Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: prze_kw »

"Po Faktach".
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Do "Wprost" póki co nie mam jeszcze dostępu, ale jutrzejszy artykuł "Newsweeka" wnosi bardzo niewiele. Piszą jeszcze, że od czasu pierwszej publikacji Durczok przemykał korytarzami jak cień i wychodzi na to, że wersja "Wprost" z barykadowaniem się w mieszkaniu została trochę podkręcona. Poza tym przybliżają nieco sylwetki właścicieli mieszkania na podstawie informacji powszechnie dostępnych, wytykają różne nieścisłości wokół ostatniej publikacji i cytują fragmenty archiwalnych wywiadów z Durczokiem. Cała kwintesencja znajduje się w linku, który udostępnił @prze_kw.

Polecam natomiast tekst Ewy Wanat dla NaTemat, która już w tytule nawołuje, by zakończyć hipokryzję wokół wątków molestowania w mediach: http://ewawanat.natemat.pl/134257,koled ... hipokryzja

A w weekendowej "Rzeczpospolitej" znalazła się bardzo ciekawa rozmowa Roberta Mazurka z Krzysztofem Wąsowskim - adwokatem i wykładowcą UW, głównie o tym, jak kwestia molestowania wygląda w prawie polskim i jak niejednokrotnie bywa ona absurdalna na wokandzie sądowej: http://www.rp.pl/artykul/365403,1180630 ... zurka.html
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: miwaszkiewicz »

Kamil Durczok - redaktor naczelny "Faktów" TVN (maj 2006 - luty 2015).

;)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Łukasz »

Artykuł z "Newsweeka" rzeczywiście nie wnosi kompletnie nic nowego. Podsumowanie tego, co już wiadomo. Pewnie "Newsweek" nawet jak nie zgadza się z dziennikarstwem "Wprost" to trochę zazdrości tematu, o którym mówi cała Polska i chcą mieć to samo na okładce :)

Wydaje mi się, że jutro rano będzie decydujący dzień dla całej tej sprawy.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

Jeśli jutrzejszy Wprost zawiera nazwiska dziennikarek to możemy śmiało powiedzieć, że Kamil juz do Faktów nie wróci. I dobrze
Jeśli jutrzejszy Wprost nie poda faktów, można śmiało powiedzieć, że Wprost powoli znika z rynku. I dobrze.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: matik »

Z tego co wróbelki ćwierkają na Twitterze to nie ma nazwisk w artykule, jednak podobno pada trochę szczegółów, że łatwo zidentyfikować anonimową dziennikarkę.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: miwaszkiewicz »

Greg Haus pisze:Jeśli jutrzejszy Wprost nie poda faktów, można śmiało powiedzieć, że Wprost powoli znika z rynku. I dobrze.
Spokojnie, najpierw był numer bez nazwisk, potem z jednym, ale w innej sprawie, teraz nazwisko pada już w tej konkretnej sprawie, na kolejne nazwiska przyjdzie czas w kolejnych numerach - wtedy na okładce będą twarze ofiar. Wszystko można by opisać w jednym numerze, ale po co? Reakcja "Newsweeka" w postaci jutrzejszej okładki mówi sama za siebie, że Latkowski i wydawca"Wprost" robią teraz interes życia. Sam teraz kupuję "Wprost", a nigdy tego nie robiłem.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Tak zastanawiam się - chyba mocno naiwnie - czy ci wszyscy, którzy oczekują nazwisk, stoją na straży wiarygodności dziennikarskiej, czy po prostu ciekawość zżera.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Łukasz »

Camilo pisze:Tak zastanawiam się - chyba mocno naiwnie - czy ci wszyscy, którzy oczekują nazwisk, stoją na straży wiarygodności dziennikarskiej, czy po prostu ciekawość zżera.
Jeśli chodzi o researcherki to nazwiska mają tylko znaczenie uwiarygadniające. Przecież nie pokazują się one na wizji i nie są znane nawet na takim forum jak nasze.

Gorzej dla "Wprost" jeśli cały ten atak oparł na wypowiedziach jednej researcherki. Zapowiadali szumnie wielki materiał, a wygląda na to, że niewiele z tego zostało.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Researcherka jest takim samym człowiekiem jak każdy inny. Tak samo istnieje w branży, tak samo pewne sytuacje mają prawo odcisnąć piętno w jej psychice, tak samo jej nazwisko wskoczy w Google, tak samo ma znajomych czy konto na Facebooku, dzięki czemu można by ją podejrzeć i przykleić łatkę w skali całego kraju. Nie wykorzystujmy ofiar różnych działań do zaspokajania swojej ciekawości, bo to również jest przedmiotowe traktowanie. Ujawnienie się z całą pewnością świadczy o wielkiej odwadze, ale w takich sprawach nie możemy tego wymagać. A czy wiele czy niewiele z ich zapowiedzi zostało, to nie rozumiem jak mogą oceniać to osoby, które jeszcze nie czytały artykułu.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: prze_kw »

Portal Afterparty.pl umieścił fragmenty artykułu z "Wprost". Bohaterką jest Magdalena, która od 2009 roku pracowała w TVN. Kilka fragmentów:
Może to absurdalne, ale mnie się wydaje, że on jest wszechpotężny. Chociaż już nie pracuję w mediach, nadal się boję. (...) Wszystko zaczęło się w lutym 2010 r. W stacji pracowałam już prawie rok, byłam reasercherką. Mieliśmy wyjazd służbowy do Zakopanego, nocleg mieliśmy w jednym z hoteli. O trzeciej w nocy dostałam od Kamila SMS-a: "Wpadniesz?". Nie odpisałam.

Na drugi dzień udawał, że mnie nie widzi, więc ja też postanowiłam zapomnieć o całej sprawie. Ale po powrocie do Warszawy dostałam kolejnego SMS-a: "Cały czas się zastanawiam, dlaczego nie odpisałam w Zakopanem". Odpisałam: "Nie wchodzę w takie relacje z szefem. Nie spotykam się z tobą".

Pojawiły się kolejne SMS-y z propozycją spotkania. Nie odpisywałam. Wreszcie dostałam wiadomość: "Odpisz na tego cholernego SMS-a! Czy to takie trudne?!".

Był natarczywy. Nie wiedziałam co z tym zrobić. Rozmawiałam z psychologiem, doradził spokój i jasny przekaz: "nie". Bez emocji i histerii. Kiedy przychodził kolejny SMS od niego, płakałam. Ryczałam w prywatny telefon, ale na wiadomość odpisywałam rzeczowo i spokojnie. Że sobie nie życzę.

Pamiętam taką sobotę, kiedy dosłownie mnie bombardował wiadomościami. Widać było, że przestał się kontrolować: "Ile mam się o ciebie starać? Staram się już tyle czasu". "Gwarantuję ci pełną swobodę". Odpisywałam, że bardzo dziękuję, ale nie wchodzę w takie relacje z szefem. "Proszę, nie pisz". Na to on: "Tak czy nie?". Odpowiadałam: "Bardzo ci proszę, nie pisz do mnie. Ile razy mam powtarzać, że nie jestem zainteresowana? Stawiasz mnie w bardzo niezręcznej sytuacji. Nie wchodzę w takie relacje z szefem". Ja swoje, a on swoje, z uporem maniaka. Potem chyba poczuł, że przesadził. Napisał: "Przepraszam. Kasujemy wszystkie SMS-y".
Wybuchał, przeklinał, wyzywał od debili. Przed programem odsłuchiwał zmontowane już materiały i nagle rzucał słuchawkami o stół krzycząc, że wszystko jest do dupy. Kiedyś z tych nerwów połamał słuchawki. U Kamila poziom chamstwa i wulgarności przekraczał wszelkie granice - kwituje dziennikarka TVN
Więcej: http://afterparty.pl/newsy_artykul,22201.html
Liczą się tylko Fakty.
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: ketjow »

przeczytałem właśnie do porannej kawy. Nazwisk poza Durczokiem no i czasem Pochanke (stawianej w dobrym świetle) nie ma.
Głównie opisana jest historia reasercherki, która była nękana przez Durczoka. Dostawała bardzo dużo sms-ów z propozycjami seksualnymi i cały czas odmawiała. Po jakimś czasie awansowała, Durczok znów ponawiał swoje propozycje. Ta obracała je w żart a raz po jakiejś służbowej imprezie ostro zareagowała. Po tej sytuacji Durczok zaczął ją traktować jak śmiecia, poniżał przy innych, bezpodstawnie i nieustannie krytykował, podnosił głos (tak w skrócie). Na koniec kobieta została zmuszona do dobrowolnego odejścia ze stacji, jej prawnik po nieoficjalnym wybadaniu sprawy stwierdził, że nie ma szans na to żeby to się inaczej rozegrało, mogła tylko negocjować dobre dla siebie warunki odejścia.
Po tej historii są opisane relacje (oczywiście anonimowych) byłych i chyba obecnych pracowników, opisujące styl pracy K. Durczoka. W skrócie - cham, choleryk, zboczeniec. Częsta huśtawka nastrojów, niezrozumiałe wybuchy.
Mowa jest o tygodniu pracy z Durczokiem i tygodniu z Pochanke. Ten drugi był "tygodniem ulgi".
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

A tak na marginesie, czy nikt z obecnych (komentujących) tutaj, a są osoby związane blisko z grupą TVN, nie może potwierdzić - bądź zaprzeczyć - takiemu właśnie opisywanemu stylowi zarządzania? Nikt nic nie wiedział, nikt nic nie słyszał, jak w tytule pewnej komedii? Czy faktycznie atmosferę panującą w firmie, można określić, jako "zmowę milczenia"? (strach przed utratą pracy, o którą przecież w mediach nie jest łatwo). No i ci sportowo ubrani faceci w tvn24, w przeciewieństwie do "Faktów", gdzie - zwłaszcza płeć tzw piękną - obowiązywał trochę inny dress code?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Jak to powiedział kiedyś Abraham Lincoln, chcesz poznać człowieka, to daj mu władzę.
Wiem, że teraz wszyscy będą mądrzy, ale wystarczyło 2 lata temu wczytać się w "Sejf". Może gdyby byli w Polsce odważniejsi albo bystrzejsi dziennikarze, to temat zostałby podjęty wcześniej. Co by nie mówić o "Wprost" - wychodzi na to, że jest obecnie jedyną gazetą, która ma jaja.
I tę publikacja można już tak skomentować - po co facetowi wpływowemu, konkretnemu, bystremu i bogatemu tak znęcać się nad swoim zespołem? Przecież on mógłby mieć praktycznie każdą kobietę bez większego wysiłku. I to bynajmniej nie taką, która w klubie podwiesza się na szyi i zachęca sknięciem palcem. Zabawa? Przyjemność? Fetysz? No nie ogarniam. Wygląda na to, że teraz nim się zabawili.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: miwaszkiewicz »

Camilo pisze:Co by nie mówić o "Wprost" - wychodzi na to, że jest obecnie jedyną gazetą, która ma jaja.
Poruszyłeś w tym momencie inną istotną kwestię, że cała reszta - "Gazeta Wyborcza", TVN itd. - to jedno wielkie kolesiostwo, które teraz broni Durczoka całymi siłami, jednocześnie atakując Latkowskiego i odwracając uwagę od sedna sprawy. Zresztą taki warsztat mają opanowany do perfekcji, bo nie bez powodu wymienione przeze mnie tytułu są odpowiednio nazywane "Wybiórczą" i Tusk Vision Network. Zresztą było to oczywiste od zawsze, mówiły o tym "niepokorne" media, opisywane przez "media głównego nurtu" najgorszymi przymiotnikami. Ręka ręke myję. Może coś się w końcu ruszy, zwłaszcza że TVN zmienia teraz właściciela, a ludzie mają dość takiej rzeczywistości.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości