po odejściu Tomasza Lisa, a później przyjściu Durczoka poziom stale się obniżał. Reporterzy dobrze wykonywali swoją pracę, ale jak ktoś chce porównywać jedynego anchora w Polsce do osoby, która nigdy nie była dziennikarze w pełnym tego słowa znaczeniu to.. Durczok mógłby pisać depesze PAPu, bo o profesjonalnej zapowiedzi to wie on tyle co... Materiały Tomka Sianeckiego to była taka wisienka na torcie, coś na co się czekało, mimo iż nie dotyczyło spraw wielce istotnych często jednym stand-up'em potrafił "ukraść" całe wydanie Faktów. Dla mnie odejście Tomka to pewien symbol końca... Nie ma Tomka Lisa, nie ma Tomasza Sekielskiego, nie ma Wiktora Batera, nie ma Mikołaja Kunicy i nie ma wielu innych, którzy pracowali na tak wysoką pozycję Faktów, nie ma osób, które dla wielu pozostaną ikoną profesjonalnego, niezależnego dziennika... To już nie "te Fakty"...:( Jest za to osoba, która przyszła na gotowy grunt, wcześniej będąc twarzą(choć na usta ciśnie się inna część ciała) programu, w którym materiały były partyjnymi "widzi mi się" i do którego społeczeństwo czuło moralną odrazę. :evil:
Pytanie o to czy nie lepiej by było, gdyby odszedł Durczok jest raczej retoryczne... :neutral: W mojej opinii akurat prowadzących na wysokim poziomie w TVNie nie brakuje, a może i czasami by się wtedy trafił wywiad w obcym języku... :twisted:
Dziękujemy Tomku, za wspaniałą pracę i wiele niezapomnianych stand-up'ów. Tak jak nie dało się zastąpić Tomasza Lisa, tak nie uda się zastąpić Ciebie... Wielka szkoda... ;(
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: bartek09 »

Ciekawe tylko co musiało się wydarzyć, że Durczok podjął taką decyzję, bo na pewno nie było to "cięcie kosztów". Ale pewnie tego nigdy się nie dowiemy.

Onet informację "już" podał: http://wiadomosci.onet.pl/2182897,327,t ... ,item.html Tyle, że słowa "zwolniony" tam nie znajdziesz.

Grzegorz Miecugow powiedział, że Tomasz Sianecki będzie dziś w SK. :D Czyli w TVN24 chyba zostaje.
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: Mysza »

Zwykle to on żegnał odchodzących poruszającymi materiałami, ciekawe czy, kto i jak pożegna go dzisiaj.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: Jacek-t »

"Dziennikarze "Faktów" TVN zażądali spotkania z szefem redakcji Kamilem Durczokiem w sprawie zwolnienia Sianeckiego - doniósł "Presserwis". Wczoraj przed południem Tomasz Sianecki wysłał do kolegów z redakcji krótki e-mail z informacją, że nie będzie już pracować w "Faktach". "

TVN dala chowa głowę w piasek i mówi ustami rzecznika, że spotkanie jest z inicjatywy Durczoka, a w ogóle to zwykłe kolegium redakcyjne (sic!). No fakt, kolegia redakcyjne zwykle zwołuje redaktor naczelny, tylko czy o fakcie odbycia zwykłego kolegium redakcyjnego musi aż informować opinię publiczną rzecznik stacji :roll: :mhm: .
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: tetar »

Mnie sie zdaje, ze to poczatek "rozkladu" redakcji faktow - jezeli TVN szybko nie zareaguje to ludzie sie rozejda po "swiecie" i nic z tych faktow nie zostanie!
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: Mysza »

Moim zdaniem to jest jakieś nieporozumienie, że w ogóle "Fakty" nie poinformowały dzisiaj widzów, o jakimś materiale nie wspominając. Chyba, że liczą na zmianę decyzji, ale w to wątpię.
antares140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 08:27

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: antares140 »

Ja popieram decyzje Kamila Durczaka! Wy umiecie tylko krytykować a nie wiecie jak była sytuacja w zespole Faktów.
Kamil Durczok też tworzy pewną renomę Faktów i jest częścią i twarzą Faktów. Ja Durczaka krytykować nie będę. On jest szefem Faktów TVN i on ma prawo do podejmowania takich decyzji. W Faktach cały czas od luźniejszych tematów jest Maciek Mazur.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: prze_kw »

Najpierw się dowiedz, jak na nazwisko ma "Durczak", media znawco.

Decyzja o zwolnieniu Tomka jest żenująca, tak jak sam red. naczelny "Faktów".
Liczą się tylko Fakty.
anita.knapik@
Początkujący
Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 13:59

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: anita.knapik@ »

Ja też uważam,że odejście Sianeckiego nie jest rewelką,ale myślę,że p.Kamil miał swoje słuszne jak uważam powody!!! :mhm: Poza tym co się dzieje w redakcji tak naprawdę wiedzą tylko Ci co tam pracują!!My zwykli oglądacze niestety nie!!!A skoro tak rewelacyjny był Sianecki i sam zrobił renomę Faktom wraz z innymi reporterami i dziennikarzami,to dlaczego nie potrafili ostatnio podnieść ich oglądalności,dopiero jak TVN postarała się o p.Kamila to oglądalność wzrosła!?!? :mhm: A może Ci z telewizji lepiej wiedzieli co im zwiększy widzów i myślę,że dobrze zrobili!!Ja oglądam p.Kamil od lat i uważam,że jest rewelacyjny w tym co robi i tyle!!!A wszyscy inni,którzy twierdzą inaczej są złośliwi albo ślepi!!Śląsk go zawsze uwielbiał i będzie z nim do końca,a Wy tam w Warszawie zazdrościcie i tyle!!!Gdziekolwiek p.Kamil pójdzie widzowie pójdą z nim,choćby do innej stacji,a TVN na tym straci najwięcej!!Panie Kamilu niech pan pozostanie sobą,bo takim pana lubiliśmy i lubić zawsze będziemy!!! :brawa:
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: tetar »

Podobno z "Faktow" odchodzi Jacek Gasinski - Kamil Durczok tego nie komentuje.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: piotrek888 »

To już pewne, odchodzi. Więcej: tvnfakty.pl
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Tomasz Sianecki zwolniony z Faktów TVN

Post autor: DJ Ice »

Żałosnych decyzji Durczoka ciąg dalszy...
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości