Tygodniki opinii

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Współpracujący z tygodnikiem "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz znowu "błysnął". Po komentarzu o aferze seksualnej Billa Cosby'ego ("Baby same się prosiły"), oraz praktycznych poradach dotyczących kobiet pod wpływem ("Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech pierwszy rzuci kamień"), tym razem dołożył osobom samotnym i bezdzietnym: "samotnym te 500 zł należy się jeszcze bardziej. Kłusownictwo seksualne pochłania kasę strasznie." Czy ten facet nie widzi, że swoimi wpisami obraża bardzo wielu ludzi, a przy okazji dokonuje samokompromitacji?
http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/arty ... ualne.html
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

Ciekawostka. Poszukiwany w 190 krajach Kajetan Poznański, za którym wydano czerwoną notę Interpolu, był stażystą "Polityki". W najbliższym numerze sprawa ma zostać opisana dokładniej, ujawnione zostaną też konspekty tekstów, które Poznański starał się opublikować w tygodniku.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Publikował też m.in recenzje w piśmie "Res publika nova".
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

Jeszcze jeden wątek kryminalny. Zatrzymany został Roman Kotliński - naczelny Faktów i Mitów, dawniej poseł Ruchu Palikota, a jeszcze dawniej ksiądz. Wg nieoficjalnych informacji podejrzany jest o zlecenie zabójstwa byłej żony: http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualno ... w,9406750/
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Sylwester Latkowski na Facebooku odniósł się do tej sprawy (cytuję w całości): "Pytany jestem, dlaczego nie komentuję sprawy wejścia funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji do redakcji „Faktów i Mitów”. Odpowiem. Ponieważ od kilku godzin próbuję ustalić, co się faktycznie wydarzyło. I nie liczyłem na to, że odpowie mi na to policja czy prokuratura. Te milczą. Oczekiwałem tego od dziennikarzy redakcji „Faktów i Mitów”. Zdziwiło mnie, że dziennikarze od razu nie poinformowali o wejściu do redakcji. Tak uczyniliśmy my, gdy do redakcji „Wprost” weszli funkcjonariusze ABW i prokuratura. Nie czekaliśmy ani minuty, ani do następnego dnia, by opublikować komunikat o tym. Dzisiaj dzwoniłem do redakcji; telefony milczały. Pisałem maile, na żaden nie przyszła odpowiedź. Udało mi sie tylko ustalić, że to sprawa prywatna redaktora naczelnego. Z informacji, do jakich dotarłem, wynika, że około dwa lata temu do Twojego Ruchu dotarł człowiek, którego mój rozmówca nazwał „szantażystą”. – Przyszedł z informacją, że Roman Kotliński (wówczas poseł Twojego Ruchu – red.) chce zabić żonę. Zapytany o to Kotliński tłumaczył, że po pijaku rzeczywiście groził, że coś jej zrobi. Są w ostrym sporze z żoną, kłócą się o majątek.

Przedstawiciel Twojego Ruchu skontaktował się z wiceszefem Komendy Głównej Policji, Mirosławem Szloserem, zgłaszając sprawę. – Dwa lata sprawa czekała i nagle ożyła – usłyszałem zdziwienie mojego rozmówcy.

Bez głosu dziennikarzy jestem bezradny. Nie wiem, co naprawdę zabezpieczono, a czego nie. Czy naruszono tajemnicę dziennikarską? Na stronie redakcji wisi tylko oświadczenie, a dziennikarze od wczoraj milczą.

Czytam teraz słowa Jacka Żakowskiego i ręce mi opadają: „TVP Info tego nie transmitowało. Ani TVN24. Ani Polsat News. Czarek Gmyz, bracia Karnowscy ani Jerzy Jachowicz nie przybiegli zziajani i nie pocili się tam z emocji i oburzenia. Żaden tłum rozwścieczonych kolegów dziennikarzy nie domagał się przerwania czynności i ukarania odpowiedzialnych za to funkcjonariuszy.”

Odpowiedź na zarzucanie mi milczenia (bo czynnie wówczas protestowałem) – powyżej. Także na zarzut braku transmisji przez inne media. Bo po prostu nie wiedziały o tym.

A czytając dalsze słowa: „Czy rzeczywiście, jak krzyczeliśmy po najściu na »Wprost«, jesteśmy tak bardzo przywiązani do dziennikarskich praw i swobód, żeby protestować”, zastanawiam się, czy pamięta, jak mówił, że funkcjonariusze ABW powinni mnie wyprowadzić w kajdankach. Jak szybko się wówczas wielu dziennikarzy „nawróciło” i jak wielu było zgodnych z przekonaniami Jacka Żakowskiego. Zostawmy to już, choć trudno zapomnieć.

Może rację ma jednak Jacek Żakowski (szkoda, że myśli tak wybiórczo) pisząc: „Dla środowiska dziennikarskiego jest to zaś moment próby. Bo zapewne władza nas w ten sposób próbuje. Sprawdza, czy rzeczywiście, jak krzyczeliśmy po najściu na »Wprost«, jesteśmy tak bardzo przywiązani do dziennikarskich praw i swobód, żeby protestować. Czy może już teraz z rozmaitych powodów będziemy siedzieli cicho. Ze strachu, lekkomyślnie albo z wredną radością”.

Na pewno jeden z internautów ma słuszność, pisząc: "W przypadku wejścia prokuratury do jakiejkolwiek redakcji, środowisko dziennikarskie musi zdecydowanie naciskać na jasne oświadczenie władz. Tego nie można odpuścić."
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Póki środowisko dziennikarskie będzie podzielone w przypadkach "wjazdów na redakcję" bez względu na to która opcja polityczna to robi, to podziały na tzw. lewicowych, platformerskich i prawicowych będą się pogłębiać. Wiadomo, że każdy swój światopogląd ma, ale zakładając sytuację, kiedy jedna grupa dziennikarzy szczuje przeciw drugiej to nie wygląda to dobrze dla nich wszystkich. To jest niebezpieczna sytuacja, bo J. Żakowski akurat ma rację w tym akapicie, że władza może poczuć się zbyt pewnie i zwijać "niewygodnych" pod byle pretekstem. Nie odnoszę się tu w żaden sposób do redaktora "Faktów i Mitów" i poważnym zarzucie, jaki na nim ciąży. Fakty są jasne - gdy ABW wkroczyła do "Wprostu" była afera, gdy CBŚ wkroczyła do "Faktów i Mitów" była cisza. PiS podkopuje trzecią władze, a czwartej też solidnie dogryza, więc kolejne "akcje" nie są moim zdaniem wykluczone. Zawłaszczanie państwa trwa...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

"Nadejszła wiekopomna chwila" - chciałoby się sparafrazować cytat ze znanego polskiego filmu. Dwa z najważniejszych na rynku tzw. tygodników opinii, Newsweek i Polityka, drożeją o złotówkę. Cena egzemplarza każdego z nich ma teraz wynosić 6, 90 zł. Po wydaniach świątecznych po prostu nie wrócą do swojej poprzedniej ceny (sprytnie, nie powiem - dopisek MB). Jeszcze nie wiadomo, czy dołączą do nich pozostałe tytuły, choć wypowiedzi Wydawcy np. "Do rzeczy" - cytowane przez WM - nie pozostawiają złudzeń. Nadchodzi nowa era. Bibliotek.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

Od kilku dni dostępna jest aplikacja "Newsweek wPunkt", sponsorowana przez Netię. Od poniedziałku do soboty, w każdy poranek, pojawia się tam kilka krótkich artykułów z zapowiedzią wydarzeń dnia i kartka z kalendarza. Taka bardzo skromna, acz całkiem profesjonalna odpowiedź na Politykę Insight.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Zeszłotygodniowy "Newsweek" na temat główny wziął sytuację w Telewizji Polskiej. Artykuł spotkał się z odzewem z-cy kierownika publicystyki TAI, Samuela Pereiry, który stwierdził, że "jest on garścią bzdur".

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ne ... arsc-bzdur
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Tygodniki opinii

Post autor: prze_kw »

Nie żyje Janina Paradowska, dziennikarka i publicystka, związana z "Polityką", TOK FM i Superstacją. Miała 74 lata.
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Mam wrażenie, że coraz więcej dziennikarzy pracuje - pisząc wprost - do końca.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Camilo »

Eliza Michalik wspomniała na Facebooku, że jeszcze wczoraj wieczorem z nią rozmawiała. Dziś po prostu nie przyjechała do redakcji na Poranek, zastąpił ją Maciej Głogowski...
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Maciek_POZ »

Słuchałem jej nieraz w TOK FM. Odeszła jedna z wiodących dziennikarek politycznych w Polsce. Cześć Jej pamięci!
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodniki opinii

Post autor: michal_borkowski »

Na okładce najnowszego Newsweeka: redaktorzy M. Adamczyk, D. Holecka, K. Ziemiec (kolejność alfabetyczna) oraz nadredaktor J. Kurski, prezentują się w mundurach, przypominających czasy stanu wojennego. Całość zdobi - tak, aby nikt już nie miał wątpliwości - napis DTv ("Dziennik Telewizyjny"). Pewnie jutro w "Wiadomościach" od rana zaczną się rozmowy na temat: "Kto najlepiej wyszedł?" Na zdjęciu, oczywiście. ;)
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Tygodniki opinii

Post autor: Trzeciak »

Pewnie ta dyskusja zakończy się na wokandzie sądowej, bo to tylko kwestia czasu, kiedy sama TVP wytoczy proces "Newsweekowi", i to nawet za samą okładkę, która rzeczywiście budzi niesmak.

Zresztą Marzena Paczuska sama skrytykowała okładkę polecając Lisowi Snickersa, a Jarosław Olechowski zarzucił Lisowi hipokryzję.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości