TVN7

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN7

Post autor: matik »

szym pisze:(nadal uważam, że ma rewelacyjną oprawę graficzną - chyba najlepszą z polskich kanałów)
O pod tym, zdecydowanie się podpisuję :)
szym pisze:Ja też sądzę, że jakiś "rarytas" na antenie TVN7, by się przydał. [...] oferta filmowa jest coraz lepsza i można powiedzieć, że to jedyny kanał filmowo-serialowy w ofercie telewizji naziemnej (niedługo mają dorzucić jakiś kanał typowo filmowy, czuję że może to być Polsat Film, choć nie jestem przekonany, czy byłby to dobry wybór).
Oferta filmowa jest lepsza od jakiegoś czasu, co jak dla mnie jest wyraźnie zauważalne, coraz częściej pokazują też nieco nowsze filmy i czasem premierowo w TVN7, jednak wiadomo chyba, że kanał i tak w założeniu będzie gorszy niż główny TVN. TVN7 ma konkurować tak, by podbierać widzów z TV4 czy TV Puls, bo jednak największy prestiż ma i będzie mieć TVN. A w NTC coś czuję że miejsce kanału filmowego zajmie Tele5, które to konsekwentnie zmniejsza ilość audycji rozrywkowych, a i w ich ramówce filmowej od jakiegoś czasu znajdują się co prawda oklepane, ale niektóre na tyle znane i dobre filmy, że chciałoby się ponownie obejrzeć, ale jakość kanału jednak nie dorównuje wielu polskim stacjom. A i tych dobrych filmów mają mało.
szym pisze:Trochę mogliby podrasować ofertę serialową, ze 2-3 hitowe tytuły zza oceanu w prime time w tygodniu i byłoby naprawdę nieźle.
Kiedyś myślałem, że po 20:00 mogliby emitować od początku do końca seriale Dr House i Gotowe na wszystko, czyli seriale, które były/są dosyć popularne w Polsce. Może też "Skazany na śmierć", jeżeli Polsat nie miałby praw do tego serialu.
szym pisze:Cały czas się dziwię, że mimo tylu próśb od wielu lat nie zdecydowali się na przywrócenie "Dragon Ball" i paru serialu anime do ramówki. Żadna ogólnopolska stacja nie ma tego w ofercie, a to naprawdę jest popularne.
W ubiegłym roku TV4 i TV6 wprowadziło anime do swoich ramówek, ale nie odniosło to sukcesu.
szym pisze:Co do sportu - jestem jak najbardziej za.
To robimy kanał ogólny, czy dalej filmowo-serialowy? Chociaż kiedyś pamiętam, że i w Siódemce był sport, ale krótko i na dodatek wtedy, gdy jakiś mecz pokrywał się z tym w TVN, lub był dla samego TVN-u o niedogodnej porze. Nie tak dawno temu istniała duża możliwość że mecze Ligi Europejskiej będą w którymś z otwartych kanałów TVN - tak wynikało z umowy między TVN a UEFA, a stało się tak, że jakimś cudem umieścili te mecze w kodowanym TVN Turbo, więc sportu nawet i w Siódemce nie chcą, chociaż kto wie, co w przyszłości wyniknie we współpracy z Canal+...
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: TVN7

Post autor: szym »

Nie wiem, jakie anime pokazywało TV4 (o TV6 nawet szkoda dyskutować), ale są pewne kultowe pozycje, które może nie byłyby numerem 1. w ramówce, ale nie poniosłyby też porażki. Od lat ludzie proszą o tego Dragon Balla - kiedy pojawiła się plota na kwejku, że od lipca DB wraca na antenę, okazało się, że tak wiele osób polubiło obrazek z tą informacją, że był on jednym z najchętniej udostępnianych w historii serwisu. To chyba pokazuje jakiś potencjał, a za czasów RTL7 Dragon Ball często lądował w tygodniowym TOP10, mimo że był nadawany poza prime-time.

Chodzi mi o to, że przydałoby się w każdym sezonie parę nowości na antenie lub czegoś co wyróżni TVN7 na tle innych stacji. Puls ma bardzo zróżnicowaną ofertę i to też przynosi efekty (mnie się podobają tam bajki - i "Zwariowane Melodie", i "Krecik", i "Pingwiny z Madagaskaru :lol2: ) Na facebooku Siódemki jest od groma próśb o 11. sezon serialu "Kobra" (to jest chyba niemiecka produkcja) czy o nowe odcinki "Supernatural", "Plotkary" czy "Pamiętników wampirów". Osoba, która tym administruje ciągle pisze, że "w przyszłości" albo inaczej spławia pytających, no bo co innego ma robić :) Więc jest zapotrzebowanie na jakieś nowe odcinki serii, które TVN7 zaczęło emitować, ale zamiast tego dostajemy w kółko te same pierwsze odcinki "Detektywa Monka" czy "Agentów NCIS". W weekendy rano już chyba już po raz czwarty puszczali/puszczają od nowa serial "Nasza klasa" (ten, który w USA miał zastąpić "Przyjaciół", ale nie wyszło...). Serial był całkiem w porządku, ale nawet jego premierowa emisja w TVN7 odbywała się gdzieś przed południem... często nowe odcinki czegoś, co już kupią, dają o dziwnych porach, albo o 12:40 ("Chuck", "Plotkara") albo późnym wieczorem. Nie rozumiem do końca, ale okej... wyniki oglądalności się poprawiają, więc trudno narzekać, ale nie sądzę, że po raz n-ty te same odcinki "Monka" z Sharoną przyciągają zadowalającą liczbę widzów. Polsat nigdy nie dokończył emisji "Gotowych na wszystko", więc mogłoby być całkiem fajnie, gdyby Siódemka to przejęła, co do "Skazanego na śmierć" - to jeden z moich ulubionych seriali, więc byłoby nieźle, ale sądzę, że wszyscy co chcieli obejrzeć to już to zrobili i znając zakończenie ponownie by przed TV nie zasiedli. W lutym startuje nowy serial twórców "Prison Break" - "Zero Hour". Liczę na coś dobrego, z zapowiedzi wygląda to, jak połączenie "Skazanego..." z książkami Dana Browna. Myślałem właśnie o takich nowościach - trochę mnie rozczarowało, kiedy TVN w grudniu zaczął pokazywać "NCIS: Los Angeles", bo to oznacza, że będzie trzeba trochę czekać na kolejne odcinki zwykłego NCIS... lubię oba seriale, ale edycja z Los Angeles śmiało mogłaby polecieć w TVN7... jestem pewien, że nie raz poleci, ale jak już skończy się pokazywanie w głównym TVN.

Jeżeli chodzi o sport to może masz i rację, po prostu fajnie by było, gdyby wykorzystywano bardziej potencjał tego kanału. Kiedyś był taki program "Aktualności", który był serwisem informacyjnym tylko z pozytywnymi informacjami. Szkoda, że szybko z niego zrezygnowali, "zwykłe" serwisy informacyjne za bardzo gonią za sensacją i negatywnymi wydarzeniami... ale teraz takiego typu program pojawiłby się wcześniej w TTV, skoro w to trochę więcej inwestują.
:)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN7

Post autor: matik »

W TV4 i TV6 była jakaś "Czarodziejka z księżyca" czy jakoś tak. Nie wiem na ile ten konkretny tytuł jest ogólnie popularny, ale w tych stacjach sukcesu nie odniósł. A co do Kobry i próśb na Facebooku, to wszystko się rozchodzi o to, że ten serial był w październikowej ramówce TVN7 wpisany, ale w ostateczności nie doszło do jego emisji, dlatego ciągle ktoś o nim teraz wspomina.
Mówisz, że fajnie byłoby wykorzystać potencjał tego kanału. Ja tego nie neguję, też bym chciał, ale znając poczynania ITI na to się nie zanosi. Większy potencjał będzie mieć chyba TTV, jak jeszcze trochę podskoczy oglądalność. O TVN7 powiedziałbym w przenośni "żyjący trup" - o normalną ciągłość emisji seriali nie dbają, byleby kanał na siebie zarabiał z odpowiednią nadwyżką. Może jak Siódemka zostanie trochę w tyle, to wtedy coś się na plus ruszy, bo na razie póki oglądalność rośnie w związku ze zwiększającym się zasięgiem NTC, to nie kwapią się do zmian. Może jak się już zakończy cyfryzacja...
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: TVN7

Post autor: 3405t »

ja bym zrobił dodatkową kampanię reklamową w TVN, tak jak teraz TTV reklamuje się w kanałach grupy TVN. Napisali co będzie np. w piątek o 20:00 - pomogło by im to
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN7

Post autor: Ksero »

Ja natomiast TVN7 przekształciłbym w archiwalny kanał TVN. TVN ma tyle programów w bazie, że niektóre nie były powtarzane...
KKK
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: TVN7

Post autor: 3405t »

bo on jest serialowo-filmowy to puszczają stare filmy
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN7

Post autor: Ksero »

No właśnie, a ja bym go zmienił na ogólny. Co do starych filmów - niektóre lecą co jakiś czas na obu kanałach.
KKK
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: TVN7

Post autor: alik79 »

Uważam że teraz TVN 7 kiedy jest dostępny naziemnie powinni pokazywać transmisje sportowe zamiast w TVN Turbo.
Puchar Polski, Lige Europy, Żużel
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN7

Post autor: Adrian ;P »

We wrześniu w TVN7:

Poniedziałek-piątek:
10:25 Ostry dyżur 8-9
11:20 Mango
12:55 Sąd rodzinny
13:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska
14:55 Bez śladu 7 (Od 27 sierpnia), Dr House 6 (Od 27 września)
15:55 Czerwony Orzeł (Od 26 sierpnia)
17:05 Punkt krytyczny (Od 2 września)
18:05 Detektyw Monk 3
19:00 Bez śladu 7 (Od 26 sierpnia), Dr House 6 (Od 26 września)

W poniedziałki około 22 "Detektyw Monk 8", we wtorki "The Event. Zdarzenie", w środy "Bezimienni", w czwartki końcówka 3 serii "Prawa Agaty", w piątki "Wszystkie wcielenia Tary". Po zakończeniu "Prawa Agaty", "Mentalista 3" również w czwartki.

Weekendy:

W sobotę od 9 seriale "Rodzinka jak inne", "Przyjaciele 8", "Smallville". Po 14 "Pan i Pani Bloom", "Chuck 3" i "Kobra: Oddział specjalny". We wrześniu TVN7 przypomni "Reguły gry" - sobota około 17:15 po 2 odcinki. Następnie "Prawo Agaty 3".

W niedziele od rana "Reguły gry", "Przyjaciele 8" i "Chuck 3". Około 18 "Kobra: Oddział specjalny" i "Pan i Pani Bloom". Około 22 "Mentalista 3" - od 25 sierpnia.
mlodypolityk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 10:52

Re: TVN7

Post autor: mlodypolityk »

Mogliby puścić znowu Kryminalnych :)
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN7

Post autor: Adrian ;P »

Od października w TVN7 serial "Alcatraz" - emisja w czwartki po 22:00. Tym samym powtórki "Mentalisty" z niedzieli z czwartku zostaną przesunięte na piątek - po północy.

Oprócz tego "Bananowy doktor" - sezon 2, od 28 października o 19:00 po zakończeniu 6 serii "Dr House'a". Jednak o godz. 18:00 "Dr House" będzie emitowany od 1 odcinka 1 serii.

W soboty po "Obym w Ameryce" pojawi się serial "Człowiek cel".
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN7

Post autor: matik »

Adrian ;P pisze:Oprócz tego "Bananowy doktor" - sezon 2, od 28 października o 19:00
Nie ma to jak zaczynać emisję nowego serialu od II sezonu :hmm:

EDIT: A nie od III sezonu?
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN7

Post autor: Adrian ;P »

Zamiast 1 odcinka 4 serii "Punktu krytycznego" zmieniono dzisiaj emisję na Detektywa Monka. Jest to 8, ostatnia seria serialu.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN7

Post autor: matik »

A po zakończeniu emisji VIII sezonu Monka pojawi się.... "Przepis na życie".
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN7

Post autor: Adrian ;P »

Od 13 grudnia w miejsce "Bananowego doktora 4" wejdą "Agenci NCIS: Los Angeles", którzy na głównej antenie TVN emisję 1 sezonu zakończą 16 grudnia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości