Dzienniki

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Dzienniki

Post autor: Meteor »

Maciek_POZ pisze:Założyli swoje media i bardzo dobrze - niech się we własnym sosie smażą.
Byłoby bardzo dobrze, jakby to nazwali Głos Kaczyńskiego albo Prawo i Sprawiedliwość - partyjny biuletyn informacyjny. Tymczasem od początku wmawia się ludziom, że są to media "niezależne", "niepokorne", "patriotyczne" itd. Śmiem twierdzić, że znaczna część naszego społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego jak to faktycznie wygląda. Po artykułach nt. ambasadora RP w USA R.Schnepfa przypuszczam też, że idą tam z Nowogrodzkiej zlecenia na medialne szkalowanie ludzi niewygodnych dla władzy.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Dzienniki

Post autor: Maciek_POZ »

"niezależne" - może dla nich są, bo przecież dla nich GW, TVN i do przejęcia TVP to było wcielenie zła
"niepokorne" - to już zdecydowanie nieaktualne, ja tu użyłbym zwrotu "usłużne", co raczej zabrzmi jak antonim
"patriotyczne" - to też zależy od definicji patriotyzmu - dla mnie to uczciwa i sumienna praca każdego dnia i okazjonalne wieszanie flag i chodzenie pod pomniki, dla zwolenników PiS to częste chodzenie pod pomniki, wieszanie flagi nawet wtedy kiedy nie trzeba, co do reszty się nie będę wypowiadał
Kampania hejtu wobec ambasadora RP w USA to żenada niskich lotów. Ale ci dziennikarze generalnie z tego żyją - podobnie jak PiS - z generowania i podsycania zawiści do tych, którym poszło trochę lepiej w życiu, względnie tych, którym #podlazmiana nie odpowiada.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Dzienniki

Post autor: Camilo »

Jesienna ramówka Wyborczej.pl:

Obrazek
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Dzienniki

Post autor: michal_borkowski »

Bardzo obiektywny materiał poświęcony spadającej sprzedaży GW: http://wiadomosci.tvp.pl/27542432/kto-j ... -wyborczej (nawet kioskarz z Lublina się wypowiedział, a Reneta Grochal uciekła przed dziennikarzem TVP. :)
To tylko moje skromne zdanie
szymek48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 19:31

Re: Dzienniki

Post autor: szymek48 »

No cóż, akurat słabnącej sprzedaży na PiS zrzucić nie mogą :D
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Dzienniki

Post autor: Maciek_POZ »

Nie zmienia to faktu, że finansowo oberwali mocno gdy państwowe firmy ograniczyły reklamy, zrezygnowano z prenumerat w urzędach czy sądach. Cena też swoje robi: pamiętam jak GW kosztowała 2 zł, teraz już 3,99. Ze swoich doświadczeń ze sprzedażą prasy wiem, że czytelnicy poznańscy chętniej sięgają po "Głos Wielkopolski", którego cena obecnie oscyluje w okolicy 2,50-2,70 zł. Generalnie sprzedaż prasy w ogóle spada, a przyczynia się do tego internet. Najmniej "oberwały" tabloidy, ale wiadomo, że to nieco inny segment prasowy. Dzienniki lokalne też będą się trzymać, bo zgodnie z maksymą "bliska ciału koszula" ludzie chcą wiedzieć co dzieje się w ich bezpośredniej okolicy. Sporo osób robi też "Wyborczej" czarny PR, zaczynając od prostackiego hejtu w necie, na przesłanianiu gazet w kioskach kończąc.

Co do materiału w "Wiadomościach" wiadomą sprawą było, aby został zrobiony pod tezę. Ostatnio ten temat poruszył jeden z prawicowych tygodników, z radością krzycząc z "jedynki": Michnik tonie! Nie ma to jak solidarność zawodowa... Najlepszy był moment kiedy pokazywali tematy poruszone przez wersje internetowe gazety - tam o zaparciach i szambach. Ciekawie napisał też ktoś w komentarzu pod spodem, że TVPis niechcący zrobił "Wyborczej" darmową reklamę. Coś w tym jest :)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Dzienniki

Post autor: michal_borkowski »

A propos - "Głos Wielkopolski" ma swoje problemy (nie wiem, czy tu cytowano): http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/by ... jasnimy-to
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Dzienniki

Post autor: Camilo »

Felietonik w "Wiadomościach" całkiem pokaźny, niemal 5-minutowy. To aż 2 razy dłużej niż zwykle. A czy temat aż tak ważny, to mam wątpliwości. Roszady następują co jakiś czas, a ludzi zwalnia też choćby Fratria.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Dzienniki

Post autor: michal_borkowski »

Wiadomości TVP, zapewne solidaryzując się z dziennikarzami Gazety Wyborczej, po raz kolejny poruszają temat zwolnień w tej redakcji. Tym razem wypowiedziała się m.in kioskarka z Kielc: http://wiadomosci.tvp.pl/28115596/drama ... -wyborczej
ps. Materiał trwał 3 minuty i 35 sekund.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Dzienniki

Post autor: Maciek_POZ »

Właśnie materiał z tych "Wiadomości" oglądałem - autorzy wyraźnie nie kryli się z schadenfreude, kiedy mówili o tym, że w wynikach sprzedaży prasy "Super Express" (który ostatnio jest w pewien sposób promowany przez środowisko #podlejzmiany, patrz: obecność Prezydenta RP na rocznicowej gali) wyprzedził nieprzychylną "Wyborczą". Przy okazji z lubością pokazali przejęzyczenie redaktorki "GW", co prawdopodobnie miało pokazać brak profesjonalizmu tworzącej się telewizji Agory. Nie ma to jak pożerować na czyimś nieszczęściu - ale to dewiza prorządowych mediów, które żyją z opluwania i insynuacji: ich główni "bohaterowie" to cała dzisiejsza opozycja i każdy kto publicznie "podniesie rękę na władzę lud... ekhm suwerena"...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Dzienniki

Post autor: michal_borkowski »

Tak, dziś na konferencji związanej z organizacją sylwestrowej gali TVP2 (patrz: Telewizja), także obecny był "Super Express". Swoją drogą, nie pamiętam kiedy ostatnio miałem w ręku tzw. brukowiec (choć gdy pojawiły się na rynku - zdarzało mi się je kupować).
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Dzienniki

Post autor: Camilo »

W ramach zwolnień grupowych z "Wyborczej" wylatuje m.in. Renata Grochal.

W Wigilię też wydanie specjalne dziennika: "Wielka Świąteczna". Wśród dodatków: "Wysokie Obcasy", "Wielki Format" (zamiast "Dużego") i nowy "Magazyn Dom". Cena - 7,99 zł. Wydanie promowane jest m.in. w "Polityce", prace nad nim trwały kilka tygodni.

Obrazek
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Dzienniki

Post autor: michal_borkowski »

A dziś robiąc zakupy, spojrzałem na aktualne wydania dzienników i... myślę sobie: chyba ktoś wyjął część "Gazety Wyborczej" ze środka, bo taka cienka (ludzie w sklepie czasem przeglądają gazety, może coś wypadło?), wziąłem do ręki, liczę - wszystko się zgadza. 20 stron. A kiedyś...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Dzienniki

Post autor: Camilo »

Wydania wtorkowe, środkowe i czwartkowe tak mają - jednak są przez to tańsze. Jak ktoś kupi taką "Świąteczną", to w 3 dni może nie przerobić wszystkiego.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Dzienniki

Post autor: Maciek_POZ »

A to prawda - ja mam podobne odczucia jak trzymam w ręku wydanie bodaj czwartkowe, że ma mało stron. Czyli to nie mój wymysł ;-)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości