Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: cmabb »

Hey :-) Spokojniej może - jak was tak obserwuje, to wydaje mi się, że chwila opamiętania czasem się przydaje. Spekulacje też są fajne, ale te na które jest jakiekolwiek potwierdzenie a nie ściąganie pomysłów, żeby tylko coś napisać. Nie doprowadźcie do czegoś takiego:

USER 1: No fajna jest ta nowa oprawa "Rozmów w toku", w ogóle TVN może przenieść ten program na godzinę 12.
USER 2: No co ty... w sumie to by było podobne pasmo jak w SAT1!
USER 2: Mnie by się to podobało bo mam dość tych problemów z tego programu
...
USER 8: Co wy opowiadacie, nie ma logicznego wytłumaczenia dla takiej decyzji. Program ma stałe mocne grono widzów, zarabia na siebie i ludzie są przyzwyczajeni do pory jego nadawania.
USER 2: Co ty mówisz? Co kogo interesują jakieś słupki i wykresy... Jasno i wyraźnie było powiedziane, że program będzie emitowany po południu!
USER 8: Proszę Cię... przestań. Nie masz na to dowodów!
USER 1: Jak to nie? A posty powyżej?
USER 3: No właśnie, nie można już wyrazić własnej opinii?

I tak koło się zamyka. TVN naprawdę dużo może ale niektóre wasze pomysły są troszkę... specyficzne :) Po za tym podstawowa wiedza medialna, ludziom piszącym o medium (jakim jest tvn) na pewno by nie zaszkodziła :-) Zresztą warto czytać co pisze DJ ICE, Camilo, NIka,Marcin a także inni starsi userzy, zauważyłem, że mają dużą wiedzę - a wy zamiast stroić fochy, moglibyście się w tym temacie czegoś od nich nauczyć.
Obrazek
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kamilkomentuje »

Powiem tyle: mam zapisany w kopiach roboczych komentarz do poprzedniego komentarza DJ Ice'a, który znikł (no chyba że nie umiem go znaleść). Jednak nie ma sensu się tutaj sprzeczać, skoro ktoś tutaj kogoś nie rozumie. Podtrzymam swoje zdanie w tym temacie. Szkoda mi się tutaj pluć, skoro takie piękne słonko na zewnątrz, to szkoda zmarnować ten nie codzienny nastrój, i zaczać robić coś ciekawszego niż gapienie się w ekran komputera i patrzenie na kolejny kontr-atak (chyba tak się pisze) z czyjejś strony.
Także pozdrawiam :D
Miłego dnia 8)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kamilkomentuje »

Sorki, że piszę post pod moim postem, ale mam pytanie: czy ktoś może zrobić screeny nowej oprawy? Albo jeszcze innaczej: ktoś powie, jak to można zrobić samemu?!
Dzięki za opdowiedź.
Pozdrawiam :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: piotrek888 »

Aby wykonywać screeny trzeba mieć np. nagrywarkę.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: Jacek-t »

piotrek888 pisze:Aby wykonywać screeny trzeba mieć np. nagrywarkę.
Albo oglądać TV przez tuner w komputerze. Każdy program do oglądania TV na kompie ma funkcje robienia screenów - zazwyczaj za pomocą pstryknięcia pojedynczego klawisza.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kamilkomentuje »

Jesli nagrywarkę, to np Nkę? Może być taka? Bo tam jest raczej funkcja nagrywania.
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: DJ Ice »

Jeżeli mój sprzęt się jeszcze do czegoś nadaje to spróbuję takie screeny zrobić, ale czy rzeczywiście tym czymś uda mi się coś zrobić to powiem jutro. Tymczasem jeśli dobrze poszukasz (np w konkurencyjnym serwisie...) to znajdziesz parę zapsów (zawsze to coś).
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: r_r16 »

Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem zmiany na antenie TVN. Nie spodziewałem się jakichkolwiek zmian jak narazie.

Odświeżona oprawa wygląda o niebo lepiej! Pomniejszone logo już tak nie bije po oczach, końcówki identów i czołówek reklam o wiele lepsze, no i 16:9 (co prawda tylko na TVN HD i TVN dla DVB-T). Co do belek przy zapowiedziach - poprzednie były lepsze.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kamilkomentuje »

Czy ktoś może wrzucić tutaj screeny nowej oprawy?
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: DJ Ice »

Sorry za pytanie, ale po co Ci zapy? ;) Przecież na YouTube masz już dość pokaźne materiały z odświeżoną oprawą w roli głównej. Nawet jeśli komuś to nie potrzebne to zamieszam linki. Tak dla potomności. :D

http://www.youtube.com/watch?v=C4ax_KhHNCA
http://www.youtube.com/watch?v=fOp8GzhjfcQ
http://www.youtube.com/watch?v=PAhhSwqGJqc

Wiem, że pisałem, że może coś skombinuje. Niestety nie mam takich możliwości na dzień dzisiejszy.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: Oprawa graficzna kanałów TVN

Post autor: corner »

Dla mnie oprawa tvn cnbc biznes jest nieczytelna. Może na pierwszy rzut oka wygląda ładnie, ale jeśli naprawdę chce się odczytać informacje z pasków czy wykresów - jest ciężko.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kamilkomentuje »

Wczoraj podczas przedostatniego odcinka Niani, tvn dodał nowy dodatek do oprawy graficznej. Mianowicie na dole ekrnu od lewej strony "wjechał" pasek informacyjny (podony jak od loga tvn w przypominaniu co teraz oglądamy) na którym reklamowano niedzielne wydanie DDtvn. Pasek wyglądał dość amatorsko, podobna była ekspresja i dodatki do paska. W przeciwienstwioe do paska górnego, dolny był biały, a informacja na nim napisana była czcionką używaną przez tvn, o kolorze niebieskim.
tvn - wiosną programowo najlepszy.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: bartek09 »

Ten pasek pojawił się już w piątek podczas "BrzydUli" i reklamował sobotnie DDTVN.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: kamilkomentuje »

Widziałem dzisiaj, tuż po ddTVN klip reklamujący święta w tvn, z nową oprawą. Dominuje przede wszystkim biel, błękit, granati żółć + pomarańcz. Klip inny, ma przjejścia, to dobrze. Ogólnie bardzo fajny, czy tradycyjny, niewiem, bo niezdąrzyłęm sie napatrzeć, Ale na pewno lepszy niż w ubiegłych latach ;)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna TVN

Post autor: a-j-p »

Lepsze może niż rok temu bo nawiązauje do świąt ale napewno nie lepsze niż w latach ubiegłych.
Ogólnie TVN ma co raz gorsze grafiki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości