Tygodniki opinii

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Można powiedzieć, że to odpowiedź pięknym za nadobne. To przecież konserwatywny tygodnik wSieci pierwszy zrobił okładeczkę z Piotrem Kraśko stylizowanym na gen. Jaruzelskiego. Co do niesmaku, to moim zdaniem większy robią wspomniani dziennikarze, puszczając w świat zmanipulowane newsy, co skłania do tworzenia takich analogii do okresu słusznie minionego... Jeśli w "Wiadomościach" od rana by komentowano, kto najlepiej wyszedł, to pokazaliby poczucie humoru i dystans do siebie - a takich cech zwolennicy #podlejzmiany nie posiadają, co dobitnie pokazuje ich stosunek do kabaretów i wszelkich prób żartowania z obecnej władzy. Zaiste mądry był człowiek, który powiedział, że śmiech jest najniebezpieczniejszą bronią przeciwko każdej władzy - a zwłaszcza takiej, która lubi prężyć muskuły, a nierzadko sama siebie kompromituje...

Wokanda na pewno będzie i wyrok też już jest generalnie znany, pan minister wyznaczy odpowiedniego sędziego i "zadba" o odpowiedni przebieg rozprawy. Wszakże mamy trójpodział władzy, co prawda wg nowej definicji, ale mamy :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

Maciek_POZ pisze:Można powiedzieć, że to odpowiedź pięknym za nadobne. To przecież konserwatywny tygodnik wSieci pierwszy zrobił okładeczkę z Piotrem Kraśko stylizowanym na gen. Jaruzelskiego. Co do niesmaku, to moim zdaniem większy robią wspomniani dziennikarze, puszczając w świat zmanipulowane newsy, co skłania do tworzenia takich analogii do okresu słusznie minionego... Jeśli w "Wiadomościach" od rana by komentowano, kto najlepiej wyszedł, to pokazaliby poczucie humoru i dystans do siebie - a takich cech zwolennicy #podlejzmiany nie posiadają, co dobitnie pokazuje ich stosunek do kabaretów i wszelkich prób żartowania z obecnej władzy. Zaiste mądry był człowiek, który powiedział, że śmiech jest najniebezpieczniejszą bronią przeciwko każdej władzy - a zwłaszcza takiej, która lubi prężyć muskuły, a nierzadko sama siebie kompromituje...
Właśnie to jest przykład jakże żenującego zachowania, które raczej nie powinno się powtórzyć, i nie ma znaczenia nawet fakt, że jest to "riposta", a sam żart jest wybitnie żenujący. Skoro Kraśko (któremu dystansu do siebie nie można odmówić) za tą okładkę chciał wytoczyć proces, to tym bardziej zrobi to obecna ekipa TVP. Wiadomo, że obecnym "Wiadomościom" daleko od obiektywizmu - w przeciwieństwie do tego, co było za czasów Daszczyńskiego, ale tego typu fotomontaż (szczególnie, że sam artykuł jest nieadekwatny do okładki) to już mocne przegięcie, tym bardziej, że co by nie mówić o Holeckiej, Ziemcu czy Adamczyku, to na to nie zasługują i jest to także obraza ich dobrego imienia.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Dlatego też napisałem, że wokanda za to z pewnością będzie, z tym że o obiektywizm podczas rozprawy będzie trudno, skoro władzę sądowniczą, która z założenia POWINNA BYĆ niezawisła, próbuje się podporządkować przedstawicielowi rządu. Niejako przy okazji przypomniał mi się tekst prezesa z jednego z wyborczych wieców, kiedy obiecywał Polakom, że gdy nowy rząd obejmie władzę nie będzie się mścił, tylko będzie solidnie pracował. I solidnie pracuje, żeby się mścić - o ironio.
Przyznaję jednak, że powinni im inteligentniej pocisnąć niż stosując jedynie okładkową ripostę. Być może jest w tym jednak inny cel. PiS doszedł do władzy grając na najniższych emocjach - pokazał narodowi "czarnego luda" i że jedynie oni są remedium na zło, bo zrobią z nimi porządek. Czy będzie to bardziej czy mniej zgodne z prawem to już nikogo nie obchodziło. Czy taka taktyka okaże się skuteczna? Nie wiadomo, bo przeciwnik jest znacznie bardziej doświadczony - nie bez przyczyny mówi się, że hejter najpierw sprowadza ciebie do swojego poziomu, a potem pokonuje doświadczeniem. Gorzej, że taktyka pt. "Zło dobrem zwyciężaj" też nie działa! Populiści są w natarciu i jedyne co może ich powstrzymać, to niestety załamanie gospodarki, które odczujemy wszyscy - zarówno ci którzy głosowali na nich, jak i ci którzy byli od tego jak najdalej tylko możliwe. Krótko: Wszyscy zapłacimy za pisowską zawiść!
I tak na koniec: czy nie obawiasz się, że teraz takie pisma jak wSieci, czy Gazeta Polska będą mogły publikować każdą bzdurę wyssaną z palca, najgorsze paszkwile, robić fotomontaże w oparciu o mundury NKWD czy hitlerowców (ups, to już chyba było) i zastraszone sądy nie będą nic z tym robić? Może się okazać, że ta okładka była ledwie preludium do prawdziwej jazdy po bandzie, gdzie bezkarna będzie tylko jedna ze stron...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

To, że wyjdzie z tego kolejna żenująca wojna "wSieci" vs "Newsweek" to już inna historia. Rozumiem, ze obecne "Wiadomości" dalekie są od poziomu, jaki powinien być w mediach publicznych, ale krytyka niech też ma jakąś klasę.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

Jednak żadnego pozwu nie będzie. TVP nie wniesie pozwu dotyczącego poniedziałkowej okładki "Newsweeka": http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... -wojennego

Widać, jak prezes Kurski (nie) dba o dobre imię spółki, którą zarządza. :roll:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

W tym przypadku to akurat zadbał o dobre imię spółki, którą zarządza, bo TVP wytaczając proces "Newsweekowi" tylko jeszcze bardziej by się ośmieszyła.
Ostatnio zmieniony wtorek 19 lip 2016, 15:38 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

Myślę, że akurat tutaj Kurski nie byłby bez argumentów. Resztę napisałem już trzy posty wyżej.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Meteor »

Kurski niedawno wygrał proces przeciwko Polsce przed ETPC.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ja ... -wyborczej
Kurski udowadniał przed Trybunałem, że wypowiedzi o „Gazecie Wyborczej” wyrażały jego opinie, a sądy krajowe skupiły się na faktach.
Być może więc teraz obawia się, że Newsweek powoła się na te same argumenty - że jedynie przedstawia swoje opinie. Ta ekipa panicznie wręcz boi się jakiejkolwiek przegranej, nawet w mało znaczącym głosowaniu o przerwę i stąd reasumpcje głosowań w komisjach, ignorowanie głosowania na dwie ręce itd. Może wolą to przemilczeć niż zaryzykować przegraną. A w trakcie samego procesu różne niewygodne fakty mogłyby wyjść na jaw.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Wydaje się, że masz Meteor sporo racji, bowiem rządzący ochoczo zgadzają się na komisję wobec Amber Gold, które przepuściło 800 mln zł oszczędności Polaków, zaś w sprawie powiązanych z PiS niektórych SKOK-ów, które z kolei puściły w kanał kilka miliardów zł zapada niewygodna cisza... Wracając jednak do tematu, rzeczywiście Newsweek mógłby się na ów wyrok powołać.
Generalnie podejrzewam, że wiele spraw związanych z wolnością mediów w Polsce będzie się odbywać przed ETPC, bo rządzący nie pozwolą sobie na jakikolwiek głos krytyki, czy będzie to kabaret, czy niepokorny dziennikarz - ich można łatwo wskazać z imienia i nazwiska. Manifestacje KOD póki co zostawią w spokoju - są tam tysiące ludzi i wszystkich nie aresztują. Sami organizatorzy jednak muszą się liczyć ze sporą ilością pogróżek i szykan kierowanych przez lepszy sort...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

Nie słyszałem, by kogokolwiek aresztowali należącego do KOD-u, chyba, że złamał i to rażąco prawo, to już inny temat.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Jeszcze nie, ale wszelkie furtki ku takim działaniom zostały otwarte - wszystkie ustawy dotyczące porządku prawnego w Polsce, uchwalone przez Sejm obecnej kadencji, dają dużą uznaniowość prokuraturze, która jak wiemy jest podporządkowana ministrowi sprawiedliwości. Daje to spore pole do nadużyć i nie chce mi się wierzyć, żeby nie miało to zostać kiedyś wykorzystane. Warto obserwować to, co dzieje się obecnie w Turcji i przez chwilę zastanowić się, czy przy takim poziomie nieufności społecznej i szczucia jednych przeciw drugim za kilka lat nie znajdziemy się w podobnej sytuacji - nie mówię oczywiście o puczu wojskowym, tylko o polowaniu na czarownice, jakie nastąpiło po nim. Podkreślam, teraz nie jesteśmy w takiej samej sytuacji, jednak kości zostały rzucone...
Chciałem zwrócić uwagę, że łatwiej będzie przytępić przysłowiowego Kijowskiego, Owsiaka, Michnika, Wałęsę, Olejnik, Lisa czy innego, którego obecna władza uzna za kozła ofiarnego, gdy coś zacznie się sypać, a paragraf znajdzie się zawsze. Areszty wydobywcze przecież już były. Kto pierwszy jest bez grzechu, niechaj kamień rzuci. Ups, może poszedłem za daleko, prezes PiS, postrzegany przez niektórych jako wzór cnót chyba by rzucił...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Straszną demagogią to trąci. Jeszcze parę lat temu ("młody to i głupi"?), też dałbym się pokroić za Olejnik, Wałęsę czy im podobnych. Teraz (przykro to stwierdzić), ale lepszy Kaczyński niż stu Lisów. Polityczny post, ale w taką stronę poszła ta dyskusja na tym mediowym forum.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Ja nie mam zamiaru za nikogo dawać się kroić - choć są pewne sprawy takie jak szacunek do konstytucji, utrzymanie trójpodziału władzy, w tym niezawisłości sądów, czy wolność mediów, których bronić należy bez względu na poglądy moje czy któregokolwiek z forumowiczów. I wszyscy "na tym mediowym forum" chyba to doskonale rozumieją. Obecna władza ma z tym niewątpliwy problem, co często podkreśla swoimi własnymi czynami i decyzjami, co na pewno w dobrym kierunku nas, jako narodu nie prowadzi. Zwracał na to (w dyplomatyczny sposób) uwagę prezydent Obama. Nasza demokracja jest niedojrzała - w Wielkiej Brytanii władza się zmienia od czasu do czasu i choć są spory, to laburzyści nie odsądzają od czci i wiary konserwatystów i vice versa, a każda zmiana nie powoduje czystek personalnych w podległych urzędach do poziomu sprzątaczki. U nas nie ma żadnej kontynuacji, co dobitnie pokazuje choćby majstrowanie co kilka lat przy edukacji: jedno pokolenie - trzy systemy. Nie ma tu demagogii - są tylko fakty. Naród jest podzielony i będzie to narastać, bo obecnie rządzący tylko tą spiralę nakręcają.

Wracając do tematu tygodników opinii - jestem ciekaw czy prawdą jest plotka, jakoby na stacjach Orlenu zakazano wystawiania "Newsweeka" i "Polityki". Bo jeśli tak, to z pewnością jest to ograniczanie pluralizmu, jaki rzekomo od października 2015 roku wreszcie mamy...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

To przejdź się na Orlen i spytaj o Newsweek, zobacz czy jest odpowiednio wystawiony i potem oceń.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Meteor »

michal_borkowski pisze:lepszy Kaczyński niż stu Lisów
Z tym się całkowicie nie zgadzam mimo że nie jestem fanem Lisa (popadł on w swoistą obsesję i próbuje tylko "walić w PiS", ale znaczna część z tego to dość rozpaczliwe ataki). Tyle, że zasadnicza różnica jest taka, że to co pisze/mówi Tomasz Lis mogę po prostu zignorować, a słowa Kaczyńskiego stają się obowiązującym prawem w kraju, w którym żyję i tego zignorować się nie da.

Z wolnością mediów jest ryzyko zbliżenia do modelu węgierskiego - media przychylne rządowi dostają tam pokaźne dotacje państwowe dzięki czemu uzyskują przewagę na rynku i w ten sposób Orban bez jakichkowiek zakazów czy aresztów eliminuje niewygodne stacje telewizyjne, gazety i rozgłośnie radiowe. Wszystko zgodnie z prawem.
Maciek_POZ pisze:Ja nie mam zamiaru za nikogo dawać się kroić - choć są pewne sprawy takie jak szacunek do konstytucji, utrzymanie trójpodziału władzy, w tym niezawisłości sądów, czy wolność mediów, których bronić należy bez względu na poglądy moje czy któregokolwiek z forumowiczów.
Dokładnie. Chodzi też o to, że zaczyna się utrudniać działalność osobom krytykującym władzę. Znani dziennikarze z wyrobioną marką sobie poradzą, ale co jeśli to zejdzie "na doły". I znowu przykład z Węgier - każdy pracujący w sektorze publicznym (w tym np. nauczyciele) po skrytykowaniu jedynie słusznej partii może trafić na "czarną listę" co skutkuje utratą pracy pod byle pretekstem i problemami ze znalezieniem jej w innym miejscu. Jeśli firmy prywatne będą chciały przypodobać się władzy, to też mogą odmówić zatrudnienia takiej osoby. No ale formalnie nikt nikomu wolności słowa nie odbiera.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości