Radio Zet

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Od kilku dni codziennie po godz. 11.00 w aplikacjach Periscope i Meerkat można oglądać "#gaZETki", czyli autorski przegląd prasy Jacka Gratkiewicza i Pawła Truszczyńskiego. Choć mówimy tu o niszowej grupie odbiorców, to jednak ZETka - uważam - dzięki realizacji takich pomysłów, powoli zaczyna iść dobrym torem...
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Radio Zet

Post autor: lukaszbialas »

Radio Zet zmieniła oprawę muzyczną. W ramach zmian modyfikacji uległo m.in. logo melody stacji oraz podkłady i elementy dźwiękowe Wiadomości Radia Zet. Moim zdaniem nowe jingle są tragiczne. Oto próbka:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ma ... -zet-audio
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Zapowiadane od jutra zmiany nie są rewolucyjne i niekoniecznie muszą nadać stacji powiewu świeżości. Mniej Chełminiak, więcej Majewskiego (szkoda, że wywiad, a nie konkursy), roszady prezenterów z poranka na południe - to chyba trochę za mało, by słupki poszły w górę.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Radio Zet

Post autor: Trzeciak »

Nie wiem nawet, czy jest sens to komentować: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ma ... -radio-zet
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Radio ZET opuszcza także Rafał Bryndal, jego niedzielne pasmo ma zająć teraz Szymon Majewski.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Nawiązałem do tego wyżej, a Starybrata szkoda. Ale zawsze wydawał się niepokorny, by przypomnieć słynne: "Roman (Giertych), przestań pieprzyć!", jeszcze za czasów LPR i jego ministrowania.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Radio Zet

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:Radio ZET opuszcza także Rafał Bryndal, jego niedzielne pasmo ma zająć teraz Szymon Majewski.
Bryndal przechodzi do Radio ZET Chilli.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Radio Zet

Post autor: lukaszbialas »

Trzeciak pisze:
Camilo pisze:Radio ZET opuszcza także Rafał Bryndal, jego niedzielne pasmo ma zająć teraz Szymon Majewski.
Bryndal przechodzi do Radio ZET Chilli.
Bryndal audycje w Zet Chilli prowadzi odkąd stacja zaczęła nadawać czyli już prawie 7 lat. Co do Zetki, powinna zmienić playlistę, wrócić do hasła Radio Zet i już, powrócić do korzeni, jest okazja, niebawem 25 Zetki. Powinni się odróżnić od RMFu, więcej i mądrzej mówić. Postawić bardziej na informacje, audycje autorskie, taka próba była 5 lat temu, ale koncepcja Kirstaina została odrzucona i został zwolniony. Mam nadzieję, że jak Zetka już zupełnie upadnie to ktoś mądry ją pozbiera. Zmiana poranka była potrzebna, lepsza Kołodziejska z Florkiewiczem niż Chełminiak z Sońtą i Starybratem, ale te zmiany to jest kropla w morzu potrzeb. Przyjemnie słucha się programu Marcina Wojciechowskiego i za ten program + dla Radia Zet.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Szymon Majewski powinien prowadzić jedno z pasm, ale może to kolejny krok.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Niestety, kolejny krok to autorska audycja dla znanego z nienagannej dykcji i czystej polszczyzny Czesława Mozila: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cz ... -radia-zet
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Radio Zet

Post autor: Trzeciak »

To akurat krok na plus, szczególnie, że Mozil, co by nie mówić - ma wyrazistą osobowość. Szkoda tylko, że program będzie emitowany w bardzo niewygodnej porze emisji.

A co do dykcji - Polski w ogóle jest trudnym dykcyjnie językiem. Ciężko znaleźć (no może poza tancerzami z "TzG", czy bohaterami programu "Europa da się lubić), kogoś mieszkającego zagranicą, kto bardzo dobrze mówi w języku polskim. Zresztą nie jesteśmy tak samo perfekcyjni pod względem m. in. językiem angielskim. ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

..dlatego nie słyszałem o Polakach prowadzących audycje w czołowych, anglojęzycznych rozgłośniach.

A schodząc na ziemię, mówimy o tym, że bełkotu faceta nie idzie kompletnie zrozumieć, a nie o tym, że trochę brakuje mu do tytułu Mistrza Mowy Polskiej :!:
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Radio Zet

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:..dlatego nie słyszałem o Polakach prowadzących audycje w czołowych, anglojęzycznych rozgłośniach.
I co z tego? Niech chociaż będzie jakiś sensowny pomysł na tą rozgłośnię, bo tego stacji bardzo brakuje.
Camilo pisze:A schodząc na ziemię, mówimy o tym, że bełkotu faceta nie idzie kompletnie zrozumieć, a nie o tym, że trochę brakuje mu do tytułu Mistrza Mowy Polskiej
Gdyby Mozil nie miał osobowości, to dobra. A poza tym - może to kwestia przyzwyczajenia - ja nie mam odczucia, jakby prezentował bełkot.
A co do "Mistrza Mowy Polskiej", to 90% obecnych prezenterów radiowych sporo brakuje do tego tytułu.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Oczekuję zatem gwałtownego wzrostu słuchalności ZETki w poniedziałki po 23.00, skoro ściągnęli taką osobowość.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Radio Zet

Post autor: Trzeciak »

To już jest rola działu do autopromocji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości