Tygodniki opinii

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

ariwederczi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:48

Tygodniki opinii

Post autor: ariwederczi »

GÂłosujcie!
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

DÂługo siĂŞ nie zastanawiaÂłem: Newsweek Polska. Kupuje co tydzieĂą i zawsze czytam prawie od deski do deski. Czyli tak, jak codziennie gazete wyborczÂą...
Pozdrawiam, Filip
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krasu »

TrochĂŞ to wszystko ciĂŞ jak sÂądzĂŞ kosztuje :?
Pozdrawiam - KRASU 8)
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Ja czytam wszystkie te trzy tygodniki - i uwaÂżam, Âże sÂą caÂłkiem niezÂłe. Na poziomie.
Najbardziej lubiĂŞ Newsweeka, chociaÂż ten niestety ostatnio traci na ciekawoÂści i widaĂŚ to na wynikach sprzedaÂży (dopiero trzecie miejsce).
PrzekrĂłj lubiĂŞ niesamowicie za rysunki Marka Raczkowskiego - jego StanisÂław z ÂŁodzi jest bardzo Âśmieszny, to najlepszy wedÂług mnie komiks.
Andrzej Sawka z Wprost teÂż jest niezÂły, choĂŚ juÂż nie tak jak Raczkowski. Polityka ma z kolei Âświetne GadajÂące gÂłowy - zabawne montaÂże zdjĂŞĂŚ politykĂłw...
A co do treÂści, to najciekawsze wydajÂą mi siĂŞ artykuÂły (szczegĂłlnie naukowe) z Przekroju, z Newsweeka czytam chĂŞtnie o mediach w tekstach Jacka Romanowskiego.
W Polityce o mediach pisze bardzo ciekawe artykuÂły Krystyna Lubelska.

PodsumowujÂąc, oto mĂłj ranking (choĂŚ, jak napisaÂłem, lubiĂŞ wszystkie):
1 miejsce: Newsweek Polska (choÌ jak tak dalej pójdzie poziom w dó³, to nie jestem pewien, czy nadal bêdê tak typowa³)
2 miejsce: PrzekrĂłj ex aqueo Polityka
3 miejsce: Wprost

TroszkĂŞ siĂŞ rozpisaÂłem, mam nadziejĂŞ, Âże bĂŞdzie choĂŚ kilka chĂŞtnych przeczytania osĂłb...
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

NR 1 POLITYKA
NR2 brak
NR3 brak
szary koniec - raczej do oglÂądania niÂż czytania (za duÂżo zdjĂŞĂŚ - niczym w prasie dla gospodyĂą domowych - a teksty moim skromnym zdaniem na znacznie sÂłabszym poziomie) Wprost i Newsweek
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Krasu pisze:TrochĂŞ to wszystko ciĂŞ jak sÂądzĂŞ kosztuje :?
A gdzie tam... :)
Pozdrawiam, Filip
MakAleks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 245
Rejestracja: czwartek 08 lip 2004, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MakAleks »

U mnie na pierwszym miejscu Newsweek, na drugim Wprost bo co tu duÂżo ukrywaĂŚ Przekroju oraz Polityki nie czytaÂłem ani razu :oops: No moÂże raz.
mac
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2004, 12:21
Lokalizacja: Północ

Post autor: mac »

Polityka jest najlepsza, bo tylko w niej jest jeszcze co poczytaĂŚ.
enjoy16
Początkujący
Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: piątek 20 sie 2004, 11:01

Post autor: enjoy16 »

ja jakos przyzwyczaiÂłem siĂŞ do newsweeka:)
Kupuje go prawie iod poczatku i jakos trudno wyobrazic mi sobie tydzien bez niego...:)
Teraz jak probuje czytac co innego nie za bardzo mi wychodzi...
Newsweek wydaje mi sie byc najciekawszy...
Chetnie przejrzaÂłbym wszytskie trzyw tygodniu:)ale szkoda mi kasy:D
Drugie miejsce polityka drugie wprost....
nie trawie natomiast przekorju...://jak dla nie jest on poporstu nudny!
ciekawe sa tylko wywiady ...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ulubiony tygodnik

Post autor: Camilo »

Pozwolę sobie odkopać ten temat o tygodnikach, bo zaskoczyła mnie dzisiaj pewna informacja. Otóż w przyszłym tygodniu w sklepach sieci "Biedronka" pojawi się nowa pozycja pt. "7 dni. Przegląd tygodnia" zawierająca przedruki z czasopism i portali Ringier Axel Springer. Mowa tu m.in. o "Forbes", "Top Gear", "Przeglądzie Sportowym", "DGP", Newsweek.pl czy Onecie. Oprócz tego generować mają własne materiały. Cena, jak na obecne polskie standardy, dosyć zaskakująca, bo niespełna 3 zł. Szczegóły tutaj. Myślę, że pomysł o tyle ciekawy, że wart odnotowania i jak tylko w przyszłym tygodniu sobie przypomnę, to podjadę do Biedronki i to kupię.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Ulubiony tygodnik

Post autor: michal_borkowski »

Ulubiony tygodnik wielu fanów tvn24, gimnastykuje się, tłumacząc porażkę Komorowskiego: http://wpolityce.pl/media/244034-newswe ... dz-roznice. Niektórzy dziennikarze (w tym jej szef) nieco się pospieszyli z ogłoszeniem wyników wyborów.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ulubiony tygodnik

Post autor: Camilo »

Nawiasem, dziwi mnie to, że przez tyle lat żaden z tygodników opinii nie wpadł na pomysł, by powyborcze wydanie zamiast w poniedziałek, to wypuścić we wtorek albo w środę.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Ulubiony tygodnik

Post autor: michal_borkowski »

Boją się, że nie będą pierwsi i stracą? Wyborcza też się przeliczyła i nie wręczy Komorowskiemu nagrody 15 maja, tak a propos: http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/4 ... e-kampanii
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ulubiony tygodnik

Post autor: Camilo »

A to się Państwo zdziwili. :lol:
michal_borkowski pisze:Boją się, że nie będą pierwsi i stracą?
A może zyskają jeśli będą przynajmniej 5 dni do przodu?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ulubiony tygodnik

Post autor: Camilo »

Umowa sprzedaży praw do „Przekroju” przez Gremi Media znanemu fotografowi Tomaszowi Niewiadomskiemu została zawarta w październiku 2013 roku, niedługo po tym jak wydawca opublikował ostatni jak do tej pory numer tygodnika. Tytuł wyceniono na 7 mln zł, z czego 4 mln zł Niewiadomski zapłacił od razu. Resztę miał uiścić w formie usług reklamowych realizowanych przede wszystkim na łamach tego pisma w ciągu 5 lat.

W środę Gremi Media poinformowało, że podpisano aneks do umowy, w którym cena tytułu została obniżona do 5 mln zł. Powodem jest to, że - jak napisano w komunikacie giełdowym - „nie istnieją możliwości wykonania usług określonych w umowie wobec nieuruchomienia wydawania czasopisma ‘Przekrój’”. Tomasz Niewiadomski brakujący milion zł zapłaci Gremi Media do końca br.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ni ... -wydawania
Można to dwuznacznie interpretować. Albo szanse na reaktywację "Przekroju" są bliskie zeru, albo nowy właściciel wziął Gremi Media na przetrzymanie, zjechał 2 mln z ceny i teraz wejdzie na rynek. Nie tak dawno temu pojawiły się informacje, że tytuł w nowej odsłonie ma stać się miesięcznikiem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości