Anna Popek

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Anna Popek

Post autor: Maciek_POZ »

Tak jak pisałeś, cała oglądalność TVP wisi na teleturniejach, serialach i transmisjach sportowych. W tym samym artykule była mowa, ze Kurskiego interesują tylko "Wiadomości", TVP Info i sport. I w zasadzie tylko na ostatnim polu ma sukcesy, ostatnio wywalczył od Polsatu sublicencje na emitowanie meczów Ligi Mistrzów.
Co do Anny Popek. Nie musiała, co paradoksalne wiele robić by być twarzą tej stacji, bo większość znanych twarzy odeszła, co sam przyznałeś. Porównujesz ją do K. Rusin. I jest to słuszne bo obie... kojarzone są z flagowymi "śniadaniówkami" i tam się najlepiej sprawdzają. Kinga ma dodatkowo Agenta, a Anna miała Wielkie Testy. Skoro jak mówisz, jest ambitna powinna mieć świadomość że w obecnym rozdaniu ważniejsza jest wierność polityczna, a wychylanie sie przed mierny szereg nie jest korzystne. Gdyby całą energię dawała w PnŚ być może by się nie naraziła i spokojnie przetrwała i kolejny rząd. Uważam że popełniła błąd maśląc Kurskiemu, a potem zwyczajnie się przeliczyła bo "nowe programy i projekty" miały być krojone nie pod nią, a pod nowy zaciąg z Republiki i uczniów szkoły pewnego redemptorysty. Choć tak jak pisałem być może chodzi o antypatie pomiędzy dwoma kobietami, z których jedna zyskała miano szarej eminencji na Woronicza i to wykorzystała, sekując drugą.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
moonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 03 paź 2017, 17:43

Re: Anna Popek

Post autor: moonek »

Maciek_POZ pisze: piątek 24 sie 2018, 16:44 Tak jak pisałeś, [....]
Był taki czas, kiedy miałem styczność z "mediami państwowymi". I jak już z nimi przestałem mieć styczność przeanalizowałem fakty i spostrzeżenia. Można je podzielić na 2 grupy:

1) Nikogo nie interesuje oglądalność/słuchalność. Oficjalnie nikt ci tego nie przyzna, bo ... reklamy.. Ale to zawsze kończy się tak samo. Zmienia się władza, do sejmu trafia nowa ustawa medialna, po niej zmienia się skład KRRiT, następnie ta wybiera rady nadzorcze, oni znów prezesów a ci znów wymieniają dyrektorów i kierowników na swoich. Czemu nikogo to nie interesuje ? Bo te media "mają misję". Każdy urzędnik państwowy potrafi ci tak powiedzieć. W końcu pieniądze zawsze będą, ludzie też. Proste, smutne i żałosne zarazem :(

2) Zawsze jest tak, ze liczą się w takich instytucjach koneksje. Zawsze są też osoby, które lubią się kręcić wokół prezesa/dyrektora i mają do niego stale wytartą ścieżkę. Akurat Anna taką osobą była. Ale zauważ ze prezes TVP ostatnio żenił się więc... Czasem jest tak ze kobieta potrafi mocno i trafnie wymusić swoje. Poszukaj co się stało z Agatą Konarską na przestrzeni lat... Tu nie są ważne kompetencje, umiejętności. Tego typu rzeczy nie liczą się w instytucjach państwowych.

Teraz już z tymi mediami nie mam nic wspólnego (czego wcale nie żałuje). Ale koledzy zostali. Było tak, ze jeden był dyrektorem, dziś już nim nie jest. Osoba, która była szeregowym pracownikiem mocno awansowała. Ot taka roszada. Odejść nie chcą. Rożne są powody, ale zjawiska, które opisałem dają się zauważyć przez ostatnie 25lat. Rzecz jasna nikogo tu personalnie nie oceniam.
Mars
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 11:53

Re: Anna Popek

Post autor: Mars »

moonek pisze: piątek 24 sie 2018, 19:35 Poszukaj co się stało z Agatą Konarską na przestrzeni lat...
Właśnie miałem gdzieś poruszyć temat Agaty. Wykształcona (m.in. na zagranicznych uniwersytetach), z dobrego domu, zna języki obce, a od kilku dobrych lat jest całkowicie zmarginalizowana i przechowywana na zapleczu, czyt. TVP Polonia i niszowe programy głównych stacji. Moim zdaniem byłaby dobrą prowadzącą choćby "Pytania na śniadanie". Kilka lat temu mogliśmy ją oglądać w TVP Info, ale moim zdaniem wypadła tam fatalnie. Choćby przez swoje wymądrzanie się i ciągłe przerywanie innym osobom.
moonek, gdybym mial kilka pytań odnośnie telewizji, dziennikarzy, to mógłbym napisać na PRIV?
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Anna Popek

Post autor: Maciek_POZ »

Opis tego co liczy się w podmiotach państwowych bardzo trafny, moonek. Z jedną rzeczą jednak bym polemizował. Czy na pewno nikogo nie interesuje oglądalność/słuchalność? Bo dlaczego Kurskiemu tak bardzo zależy na tym, żeby opracować sobie alternatywne badania telemetryczne (oczywiście odpowiednio ukierunkowane) wobec międzynarodowego koncernu Nielsen? Bo chce pokazywać "sukcesy" swojemu mocodawcy politycznemu, któremu zawdzięcza stołek! Ponadto telemetria ma przełożenie na reklamodawców - każdy z nich chce, żeby jego reklamy emitowano wtedy, gdy przed odbiornikami są ludzie, a nie w kiepskich pasmach antenowych. A gdy chodzi o pięniądze, zwłaszcza te duże, to wszelkie misje i ideologie często idą w kąt, zastępowane przez pragmatyzm, a czasem zwyczajną pazerność.
O mediach państwowych można by książki opasłe pisać, o ich zarządzaniu i ciągłym uzależnieniu politycznym, sprowadzającym się do rotacji kadr zarządzających. Pieniądze zawsze będą jak wspomniałeś... i to jest smutne, bo to są pieniądze Pani, Pana, społeczeństwa. Rząd nie ma własnych pieniędzy. TVP otrzymało kredyt z budżetu państwa w wysokości 800 mln złotych więc każdy Polak chcąc, nie chcąc, się na telewizję Kurskiego zrzucił.

Choć wiem, że to utopia jedynym sposobem na niekonfliktowe media publiczne w Polsce byłby kanał, na którym emitowano by programy edukacyjne, filmy przyrodnicze, jakąś śniadaniówkę z tematami, jak malować paluchy i upiec ciasto, jakieś seriale z cyklu "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe", jakieś festiwale/koncerty muzyczne pod patronatem (ale już nie kabarety!), wydarzenia sportowe, a jedynymi informacjami powinny być sport i pogoda, bo tam trudno wtrącić politykę. Jednak taki kanał nie byłby "atrakcyjny" dla władzy, która na pewno nie dotowałaby takiej telewizji. Choć z tego co słyszałem od jednej pani profesor będącej medioznawcą, u podstaw stworzenia pierwszych mediów publicznych było właśnie to, aby docierając do szerokiego odbiorcy przede wszystkim edukowały, jako przykład wymieniała amerykańską telewizję publiczną PBS, której jednym z najbardziej znanych programów jest "Ulica Sezamkowa". Dla mnie było to szokiem, że USA ma jakąś telewizję publiczną, bo pewnie większość z nas na pytanie - jakie znasz telewizje amerykańskie, wymieniła by bez wahania CNN, niektórzy NBC czy FOX. Pokazuje to, że na rynku medialnym prym wiodą stacje prywatne. I to nie tylko w Polsce. Być może wyjątkiem jest Wielka Brytania z państwowym BBC.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Anna Popek

Post autor: Meteor »

Mars pisze: piątek 24 sie 2018, 12:46 Jednocześnie uważam, że w spór polityczny zostały zaangażowane wyłącznie programy informacyjne, TVP Info, magazyny polityczne, śledcze czy reporterskie, telewizje regionalne czy TVP Historia, która zaczęła emitować więcej filmów zgodnych z linią historyczną obecnie rządzących.
W jakimś stopniu wszystko zostało zaangażowane w spór polityczny. Każdy musi popierać PiS albo cicho siedzieć. Przekonał się o tym choćby Tomasz Zimoch.

Mars pisze: piątek 24 sie 2018, 12:46 Co do Anny Popek. Na pewno jest osobą bardzo ambitną, chcącą się rozwijać i prowadzić swoją karierę do przodu, być w czołówce. Nie dziwi mnie jej zachowanie. Wraz ze zmianą władzy, zapowiedzią nowych programów, projektów poczuła dla siebie szanse i skrzętnie z niej korzystała.
Mnie za to nie dziwi to, co się teraz stało. Jak się wchodzi w układy z rewolucjonistami, to trzeba się liczyć z tym że pewnego dnia można popaść w niełaskę i zostać przez rewolucję (tę samą bądź następną) pożartym. Chyba właśnie to nastąpiło.

Maciek_POZ pisze: sobota 25 sie 2018, 10:10 Choć wiem, że to utopia jedynym sposobem na niekonfliktowe media publiczne w Polsce byłby kanał, na którym emitowano by programy edukacyjne, filmy przyrodnicze, jakąś śniadaniówkę z tematami, jak malować paluchy i upiec ciasto, jakieś seriale z cyklu "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe", jakieś festiwale/koncerty muzyczne pod patronatem (ale już nie kabarety!), wydarzenia sportowe, a jedynymi informacjami powinny być sport i pogoda, bo tam trudno wtrącić politykę.
Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Ucieczka od polityki i kontrowersyjnych tematów nie jest rozwiązaniem, od publicznego nadawcy oczekuję profesjonalnego i wyważonego podejścia do tych kwestii, a nie udawania że nie ma tematu. Poza tym nawet jakby była taka jak napisałeś to jedną ustawą przepchniętą między 23:00, a 3:00 przerobiliby ją jak by tylko chcieli. Z resztą materiały edukacyjne też mogą być przesiąknięte pasującą rządowi ideologią.

Maciek_POZ pisze: sobota 25 sie 2018, 10:10 Dla mnie było to szokiem, że USA ma jakąś telewizję publiczną
Mają, ale to nie jest publiczny nadawca w naszym rozumieniu tego pojęcia. Tak jak Fed nie do końca jest tym co banki centralne w Europie. Opis na stronie PBS:

"PBS is a private, nonprofit corporation, founded in 1969, whose members are America’s public TV stations -- noncommercial, educational licensees that operate 350 PBS member stations and serve all 50 states, Puerto Rico, U.S. Virgin Islands, Guam and American Samoa."
http://www.pbs.org/about/about-pbs/overview/
Mars
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 11:53

Re: Anna Popek

Post autor: Mars »

Wstaje dzień - 27.08.2018

Debiut nowego programu, debiut Anny Popek! :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Anna Popek

Post autor: epsztajnek »

Eeeee, no takiej scenografii to w TVP INFO jeszcze nie było :shock:
Mars
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 11:53

Re: Anna Popek

Post autor: Mars »

Wstaje dzień - 28.08.2018

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Mars
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 11:53

Re: Anna Popek

Post autor: Mars »

Wstaje dzień - 30.08.2018

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tom
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 16:03

Re: Anna Popek

Post autor: tom »

Ma ktoś capsy z wczoraj i dzisiaj? ;)
Mars
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 11:53

Re: Anna Popek

Post autor: Mars »

tom pisze: wtorek 04 wrz 2018, 16:02 Ma ktoś capsy z wczoraj i dzisiaj? ;)
Pod koniec tego tygodnia wrzucę wszystkie zaległe. ;)
tom
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 16:03

Re: Anna Popek

Post autor: tom »

Pani Ania dziś była w skórzanej spódnicy :)
vlade_divac
Guru
Guru
Posty: 7596
Rejestracja: czwartek 04 sty 2018, 15:00

Re: Anna Popek

Post autor: vlade_divac »

31.08.2018
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
vlade_divac
Guru
Guru
Posty: 7596
Rejestracja: czwartek 04 sty 2018, 15:00

Re: Anna Popek

Post autor: vlade_divac »

3.09.2018
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Assasyn_Mocny
Początkujący
Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 16:42

Re: Anna Popek

Post autor: Assasyn_Mocny »

Obrazek[/size][/size]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości