Tygodniki opinii

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Meteor pisze:
michal_borkowski pisze:lepszy Kaczyński niż stu Lisów
Z tym się całkowicie nie zgadzam mimo że nie jestem fanem Lisa (popadł on w swoistą obsesję i próbuje tylko "walić w PiS", ale znaczna część z tego to dość rozpaczliwe ataki). Tyle, że zasadnicza różnica jest taka, że to co pisze/mówi Tomasz Lis mogę po prostu zignorować, a słowa Kaczyńskiego stają się obowiązującym prawem w kraju, w którym żyję i tego zignorować się nie da.

Dopóki mi nie wchodzą do łóżka - niczym się nie różnią od cmentarno-ambergoldowej PO za jej najlepszych czasów. Kiedy to się zmieni - pierwszy pójdę na marsz w obronie tzw. demokracji. Na razie żadna z partii w Polsce nie zapewniła mi związków partnerskich i tak samo Pis jest od nich daleki.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

michal_borkowski pisze:To przejdź się na Orlen i spytaj o Newsweek, zobacz czy jest odpowiednio wystawiony i potem oceń.
Nie wiem czy będzie mi się chciało, bo najbliższą mam w sąsiedniej dzielnicy, dlatego pytam te osoby, które ewentualnie mają do takowej blisko, względnie po prostu na takich stacjach tankują. Ja nie jestem zmotoryzowany, choć nie ukrywam, że czasem zdarzało mi się kupować prasę właśnie na stacjach, bo jak wiadomo, to punkty całodobowe, otwarte nawet w niedzielę i święta.
michal_borkowski pisze:Dopóki mi nie wchodzą do łóżka - niczym się nie różnią od cmentarno-ambergoldowej PO za jej najlepszych czasów. Kiedy to się zmieni - pierwszy pójdę na marsz w obronie tzw. demokracji. Na razie żadna z partii w Polsce nie zapewniła mi związków partnerskich i tak samo Pis jest od nich daleki.
Mówisz że dopóki ci nie wchodzą do łóżka... To wszystko jest do czasu - już wchodzą do przysłowiowego łóżka kobietom, próbując ograniczyć prawo do aborcji. Robią to sprytnie, bo wykorzystują tzw. projekt obywatelski forowany przez Kościół. Przy okazji pieką dwie pieczenie na jednym ogniu - niejako "odwdzięczają się" za nieformalną pomoc podczas ostatnich wyborów, a przy okazji dowalają znienawidzonym środowiskom, w tym wypadku feministkom. Dziwie się, że tego nie widzisz.
Tekst ministra Błaszczaka po zamachach w Nicei, bijący w środowisko LGBT też po Tobie spłynął? Przypomnę pewną anegdotę wszystkim pod rozwagę: Był ksiądz w nazistowskich Niemczech. Kiedy hitlerowcy zawijali komunistów, nie narzekał bo nie był komunistą. Kiedy zaczęli zawijać socjaldemokratów, nie narzekał, bo nie był socjaldemokratą. Kiedy przyszli po niego, doszedł do smutnego wniosku, że nie ma już go kto bronić. Mam wrażenie, że PiS stosuje podobną metodykę, co prawda na mniejszą skalę, ale mechanizm jest podobny - najpierw sparaliżować Trybunał Konstytucyjny (żeby nie było się komu skarżyć), etap drugi to uderzenie w niewygodne organizacje pozarządowe np. WOŚP, waląc w nich kontrolami, czy insynuując nielegalne działania (czy to się nie dzieje?), etapem trzecim będzie dyskredytacja organizacji kobiecych czy gejowskich, bo przecież "nie reprezentują suwerena, który nas wybrał". Żeby było ciekawej, podobne rzeczy działy się w putinowskiej Rosji - tam wszystkie etapy już zrealizowano. W Twoim przypadku to nie Lis jest zagrożeniem... Ponadto poprzedni układ sejmowy dawał związkom partnerskim małą szansę - tzw. młodzież PO + SLD + część posłów Palikota. Obecnie takiej szansy już nie ma i długo nie będzie, bo społeczeństwo uległo trendom konserwatywnym. Pozostaje Tobie liczyć na tzw. "normalność" i "stabilność" polityczną. Ten rząd jej nie niesie.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Nie utożsamiam się ze środowiskiem LGBT - nie pomagają mi, ani nie przeszkadzają w codziennym życiu. Swego czasu R. Biedroń i ekipa tylko zbierali profity z tego tytułu (kupowanie drogich alkoholi w knajpach etc). Muszę zarobić na życie i sam sobie je "zorganizować" - nie proszę w tym o pomoc żadnej organizacji. A jak zamkną kluby w Poznaniu czy innych miastach - też płakać nie będę. A nawet za PiS-u organizowane są w nich różnorakie "tematyczne" imprezy - i nikt nie protestuje. Cała ta polityka pro LGBT, to pisząc kolokwialnie - pic na wodę fotomontaż. Chodzi o elektorat i tyle. Kilkaset tysięcy głosów, żeby coś obiecać przed wyborami. A jak napisał kiedyś K. Legierski przed wyborami prezydenckimi: "Lepszy otwarty wróg (związki partnerskie - dop. MB) niż fałszywy przyjaciel". I tego się trzymam.
PS. Jak zaczniesz sam mieszkać i się utrzymywać, zrozumiesz, że są w życiu większe problemy niż chodzenie o 24 po gazetę na stację benzynową.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Pytanie, który elektorat jest korzystniejszy i większy w danym momencie historii. Masz trochę racji w tym, że pewni działacze dali się gombrowiczowsko "upupić", nie zmienia to faktu, że PiS flirtuje z narodowcami, którzy jak wiemy do jakichkolwiek gejów nie pałają krztą sympatii. Polityka zawsze polegała na lobbingu - jeśli nie niósł on za sobą potężnej korupcji, był przez społeczeństwo akceptowany. Przykład akcyzy na alkohol, którą obniżono - PARPA protestowała, koncerny były za, akcyzę obniżono, wpływy do budżetu wzrosły. Wiem, że to przykład skrajny, ale pokazuje działanie.
Jak już mówimy o doświadczeniach prywatnych, to jednym z moich najlepszych znajomych na studiach był osobą czarnoskórą, do dziś koleguje się z niepełnosprawnym od czasów liceum (prawie dwie dekady!) i nie przeszkadza mi Twoja orientacja. 3/4 PiS mogłoby się ode mnie uczyć podejścia do ludzi - nie żeby się czczo przechwalać. Niestety każda rozmowa ze zwolennikiem tej partii kończyła się kłótnią, bo dla nich pojęcia takie jak "dialog", "kompromis". "tolerancja" nie istnieją. A próbę statystyczną miałem, uwierz mi sporą...
michal_borkowski pisze: PS. Jak zaczniesz sam mieszkać i się utrzymywać, zrozumiesz, że są w życiu większe problemy niż chodzenie o 24 po gazetę na stację benzynową.
To akurat nie było zbyt miłe. Skąd wiesz, że sam się nie utrzymuję? Zarabiam sam, nieraz pracuję do późna, samochód nie jest mi potrzebny, a jak zdarzy się że nie kupię gazety w kiosku (bo zwyczajnie czasu zabraknie) to kupię ją na stacji. Czy to stanowi dla Ciebie jakiś problem? Ja wiem, że jak argumentów braknie, to wtedy idzie się ad personam. Ale nie obniżajmy poziomu dyskusji, bardzo Cię o to proszę.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lip 2016, 23:46 przez Maciek_POZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Strasznie zacietrzewiony jesteś w swoich poglądach. I mam wrażenie, że wielu zwolenników PiS jest bardziej tolerancyjnych. I "świętej pamięci" Palikot, który swoim krzykiem nic nie zdziałał, a tylko zniechęcał tych nieprzekonanych. Powtórzę za Ignacy Krasickim: "Wśród prawdziwych przyjaciół, psy zająca zjadły". Ps. Stwarzasz sztuczne "Newsweek" problemy - o to mi chodziło. Jest wiele ważniejszych spraw. No, ale media też produkują mnóstwo zastępczych tematów, po to odwrócić uwagę od tych istotnych. I nie wydaje mi się, żebyś był "miły", tylko dlatego że zwracasz się do mnie z dużej litery ("Twoja orientacja"). A nie o to chodzi w dyskusji, tylko o argumenty.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

Palikot co prawda jest poza Sejmem, ale wciąż żyje. :)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Umarł politycznie. Dałem w cudzysłów.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Nie uważam, żebym był zacietrzewiony - nie znoszę tylko sytuacji, w której partia nosząca na sztandarach "odnowę moralną" zachowuje się dokładnie odwrotnie i nie mam oporów, aby to punktować. PO również grzeszyła butą po 8 latach, ale porównując to co dzieje się obecnie to były dziecinne igraszki. Lis jako dziennikarz może głosić co chce, podobnie jak Karnowscy czy inni Ziemkiewicze - ludzie ich sami ocenią, decydując, czy kupią gazetę czy przełączą kanał. Na polityków i ich decyzje jesteśmy w pewien sposób skazani - co odczują choćby wspomniani wyżej przeze mnie uczniowie szkół. W kwestii tygodników to przeczytałem o tym na Wirtualnych Mediach, i chciałem się do tego odnieść. Wszakże mamy tu forum dyskusyjne, a tutejszy temat mówi o tygodnikach opinii. Sam jestem ciekaw tego, jak zmiana władzy wpływa na rynek tygodników. Gazety czytam od lat - nie tylko "Newsweeka", czasem jeśli ciekawszy wydaje się "Wprost" czy "Polityka" to kupię. Mam wybór - i tego wyboru chcę bronić, dla wszystkich, nawet, a może zwłaszcza dla moich adwersarzy.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Szykuje się kolejna G****burza wokół okładki Newsweeka, jak to piszą teraz na fejsie?: http://telewizjarepublika.pl/skandalicz ... 40034.html
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Dwa nawiązujące do polityczno-medialnej rzeczywistości rysunki satyryczne, znalazłem, przeglądając dziś bieżące numery tygodników opinii. Pierwszy: dwóch kolegów komentuje tzw. "setkę" na ekranie (eksperta, polityka?): - Jest odważny - pointują. - W telewizji publicznej mówi to samo, co w prywatnej. i drugi, gdzie żona mówi do męża, leżącego jeszcze w łóżku: - Zaraz przyjdą po Ciebie. - Skąd wiesz? - ten pyta zdziwiony. - Telewizja już jest... To one, jak to się teraz mówi: "Made my day".
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Trzeba przyznać, że tygodniki szły w mocno "więzienną" stylistykę. Nie powiem, że uśmiałem się przy tej okładce, choć ten śmiech był z lekka przez łzy. Józef Pinior jest na świeczniku, o b. prezydencie A. Kwaśniewskim się mówi w kontekście wznowienia śledztwa, L. Wałęsę szkalują jak się da, HGW cały czas obrywa za reprywatyzację, o D. Tusku prezes mówi, że nie powinniśmy rekomendować w UE człowieka, który być może będzie miał zarzuty... Ta okładka wcale nie jest taka śmieszna, jakby się wydawało. Pytanie, kto następny?!
Obrazek
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

Myślałem, że już się nie doczekam, a tu jednak niespodzianka. "Przekrój" wraca na rynek. Niestety nie jako tygodnik, ani nawet nie jako miesięcznik, lecz jako kwartalnik. W kioskach od najbliższego poniedziałku. I Raczkowski też będzie. Widocznie Święta to czas cudów. ;)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

148 stron, łącznie z archiwalnymi materiałami. Kwartalnik opinii?;)
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Chyba raczej kwartalne podsumowanie wydarzeń z kraju i ze świata. Pytanie czy znajdą się na to czytelnicy - początkowo można będzie pojechać na nazwie, zobaczymy jak później potoczą się losy czasopisma.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

Nic z tych rzeczy. ;)

Spodziewałem się "Przekroju" hipsterskiego a wyszedł bardzo oldschoolowo. Kupić dzisiaj ten kwartalnik to dokładnie tak jak słuchać muzyki z płyt winylowych. Rzecz kolekcjonerska, raczej nietania, ale też niepowtarzalna - choć prawdziwy klimat poczują jedynie ludzie, którzy się na tym wychowywali.

Widać, że włożony został ogrom pracy, bo jest mnóstwo treści, dopracowano każdy szczegół, czuć w tym ogromną pasję, ale jeśli ktoś jest na tyle młody, że pamięta "Przekrój" jedynie jako konkurenta "Wprost" czy "Polityki", to najpewniej wyda pieniądze, przekartkuje i nawet nic nie przeczyta. Treści typu "dlaczego humbaki bronią fok przed atakiem orek" nie są dla wszystkich, nie oszukujmy się.

Ludzie na Facebooku dają znać, że już jest kłopot z nabyciem, zwlaszcza w Warszawie, więc raczej należy spodziewać się sukcesu. 4 wydania w roku mają szansę się obronić.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości