TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

A dokładnie wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Camilo »

Wielka, wielka szkoda programu "Epicentrum"... Jedna z niewielu naprawdę sensownych pozycji w stacjach newsowych, wyrastająca od jakiegoś czasu na mojego prywatnego faworyta. Najgorsze jest to, że gdyby posadzili tam naprzeciw siebie dwóch szczekających polityków i gadali jak zwykle o dupie Maryni, to byłby hit. A że postawili na innych ludzi i na ciekawsze tematy, to polegli.

I tak szacun, że udało im się chociaż pociągnąć przez te parę miesięcy. Ostatnio, jak zaczęli w tym paśmie testować serwisy informacyjne, to już łudziłem się tylko, że pociągną chociaż do końca roku.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: avatar »

O.O
Jeden z ciekawszych o ile nie najciekawszy obecnie program na TVN24 czy TVN24 BIŚ. Tak jak pisze poprzednik, fakt, że nie zapraszali tam polityków sprawiał, że program był godny uwagi. Wielka strata. :'(
Może jeszcze coś się zmieni.... :P
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: ketjow »

Podpisuje się pod poprzednikami. Epicentrum był fajną, luźną odskocznią od programów które mimo różnych prowadzących, tytułów i oprawy mówiły tak na prawdę w większości o jednym i tym samym.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

Od ubiegłej środy (12 listopada) program "Biznes dla ludzi" nie jest nadawany na żywo i nie jest realizowany w studiu tylko w plenerze.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: michal_borkowski »

Zawsze to jakaś odmiana. No i mają na godzinę wolne studio;)
To tylko moje skromne zdanie
tvn24bisfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 09:12

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: tvn24bisfan »

Słyszałem, że w dzisiejszym podsumowaniu dnia materiał o zimie w Węgrzech czytał szef redakcji biznesowej Rafał Wojda.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Camilo »

Likwidacja "Epicentrum" sprawia, że nagatywnie oceniam zmiany w grudniowej ramówce, ale jeden plus należy tu podkreślić - to pasmo dokumentów po 23.00. Dla mnie to dużo lepsza pora aniżeli weekendowe popołudnia.
tvn24bisfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 09:12

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: tvn24bisfan »

Od dziś wprowadzono zmianę w newsroomie. Dodano monitory z podglądem na kanał.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: michal_borkowski »

Camilo pisze:Likwidacja "Epicentrum" sprawia, że nagatywnie oceniam zmiany w grudniowej ramówce, ale jeden plus należy tu podkreślić - to pasmo dokumentów po 23.00. Dla mnie to dużo lepsza pora aniżeli weekendowe popołudnia.
A ja mam wrażenie, że w ramówce kanałów grupy ITI filmy dokumentalne stanowią przede wszystkim swoisty "zapychacz" i są nadawane w okresie informacyjnej bryndzy, kiedy nie ma już co nadawać w serwisach (weekendy, święta, noce itp.), albo nie ma wolnego studia na kolejny magazyn. Pasmo po 23 w TVN BIŚ to kolejna zmarnowana godzina, która mogłaby być przeznaczona na rozszerzone komentarze czy analizy (rozpoczęte w 24 godziny np.), ale przecież dziennikarzom trzeba by płacić za kolejną godzinę na antenie i to o tak późnej porze...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Camilo »

To prawda, że dokumenty są często wykorzystywane jako zapchajdziury, szczególnie w TVN24, ale zdarza im się czasami puszczać naprawdę niezłe filmy. W BiŚ jakiś czas temu odkryłem rewelacyjny cykl "Podróże z pasją" - mega pozytywny, totalnie apolityczny i jak ktoś tylko lubi coś takiego, to zaznaczam, że ogląda się to absolutnie świetnie. Zresztą ten kanał, kreując jakże odmienną rzeczywistość niż TVN24, przemawia do mnie absolutnie. I jak tylko telewizor mam gdzieś tam włączony, a mam niestety dosyć często, to nie licząc kanałów filmowych, wybór ostatnimi czasy pada głównie na BiŚ. Bardzo dużo, trochę chyba nawet za dużo czerpią z CNN, no i tego "Epicentrum" nie mogę cały czas przeboleć - ale to na chwilę obecną jedyne zarzuty.
tvn24bisfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 09:12

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: tvn24bisfan »

Od wczoraj wydzielono Serwisy w Dniu na Rynkach i Świecie o wpółdo prognozą pogody przed pełną. Także od wczoraj Marek Tejchman powrócił do prowadzenia serwisów.
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: ketjow »

na Bisiu zapowiadają nowy program. Korespondent od 4 stycznia, co niedziela o 12:30. Program Marka Tejchmana
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: michal_borkowski »

W nawiązaniu do zmian w TVN 24 BIŚ (nowe programy) mogliby chociaż umieścić w ramówce weekendowej Epicentrum, nawet z nowym prezenterem...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Camilo »

Mówiąc delikatnie, nowy program "Korespondent" nie powala. Początkowo myślałem, że to polscy korespondenci będą podsumowywać tydzień na całym świecie, a okazało się całkiem odwrotnie. Słabi goście, często powtarzane opinie, wtórne tezy... Taka standardowa gadka-szmatka. Sam Tejchman sprawiał wrażenie znudzonego tym wszystkim.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości