TVN Meteo

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

TVN meteo od poczÂątku istnienia nie oferowaÂła nic ciekawego oprĂłcz map z pogodÂą. WidaĂŚ, Âże ludzie robiÂący tÂą telewizjĂŞ popadli w rutynĂŞ i nie majÂą juÂż nic ciekawego do zaoferowania a nawet jakby mogli to z jakiÂś wzglĂŞdĂłw tego nie robiÂą. A moÂże uwaÂżajÂą, Âże informacjĂŞ o poÂżarach, powodziach i nnych zjawiskach zachodzÂących w naturze leÂży w kompetencji tvn24 i to ona ma informowaĂŚ o przebiegu i skutkach tej naszej nieznoÂśnej aury. :lol: :lol: :lol:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mogliby chociaÂż wytÂłumaczyĂŚ przyczyny niezwykÂłych zjawisk zachodzÂących ostanio w naszym klimacie. Z tego co wiem pracuje tam kilku meteorologĂłw :?
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Nie zgadzam siĂŞ. Ostatnio zaszÂły zmiany i to uwaÂżam na lepsze. Prowadzacy wymieniajÂą sie co 3-4 godziny i w koĂącu odsuniĂŞto - mam nadziejĂŞ Âże na godziny3-5 pania o urzekajacym imieniu Omena. Poza tym Pan Aleksander prezentuje nowe czapki i piĂłrka, a jego prognozy przypomnajÂą mi Zubiego sprzed 2 lat. No i mozna rano poĂŚwiczyĂŚ.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tobi, owszem masz racjĂŞ - od pewnego czasu na antenie TVN Meteo zachodzÂą zmiany. Jednak jest to tylko drobny remont, a w rzeczywistoÂści przydaÂłaby siĂŞ gruntowna przebudowa. Sam Aleksander Nebelski niczego nie zmieni - bardzo lubiĂŞ prezentowanÂą przez niego pogodĂŞ ale to jeszcze za maÂło. WiĂŞcej "piĂłrek, kapeluszy etc" kilka zdjĂŞĂŚ prezentujÂących anomalie pogodowe ze Âświata plus komentarz o ich pochodzeniu i naprawdĂŞ byÂłoby dobrze. A jak jest kaÂżdy widzi - wprawdzie nie widziaÂłem juÂż dÂługo pani Omeny, ale ta nowa - w gruncie rzeczy sympatyczna pani Helena - z kiepska dykcjÂą mĂłwi tak usypiajÂąco.... ehhhh :wink:
PS naprawdĂŞ zdziwiÂł mnie brak informacji w TVN Meteo o ostatnich burzach nad PolskÂą - czy naprawdĂŞ tak trudno wysÂłaĂŚ ekipĂŞ dziennikarzy TVN24, z ktĂłregoÂś oÂśrodka aby nakrĂŞciÂła materiaÂł o zniszczeniach?
Ostatnio zmieniony czwartek 22 lip 2004, 22:26 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 lip 2004, 18:14
Lokalizacja: sama dokładnie nie wiem chyba z kosmosu:)

Post autor: kolorek »

Witam to mój pierwszy kome. ale treœciwy :lol: Uwa¿am ¿e zachodz¹ce zmiany wp³yne³y na wiêksz¹ ogl¹dalnoœÌ...ja nigdy nie zwróci³am uwagi na TVN Meteo( sorka) ale tak by³o do czasu...kiedy zauwa¿y³am ¿e program robi sie ciekawy..np P. Omena opowiada o Afryce( zawsze doda jakiœ mi³y w¹tek) a moim marzeniem zawsze by³o odwiedziÌ ten cudowny kraj...i ona mi go przyblirza...Dziêkuje i zapewniam ogl¹dalnoœÌ...choÌ mog³o by byÌ tych komentarzy troszkê wiêcej :lol:
pozdrawiam wszystkich
slafcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 14:34

Post autor: slafcio »

MoÂże trochĂŞ... Ale nie jestem sam.
moje słowa świadczą o mnie...
p4wel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 25 lip 2004, 22:31

a mi siĂŞ podoba:)

Post autor: p4wel »

a ja wam wszystkim powiem tak: mi sie podobaj¹ prezenterki TVN! a ju¿ w szczególnoœci uwa¿am, ¿e nie macie powodu mówiÌ Ÿle o Pani Omenie! ja bardzo lubiê t¹ prezenterkê i wcale mi nie przeszkadza ¿e wystêpuje w programie "red light" i jednoczeœnie prezentuje pogodê. uwa¿am w³aœciwie ¿e jest to jej zalet¹ ¿e potrafi pracowac przy ró¿nych rzeczach i œwietnie sobie z nimi daje rade!!a b³êdy w jêzyku polskim dodaj¹ jej uroku!! uwa¿am ¿e Pani Omena jest super prezenterk¹:)takie jest moje zdanie.myœle ¿e napewno nie jedna osoba ze mn¹ siê zgodzi.Pozdrawiam!!
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: a mi siĂŞ podoba:)

Post autor: Krasu »

p4wel pisze:a b³êdy w jêzyku polskim dodaj¹ jej uroku!!
Bez przesady :idea:
Pozdrawiam - KRASU 8)
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

No w³aœnie. Ja osobiœcie lubie jak ktoœ sepleni czy zamiast "r" mówi "j", ale ¿eby na wizji robiÌ b³êdy czysto jêzykowe, to ju¿ nie jest wskazane....
Pozdrawiam, Filip
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

WedÂług mnie prezenterzy trochĂŞ sie juz "rozkrĂŞcajÂą" :)
Na razie dotyczy to ale wszystkich nowych jak i starych prezenterĂłw ale bez pani Omeny, ktĂłrej juz doÂśc dÂługo nie widziaÂłem i nie wiem czy juz idzie jej to lepiej :)
Najbardziej oczywiÂście lubie prognozy w wykonaniu Marzeny Sienkiewicz i Maji Popielarskiej. Ostatnio tez nawet opowiadajÂą ciekawiej niÂż zwykle. Marzena to juz chyba awans dostaÂła nawet, bo pojawia siĂŞ na antenie TVN24 rĂłwnieÂż.
OgĂłlnie caÂły TVNmeteo staje siĂŞ coraz lepszy, wiĂŞc wedÂług mnie tytuÂł tego tematu jest juz jak najbardziej nieaktualny. Mam nadziejĂŞ, Âże we wrzeÂśniu jeszcze jakoÂś wzbogacÂą stacjĂŞ - np wiadomoÂściami pogodowymi (anomalia pogodowe, powodzie - o tym o czym wczeÂśniej pisaÂł doktorfaustus1). Na razie takie informacje przewijajÂą sie na pasku tekstowym, ale skoro od wrzeÂśnia w tym samym studio co TVNmeteo bĂŞdzie studio TVn24 to moÂże bĂŞdzie Âłatwiej. Taki 5 minutowy serwisik mĂłgÂłby prowadziĂŚ nawet prezenter TVN24.
Jedynie co bym jeszcze zmieni³ to uk³¹d ramówki w TVNmeteo. Móg³by byÌ np podzia³ na kwadranse - I kwadrans - pogody dla Polski, Europy i œwiata, II kwadrans prognozy tematyczne (¿eglarze, kurorty, dla alergików i jakieœ nowe), III kwadrans - to samo co w pierwszym, IV kwadrans - czas na wszelkie magazyny (Zdrowie, Poczuj siê œwietnie, no i moze miejsce na jakieœ nowe, które mam nadziejê sie wkróce pojawi¹). Jeszcze mogliby ujednoliciÌ mapki, bo w ka¿dej prognozie s¹ w innym stylu przygotowywane.
Awatar użytkownika
aramaki
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:21
Lokalizacja: z Koszalina

Post autor: aramaki »

arti pisze:Jeszcze mogliby ujednoliciĂŚ mapki, bo w kaÂżdej prognozie sÂą w innym stylu przygotowywane.
Moim zdaniem moÂżna popracowaĂŚ w ogĂłle nad grafikÂą. Zanim w TVN zmieniono grafikĂŞ na tĂŞ samÂą, co jest w TVN Meteo, byÂło Âświetnie. MoÂżna siĂŞ byÂło zorientowaĂŚ jaka bĂŞdzie temperatura w kaÂżdym miejscu w Polsce dziĂŞki izotermom. A teraz wiadomo jaka bĂŞdzie temperatura w paru duÂżych miastach i tyle. ZresztÂą nie chodzi tylko o temperatury. TVN-owska, stara grafika byÂła czytelniejsza i Âładniejsza, moim zdaniem.
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Mi jedynie nie podoba siĂŞ ta mapa gdzie sÂą te najwiĂŞksze miasta. Reszta moÂże byĂŚ. Bardzo za to podoba mi sie mapa Europy w TVN meteo (ale nie ta w ktĂłrej jdÂą po krajach, tylko ta ogĂłlna). Temperatury sÂą rozdzielone izotermami i zamalowane kolorami. Bardzo czytelnie.
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

arti pisze: Bardzo za to podoba mi sie mapa Europy w TVN meteo (ale nie ta w ktĂłrej jdÂą po krajach, tylko ta ogĂłlna). Temperatury sÂą rozdzielone izotermami i zamalowane kolorami. Bardzo czytelnie.
Ale wykrakaÂłem. Dzisiaj prognoza dla Europy ograniczaÂła sie tylko do pokazywania frontĂłw atmosferycznych. JuÂż mapki z temperaturami nie byÂło.. :x
Awatar użytkownika
aramaki
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:21
Lokalizacja: z Koszalina

Post autor: aramaki »

ZauwaÂżyliÂście, w ktĂłrym miejscu jest PoznaĂą na mapie Polski w TVN Meteo? Nad tÂą grafikÂą TRZEBA popracowaĂŚ. :-)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

ZauwaÂżyliscie Âże paniÂą Omene odsuneli i dzi Âś tylko w piatek. I BARDZO DOBRZE. W koĂącu czĂŞsciej Agnieszka Cegielska( podobno kocha gotowanie-nie widaĂŚ) i Aleksander Nebelski(ktĂłrego prognozy kocham, zawsze coÂś od siebie doda, jakies ciekawostki o kraju i Âładnie siĂŞ usmiechnie).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości