[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

najgorsze jest to , że pogodynek powiedział , że x factor w pierwszą sobotę marca :( !!1
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Od moderatora: proszę nie obrażać innych użytkowników, ze względu na ich poglądy. Obraźliwe sformułowanie zostało usunięte.
No chyba żart, ja obojętnie obok chamsta przechodzić nie zamierzam.

X Factor moim zdaniem nie poradzi sobie w sobotę, tak jak rok temu. Najprawdopodobniej konkurować będzie z The Voice of Poland 2 (wątpię, by wsadzili to w niedzielę, by konkurowało z Ranczem, a piątek jest już zajęty przez nowy program kabaretowy i Rodzinkę.pl) i raczej wygra to starcie.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

mega zaskok! ale czy mi się tylko wydaje, czy główny bim ma słabą jakość obrazu i jest bardzo mały?
tvn - latem programowo najgorsza!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Jakość jest wporządku, ale pod koniec filmu też odniosłem wrażenie że jest mały. Ale pewnie jest ten sam co rok temu.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

The voice? The Voice nie ma szans chocby w jury byla doda, nergal, górniak i krawczyk razem wzięci. I wcale nie dlatego, że format jest gorszy. Takie programy nie cieszą się popularnością TVP - to nie program o profilu widza TVP. Widz telewizji publicznej chce oglądać piątkowe kabarety a nie sobotnie 'show'. I nie chce przesądząć, ale X-Factor to starcie wygra i to dużą przewagą.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Denerwuje mnie to, że Kazadi wypowiada się jako wybitna artystka i gwiazda, wszystkie rozumy pożarła...
W rzeczywistości śpiewa tak: https://www.youtube.com/watch?v=17wO5aLgi6U

Oby nie prezentowała swoich piosenek podczas X Factor, zachód a nawet wschód by nas wyśmiał. :D10
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

tomalapt pisze:Denerwuje mnie to, że Kazadi wypowiada się jako wybitna artystka i gwiazda, wszystkie rozumy pożarła...
W rzeczywistości śpiewa tak: https://www.youtube.com/watch?v=17wO5aLgi6U

Oby nie prezentowała swoich piosenek podczas X Factor, zachód a nawet wschód by nas wyśmiał. :D10
Eee... wcale się tak nie wypowiada.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Oby nie prezentowała swoich piosenek podczas X Factor, zachód a nawet wschód by nas wyśmiał.
Ty natomiast mógłbyś zaprezentować wysoki poziom kultury w choć jednym swoim poście.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

tomalapt pisze:Denerwuje mnie to, że Kazadi wypowiada się jako wybitna artystka i gwiazda, wszystkie rozumy pożarła...
W rzeczywistości śpiewa tak: https://www.youtube.com/watch?v=17wO5aLgi6U
Bez przesady. Fajnie, że ma jakiś pomysł na siebie jako prowadzącą. A po tym, co usłyszałem zapowiada się naprawdę świetnie.
Może faktycznie nie jest rewelacyjną wokalistką, ale w końcu została prowadzącą, a nie jurorem i to jednak nie ona będzie oceniać. A bardzo dobrze, że od czasu do czasu doradzi coś uczestnikom. Poza tym jakieś pojęcie o tym biznesie jednak ma - nagrała dość fajny kawałek z Mattem Pokorą, który przyniósł jej dużą popularność.
tomalapt pisze:Podsumowując, grafika kastingów, bootcampów nie będzie się kleiła z grafiką w studiu live.
Myślę, że grafika w studio raczej też zostanie odświeżona :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

felek pisze:The voice? The Voice nie ma szans chocby w jury byla doda, nergal, górniak i krawczyk razem wzięci. I wcale nie dlatego, że format jest gorszy. Takie programy nie cieszą się popularnością TVP - to nie program o profilu widza TVP. Widz telewizji publicznej chce oglądać piątkowe kabarety a nie sobotnie 'show'. I nie chce przesądząć, ale X-Factor to starcie wygra i to dużą przewagą.
Podobna gadka była rok temu, że "X Factor" znów zmiecie konkurencję z powierzchni, że to znów będzie wielki hit telewizyjny itp. I co się okazało? "MBTM" i "Komisarz Alex" regularnie wygrywali z "X Factorem" ostatniej wiosny, a program TVN-u zdążył już przegrać nawet i z "GTD", i z "Bitwą na głosy" - zresztą sam "X Factor" stracił średnio ponad milion widzów. Więc nie stawiałbym "The Voice of Poland" z góry na pozycji przegranej - nawet jeśli profil widza TVP jest inny, niż profil widza programu. Po to się inwestuje w takie programy, by zyskać nowych widzów, oraz by ten obraz widza TVP nieco zmienić. Więc jest jednak szansa na zwrównanie sie "The Voice" z "X Factorem".

Oczywiście nie piszę, że "The Voice of Poland" zmiażdży "X Factora", bo to wydaje mi się trochę przesadzone. Myśle, że oba programy są w stanie osiągnąć zbliżone wyniki. Choć oczywiście wiele będzie zależeć od promocji programów.

A co do nowej animacji na ekranach - naprawdę ładne i fajne - rzeczywiście tak jak z brytyjskiej edycji (nawet tak samo umieszczono "lampy" pod ekranami). Mam nadzieję, że czeka nas kolejna ciekawa wiosna, jeśli chodzi o widowiska telewizyjne :).
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

P. S. - z tego, co widzę, to pokój oczekiwań w Zabrzu chyba się także zmieni.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Trzeciaku drogi, otóż fakt X-Factor ubiegłej wiosny poniósł serie porażek oglądalnościowych. Ale nie porównuj teraz XF do MBTM czy Komisarza Alexa - to, że regularnie wygrywały z XF to fakt. Chodzi raczej o format The Voice - który w Polsce sie po prostu nie przyjął i nie wierze, że druga edycja to zmieni. Wiem, że jesteś wielkim fanem The Voice, bo to widać po twoich wpisach. Nowe jury? To nic nie zmieni. Moim zdaniem zmarnowany format. Próba przeniesienia go do Polski sie nie powiodła, w USA program okazał się hitem - bo umówmy się Holendrzy format wsymyślili, ale to amerykanie go 'rozsławili', może w U.S The Voice nie ma bardzo dużej widowni, jednak te 12 mln. ma wysoki współczynnik w docelowej grupie. W Polsce przy pierwszej edycji ten współczynnik był marny. Nie jest to program dla TVP. - czy się zrehabilutuje w 2 sezonie? Szczerze - nie sądzę. Aczkolwiek wtedy rywalizował z poważniejszym konkurentem - Mam Talent.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

felek pisze: Chodzi raczej o format The Voice - który w Polsce sie po prostu nie przyjął i nie wierze, że druga edycja to zmieni.
Bo nie jest to łatwy format (o czym już pisał @czerk) jeśli chodzi o polski grunt. Rzeczywiście - są tam same dobrze śpiewające osoby, poza tym, startują tam uczestnicy, którzy już brali udział w innych takich programach lub nie końca wyszła im kariera muzyczna, a tacy uczestnicy dla przeciętnego polskiego widza są bardzo trudni do zaakceptowania.
felek pisze:w USA program okazał się hitem - bo umówmy się Holendrzy format wsymyślili, ale to amerykanie go 'rozsławili'
I trochę tak było, ale trochę. Ale już przed emisją w USA było wiadomo, że format pojawi się w kilkunastu krajach świata (a to już można uznać za duży sukces formatu na świecie) - w tym także w Polsce (przypomnę, że pierwsze informacje o "The Voice" padły już na początku kwietnia 2011 roku, podczas gdy 26 kwietnia debiutowała edycja amerykańska) - a Talpa już na przełomie 2010 i 2011 roku od razu zaoferowała innym krajom ten format, po tym, jak "The Voice of Holland" bił rekordy popularności - finał programu oglądało prawie 4 mln widzów, co jest najlepszym wynikiem programów talent-show w historii holenderskiej telewizji - tyle nie miały nawet tamtejsze edycje "X Factora" i "Mam Talent!".
Nie jest to program dla TVP.
Czyli TVP musi oferować swojej widowni tylko takie mało innowacyjne programy, jak np. "Bitwa na głosy"? Myślę, że nie. Show emituje wiele stacji publicznych na świecie, w tym najbardziej chyba znana, czyli BBC, a myślę, że TVP bez względu na target także powinna emitować programy na wysokim poziomie, a takim jest z pewnością "The Voice of Poland".
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Nie przesadzajcie, że XF poniósł porażki same tej wiosny. Wszyscy wiemy że sam fakt emisji programu w sobotę, oraz pogoda to główne przyczyny oglądalności takiej jaka była wiosną. Bo realizacjnie chyba nikt nie może powiedzieć, że show był nieatrakcyjny, bo był to najlepszy wowaczas talent-show pod względem jak wspomniałem realizacji jak i talentów i to bez dwóch zdań. Audycje to potwierdziły.
Wiadome, że oglądalność nie była fenomenalna, ale TVN był liderem w nadawaniu XF. Teraz, dzięki Kazadi, i mam nadzieje poprawie zachowania Kuby i przede wszystkim nowymi elementami scenografii, show może się okazać na prawdę świetny. Mam nadzieję jednak, że takie same zmiany jak w wyglądzie audycji zajdą i w studio. :) (w odniesienih oczywiście do 9. edycji UK, bo widać że tym się w tym roku TVN inspiruje)
tvn - latem programowo najgorsza!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

X Factor w niczym nie przegrał z MBTM. Zarobił więcej, więc chyba nawet wygrał.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości