O Rosji i nie tylko

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

c 1 -+-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 07:59

O Rosji i nie tylko

Post autor: c 1 -+- »

Chciałem przekazać informację że telewizja rosyjska zaczyna kpić z 1 WRZEŚNIA. Właśnie powiedzieli że "Zachód uważa 1 września za rocznicę wybuchu II wojny światowej" i omówili "szczegółowo" jak "na prawdę było". Wspomnieli że Anglia i Francja wypowiedziały 3 IX Niemcom wojnę z powodu Polski. A dlaczego ZSRR nie wypowiedział Niemcom wojny? Telewizja Rassiaj24 wyjaśnia - patamu szto Polsza okupirowała ot 20 let sawieckije ziemli!" ("dlatego że Polska od 20 lat okupowała ziemie radzieckie"). Dwukrotnie wymieniony został Piłsudski jako wróg Rosji i okupant tych ziem. A jak wyjaśnili Pakt Ribbentrop-Mołotow? Ano tak że "imperailistyczne mocarstwa kolonialne przeraziły się że pokojowa i narodowowyzwoleńcza polityka ZSRR zagrażała ich polityce eksploatacji kolonii w Afryce, więc postanowili wykorzystać Hitlera do wojny z ZSRR (żeby móc dalej posiadać kolonie w Afryce), a Hitler, póki jeszcze nie był gotowy tego zrobić to podpisał fikcyjny dokument, żeby mieć czas przygotować się do agresji". Kto winien? Piłsudski i Imperialistyczny Zachód. Audycję nadaje dziś TELEWIZJA Rassija 24.

Ja w tym roku śledzę codziennie wiadomości, jakie podają w telewizji Рассия24. Jestem nauczycielem historii i ta "informacja" szczególnie mną poruszyła. Wydaje mi się że polskie stacje telewizyjne powinny się tej "informacji" przyjrzeć. Wychodzi na to że wobec Rosji "dobrzy" są jedynie Austriacy, Egipcjanie, Grecy i Słowacy, natomiast Polska - wróg taki sam jak "ukraińscy faszyści".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości