Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomasz Lis

Post autor: Faktomaniak »

Po odsunięciu Hanny Lis od prowadzenia "Wiadomości" kłopoty ma również Tomasz Lis.
Tomasz i Hanna Lis nie są mile widziani w TVP. Najpierw od prowadzenia "Wiadomości" odsunięto dziennikarkę, a teraz czarne chmury zebrały się nad jej mężem - twierdzi "Polska". Lisowi dostało się za jego felieton, który był odpowiedzią na zapowiedź audytu jego telewizyjnego show. Lisa skrytykował w liście Wojciech Pawlak, dyrektor publicznej Dwójki.
Dyrektor TVP 2 uznał felieton Lisa opublikowany w dzienniku "Polska" za rozpoczęcie publicznej dyskusji i naruszenie współpracy z TVP.
To dla mnie szok, że dziennikarz pyta mnie o treść listu, którego jeszcze nie dostałem.

Lis nie ukrywał zaskoczenia takim obrotem sprawy: – To dla mnie szok, że dziennikarz pyta mnie o treść listu, którego jeszcze nie dostałem – powiedział Lis. – Z tego, co mi wiadomo, dyrektor TVP 2 wysłał do mnie pismo, a jego odpis przekazał członkom zarządu. Jednak sam stwierdził, że list przeciekł do prasy. Pytanie, skąd przeciekł – zastanawia się dziennikarz.

Według "Polski" tekst Lisa jest wodą na młyn dla tej części kierownictwa TVP, która od początku była przeciwna obecności dziennikarza w Dwójce. Skutkować to może pojawieniem się głosów domagających się rozwiązania kontraktu z jego winy.

Gazeta twierdzi, że zamieszanie wokół małżeństwa Lisów nie jest przypadkowe, a świadczyć o tym mogą wydarzenia z ostatniego tygodnia. Hanna Lis została odsunięta od prowadzenia „Wiadomości” w środę, chociaż ostatnie wydanie poprowadziła tydzień wcześniej. Decyzję o zawieszeniu popularnej dziennikarki podjął Krzysztof Rak, szef głównego serwisu informacyjnego. Również w środę wysłano list do Tomasza Lisa.


"Polska" uważa, że sprawa Lisów jest pokłosiem walki o wpływy w TVP. Ponoć prezes Andrzej Urbański stracił poparcie PiS, a to on był zwolennikiem zatrudnienia w TVP Hanny i Tomasza Lisów. Przeciwni byli wiceprezesi: Marcin Bochenek i Sławomir Siwek. Według nieoficjalnych źródeł to właśnie Siwek ma być następcą Urbańskiego na fotelu szefa TVP.

Z tvn24.pl
NOWA ERA W TVN
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Wywiad z Lisem dla dziennika ''Polska'' :arrow: http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/ ... ,id,t.html
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tomasz Lis

Post autor: Nika »

Tomasz Lis pisze:"Można nie lubić trenera i byłego premiera, ale nie oznacza to zgody na to, żeby ich regularnie gnojono."
Tak w dzisiejszym wydaniu dziennika Polska, Lis wypowiada się o nagonkach i atakach na znanych ludzi przez tabloidy.
Więcej czytajcie w tym artykule.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziennik: Prezes PiS naprawdę postanowił otworzyć się na media. Już w poniedziałek zagra na boisku swojego przeciwnika - będzie gościem w programie Tomasza Lisa w TVP2. "Prezes jest gotowy na to, że nie będzie to zwykły wywiad, a spotkanie z potencjalnym politycznym konkurentem" - mówi nam bliski współpracownik byłego premiera.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomasz Lis

Post autor: Faktomaniak »

Od przyszłego roku program Lisa może zniknąć z TVP :
Informację o tym, że od nowego roku w Dwójce zabraknie programu ”Tomasz Lis na żywo”, podał wczoraj serwis Newsweek.pl, według którego zdecydował tak p.o. prezes TVP Piotr Farfał. – Nie ma wiążącej decyzji w tej sprawie – ucina pytany o Lisa p.o. rzecznik prasowy TVP Daniel Jabłoński.
– Na takie decyzje jest za wcześnie – mówi z kolei szef TVP 2 Krzysztof Nowak. – Zajmę się tym najwcześniej w październiku, o ile będę wtedy jeszcze dyrektorem Dwójki – dodaje. Publicystyczny program Tomasza Lisa jest na antenie TVP 2 od 25 lutego ub.r. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kontrakt z dziennikarzem podpisano na dwa lata i gdyby został wcześniej zerwany, Lis dostanie od TVP odszkodowanie. W pierwszym sezonie, wiosną ub.r., program ”Tomasz Lis na żywo” gromadził średnio 3,15 mln widzów. W drugim, jesienią ub.r. i wiosną br., przyciągał 3,12 mln osób. Natomiast od początku września br. oglądało go średnio 2,5 mln widzów (wszystkie dane: AGB Nielsen Media Research).
– Wyniki oglądalności są dobre – przyznaje Krzysztof Nowak. Jego zdaniem spekulacje na temat przyszłości programu wynikają ”z ogólnego poczucia niepewności” panującego w TVP.
Z Tomaszem Lisem nie udało nam się skontaktować. Barbara Hrybacz, wydawca jego programu, powiedziała ”Newsweekowi”, że doniesienia o zniknięciu ”Tomasz Lis na żywo” to plotki.

Nowo wybrany p.o. prezes TVP Bogusław Szwedo pytany o przyszłość programu Tomasza Lisa, oświadczył: "Nie rozważam takiej możliwości. Zdjęcie jakiegoś programu z ramówki to jest prerogatywa dyrektora anteny".
Źródło press.pl
NOWA ERA W TVN
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tomasz Lis

Post autor: Faktomaniak »

Od dziś tygodnik"Wprost" ma nowego naczelnego którym został TOMASZ LIS !!!
Tomasz Lis od dziś jest naczelnym "Wprost"

Wraz z nim do tygodnika przyszli Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska (ich funkcje zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym). O zmianach poinformował redakcję tygodnika na wtorkowym kolegium Michał M. Lisiecki, prezes AWR "Wprost" i jednocześnie prezes Platformy Mediowej Point Group SA, do której od końca ub.r. należy tygodnik. Podziękował on pełniącej obowiązki redaktor naczelnej Katarzynie Kozłowskiej.

Tomasz Lis prowadzi obecnie autorski program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP 2, pisze felietony do "Gazety Wyborczej" i "Polski". Jest stałym komentatorem w Radiu Tok FM.

Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika "City Magazine", szefem działu kultury tygodnika "Newsweek Polska" oraz twórcą i szefem sobotniego "Magazynu", dodatku "Dziennika".

Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w "Gazecie Wyborczej" i redaktorem dodatku "Duży Format".

Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu "Wydarzeń" w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24.

Rozpowszechnianie płatne razem tygodnika "Wprost" w pierwszym kwartale br. wyniosło 79 603 egz. (spadek o 28,54 proc.) – dane ZKDP.
Żródło; Onet.pl
NOWA ERA W TVN
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tomasz Lis

Post autor: Jacek-t »

A w TVP podobno nic nie wiedzą o nowej posadzie Lisa i zamierzają go wezwać na dywanik, jak oświadczył rzecznik Stanisław Wojtera.

P.S. Czy ktoś wie, czy ten Stanisław Wojtera to były Prezes Unii Polityki Realnej?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: Łukasz »

Wezwać na dywanik to sobie mogą swoich PiSowców z "Misji specjalnej" i "Wiadomości".
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Spoko. W TVP pracuje tylu PiSowców, że tam każdy dobrze wie co ma robić, by już nikogo na dywanik wzywać nie trzeba było.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: Łukasz »

Śmieszne i żałosne jest takie lansowanie się w mediach pisowskich "managerów" w TVP, którzy to niby wezwą Lisa na jakiś dywanik. Jak on to usłyszy to pewnie parsknie śmiechem i odłoży słuchawkę. Jest kontakt i na pewno Lis wiedział, czy go łamie, czy nie. A banda partyjnych baranów równie szybko jak się pojawiła, to zniknie, w międzyczasie niszcząc jeszcze bardziej tego trupa jakim jest TVP.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Lis jeszcze na dobre nie wszedł do redakcji "Wprost", a już czuć powiew świeżości. :D Na dzień dobry przytoczone są komentarze Internautów nt. zmiany naczelnego (oczywiście większość jest nastawiona negatywnie), później pożegnanie Zalewskiego i Mazurka. Podobno przenoszą się do "Faktu". Dalej w zasadzie bez zmian.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tomasz Lis

Post autor: Nika »

Kupiłam dziś "Wprost" pierwszy raz od chyba prawie dwóch lat i jestem pozytywnie zaskoczona. :D Te wpisy internautów na pierwszej stronie, to było dobre posunięcie. Na przemian pozytywne i negatywne opinie. Na początku myślałam, że Mazurek i Zalewski zostaną, to by było takie posunięcie w stylu, że nie wszystkich starych felietonistów Lis usuwa. Ale najpierw przeczytałam ich "Z życia koalicji" - i naliczyłam 7 prześmiewczych historyjek o Komorowskim, to tak dla równowagi w "Z życia opozycji" powinni dać no przynajmniej te 3 historyjki o Kaczyńskim. Nie napisali ani jednej, nawet o nikim z PiS-u, co pokazuje, jak bardzo tych dwóch panów wsiąknęło w PiS-tubę. Jak na dole doczytałam, że się żegnają, to żal mi nie było. Widzę też, że Tomek już wciągnął Machałę, który przeprowadził wywiad z mjr Fiszerem, poza tym świetny artykuł o Kaczyńskim, o Tusku, o RPA Waldemara Kedaja, ojca Hanny Lis, bardzo dobry tekst również Marka Pola z sport.pl o Mourinho. W zasadzie cały "Wprost" wchłonęłam od deski do deski i niemal każdy artykuł mi się podobał.
Jedyna wpadka, to jakiś chochlik drukarski im się wkradł (albo może ktoś ze starej gwardii to złośliwie zrobił) i na drugiej stronie w tekście o Jarosławie Kaczyńskim omyłkowo dali zdjęcie śp. Lecha Kaczyńskiego.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Nika pisze:Widzę też, że Tomek już wciągnął Machałę, który przeprowadził wywiad z mjr Fiszerem
Ten wywiad to Machała dostał na otarcie łez. :rozglada: Jeszcze do zeszłego tygodnia prowadził bowiem na łamach "Wprost" swoją rubrykę, w której podsumowywał działalność kandydatów na prezydenta (w ramach Kampanii na żywo). Na dobrą sprawę jeszcze się nie zdążył rozkręcić, a tu już Lisek wywinął mu psikusa. Mógł poczekać chociaż do wyborów. :grozi:
W zasadzie cały "Wprost" wchłonęłam od deski do deski i niemal każdy artykuł mi się podobał.
Akurat jakość artykułów jakoś specjalnie nie podskoczyła przez te kilka dni, ale muszę przyznać, że pod tym względem "Wprost" stał zawsze na wysokim poziomie. Tym bardziej dziwi mnie ta cała masa krytycznych opinii.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: Łukasz »

Ja tam dam Lisowi trochę czasu zanim kupię "Wprost". :D Po pięcu dniach oceniać, to nawet jak na niego - za krótko. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ale już chyba jakąś poprawę widać, bo nie przeczytałem dobrze poprzedniego numeru, a dziś kupiłem następny. Wcześniej to się jakoś nie zdarzało. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości