Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Rozłożyłem się dzisiaj w ogrodzie z najnowszym "Wprost" i po raz pierwszy od niepamiętnych czasów przeczytałem jakąkolwiek gazetę od deski do deski. Serio. Lisek jest jednak wszechstronny. :D W końcu jakiś trafiony dobór tematów, a wywiad Najsztuba z Komorowskim to mistrzostwo. Zaczyna się od pytania, czy polował kiedyś na kameleony. :plus: Później sporo o przymilaniu się do Napieralskiego, o Jadwidze Kaczyńskiej, o Mundialu, o światowym wymiarze naszych wyborów, o piciu w Rosji itd. Nie sądziłem też, że doczekam czasów, kiedy w tygodnikach będą felietony z prawdziwego zdarzenia (patrz: Markowski i Wróbel). Po Mazurku i Zalewskim chyba już nikt nie płacze, bo to, co oni pisali, to trochę nieudolne było. No, ale żeby nie było już tak bardzo słodko, to dosypię łyżeczkę dziegciu - nie trawię prof. Środy (która wprost mówi kogo popiera) i te dodatki, po części chyba sponsorowane, nie są jakieś rewelacyjne. "Newsweek" już jednak został daleko w tyle - przynajmniej dla mnie. Prasa drukowana, żeby przetrwać, musi się bronić i w tym przypadku tę obronę widać...
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tomasz Lis

Post autor: Nika »

To podobne odczucia mamy. Dodatki sponsorowane na nie, ale reszta jak najbardziej na tak. Gazeta wciąga jak mało która. No i do Lisa dołaczył od tego tygodnia Tomek Sekielski z rubryką pod znaczącym tytułem: Teraz ja. Dołączył tez Jakub Żulczyk - ci którzy pamiętają jeszcze taką gazetę jak "Dziennik" i ich świetny piątkowy dodatek pt: "Magazyn", to powinni kojarzyć tego pana z felietonów o naszym polskim showbizie. Mi się zdarzało kupować te piątkowe wydania "Dziennika" wówczas tylko po to by te jego felietony czytać, więc teraz jestem podwójnie rada, że Lis go wciągnął do "Wprostu". Trochę dziwne sa te bajki polityczne Markowskiego, ale jako odmóżdżacz chyba się idealnie nadają. No i Skiba na końcu jak za starych dobrych czasów.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: piotrek888 »

Dzisiejsza okłada już krzyczy, weźcie mnie!

Obrazek

Jest fenomenalna!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ej, bez przesady z tymi pochlebstwami. :lol: Okładka jak okładka, zupełnie przeciętna jak na tygodniki. Jeżeli chodzi o jedynki, to chyba "Newsweek" miał ciekawszy pomysł, bo dali zdrapkę i hasło "Wybierz sobie kandydata" czy coś w tym stylu. Zresztą dziś tygodników nie było sensu kupować, bo jeżeli chodzi o politykę i wybory, to raczej nic nowego nie wniosą.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: D00 »

Według mnie wszystkie tygodniki opinii wychodzące w poniedziałki strzeliły sobie w stopę. W ten poniedziałek jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek opinie, ponieważ nikt nie zna wyników, a w następny będzie już za późno, bo wykorzystają to gazety codzienne.
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: Tomasz Lis

Post autor: Mysza »

Ktoś wie kiedy na antenie TVP2 pojawi się "Tomasz Lis na żywo"?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Z programu internetowego wynika, że 6 września.
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Tomasz Lis

Post autor: ziom »

Kontrakt Lisa z TVP obowiązuje do końca 2010 roku ciekawe co dalej.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: Tomasz Lis

Post autor: pixie »

Trochę się zdziwiłam..wczoraj na lekcji polskiego czytaliśmy zamieszczony w książce list T. Lisa :O
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: piotrek888 »

Też to miałem, trzy lata temu.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Obejrzałem właśnie u Lisa rozmowę z Ewą Komorowską i Martą Potasińską. Bardzo ujął mnie sposób, w jaki te kobiety opowiadały o swoich mężach i o katastrofie. Okazuje się, że można to zrobić bez wydawanie osądów, jątrzenia, siania nienawiści, dzielenia, oskarżania, et cetera. Tak właśnie buduje się pamięć o tych, co polegli. Chylę czoła przed takimi ludźmi.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Tomasz Lis

Post autor: maxxx »

W zasadzie podpisuje się pod tym co kolega napisał.
Też należy pochwalić Tomasza Lisa, że zaprosił właśnie te panie. Bo przecież mogł na zasadzie kontrastu zaprosić..(nie chce pisać po nazwisku) i było by kontrowersyjnie, zaciekle, po prostu polskie piekiełko.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: Tomasz Lis

Post autor: Mysza »

Ktoś ma informację, co z ewentualnym kontraktem T. Lisa z TVP w 2011r. ?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Coś bardzo złego się ostatnio dzieje z programem Lisa w TVP2. Albo zaprasza do programu gości o podobnych poglądach, którzy równo jadą po PiS-ie albo robi "Pytanie na śniadanie" bis. To drugie akurat miało miejsce wczoraj. Połowa programu dotyczyła finału... "Bitwy na głosy". Nie było sensu tego dalej oglądać, wolałem już bardziej kompetentnego w kwestiach rozrywki Szymona Majewskiego. Szkoda tylko, że całkiem fajny program publicystyczny zamienia się powoli w swoją parodię.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: piotrek888 »

Kiedyś w Faktach po Faktach była Anna Mucha - jako zwyciężczyni Tańca z Gwiazdami. Kinga Rusin i Doda w Kropce nad i. Czego tu więc od Lisa i TVP oczekiwać...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości