Tygodnik "Wprost"

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

Wprost zapowiada na swoim fanpag'u: "Na łamach tygodnika debiutują nowe działy: „Państwo”, „Naród”, „Rynek”, „Kraje” i „Cywilizacja” oraz okładkowy „Raport ‘Wprost’”. Gorąco zapraszając wszystkich do lektury, polecamy również państwu większą dawkę felietonów i obiecujemy dalej się zmieniać i poprawiać, uważnie wsłuchując się w państwa opinie – deklaruje naczelny tygodnika. Jako felietoniści „Wprost” debiutują m.in. Rafał Antczak, Cezary Kaźmierczak i Sebastian Kaleta". Przeraża mnie trochę ten dział "Naród", cokolwiek ma oznaczać. A felietoniści to m.in. przedsiębiorca, prawnik i dziennikarz ekonomiczny "Forbesa", widać na tym przykładzie, że tygodnik chce usytuować się wśród pozycji dla małego oraz nieco większego biznesu i tam zamierza szukać swoich Czytelników.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

- Gazeta jest teraz prawicowa, a ja jestem na czarnej liście prawicy - tym razem Cezary Łazarewicz na łamach Wirtualnychmediów o swoim zwolnieniu.

Czekam na dane o sprzedaży...
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

Jeszcze tylko Anna Gielewska została z cenionych dziennikarzy śledczych. A Sekretarz redakcji zwinął się po tygodniu: wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-sekretariatu-wprost-zrezygnowal-po-tygodniu/v3xtv4
ps. Niektórzy dziennikarze, którzy odeszli z 'Wprost", będą pisać do nowego tygodnika wydawanego przez Fratrię, jak choćby Paulina Socha-Jakubowska.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

W najnowszym "Wprost" z felietonami m.in. b. europoseł PiS Paweł Kowal i b. minister finansów w rządzie Kaczyńskiego Stanisław Kluza. Trzeba przyznać - pomysł oryginalny.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

Kiedyś do Wprost "pisał" Lech Wałęsa, ale to trochę inny przypadek.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

Magdalena i Maksymilian Rigamonti przeszli do "Dziennika Gazeta Prawnej". Od jutra - w każdy piątek - ukazywać się będzie tam rubryka "Rigamonti x 2", do której Ona przeprowadzi wywiady, a On zrobi zdjęcia. Nawiasem, zawsze uważałem, że najbliższa rodzina nie powinna pracować w jednej firmie.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

Tak, Państwo Cholewińscy są tego najlepszym przykładem.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

Najnowsze "Wprost" wygląda jakby odsunęli się po cichu od zapowiadanej na początku linii. Wiodą tematy polityczne - m.in. Eliza Olczyk zwolniona niedawno po kilkunastu latach z "Rzepy" przygotowała artykuł o SLD i przeprowadziła wywiad z Ogórek (tytuł to "Czasem jestem za grzeczna" :lol2: ), Mariusz Cieślik napisał z artystą kabaretowym Robertem Górskim alfabet kampanii prezydenckiej, w oparciu o ten temat powstał też ranking hitów i kitów... Pozostałe działy również przyzwoite, choć najgorzej z "Krajami". Dziwię się, że dość słabo wyeksponowali wywiad z Ryszardem Petru (który powołał ostatnio stowarzyszenie, a mówi się o tym, że jest ono zalążkiem nowej partii Balcerowicza).
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

Za niespełna tydzień wybory, więc można pokusić się o wyjątek - w postaci większej niż zwykle liczby tekstów stricte politycznych.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

Nie po to zatrudnialiby nowych dziennikarzy.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

I dlatego nie zatrudnili nowych dziennikarzy politycznych, tylko poprosili o to m.in. Elizę Olczyk.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

Olczyk zatrudnili do działu politycznego, podobnie jak Joannę Miziołek dawniej pracującą dla "Polski The Times" czy Mariusza Kowalewskiego znanego z "Superwizjera" TVN. A Cieślik został dodatkowo szefem działu. Potwierdzili to w dzisiejszym komunikacie prasowym. Nie jest to zatem jednorazowy wyskok. ;)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: michal_borkowski »

Widzę, że felieton popełniła też dziennikarka Polsatu, Joanna Wrześniewska-Sieger, ale w stopce jej nie ma, więc może to jednorazowy wyskok.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

Tajemnica odejścia Latkowskiego już ostatecznie rozwiązana. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze: http://media2.pl/media/122487-Wydawca-W ... dawcy.html
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tygodnik "Wprost"

Post autor: Camilo »

michal_borkowski pisze:Widzę, że felieton popełniła też dziennikarka Polsatu, Joanna Wrześniewska-Sieger, ale w stopce jej nie ma, więc może to jednorazowy wyskok.
Okazuje się, że to również nie był jednorazowy wyskok. Felietony Wrześniewskiej-Sieger ukazują się we "Wprost" już co tydzień.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości