TVN a polityka

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

aprofest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: środa 01 gru 2004, 21:56

TVN a polityka

Post autor: aprofest »

W ktĂłrym kierunku odwrĂłconÂą ma twarz niezaleÂżna telewizja TVN?
W prawo czy w lewo?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

W ÂżadnÂą. Po prostu "trzaska po mordzie ekipiĂŞ rzadzÂącÂą" nie zaleÂżnie od tego kto rzÂądzi. Na poczÂątku byÂła to prawica, a teraz lewica. A ten cytat z mojego ulubionego prezesa TyczyĂąskiego, ktĂłry zawsze dziennikarzom RMF mĂłwi wÂłaÂśnie tak: "trzaskajcie po mordzie wszystkie strony sceny politycznej". A oni sÂłuchajÂą. I dlatego to jest pod kaÂżdym wzglĂŞdem najlepsze radio na Âświecie. No ale to byÂła tylko dygresja.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

kiedyÂś siĂŞ mĂłwiÂło Âże tvn sprzyja Platformie Obywatelskiej, potem zaczĂŞÂły sie zwiÂązki na linii Walter-KwaÂśniewska, a teraz pewne jest tylko to Âże media prywatne nie lubiÂą politykĂłw :arrow:
mac
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2004, 12:21
Lokalizacja: Północ

Post autor: mac »

I majÂą racjĂŞ. Im bardziej ich nie lubiÂą tym lepiej dla odbiorcĂłw tychÂże mediĂłw. PrzerabialiÂśmy telewizjĂŞ, dla ktĂłrej dzieĂą bez premiera Millera byÂł dniem straconym.
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

ja uwaÂżam Âże TVN jest neutralny wobec polityki
ani nie sÂą zbytnio ze lewicÂą ani za prawicÂą
pokazujÂą wszystko co sie dzieje w polityce ale uwaÂżam, Âże nie faworyzujÂą Âżadnej partii
:)
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Walter od dawna nie kryje swoich sympatii do Kwaœniewskich. CzêœÌ ekipy Faktów popiera Platofrmê Obywatelsk¹ (to widaÌ, np pracuj¹cy obecnie w Polsacie Lis prezentuje te same pogl¹dy polityczne - nie kryje siê z nimi w programie "Co z t¹ Polsk¹"). Ale oczywiœcie nie rzuca siê to w oczy. Z jednym wyj¹tkiem - Bogdan Rymanowski nie kryje swoich niechêci do lewicy i gejów - zw³aszcza w Magazynie 24 godziny. Pracowa³ w TV Puls i chyba do tej pory zosya³o mu coœ z tamtego myslenia - tj mi³oœÌ do Kaczyùskich i PiS-u. (Wiadomo, kto rzeczywiœcie decydowa³ w TV Puls.)
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

w zasadzie to bardzo wspó³czuje wszystkim dziennikarzom, maj¹ oni przecie¿ swoje pogl¹dy polityczne a jednoczeœnie musz¹ d¹¿yÌ do maksymalnego obiektywizmu, to chyba nie jest ³atwe :? :arrow:
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Ale to nie ma co wspó³czuÌ. Dziennikarz jest dziennikarzem wtedy, gdy umie nabraÌ dystansu do swoich sympatii i obiektywnie przedstawiÌ co siê dzieje.
MAKEPOVERTYHISTORY
Jordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2005, 21:37

Dlaczego nieustannie dokopuje siĂŞ PO a faworyzuje PiS ???

Post autor: Jordan »

.

.to juÂż siĂŞ staje nudne....

- dzisiejszy dzieù to ju¿ zupe³nie kliniczny przypadek. - wizyta Tuska w Grodnie,w momencie gdy inni politycy podkulili ogony,zosta³a zupe³nie zignorowana przez Fakty a ju¿ za parê minut mieliœmy porównanie z 're¿imowym' Dziennikiem Telewizyjnym , gdzie uczciwie i w pe³ni przedstawiono korespondencjê z Grodna. - obserwujê ju¿ tak od d³u¿szego czasu ¿e wyra¿nie 'dopieszcza siê' PiS a w kierunku PO lec¹ tylko i wy³¹cznie aluzyjne materia³y. - widzê ¿e nie liczy siê obiektywnoœÌ mediów tylko KTO jest ich w³aœcicielem. - smutno to trochê....
- co prawda nie jestem bez k rytycznym zwolennikiem PO ale tak sobie myœlê..dlaczego ,kiedy PO nadstawia³a karki za prywatnych nadawców (m.innymi TVN) aby nie uchwalono pirackiej ustawy dofinansowywuj¹cej beznadziejne polskie kino za prywatne pieni¹dze - i nikt wtedy , nawet kochany przez TVN ,PiS, nie kiwn¹³ ma³ym palcem by nie wyci¹gano naszej forsy na stracenie.... - a teraz w zasadzie w ka¿dym materiale w Faktach dokopuje siê PO ..
- dla mnie to jest po prostu obrzydliwe.

- nie gadajcie mi o dziennikarskiej obiektywnoœci. - nie wierzê w uczciwoœÌ dziennikarzy Faktów.
-znowu to nasze,polskie piekÂło - byle dokopaĂŚ,byle drugiemu doÂłoÂżyĂŚ..
--bĂŞdziecie tak dalej faworyzowaĂŚ PiS to jasne Âże,nie przeceniajÂąc jednak siÂły TVN i FaktĂłw, moÂścicie miejsce bardzo fajnemu socjalistycznemu rzÂądowi po wyborach - i ani siĂŞ nie obejrzycie jak Pan KaczyĂąski zakaÂże wam pokazywaĂŚ panienki w telewizji w sukienkach krĂłtszych niÂż do kolan.. 8)
-ale to ju¿ bêdzie za pó¿no...

- powaÂżnie mĂłwiÂąc, to po tym co dzisiaj widziaÂłem w Faktach, straciÂłem zupeÂłnie zaufanie do takiego 'obiektywnego' ÂżrĂłdÂła informacji.
ÂżrĂłdÂła gdzie nie liczy siĂŞ meritum informacji tylko asekurantyzm przeÂłoÂżonych... :?

- a jeÂśli PiS nie wygra wyborĂłw..? - to co..? nadaremna okaÂże siĂŞ Wasza praca..? i co bĂŞdzie...?
:D :D :D

tak czy inaczej :
VIVAT OBIEKTYWNE FAKTY !!
VIVAT UPODOBANIA PRZEÂŁOÂŻONYCH !!
VIVAT BEZPIECZNA PRZYSZ£O¦Æ TVN W NOWEJ RZECZYWISTO¦CI PRZYSZ£YCH RZ¡DÓW !!

- ale nie ma tu Wojaka szwejka ,bo On by to lepiej skomentowaÂł.... :lol:


ps. dementujĂŞ niniejszym plotki,jako bym miaÂł na imiĂŞ ...Donald. :wink:
- co prawda coœ tam z Donaldem mnie jednak ³¹czy... to miejsce zamieszkania. 8) - hmmm., al w takich chwilach jak ta,po obejrzeniu takich 'obiektywnych' wiadomoœci ,jak ostatnie Fakty,to jednak nachodzi mnie pytanie , czemu Kaszyby tkwi¹ jeszcze w tym polskim piekie³ku.. :D 8)

.

.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Za czasów Lisa w Faktach, szczególnie podczas wakacji 2003, wiele mówi³o siê o tym, ¿e w "Faktach" faworyzowana jest Platforma. Lis siê tym nie przej¹³. Potem, ju¿ po odejœciu Lisa, nadesz³y wybory do parlamentu europejskiego. W specjalnym wieczore wyborczym z tej okazji, prowadzonym jeszcze ze starego studia przez Justynê Pochankê znalaz³a siê rozmowa na ¿ywo z Jaros³awem Kaczyùskim.

Obrazek

Podczas tej rozmowy z reporterem TVN24 Kaczyùskiemu puœci³y nerwy i zacz¹³ oskar¿aÌ TVN o to, ¿e jego partia jest dyskryminowana i du¿o miejsca poœwiêca siê PO. Reporter próbowa³ jakoœ Kaczyùskiego uciszaÌ, nie bardzo mu siê to uda³o, w koùcu rozmowa szybko siê zakoùczy³a. Tak wiêc trudno mówiÌ o faworyzacji PiS wzglêdem PO w roku 2003 lub 2004. Ewentualnie czasami mog³o siê wydawaÌ, ¿e jest wprost przeciwnie.

Dzisiaj w TVN24 kilka razy emitowano wypowiedÂź Tuska na temat tego, co dzieje siĂŞ za wschodniÂą granicÂą, a w wieczornym magazynie "24 godziny" wyemitowano rozmowĂŞ z nim. Z tego, co pamiĂŞtam, to Âłaczono siĂŞ z nim takÂże w jednym z serwisĂłw informacyjnych. Nie wiadomo, czy inni politycy opozycji podkulili ogon. MoÂże wypowiedzieli siĂŞ na konferencjach prasowych. Na pewno robiÂła to LPR. Inne partie pewnie teÂż, ale po prostu nie poszÂło to w dziennikach, bo byÂły waÂżniejsze sprawy.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

S³uchajcie co do wypowiedzi Tuska w sprawie Bia³orusi..to jest ³atwe do wyt³umaczenia poprostu Tusk dzisiaj by³ w Grodnie wiêc pewnie dlatego sie wypowiada³. Ja uwa¿am, ¿e TVN i TVN24 nie s¹ nastawione szczeg³ólnie na jakomœ partiê tylko ogólnie stoi po stronie prawicy.
Wróciłem!!
Jordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2005, 21:37

Post autor: Jordan »

ÂŁukasz..- z najwiĂŞkszÂą przyjemnoÂściÂą Ci odpowiem.
--wogĂłle to miÂło Âże zechciaÂłeÂś sobie zawracaĂŚ gÂłowĂŞ moimi wypocinami.
-do rzeczy.

mĂłwisz TVN24. - a tak. caÂłkowicie siĂŞ z TobÂą zgadzam.- tÂą (tĂŞ?)tendencjĂŞ , kiedy informacje dotyczÂące Platformy kompletnie inaczej wyglÂądajÂą w TVN24 niÂż w Faktach juÂż dawno zauwaÂżyÂłem.
( nie czarujmy siĂŞ , .. - gdzieÂś sÂą preferencje.., a gdzieÂś ich nie ma..,no nie ? 8) - nie jesteÂśmy dzieĂŚmi..) - wiesz Âże tak naprawdĂŞ liczÂą siĂŞ Fakty - a caÂła reszta..to margines ( dla uspokojenia ewent, 'roszczeĂą' :)

-a co do przepychanek P.Kaczyñskiego w przesz³o¶ci..- oczyyyyywiiii¶cie.znów przyznajê ci racjê. - ju¿ pomijam ten bazarowo-bolszewicki charakter uwag Pana Kaczyñskiego w stosunku do niezale¿nej telewizji,na który to mog± sobie pozwoliæ takie æwoki i szaraczki jak ja na przyk³ad ,a nie osoba aspiruj±ca do ,nomen omen,najwy¿szego stanowiska w Pañstwie - ale po prostu to ¶wiadczy jedynie o 'klasie' takiego polityka ( swoj± drog± ,zawsze sie dziwiê ¿e ludzie s± ¶lepi.. 8) :lol: ) - ale wiesz co., co¶ ci powiem ( teraz wyjdê pewnie na zajad³ego przeciwnika PiSu - ale tak nie jest,bo 80% mojego ¶rodowiska jest za tym Panem- a wiêc ,je¶li nie chcê skrzeczeæ jak inni to muszê siedzieæ cicho.. :lol: ) a wiêc , : pamiêtam tak± charakterystyczn± sytuacjê sprzed roku.mo¿e dwóch....- nagle., pewnego dnia, ni st±d nie zow±d,Pan Kaczyñski zwo³a³ konferencjê prasow± na której wielkim g³osem zawo³a³ : gazeta "Rzeczpospolita" przygotowuje wielk± prowokacjê na mój temat w najbli¿szych dniach ! - a do tamtego dnia,Pan Kaczyñski by³ traktowany jak ka¿dy inny polski polityk w tej gazecie.., czasami ³agodnie,czasami ostrzej.., - po prostu normalnie. wg.standardów . - uwierz mi ! NIC TAKIEGO SIÊ NIE DZIA£O ! - ale by³ jeden ma³y szczegó³...wtedy ju¿...Pan Kaczyñski przygotowywa³ siê do wyborów na Prezydenta Stolicy.... i wiesz co nagle siê sta³o..? dos³ownie z dnia na dzieñ...? - nagle "Rzeczpospolita" zaczê³a....WYCHWALAÆ Kaczyñskiego pod niebiosa (co zreszt± ,w takiej,czy innej zaowalowanej formie,trwa do dzisiaj..)..
--do dzisiaj nie potrafiĂŞ sobie tego wytÂłumaczyĂŚ... no i teraz...mamy tÂą samÂą sytuacjĂŞ z Faktami TVN...!!! - nagle.., prawie z dnia na dzieĂą.., KaczyĂąski (i PiS) jest ...taki sÂłodki.., taka nasza..j e dy n a ostoja..no i wogĂłle cacy cacy...
-tamtej sprawy nigdy nie zapomnĂŞ.
-s³uchaj.., choÌ staram siê w ¿yciu byÌ daleki od ró¿nych teorii spiskowych,bo takich ludzi to mamy nawet nadmiar w naszym kraju..
-ale tutaj coÂś siĂŞ dzieje.....

-chÂłopie., przecieÂż nie uwierzĂŞ by nie widziano czym grozi windowanie PiSu dla naszej demokracji...-ale widocznie k o m u Âś to siĂŞ musi opÂłacaĂŚ ..!!! Âże mimo tego nadal to siĂŞ przepycha...
- no,nie trzeba byĂŚ naiwniakiem,by nie zauwaÂżyĂŚ jak sÂą konstruowane wiadomoÂści w Faktach.....
naprawdĂŞ..

gada³em o tym ju¿ z tym czy owym..- i wiesz co mi ktoœ o tej sprawie powiedzia³..? - "..ty dupku jeden., wcale nie chodzi o to czy s¹ wolne media czy te¿ nie..- wa¿ne kto jest ich w³aœcicielem. - ale ludzie tak siê podniecaj¹ ¿e mamy wolnoœÌ i demokracjê..... naiwniaków nie siej¹...-sami siê ..rodz¹..,no nie..? 8) :)


ale po co ja ci to wszystko piszĂŞ.,.moze masz gÂłowĂŞ nabitÂą ideami a ja tu tak z grubej rury... :)

Malcolm Muggeridge powiedziaÂł ; "The Medium is the Legend" - i tak to zostawmy.
-nie ÂłudÂż siĂŞ.


.
Jordan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2005, 21:37

Post autor: Jordan »

Kowal..- bardzo CiĂŞ szanujĂŞ...- ale bÂądÂż R E A L I S T ÂĄ !
- to byÂł majstersztyk z wypowiedziÂą Tuska w Faktach TVN - zagÂłuszona, 'zbasowiona', w sumie - prawie ni e c zy te lna...
-- czy porĂłwnaÂłeÂś to z emisjÂą w "WiadomoÂściach Telewizyjnych"..?- niebo a ziemia..
- ale wiesz co, tak siĂŞ skÂłada Âże o wiele czĂŞÂściej sÂłucham FoxNews niÂż polskÂą telewizjĂŞ.. - i jak porĂłwnujĂŞ ukÂład,sposĂłb prezentacji etc etc Fox'u z CNN na przykÂład - to wcale nie sÂą 'w te zabawki' gorsi od np. dzisiejszych FaktĂłw..! :lol:

czyli nie jest tak Âżle....

(tylko kurczĂŞ Oni tam nie majÂą wyborĂłw za pasem i nie grozi im socjalizm gospodarczy i system prawa w stylu szariatu 8) :lol: :lol:

.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Jordan pisze:ÂŁukasz..- z najwiĂŞkszÂą przyjemnoÂściÂą Ci odpowiem.
--wogĂłle to miÂło Âże zechciaÂłeÂś sobie zawracaĂŚ gÂłowĂŞ moimi wypocinami
Lubiê jak przychodz¹ nowi forumowicze, którzy maj¹ coœ konkretnego do powiedzenia. Bo wiêkszoœÌ to przychodzi i powtarza znane ju¿ wszystkim bana³y.

PisaÂłeÂś, Âże waÂżne, kto jest wÂłaÂścielem. MoÂże i waÂżne, ale zauwaÂż, Âże jak rzÂądziÂł Buzek i Fakty go krytykowaÂły, to mĂłwiÂło siĂŞ, Âże sÂą lewicowe. Niby dziennikarze tÂłumaczyli, Âże w normalnych mediach jest tak, Âże pokazuje siĂŞ rzÂąd ale i opozycja ma wiele do powiedzenia, ale jakoÂś to do nikogo nie docieraÂło. Potem przyszedÂł Miller i narzekaÂło siĂŞ, Âże Fakty takie antyrzÂądowe (szczegĂłlnie przy zestawieniu z ĂłwczesnÂą telewizjÂą Roberta Kwiatkowskiego), Âże wspierajÂą PO. Teraz Ty twierdzisz, Âże PiS.

Czy to nie jest tak, ¿e po prostu wci¹¿ trudno niektorym zrozumieÌ, ¿e telewizja prywatna nie musi pokazywaÌ wszystkich po tyle samo, jak w TVP? Leppera pokazuje siê wtedy, gdy powie coœ œmiesznego, PSL raz w miesi¹cu, a o istnieniu UP zapomnieliœmy ju¿ ca³kiem. TVN po prostu pokazuje to, co idzie po w³adze. Prowadzi³a w sonda¿ach PO, to poœwiêcano wiêcej czasu wypowiedziom jej przedstawicieli, bo to oni wkrótce mieli tworzyÌ rz¹d. Teraz na czele sonda¿y stoi PiS wiêc warto pokazaÌ ludziom co ta partia ma do powiedzenia, bo w koùcu prawdopodobnie ona bêdzie nami rz¹dziÌ. Ale o PO siê wcale nie zapomina. Ja osobiœcie nie odnios³em takiego wra¿enia.

ZgodziĂŚ siĂŞ mogĂŞ jedynie z tym, o czym napisaÂłem juÂż wczesniej, Âże maÂło jest Samoobrony, LPR, UP i partii pozaparlamentarnych. SDPl teÂż nie zawiele, chociaÂż nadrabia tu Borowski. Pewnie dlatego chce kandydowaĂŚ. Inaczej w ogĂłle by ich nie byÂło w telewizji. Podaj przykÂłady, konkrety z ostatnich dni na to, Âże o PiSie mĂłwi siĂŞ duÂżo i dobrze, a o PO Âźle.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

ja juÂż dawno nie oglÂądam, a przynajmnije patrze z duÂżym przymruÂżeniem oka na FAKTY, ktĂłe odkÂąd zasiadÂł za stoĂŞÂłm prawicowy od zawsze Ryman nie sÂą obiektywne. Ja na przykÂład nie faworyzuje ani PO ani PiS.....i ne zwracam uwagi na FAKTY, ktĂłre dla mine juÂż dawno siĂŞ skoĂączyÂły :roll:
MĂłwie to Ja sympatyk, ba maniak TVN :lol:


PS. teraz na TVN24 wypoiwada siĂŞ pani na tle loga PO i ich haseÂł, tzn tej partii
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości